Szucsánszkiék ötgólos előnnyel utazhatnak Alicantéba

2011.05.08. 14:47
A játék képe alapján lehetett volna több és kevesebb is a különbség,<br />de a győzelem és az ötgólos előny megvan Szucsánszkiéknak (Fotó: Korponai Tamás)
A női kézilabda KEK-döntő kétmérkőzéses párharcának első felvonásán az FTC-Rail Cargo Hungaria pályaválasztóként is „idegenben”, Dabason fogadta a spanyol CB Mar Alicantét, és győzött (17–12-es első félidőt követően) 34–29-re, így ötgólos előnnyel utazhat a visszavágóra. A zöld-fehérek fertályóra elteltével rendezték a sorokat, és egészen a szünet utáni percek bizonytalankodásától eltekintve kézben tartották az irányítást. A hajrá előtt már nyolc góllal is elléptek, de a végjátékban az Isabel Ortuno vezérelte spanyolok felzárkóztak, és csökkentették a különbséget.

SZAVAZÁS

KEK-döntőt játszhat az FTC női kézilabdacsapata. Ön szerint megnyeri a trófeát?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A bajnokság alapszakaszában második helyen végzett a Ferencváros, de a pályaelőny ellenére sem tudta megnyerni a Debrecen elleni elődöntős párharcot. A zöld-fehérek mindkét hazai találkozójukat elveszítették, a másodikat büntetőkkel.

Mindez lelki törést okozott a fárasztó szezon után egyébként is a fáradtság jeleit mutató zöld-fehér játékosoknál, akik magukat mindezektől függetlenítve nagy elszántsággal készültek a kupadöntőre. Mindenek előtt az első, dabasi összecsapásra.

Elek Gábor, a ferencvárosiak vezetőedzője nyomatékosította játékosaiban, a kupagyőzelem nem az első negyedórában, de még nem is az első összecsapáson dől el – vélhetően –, hanem százhúsz percet követően. Ettől függetlenül a győzelem, még inkább a sokgólos győzelem vasárnap jó alapot jelentene a ferencvárosiaknak az idegenbeli visszavágóra.

Kisebb hangorkán fogadta a csapatok bevonulását háromnegyed órával a kezdés előtt, a kapu mögötti álló szektor már ekkorra színültig megtelt. Kis késéssel pedig a Zöld Sas is befutott...

1. FÉLIDŐ

Lendületesen kezdte a mérkőzést a Ferencváros, de az Isabel Ortuno vezérelte spanyolok tartották a lépést. A játékosok pedig idegesek volt, ettől a játék kapkodóvá vált, sok volt az eladott labda, a technikai hiba. Mindez a vendéglátókon látszódott meg jobban – Zácsik Szandrát gyorsan kivették a játékból követő emberfogással –, így a 12. percben Elek Gábor kikérte az idejét. Akkor a vendégek két gyors góllal éppen egalizálták kétgólos hátrányukat.

Nagyon jól jött a röpke pihenő, rendeződtek a ferencvárosi sorok, és onnantól kezdve gyakorlatilag minden a házigazdák elképzelése szerint alakult. Pastrovics Melinda több bravúrt is bemutatott a kapuban, Isabel Ortuno ugyan továbbra is eredményes volt, de gyakorlatilag egyszemélyes együttes benyomását keltették a spanyolok. Ellenben a házigazdákkal.

A csereember Trufán Noémi sorra átlőtte kintről a spanyol hatosfalat, a jobb szélen Kovacsicz Mónika védekezésben rendkívül agresszív volt, támadásban pedig rutinjára hagyatkozva roppant gólerős. Ők hárman átlag felettit nyújtottak, és miután a többiek is rendkívül motiváltan, egyre inkább koncentrálva játszottak – a végére azért csak sikerült Isabel Ortuno semlegesítését is megoldani –, a szünetre ötgólos, megérdemelt előnnyel vonulhatott pihenni a Ferencváros. (17–12)

2. FÉLIDŐ

A szünetről visszatérve alaposan ráijesztett az Alicante a magyarokra. A vendégek bal széle roppant aktív volt, Jovovics a szélről, De Sousa pedig elzárások utáni betörésekből volt eredményes. Így hiába vették ki a zöld-fehérek a játékból Ortunót, társai így is felzárkóztak kétgólos hátrányra (22–20), amit percekig tartani is tudtak.

