Jao nyerte az óriások párharcát Shaq ellen

2006.11.13. 09:40
Kínai győzelemmel ét véget a Jao Ming–Shaquille O'Neal párharc az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának 13. játéknapján, amikor a Houston idegenben 94-72-re legyőzte a címvédő Miamit. Los Angelesben Phil Jackson, a Lakers főedzője az 500. meccsét ülte végig a kaliforniaiak kispadján, és győzelemmel ünnepelte a jubileumot.
Úgy tűnik a kép alapján, mintha Jao Mingből (hátul) kiszorította volna a szuszt Shaq O'Neal, de ennek pont az ellenkezője történt
Reuters
Reuters

Jao Ming 34 ponttal segítette győzelemhez a Houstont Miamiban, a kínai óriás ebből 20-at a második félidőben dobott. Mindemellett lekapott még 14 lepattanót a levegőből, így jelentős serepe volt abban, hogy a Rockets sorozatban negyedszer is győzött.

Tracy McGrady 12 ponttal és nyolc gólpasszal tudott besegíteni, míg Shane Battier és Luther Head 11-11 pontot szerzett.

Kobe Bryant már nem ? vagy mostanában éppen nem ? egymaga nyeri meg a meccseket a Lakersnek
Reuters
A másik oldalon igazán kimagasló egyéni teljesítmény most sem volt. Dwyane Wade 24 pontig jutott, de ez tőle a legutóbbi szezonban mutatott játéka alapján egyelőre kevés. Shaq O'Neal úgynevezett dupla-duplát ért el (15 pont, 10 lepattanó), mégis mindkettőjüktől többre lesz szükség ahhoz, hogy a Heat győzelmi pályára álljon.

O'Neal – aki az utóbbi két mérkőzést lábujjsérülés miatt kihagyta – bár elveszítette a maga különpárharcát Jaóval szemben, 15 pontja mégis elég volt ahhoz, hogy újabb mérföldkőhöz érkezzen pályafutása során: már 24 280 pontnál tart, és ezzel megelőzte a 14. helyezett Patrick Ewingot az örökranglistán.

Érdekes, hogy az első félidő nagy részében még a floridaiak akarata érvényesült (25-22 az első, majd 42-39 a második játékrész végén), utána azonban a texasi rivális a több kiló izommal "feltuningolt" Jao vezetésével átvette az irányítást, és húsz ponttal dobott többet, mint a Heat.

A Miami mérlege egyelőre csak ötven százalékos, három győzelme mellett már harmadszor kapott ki a csapat.

Portlandben Dirk Nowitzki 26 ponttal és 10 lepattanóval tűnt ki a mezőnyből, csapata, a Dallas pedig 103-96-os győzelemmel távozott a TrailBlazers otthonából.

A legutóbbi nagydöntő nyugati résztvevője ezzel most sorozatban másodszor nyert, ami jó jel azután, hogy négy vereséggel kezdte a szezont.

A Staples Centerben Kobe Bryant 21 ponttal, Lamar Odom 20 ponttal és 16 lepattanóval jeleskedett az LA Lakers–Memphis találkozón, amelyet 91-81-re megnyertek a hazaiak.

A Los Angeles-i együttes ezzel két elveszített meccs után győzött újra, és ez volt a Phil Jackson vezetőedző 500. bajnokija az aranysárga-lilák kispadján.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG (NBA)