Női kosár KEL: a Sopron remek diadalt aratott Kassán

2014.02.01. 19:53
A Sopron szinte végig vezetve nagyszerű győzelmet aratott a már biztos első Good Angels Kosice vendégeként a női kosárlabda Közép-európai Liga utolsó, 22. fordulójának szombati játéknapján, így a második helyen jutott be a négyes döntőbe, megelőzve a szintén nyerő PEAC-Pécset és a Miskolcon kikapó Novi Zagrebet.

Az már korábban eldőlt, hogy a biztos első Good Angels mögött a Sopron, a Zagreb és a PEAC jut be a március első hetében esedékes négyes döntőbe, a szombati játéknap előtt csak a sorrendjük volt kérdéses.

Az alapszakasz végét holtversenyben (13 győzelemmel és 6 vereséggel) váró három csapat közül a Sopron nagyszerűen kezdett Kassán, másfél negyed után 32–15-re vezetett, de a szünet előtti percekben a hazaiak egy 17–5-ös rohammal felzárkóztak. A harmadik negyedben a magyar csapatnak sikerült lefékeznie a kassai hengert, a negyedikben pedig tartani a különbséget – a Sopron másodszor is legyőzte a többi ellenfél számára legyőzhetetlen Angyalokat!

A PEAC magabiztosan verte az iglói csapatot, de a Sopronnal szembeni összevetésben alulmaradt (soproni szempontból: 66–52, 60–68), így a harmadik helyen jutott be a négyes döntőbe, míg a Miskolcon sima vereséget szenvedő zágrábiak negyediken. A négyes döntő helyszínét még nem jelölték ki.

NŐI KOSÁRLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA
ALAPSZAKASZ, 22. (UTOLSÓ) FORDULÓ

GOOD ANGELS KOSICE (szlovák)–UNIQA EUROLEASING SOPRON 69–77 (7–18, 25–19, 14–18, 23–22)
Kassa, 2670
néző. Vezette: Zenis, Turcin, Lamos (szlovákok)
GOOD ANGELS: Bojovics 9/3, Kissová 2, Perkins 24/12, Hruscaková 16, Krivacsevics 14. Csere: Abdi 2, Bálintová, Zietara 2. Edző: Maros Kovácik
SOPRON: Fegyverneky 8/6, Faris 5/3, Zsovár 4, Hawkins 21/9, Krnjics 13. Csere: Ciglar 17/3, Tetemondová 9/6, Licskai. Edző: Igor Polenek
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–6. 6. p.: 6–10. 9. p.: 7–15. 15. p.: 15–32. 20. p.: 32–37. 25. p.: 40–45. 30. p.: 46–55. 35. p.: 58–63. 40. p.: 69–77
Igor Polenek:
– Nagyon nehéz mérkőzést nyertünk meg ebben az óriási arénában. A szezonban már másodszor győztünk a Kassa ellen, le a kalappal a csapat előtt.

PEAC-PÉCS–SPISSKÁ NOVÁ VES (szlovák) 87–52 (24–21, 25–7, 19–12, 19–12)
Pécs, 150
néző. Vezette: Cziffra, Bognár T., Kovács N.
PEAC-PÉCS: Fűrész 8/3, Reid 11/3, JOVANOVICS 19/6, NAGY-BUJDOSÓ 11/6, Kaposi 5. Csere: OROZOVICS 11, Horváth L., Raksányi 9/3, Szűcs R. 4, Raus 4, Pap R. 5, Nagy D. Edző: Djokics Zseljko
SPISSKÁ NOVÁ VES: O'Rourke 10/3, Holmqist 7, BALETICS 17/3, Slimaková 3/3, Surkusa 1. Csere: Reháková, Penusková 2, Lewis 12, Muhová. Edző: David Demecko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–6. 6. p.: 19–16. 13. p.: 31–21. 17. p.: 39–25. 23. p.: 55–31. 26. p.: 57–31. 33. p.: 72–40. 37. p.: 76–41
Djokics Zseljko:
– Ellenfelünk azért nem olyan rossz csapat, mint amit a tabellán elfoglalt helye mutat, egy jó szerkezetű gárdában Ana Baletics stabil montenegrói válogatottként még pluszt is tud hozzátenni az együttes játékához. Amivel elégedett lehetek, az az, hogy nagyon sok támadásunkat sikerült nyolc másodpercen belül befejezni, és hogy harminchárom pont érkezett a padról, ami azt jelzi, igazi csapat vagyunk. Mindenkinek gratulálok, aki hozzátett valamit ahhoz, hogy ebben a ligában a harmadik helyen zártuk az alapszakaszt.
David Demecko: – Az első percig voltam elégedett a csapatommal. Nagyon agresszív Péccsel találkoztunk, amely keményen védekezett és sok indításgólt szerzett.

ALUINVENT DVTK-MISKOLC–NOVI ZAGREB (horvát) 68–55 (22–15, 18–11, 13–17, 15–12)
Miskolc, 700
néző. Vezette: Kapitány, Balogh, Sallai
DVTK: Bukovszki, Sverrisdóttir 7, RAVEN 17, JANSONE 10/3, Tobin 10. Csere: Szabó B., Horváth B., Vincze 2, Dubei 6/3, Szabó P. 6, Czank 5/3, Bálint 5/3. Edző: Maikel López
ZAGREB: Cigic 3/3, Dojkic 10/6, Juric 11, Karcic 13/3, SEMREN 14. Csere: Maric, Sarjanovic, Stojsavljevic 4. Edző: Vladimir Ivankovic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 13. p.: 24–20. 18. p.: 38–22. 25. p.: 44–41. 35. p.: 61–47
Maikel López:
– Mindenkinek játéklehetőséget adtam, és örülök, hogy ki tudtuk harcolni a győzelmet. Amikor átvettem a csapatot, a kilencedik helyen álltunk, most az ötödik helyen végeztünk az alapszakaszban. Azt nem mondom, hogy tökéletesen játszottunk, de még bizonyosan javulni fogunk.
Vladimir Ivankovic a nagyszünet után elhagyta a sportcsarnokot, és a mérkőzés után sem volt hajlandó nyilatkozni.

MBK RUZOMBEROK (szlovák)–CEGLÉDI EKK 100–32 (32–11, 17–12, 19–3, 32–6)