Női kosár NB I: tarolt a Sopron és a Szekszárd, szoros meccsen nyert a DVTK

M. B.M. B.
2023.11.18. 21:36
Simán győzött a Szekszárd (Fotó: wbasket.hu)
Magabiztosan verte meg idegenben a Ceglédet a Sopron Basket a női kosárlabda NB I szombati játéknapján. Hasonlóan simán nyert a Szekszárd odahaza a Vasas ellen, míg a DVTK nyögvenyelősen győzött a TFSE vendégeként.

A Szekszárd és a Sopron is érvényesítette a papírformát, a tolnai együttes a 23 pontos Monroe vezérletével leiskolázta a Vasast, amely az első negyedben még tartotta a lépést ellenfelével, de a folytatásban kijött a csapatok közötti minőségbeli különbség – mindhárom játékrészben 20 pont fölött zárt a Djokics-csapat.

Egy pillanatig sem volt esélye a bravúrra a hazai pályán játszó Ceglédnek, amely a nagy szünetben már 17 pontos hátrányban volt, majd a harmadik negyedben csupán négy pontot kapart össze. A Sopron a rutinos Fegyverneky Zsófia vezérletével hozta a kötelezőt, s fölényes sikert könyvelhetett el.

Végig szoros volt a TFSE és a DVTK csatája – nem meglepő módon, tekintve, hogy az idény elején a címvédő Sopront, majd a Szekszárdot is elkapták a fővárosiak. Az összességében kevés pontot hozó találkozón végül a miskolci együttes kerekedett felül, s így – a Győrhöz hasonlóan – továbbra is száz százalékos mérleggel áll a bajnokságban.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
VBW CEKK Cegléd–Sopron Basket 40–81 (12–24, 11–16, 4–21, 13–20)

Albertirsa, 150 néző. V: Balog Gy., Varga-Záray, Sörlei.
CEGLÉD: Rakita 6, Czank 6, Farkas P., Szerelem-Kobolák 13/9, Barnai 8. Csere: Horváth Boglárka, Szirony 3/3, Kovács K. 4, Andi, Viszmeg, Nagy R. Edző: Lo Elhadji Malick
SOPRON: Turner 6, Böröndy 4, BROOKS 10, Sitku Zs. 11/3, Mompremier 11. Csere: FEGYVERNEKY 15/6, VARGA A. 8, Határ 2, Crvendakics 11, Szikszai, Sinka-Pálinkás 3/3. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–6. 7. p.: 10–15. 10. p.: 12–24. 14. p.: 17–30. 17. p.: 21–34. 20. p.: 23–40. 23. p.: 27–42. 28. p.: 27–57. 30. p.: 27–61. 32. p.: 32–63. 36. p.: 38–69
Lo Elhadji Malick: – Nagyon szép kosárlabdát játszott a Sopron. Az elején úgy tűnt, meg tudunk küzdeni a démonainkkal és a korábbiaknál sokkal kevesebb eladott labdánk volt, de sajnos a második félidőben, különösen a harmadik negyedben visszatért a korábbi gondunk, csak ott tíz labdát adtunk el, ami meg is látszott az eredményen. Van még min dolgozni, és ezt meg is tesszük.
Gáspár Dávid: – Még kell egy kis idő, hogy kialakuljanak azok a játékkapcsolatok, amelyektől harmonikusabbá válik a játékunk. Sokkal agresszívebbek lehettünk volna a mérkőzés elejétől kezdve, jó lett volna a harmadik negyedhez hasonlót látni már az elején. Bár még mindig nem teljes a keretünk Papp Dia sérülése miatt, de „első mérkőzésnek” ez nem volt rossz.

