Férfi kosárlabda NB I: a Falco és az Alba is elődöntős

D. S. B.D. S. B.
2023.04.18. 19:50
A DEAC kiütésével elődöntős a Falco (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A címvédő Falco könnyedén győzte le a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén a DEAC-ot, így a párharcot 3–0-ra nyerve jutott elődöntőbe, de ott lesz a négy között a Kecskemétet harmadszor is felülmúló Alba Fehérvár is, míg a Szolnok és a Körmend, valamint a ZTE és a Sopron negyeddöntője 2–1-re áll három meccs után.

A címvédő Falco esélyeshez méltóan kezdte a DEAC elleni harmadik mérkőzést Szombathelyen és már a második negyed derekán húsz ponttal (42–22) vezetett, köszönhetően a remeklő Keller Ákosnak, aki már a harmadik negyed derekán 22 pontnál járt. A mérkőzés képe az utolsó 15 percben sem változott, a Falco magabiztos előnyét megtartva győzött 90–70-re és a negyeddöntős párharcot 3–0-ra nyerve jutott be az elődöntőbe.

A Falcóhoz hasonlóan kezdett a Szolnok is a Körmend ellen, s a Tisza-partiak 36–22-re is elhúztak, innentől kezdve pedig a tavalyi döntős Körmend számára csak halvány reménysugár maradt a négy közé jutás, ugyanis a hazaiak a záró játékrészt már 81–62-ről kezdhették, végül meglepően sima, 96–72-es sikerrel kerültek 2–1-es előnybe a párharcban.

A ZTE a tíz ponttal elveszített első negyed ellenére próbálta tartani a lépést a Sopronnal, de a vendégek nem engedték ki kezükből a nyolc-tíz pontos előnyüket és a harmadik meccset 99–87-re nyerve szépítettek a párharcban.

A legszorosabb meccset a Kecskemét vívta Székesfehérváron, ugyanis a 23–21-es nyitó negyed után a második felvonást nyolc ponttal a Bács-Kiskun vármegyeiek nyerték, a harmadikban viszont a vendéglátó nemcsak fordított, hanem egyre tetemesebb előnyt alakított ki, végül kiváló hajrájának köszönhetően az Alba 88–79-re győzve jutott be a legjobb négy közé.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Debreceni EAC 90–70 (30–16, 23–21, 19–21, 18–12)
Szombathely, 2865 néző. Vezette:  Kapitány G., Farkas G., Balog Gy.
SZOMBATHELY: POT 6, Cowels 7/3, KOVÁCS B. 10/6, TIBY 9/3, KELLER 24/9. Csere: PERL 16/3, BARAC 8, Krivacsevics 5, Sövegjártó 5/3, Horváth Á., Takács Zs., Hansen. Edző: Milos Konakov
DEAC:  GOVENS 8/3, Mócsán 7/3, Neuwirth, DRENOVAC 14/3, Taylor  3. Csere: Gáspár 5/3,  Garamvölgyi 9/3, Scott 2, POLYÁK 22/6. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–0. 6. p.: 19–4. 12. p.: 37–16. 16. p.: 42–27. 20. p.: 53–37. 24. p.: 60–42. 28. p.: 65–54. 30. p.: 72–58. 33. p.: 79–61. 38. p.: 87–70
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Falco javára
Milos Konakov: –
Gratulálok a fiúknak! Tizenhárom nap alatt játszottunk hat meccset, közben megnyertük a kupát, és bejutottunk az elődöntőbe – ez hősies teljesítmény. Ott tartunk most, ahol tartanunk kell, ahogyan ezt augusztusban elterveztük. Jól kezdtük a meccset, jó tempóban, agresszívan játszottunk. Most van időnk egy kicsit szusszanni, aztán folytatjuk – mert csak elkezdtük a munkát, még be kell fejezünk!
Andjelko Mandics: – Gratulálok a Falcónak, ezt a meccset, és tulajdonképpen az egész párharcot biztosan nyerte meg. Kicsit csalódott vagyok, mert ugyan tudtuk, hogy ellenfelünk kiváló csapat, abban bíztam, hogy azért meg tudjuk nehezíteni a dolgát – nem sikerült. Megyünk tovább, becsülettel küzdünk az 5. helyért.

