A Miami Heat vesztett állásból fordított a Utah Jazz ellen

2007.03.14. 09:14
Kilenc találkozóval folytatódott az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA), s a legutóbbi játéknapon hét hazai siker született. A győztes vendéglátó együttesek közé tartozott a címvédő Miami Heat is, pedig a találkozó hajrája előtt még jelentős volt a hátránya a Utah Jazz ellen. A vendégcsapatok becsületét a New Jersey Nets és a Detroit Pistons mentette meg.
Hatalmas csatát hozott a Miami-Utah találkozó

A legbiztosabb sikert a Sacramento Kings ellen 124-100-ra nyerő Cleveland Cavaliers aratta.

A Miami Heat pocsékul kezdett, az első negyed után 30-18-ra vezetett a Jazz, s a folytatás sem hozott nagy változást. A nagyszünetre 48-35-ös vendégvezetéssel vonulta a csapatok.

A harmadik játékrészben a Utah már 59-42-re is vezetett, úgy tűnt, semmi sem akadályozhatja meg sikerét. A záró felvonás előtt 74-60-ra vezettek a vendégek, de az utolsó harmadra elfogyott a lendületük.

Az utolsó negyedben a címvédő feltámadt, 6-0-s rohammal indított, majd 4:27 perccel a vége előtt 1 pontra megközelítette ellenfelét, sőt át is vette a vezetést. A végjáték roppant izmalmas volt, 86-86 után Jones sikeres büntetője hazai vezetést eredményezett, s 2 mp-cel a dudaszó előtt Haslem eldöntötte a találkozó sorsát.

A Miami Heatből öten értek el 10 vagy annál több pontot, Jason Williams (15) volt a legeredményesebb. A Utah Jazzből Carlos Boozer (20) és Mehmet Okur (19) emelkedett ki.

A játéknap legeredményesebb játékosa Jamaal Tinsley (37), a Minnesota ellen 86-81-es vereséget szenvedő Indiana Pacers kosarasa volt.

A nosztalgia-rangadón a Chicago Bulls 8 pontos különbséggel nyert a Boston Celtics ellen, itt is a vesztes gárdából került ki a legponterősebb játékos, Paul Pierce (24).

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG (NBA)