Férfi kosár-vb: Jordánia kiütésével hibátlanok a csoportban az amerikaiak

2023.08.30. 14:36
Anthony Edwards volt az amerikaiak legjobbja (Fotó: Getty Images)
Az Egyesült Államok eddigi legnagyobb győzelmét aratta a távol-keleti férfi kosárlabda-világbajnokságon, az amerikaiak a csoportkör utolsó mérkőzésén 110–62-re verték meg Jordániát. Könnyedén nyertek a szerbek, míg a brazilok a spanyolok elleni vereség után bebiztosították a helyüket a továbbjutók között.

B-CSOPORT

Hibátlan maradt Szerbia a csoportkörben, miután 115–83-ra legyőzte Dél-Szudánt a harmadik fordulóban. A Miami Heat játékosa, Nikola Jovics a maga 25 pontjával a meccs legeredményesebbje volt. Mivel Puerto Rico simán nyert a kínaiak ellen, Dél-Szudán helyett ők jutottak második helyen tovább.

C-CSOPORT

Anthony Edwards vezérletével eddigi legnagyobb különbségű győzelmét aratta az Egyesült Államok, az amerikaiak több mint ötven ponttal verték meg Jordániát. Edwards mellett Josh Hart játszott még kiemelkedően, ugyan csak két pontot szerzett, összegyűjtött tizenkét lepattanót. A közel-keleti csapat pontjainak csaknem harmadát az NBA-ben is megfordult Rondae Hollis-Jefferson szerezte, szám szerint húsz pontot.

A csoport második helyét végül a Janisz Adetokunbo nélkül felálló görögök húzták be, miután 83–74-re verték Új-Zélandot.

F-CSOPORT

Grúzia is hozta a kötelezőt és Venezuela megverésével biztosította a továbbjutását az F jelű négyesből. A dél-amerikaiak a második negyedben nagyon nem találták a kosarat, mindössze négy pontot tudtak szerezni.

A csoport másik mérkőzésén a Luka Doncic vezette szlovénok könnyed, 92–77-es győzelmet arattak, így az Egyesült Államokhoz hasonlón hat ponttal mennek tovább a legjobb tizenhat közé.

G-CSOPORT

Brazília nyerni tudott, a dél-amerikaiak Yago Matheus remeklésének köszönhetően 89–77-re megverték Elefántcsontpartot és továbbjutottak, míg az előző fordulóban őket legyőző spanyolok Irán ellen szerezték meg harmadik győzelmüket.

A Manilában, Jakartában és Okinavában küzdő nyolc négyesből az első két-két csapat jut a második csoportkörbe– a többiek a 17-32. helyért folytatják az alsóházban –, ahol a négy új kvartettből szintén az első kettő kerül a negyeddöntőbe. Az egyik manilai helyszín a Philippine Arena lesz, amely 55 ezer férőhelyével a világ legnagyobb csarnoka.