TARR KSC Szekszárd–Vasas Akadémia 85–52 (17–13, 24–10, 29–11, 25–18)
Szekszárd, 800 néző. V: Farkas G., Földesi Á., Jankovics.
SZEKSZÁRD: Sztanacsev 7, BOROS J. 13/9, Holcz 2, MÁNYOKY 13/6, MONROE 23. Csere: Árvai 4, Krnjics 8, HORVÁTH BERNADETT 10/6, Theodoreán 3, Szücs G. 2. Edző: Djokics Zseljko
VASAS: M. Taylor 10, Tóth O. 9, Gelei 2, Madár E. 8, Salamon 2. Csere: Budácsik 5, Boros B. 2, Jáhni 5/3, Kádár 5/3, Madár K. 4. Edző: Milos Pavlovics
Djokics Zseljko: – Nagyon vártuk már, hogy hazatérjünk, hogy hazai pályán játszhassunk. Annak ellenére, hogy nagy lett a különbség, látszott, hogy az elmúlt két hétben nem igazán tudtunk öt az öt ellen gyakorolni, ezért is volt fontos, hogy mindenkinek lehetőséget adjak. Szerdán nagyon fontos mérkőzést játszunk az Európa-kupában a spanyol Estudiantes ellen, hívok mindenkit, hogy jöjjön buzdítani bennünket.
Milos Pavlovics: – Csalódott vagyok. Négy éve építjük a kosárlabda-kultúrát a Vasas Akadémiánál, de az, amit a játékosok a második félidőben mutattak, nem egyeztethető össze az elveinkkel. A fordulás után látott hozzáállással nem vagyok elégedett.

TFSE-MTK–DVTK Hun-Therm 50–55 (16–17, 9–16, 14–7, 11–15)
Csörsz utca, 600 néző. V: Minár, Rózsavölgyi, Gruber.
TFSE:
DÚL P. 16/9, Baa 2, Szabó F. 9/6, Carter 9/6, Czinano 4. Csere: DÚL T. 7/3, Németh A., Király A. 3/3, Horváth D., Burján. Edző: Hegedűs Péter
DVTK: Aho N. 11, Toman P. 2, Charles 15/3, Garbin 2, TADIC 6. Csere: Grigalauskyte 5, Aho T. 2, LELIK 12/6, Tenyér. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–9. 8. p.: 12–15. 13. p.: 19–19. 17. p.: 19–27. 25. p.: 34–33. 29. p.: 38–38. 33. p.: 42–44. 38. p.: 50–52
Hegedűs Péter: – Támadásban az első félidőben nem volt ritmusunk, rossz százalékkal dobtunk. A DVTK jól semlegesítette kulcsjátékosainkat. A jövőben azon kell dolgoznunk, hogy mások tehermentesíteni tudják őket. Huszonnégy százalékkal dobtunk, annak is örülni kell, hogy ezzel pariban tudtunk maradni. Ha valaki azt mondja nekem idény elején, hogy az ilyen szintű csapatokkal, mint a Sopron, a Szekszárd és a DVTK, egylabdás meccset játszunk, azonnal aláírtam volna.
Völgyi Péter: – Nehéz mérkőzés volt, ahogy számítottunk is rá. A háromhetes válogatott szünetet követően összesen három edzésünk volt, ez meg is látszott. A védekezésünkre nem lehetett panasz, hiszen hazai pályán domináns támadójátékot bemutató ellenféltől csak ötven pontot kaptunk. A támadójátékunk akadozott, sok ziccert hibáztunk, ami majdnem megbosszulta magát a végén. Mindkét csapat nagyon küzdött, a játékosok harcoltak, vetődtek a labdáért. Örülök, hogy megszereztük a győzelmet.

1. Győr 4 4 365–245 8 1.000
2. DVTK 5 5 372–280 10 1.000
3. Szekszárd 5 4 1 404–298 9 0.900
4. Sopron 4 3 1 304–235 7 0.875
5. TFSE 5 3 2 359–350 8 0.800
6. Pécs 4 2 2 314–287 6 0.750
7. Vasas 5 1 4 290–385 6 0.600
8. Szigetszentmiklós 3 3 199–241 3 0.500