Férfi kosár NB I: az Atom került közelebb a bennmaradáshoz

2022.05.07. 19:36
Elingsfeld János húsz pontot szerzett a paksiak soraiban (Fotó: Tolnai Népújság/Makovics Kornél – archív)
Az Atomerőmű hazai pályán 95–77-re legyőzte a PVSK-t a férfi kosárlabda NB I-ben maradásért zajló páros mérkőzés szombat esti nyitányán.

A párharc az egyik fél második győzelméig tart; a második felvonás szerdán lesz Pécsen, ha szükség lesz harmadik mérkőzésre, azt május 14-én játsszák le Pakson.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
PLAYOUT A BENNMARADÁSÉRT
1. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ SE–PVSK-VEOLIA 95–77 (27–14, 22–25, 26–21, 20–17)
Paks, 800
néző. V: Papp P., Tőzsér, Fodor A.
PAKS: Frank 3/3, Brown 7/3, BRZOJA 14/3, EILINGSFELD 20/3, PACEVICIUS 12. Csere: Keith 10/6, KOVÁCS I ÁKOS 9/3, Taylor 14/3, Pajor, Kis R. 6, Karosi. Edző: Jan Pavlík
PÉCS: Haynes-Jones 8/3, DONALDSON 15/9, Ivosev 10, MELEG 15/3, BRKICS 19. Csere: Goldring, Bíró O. 6, Illés M. 4, Goldring. Edző: Drazen Brajkovic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–0. 6. p.: 13–3. 12. p.: 27–19. 15. p.: 34–28. 18. p.: 47–36. 22. p.: 52–41. 27. p.: 67–52. 34. p.: 82–62. 38. p.: 92–68
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Paks javára
Jan Pavlík:
– Elismerésem mindkét csapatnak, nem egyszerű ilyen meccseket játszani. Úgy kosárlabdáztunk, ahogy ilyenkor kell, egy kisebb hullámvölgytől eltekintve végig kézben tartottuk az irányítást. Egy nullára vezetünk, de még egy mérkőzést meg kell nyerni.
Drazen Brajkovic: – Nagyon jó csapatuk van a paksiaknak, akiknek nem itt kellene állniuk, hanem az első öt között kellene lenniük. Erős a rotációjuk, tele vannak kiváló kosarasokkal. Szerdán Pécsett folytatjuk, szeretnénk kiegyenlíteni.