Elek Gábor a 43. percben jókor kért időt, azt követően a Szucsánszki vezérelte házigazdák nagy rohammal megléptek. Szamoránsky Piroska volt ezekben a percekben a főszereplő, így a hazai szemszögből 9–3-as etap pompás befejezést sejtetett. Amely így sem lett ugyan rossz, de talán lehetett volna jobb is.

A kapuba érkező Elena Abramovic több bravúrral jelentkezett, de a fáradni látszó, így támadásban és védekezésben is gyakran hibázó vendéglátók ellen – elöl eladott labdák, hátul középen rossz zárások – Ortuno ismét megszórta magát, így csökkentve a különbséget, amely a végén ötnél állapodott meg (34–29).

ELŐNY A FRADINÁL A KEK-DÖNTŐBEN!

NŐI KÉZILABDA KEK
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–C. B. MAR ALICANTE (spanyol) 34–29 (14–12)
Dabas, 2400 néző. V: Guszko, Repkin (fehéroroszok)
FTC: Pastrovics – KOVACSICZ 6, SZAMORÁNSKY P. 6, Tomori, Zácsik 5 (1), Szucsánszki 6 (1), Szádvári 3. Csere: Abramovics (kapus), TRUFÁN 7, Balogh Barbara, Szamoránsky A. 1
ALICANTE: Pradel – Tobiasen 3, ISABEL ORTUNO 14 (5), Del Castillo 2, Craciun 1, DE SOUSA 4, Jovovics 3. Csere: Sanz (kapus), Barrios, Nunez 2, Bernataviciuté
Az eredmény alakulása. 1. p.: 0–1. 3. p.: 3–1. 15. p.: 6–7. 22. p.: 12–10. 29. p.: 17–11. 34. p.: 20–15. 37. p.: 20–18. 42. p.: 24–20. 53. p.: 33–25. 59. p.: 33–29
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/5

