Michael Redd 45 ponttal keserítette a Lakerst

KRASZ EMILKRASZ EMIL
2006.11.29. 12:33
Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszában egy pont döntött Washingtonban, a vendéglátó Wizards ennyivel verte a vendég Atlanta Hawks csapatát. A hazaiak 1:04 perccel a találkozó vége előtt 96-93-ra vezettek, majd a vendégek 14 másodperccel később Lue mezőnykosarával feljöttek közre egyre. A hátralévő, kosárlabdában igencsak tetemesnek számító időben, majd’ egy percben nem volt eredményesen befejezett akció.
Eddy Curry (New York Knicks, jobbra) kísérlete az Andres Nocioni (5) és Ben Wallace (mindkettő Chicago Bulls) akotta védőpárossal szemben
Reuters
Reuters

Zsinórban ötödször kapott ki a Los Angeles Clippers, amelyet ezúttal Sacramento Kings vert meg 13 ponttal. Kiegyenlített találkozón a vendégek a tíz ponttal bukták az utolsó negyedet, ez döntőnek bizonyult a végeredményt illetően.

Ennél is rosszabb sorozatot mondhat magáénak a New Jersey: a Nets egymás után hatodik találkozóján hagyta el vesztesen a parkettet, ezúttal hazai közönségük előtt mért rájuk négypontos csapást az acélosnak egyáltalán nem nevezhető Charlotte Bobcats.

Michael Redd megint odatette magát, a szezont fantaszikus formában, igen ponterősen elkapó védő ezúttal 45 ponttal vette ki a részét a Milwaukee Bucks négypontos győzelméből Los Angelesben a Lakers ellen.

Redd 42:37 percet töltött a pályán, dobott öt hárompontost, tíz büntetőjéből nyolcat értékesített és mezőnyből, kétpontost érően is 11-szer betalált. Nem mellékesen lekapott nyolc lepattanót. Idén tizenhárom találkozón kapott szerepet, átlaga meccsenként 29.2 pont! Redd másodszor dobott 40 pont fölött a bajnokságban, a csúcsot a Utah elleni 57(!) pont jelenti, egyelőre.

Nenad Krstic (New Jersey Nets, balra) próbálja útját állni Emeka Okafornak (Charlotte Bobcats, jobbra)
Reuters

A Toronto tizennégy idegenbeli kudarc után győzött: a Raptors a Hornets csapatát verte nem is akárhogyan, 17 ponttal.

A Memphis is megtört egy idegenbeli átkot, a Grizzlies utóbbi tizenhét denveri fellépését követően vesztesen hagyta el a pályát, most viszont 12 ponttal verték a vendéglátó Nuggets csapatát.

A vesztes gárdában Carmelo Anthony ismét parádézott, 37 pontot szerzett, ebből 17 eredményesen kivitelezett kétpontos kísérlet volt. A Denver klasszisa legutóbbi tizenegy mérkőzésén tizedszer dobta meg, illetve túl a 30 pontot, átlaga 31.1!