Arconic-Alba Fehérvár–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 88–79 (23–21, 13–21, 24–17, 28–20)
Székesfehérvár, 1000 néző. Vezette: Földházi, Cziffra, Sörlei
FEHÉRVÁR: PONGÓ MARCELL 16/9, Somogyi Á. 4, DE COSEY 15/6, FORD  14/6,  PHILMORE 19/3.  Csere: Vojvoda 10, Takács Milán 2, Diong 8. Edző: Alejandro Zubillaga
KECSKEMÉT: TOWNES 28/9, Klobucar 7/3, Kucsera 7/3, Fazekas M., KARAHODZSICS 10. Csere: Dramicsanin 2, Kiss D., WITTMANN 14/9, Ivkovics 8/6, Tóth B. 3/3.  Edző:  Forrai Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 5. p.:  11–9. 8. p.: 19–15. 12. p.: 23–27. 15. p.: 23–31. 18. p.: 25–38. 22. p.: 41–48. 25. p.: 48–48. 28. p.: 58–56. 32. p.: 62–64. 35. p.: 69–67. 38. p.: 76–68.
Kipontozódott: Kucsera (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Fehérvár javára
Alejandro Zubillaga: – Elkövettük azokat a hibákat, amelyeket a korábbi mérkőzéseken is, a védekezésünk nem volt megfelelő az első félidőben, ezért vezetett a Kecskemét. Aztán változtattunk főleg a védekezésünkön, ebből következően támadásban is. Nem állunk meg, az első lépést megtettük, a célunk továbbra is, hogy nagyon sokáig jussunk.
Forrai Gábor:  – Természetesen gratulálok a Fehérvárnak, mert megérdemelten jutott a legjobb négy közé, egyértelműen bebizonyosodott, hogy ott a helye. Ahogy az előző két mérkőzésen, úgy ezúttal is gratulálok a saját csapatomnak is, hiszen óriási erőket mozgósított. Az első félidőben minden úgy történt, ahogy elterveztük, de nem dobtunk extrán, ha abban a periódusban jobban dobunk, illetve a második negyed végén nem hibázunk, akkor a kezünkben lehetett volna mérkőzés, így ez jelentette a fordulópontot, a végére pedig felőröltek bennünket.

Zalakerámia ZTE KK–Sopron KC 87–99 (20–30, 22–22, 23–19, 22–28)
Zalaegerszeg, 1760 néző. Vezette:  Praksch, Frányó, Söjtöry
ZTE:  TRICE 18/9, O’REiLLY 13/6, Keller I. 9/9, Csuti 9, M. SMITH 22/3.  Csere:  Polster, Osztojics 6, Rakicsevics 4, Németh Á., Zsiros 6/6.  Edző: Sebastjan Krasovec
SOPRON:  JOSEPH 31/6, Jones 8/3, Valerio-Bodon 9/9, BARNES 18/6, Durham 6. Csere: MOLNÁR M. 10, Sitku, WHITE 14/3, Supola, Takács N. 3/3.  Edző:  Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–13. 8. p.: 15–23. 13. p.: 28–32. 17. p.: 35–44. 23. p.: 47–58. 28. p.: 61–65. 33. p.: 44–76. 36. p.: 76–85. 38. p.: 85–90.
Kipontozódott: Durham (30. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a ZTE javára
Sebastjan Krasovec: –
Elismerés jár a Sopronnak, hogy megnyerte a mérkőzést. Gyengén kezdtünk védekezésben és támadásban is problémáink voltak. A vendégek tízpontos előnyre tettek szert és ezt szinte végig tartani tudták. Szombaton folytatás jön, az eddig mérlegünk jó, remélhetőleg ezen csak javítani tudunk.
Kosztasz Flevarakisz: – Az első két mérkőzés szoros volt, továbbra is feszes a tempónk, bő két hét alatt hét meccset játszottunk. Nagy győzelmet könyvelhetünk el annak ellenére, hogy mind a két magas emberünk fault-problémával küzdött. Szerencsére közülük Molnár jól teljesített. Volt betegünk is, mindent összevetve büszkék lehetünk csapatunkra, kiharcoltuk a lehetőséget a folytatásra.

Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend 96–72 (29–19, 17–16, 27–17, 23–20)
Szolnok, 1800 néző. Vezette: Benczur, Tőzsér, Goda
SZOLNOK:  JABRIL DURHAM 18/6, Lukács N. 2,  Barnes 8,  SZUBOTICS 16/3, WILLIAMSON 13. Csere: RÉVÉSZ Á. 12, Gavin 10/3, Pongó Máté 6/6, Rudner 9/9, Gilszki, Vincze R., Arabo 2.  Edző: Gasper Potocnik
KÖRMEND: Chambers 2,  Mitchell 9/3, Adams 10/6, Durázi 10/6,  Omenaka  4.  Csere: FERENCZ 13/9, Takács K. 6, CAKARUN 14, Edwards 1,  Doktor, Kiss M. Herczeg 3.  Edző:  Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–4. 8. p.: 21–15. 14. p.: 39–22. 18. p.: 44–32. 24. p.: 58–42. 29. p.: 69–48. 34. p.: 81–63. 38. p.: 90–68
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Szolnok javára
Gasper Potocnik: –
Nagyszerű játékkal és kiváló hozzáállással szereztük meg a győzelmet. Vezetünk a párharcban, de pénteken már egy teljesen más mérkőzés vár ránk. A kosárlabda is egy kiszámíthatatlan játék, de mindent meg fogunk tenni az újabb győzelemért.
Kocsis Tamás: – Elismerésem a szolnokiaknak, abszolút fölénk nőttek, nagyon jó játszottak. Mi elvesztettük azt az energiát, ami ahhoz volt szükséges, hogy meglepetést szerezzünk. Az eredmény számomra másodlagos, ez a rájátszás, nyilván pénteken szeretnénk javítani és vasárnap visszajönni még egyszer Szolnokra.