ONLINE TUDÓSÍTÁS – PERCRŐL-PERCRE
1. perc Elkezdődött a mérkőzés, a spanyolok támadhatnak először.
1. perc Lana Gina Cracium kezdte meg a gólgyártást. 0–1
1. perc Zácsik Szandra egyenlített. 11
2. perc Kimaradt spanyol támadás után újabb Zácsik átlövés. 21
3. perc Kivédekezett spanyol támadás, gyors ferencvárosi válasz, Szucsánszki Zita a gólszerző. 31
3. perc Pastrovics védett.
4. perc Szucsánszki lövését védte Prade.
5. perc Isabel Ortuno szépített. 3–2
7. perc Két-két kimaradt támadás itt is, ott is. Szucsánszki rossz betörése után a ferencvárosi védők blokkoltak.
8. perc Kovacsicz Mónika indult meg és fejezte be góllal az akciót. 4–2
9. perc Két rossz támadás után hetest kaptak a spanyolok, amit Isabel Ortuno értékesített. 4–3
9. perc Követő emberfogást kapott Zácsik, Tomori lövését védte a spanyol kapus, majd indulásból ejtettek kapu fölé a vendégek.
10. perc Szamoránsky Piroska harcolt ki hetest, amit Zácsik értékesített. 5–3
11. perc Angela Martin Garcia tört be a ferencvárosi falba. 5–4
12. perc Szucsánszki lőtt kapu mellé, majd védekezésben őt verte meg Isabel Ortuno. 5–5
12. perc Ferencvárosi időkérés.
13. perc Szucsánszki tört be a spanyol falba. 6–5
14. perc Ismét Isabel Ortuno egyenlített, egy betörés után. 6–6
14. perc Zácsik dobhatott hetest, ejtett, sajnos rosszul. Majd sárga lapot kapott.
15. perc Labdaszerzés után ferencvárosi lövés szállt el a kapu fölött, a spanyol löket viszont a kapufán csattant.
16. perc Újabb kimaradt magyar akció, de Pradel indítását Zácsik lefülelte. A támadásnál Tomori Zsuzsannát takarták be.
16. perc Tobiasen lőtt gólt a jobb szélről 6–7
16. perc Kimaradt támadások után a Tomori helyén játszót Trufán Noémi lőtt gólt. 7–7
17. perc Isabel Ortuno megint jól bebújt. 7–8
17. perc Trufán ismét gólt lőtt. 8–8
17. perc Ana Miriam de Sousa kapott kétperces kiállítást.
18. perc Szamoránsky Piroska lőtt gólt. 9–8
19. perc Ferencvárosi labdaszerzés, Kovacsicz lőtt gólt indításból. 10-8
20. perc Kapu mellé lőtt spanyol lövés, de Zácsik eladta a labdát támadásban.
20. perc Kiegészültek a spanyolok.
21. perc Isabel Ortuno óriási átlövésgólt akasztott a jobb felsőbe. 10–9
21. perc María Nunez kapott két percet, a falban keménykedett.
21. perc Kovacsicz ment be a szélről és lőtt gólt. 11–9
22. perc Pastrovics hiába védett, hetest dobhatnak a spanyolok lökés miatt. Isabel Ortuno lőtte be a hetest. 11–10
22. perc Kapkodó játék, eladott labda mindkét oldalon, a végén Kovacsicz vihetett ziccert, be is vágta a jobb felsőbe. 12–10
23. perc Eladott spanyol labda, Szádvári a kontránál szépen ejtett. 13–10
23. perc Spanyol időkérés.
24. perc Pastrovics védett egy jobb alsóba küldött közbelövést.
24. perc Trufán remek ütemű köténygólja. 14–10
25. perc María Nunez fordult be a beálló helyéről. 14–11
26. perc Szamoránsky Piroska lőtt hasonlóan szép gólt, miután beforgatta az emberét, de a földön maradt, mert a kirepülő Pradellel ütközött. A ferencvárosi játékost vérző orral támogatják le. 15–11
27. perc Isabel Ortuno lőtte telibe a kapufát, Kovacsicz szélső lövését védte Pradel.
28. perc Pastrovics védett egy átlövést.
28. perc Trufán bombaátlövése a bal felsőbe. 16–11
29. perc Tobiasen szélső lövését védte Pastrovics. Balogh Barbara harcolt a kipattanóért, meg is szerezte, de elesett, a lába maga alá fordult, őt is ápolni kellett.
29. perc Kovacsicz szaladt be a szélről középre, meg is kapta a labdát, és lőtt gólt. 17–11
30. perc Ferencvárosi labdaszerzés után eladták a labdát a házigazdák.
30. perc Spanyol gól, Angela Martín García lőtte. 17–12
30. perc Vége az első félidőnek.
31. perc Elkezdődött a második felvonás.
31. perc Szamoránsky Piroska beállóból volt eredményes. 18–12
31. perc Tomori ismét a pályán védekezésben.
32. perc Jovovics volt eredményes a szélről. 18–13
