NBA: a Celtics, az OKC, a Clippers és a Lakers is nyert

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.03.23. 10:03
Jaylen Brownék simán nyertek Detroitban (Fotó: Getty Images)
Egy kivétellel nem hibáztak a rájátszásra pályázó csapatok az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerint szombati játéknapján: a Boston Celtics Detroitban, az Okhaloma City Thunder Torontóban, a Los Angeles Clippers Portlandben nyert, míg a Timberwolves otthon a Cavalierst, a Lakers a 76erst győzte le.

A Keleti főcsoportot vezető Celtics a 37–19-re megnyert második negyed után esélyt sem hagyott házigazdájának, a Detrot Pistonsnak, s a 33 pontos Jaylen Brown vezérletével fölényesen, 129–102-re nyert.

A nyugati első Oklahoma City Thunder pedig úgy tudott 20 ponttal, 123–103-ra nyerni Torontóban, hogy a vendégek kanadai sztárja, Shai Gilgeous-Alexander „csak” 23 pontot szórva lett a meccs legeredményesebb játékosa.

A nyugati harmadik Minnesota Timberwolves a keleti harmadik Cleveland Cavaliersszel vívott rangadót, melyet a házigazda minneapolisiak a 21 pontos Mike Conley és a dupla duplát elérő Anthony Edwards (16–13–5) jó teljesítményének köszönhetően nyertek meg 104–91-re.

A tavalyi döntős Miami Heat otthon 111–88-as vereséget szenvedett a Brandon Ingramet térdsérülés miatt elvesztő New Orleans Pelicanstől, melynek legjobbja ezúttal CJ McCollum volt 30 ponttal.

A Golden State Warriorsnak Steph Curry (25–11–5) és Brandin Podziemski (13–10–2) dupla duplája sem volt elég hazai pályán az Indiana Pacers ellen, melyet az ugyancsak dupla duplát jegyző kettős, Tyrese Haliburton (26–2–11) és Pascal Siakam (25–16–6) vezetett 123–111-es sikerre.

Győzött mindkét Los Angeles-i csapat is, a Clippers nagyrészt a 31 pontos Paul George-nak köszönhetően nyert 125–117-re Portlandben, míg a Lakerst a 20 pontos LeBron James mellett a 23 ponttal és 19 lepattanóval dupla duplát elérő Anthony Davis vezette 101–94-es győzelemre a Philadelphia 76ers ellen.

Semmit sem ért a játéknap legjobb teljesítménye: az 1/1-es Victor Wembanyama 31 pontja mellett 16 lepattanót szedett le öt assziszt és három blokk mellett, de a San Antonio Spurs így is 99–97-re elbukta a Memphis Grizzlies elleni pontszegény hazai meccsét – a vendégek elsősorban a 28 pontot, köztük a győztes duplát szerző Jaren Jacksonnak köszönhetik a győzelmet.