32. perc Már elveszett labdát gyűjtött be a hatoson üresen felejtett Szamoránsky Piroska, aki értékesítette a lehetőséget. 1913
33. perc De Sousa verte meg Szamoránsky Piroskát. 1914
33. perc Spanyol labdaszerzés után gyors vendéggól, ismét Jovovics. 1915
34. perc Szamoránsky Piroska harcolt ki hetest, amit Szucsánszki váltott gólra. 20–15
35. perc Újabb spanyol gól, Jovovics a szélről volt eredményes. 2016
36. perc Szucsánszki lőtt mellé.
37. perc De Sousa átlövését védte Pastrovics.
37. perc Tomori repült be, de nincs hetes, majd Pastrovics védett. A labda a spanyoloknál maradt.
38. perc Tobiasen ejtette át a szélről a magyar kapust. 20–17
38. perc A magyar kapufa utáni gyors támadásból Tobiasen ismételt. 20–18
39. perc Szucsánszki húzott be egy labdát a jobb alsóba egy védő mellett. 2118
39. perc Ortuno lőtt szép gólt. 21–19
39. perc Szucsánszki repült nagyot a spanyol fal előtt, magyar emberelőny.
40. perc Zácsik gyorsan átlőtte a spanyol falat. 22–19
40. perc De Sousa ment be. 22–20
40. perc Szádvári ment be a bal szélről. 23–20
40. perc A spanyol edző folyamatosan reklamált, kapott is egy sárga lapos figyelmeztetést.
41. perc De Sousa rossz passzt adott Jovovicsnak.
41. perc Szamoránsky Anikó volt eredményes beállóból. 24–20
41. perc Kiegészültek a spanyolok.
42. perc Magyar labdaszerzés után a bírók visszaadják a labdát a spanyoloknak. Törölni kell a játékteret a magyar szaggatottnál.
42. perc Ortuno ismét bombagólt lőtt. 2421
42. perc Spanyol labdaszerzés, majd eladott labda. A magyar indítás viszont Kovacsicz sarkán végezte...
43. perc Ortuno átlövése a magyar sáncon pattant meg és kötött ki a kapuban. 24–22
43. perc Magyar időkérés.
44. perc Két góllal megléptek a magyarok. 26–22
45. perc De Sousa tört be lendületesen. 26–23
46. perc Szamoránsky Piroska ismét beállóból volt eredményes. 27–23
47. perc Szucsánszki passz helyett most betört, majd kilőtte a kapu bal oldalát. 28–23
48. perc Labdaszerzés után Kovacsicz száguldott ziccerben, majd Pradelt lőtte telibe.
48. perc De Sousa megint betört középen, nem először. 28–24
49. perc Trufán csípőmagasságban, köténygól. 29–24
49. perc Szucsánszki kapott két percet, a spanyolok meg egy büntetőt. Ortuno be is pattintotta. 29–25
50. perc Trufán három embert is megverve cselezte be magát a hatosig, és lőtt újabb gólt. 30–25
51. perc Craciun ejtett kapufára beállóból egy ziccert.
51. perc María Nunez volt durva Tomorival szemben, ő is kapott egy két percet.
51. perc Szádvári volt eredményes, közben kiegészült a Fradi. 31–25
52. perc Eladott spanyol labda, Zácsik bombagólt lőtt átlövésből. 32–25
52. perc Spanyol időkérés.
52. perc De Sousa az oldalhálóba lőtte a labdát. Zácsik meg ellépte.
53. perc De Sousa a kapufát találta telibe. Szucsánszki nagyon megverte az emberét, és szépen átlőtt. 33–25
53. perc Tobiasen a szélen harcolt ki hetest, Szádvári belül védekezett. Ortuno ezt is belőtte, már tucatnyi gólnál jár. 33–26
54. perc Trufán közbelövését védte Pradel, majd a Pastrovicsot váltó Abramovic is bemutatott egy hasonlót.
55. perc Eladott magyar labda, Tobiasen szélső lövését védte Abramovic.
55. perc Pradel hiába védett, Szamoránsky Piroska hetest harcolt ki, amit Szucsánszki kihagyott. A spanyolok kapusa ráült a labdára.
57. perc Ortuno tört be, középen ziccerben ment a hatosig és lőtte ki a bal felsőt. 33–27
58. perc Szucsánszki átlövését védte Pradel. Ortuno bezzeg nem fárad, két ember áll előtte, de kilőtte a jobb felsőt. 33–28
58. perc Szamoránsky Piroska kapott két perces kiállítást, mert keményen lépett oda De Sousának.
58. perc Mivel a spanyol edző is kapott egy két percet, így öt az öt ellen maradtnak a pályán, amit María Nunez gyorsan kihasznált. 33–29
59. perc Abramovic védett egy szélső lövést.
60. perc Kovacsicz lövését védte Pradel, de Trufán összegyűjtötte a kipattanót, és kis szerencsével bevágta. 34–29
60. perc VÉGE A TALÁLKOZÓNAK!