Döcögős kezdés után megvédte címét a Veszprém

2016.04.03. 18:51
A meccs elején Ilics tartotta a veszprémieket – a második félidőben megsérült (Fotó: SEHA/Uros Hocevar/Sasa Pahic Szabo)
Megvédte címét a férfi kézilabda SEHA-ligában az MVM Veszprém, miután a sorozat fináléjának döntőjében nagy küzdelem végén két góllal (28–26) bizonyult jobbnak a macedón Vardar Szkopjénél, leendő BL-negyeddöntős ellenfelénél.

A két csapat alapszakaszbeli döntetlenjei és a Veszprém elődöntőbeli küszködése nehéz mérkőzést vetített előre, és már az első percekben látszott, nem lesz diadalmenet a címvédés.

Az első 8 percben a veszprémiek részéről egyedül Ilics tartotta a lépést az alaposan bekezdő Cindricékkel, négy gólja azonban így is csak a fele volt a szkopjeiek által szerzetteknek (4–8).

A rossz kezdést követő fejmosás következtében összerázódni látszott a veszprémi védekezés, de az ellenfélhez beálló Sterbik védései miatt hiába egyenlített a Veszprém (9–9), fordítani nem tudott, és a szünetre egygólos hátrányban vonult (14–15).

A 34. percben aztán megjött az áttörés, Gulyás találata után a négyes döntőben először(!) vezetett a Veszprém – alig 94 perc játékidő után, természetesen az elődöntőbeli hetespárbajt nem számítva (17–16).

Mielőtt nagyon belelelkesülhettek volna a magyar szurkolók, jött Gyibirov, aki egészen zseniális gólokkal tartotta egálon csapatát, (21–21), majd Dujshebaev is belelendült, a Veszprém pedig kisvártatva ismét hátrányba került (23–24).

A meccsből addigra kiütött Ilics helyére beszálló Sliskovic azonban ezúttal is átsegítette a holtponton a magyar együttest, amely az utolsó nyolc percben csupán egy gólt engedett a macedónoknak, így végül – ha nehezen is – de csak összejött a címvédés (28–26).

FÉRFI KÉZILABDA, SEHA-LIGA
DÖNTŐ

MVM VESZPRÉM–VARDAR SZKOPJE (macedón) 28–26 (14–15)
Varasd, 4500
néző. V: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
VESZPRÉM: Mikler – Marguc 3 (2), Sulic 1, NAGY L. 4, Schuch, Pálmarsson 3, Iváncsik G. 1. Cs: ALILOVIC (kapus), ILICS 7 (1), Nilsson 1, Rodríguez 1, Terzic, Ugalde 2, Gulyás P. 1, Lékai, SLISKOVIC 4. Edző:
VARDAR: Milics – Siskarjov 3, Maqueda 2, CINDRIC 5, Toszkics, Gorbok 2, Gyibirov 4. Cs: Sterbik (kapus), Abutovics, Marsenic, Manaszkov 2 (1), Karacic 2, DUJSHEBAEV 4, Brumen 1, Sztoilov 1. Edző:

Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–4. 8. p.: 3–7. 14. p.: 9–9. 22. p.: 12–12. 28. p.: 13–15. 34. p.: 17–16. 45. p.: 21–21. 48. p.: 22–23. 52. p.: 25–25
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
A 3. HELYÉRT
PPD Zagreb (horvát)–Meskov Breszt (fehérorosz) 24–23 (13–14)
Ld:
Horvat 8, ill. Kristopans 5
Xavier Sabaté:
– Óriási csatában nyertünk a csak dicsérhető Szkopje ellen, és ezt kiemelkedő eredménynek tartom. Nem volt könnyű felkészülni a nagyon erős, kitűnő taktikával játszó Vardar ellen, de a végeredmény azt mutatja, csapatunk fáradozása újabb szép sikert eredményezett. A második félidőben javult a védekezésünk, tudtunk újítani támadásban is, és utolsó erőnkkel fordítottunk és győztünk.
Raúl González: – Ilyen nehéz csatára számítottam, miután a liga alapszakaszában már kétszer döntetlent értünk el egymás ellen. Nagyobb tapasztalatának, sok kiemelkedő tudású játékosának köszönheti a Veszprém a sikert, de én sem vagyok elégedetlen a játékunkkal. Már a döntőbe jutásért is megizzadtunk, és a finálé hajrájában sem lett volna gondunk, ha nincs Alilovic, valamint kicsivel több a szerencsénk.

A négyes döntő álomcsapatába három veszprémi került be, a torna legjobb játékosának Momir Ilicset választották meg.

A NÉGYES DÖNTŐ ÁLOMCSAPATA
Kapus: Ivan Stevanovic (PPD Zagreb)
Balszélső: Cristian Ugalde (MVM Veszprém)
Balátlövő: Momir Ilics (MVM Veszprém)
Irányító: Luka Cindric (Vardar)
Jobbátlövő: Alex Dujshebaev (Vardar)
Jobbszélső: Zlatko Horvat (PPD Zagreb)
Beálló: Rasztko Sztojkovics (Meskov Breszt)
MVP: Momir Ilics (MVM Veszprém)

60. Lepörgött az idő. Véget ért a meccs, megvédte címét a Veszprém!
60.
Még Sabaté is időt kér.
60.
Alilovic véd, a labda a hatoson belül marad, megvan!
58.
Nilsson ziccere is kaimarad, de Sterbik véd.
57.
Alilovic véd, esély a plusz kettőre.
56. Iváncsik ziccerét felüti majd megfogja Sterbik.
55. Cindric
megtalálta a rést, a jobb alsóba lőtt. 27–26
55.
Időt kértek a macedónok, először vezet kettővel a Veszprém.
55. Nilsson
most nem rontja el a ziccert. 27–25
54. Gyibirov is tud rontani, vagy inkább Alilovic véd óriásit.
53. Nagy
távoli bombája a kapu bal oldalában. 26–25
53.
Ilics kapott egy szabadot, nincs üres kapus lehetőség.
51.
Dujshebaev passzolt a szélre, de ott már nem maradt társ. Sulic fent, gól. 25–24
50. Brumen
két percet kapott az esetnél, nem neki kellett volna, de a két perc jogos.
50. Sliskovic
egyenlít. 24–24
49. Dujshebaev
nagyon belelendült. 23–24
49. Pálmarsson
most eredményes. 23–23
48. Rossz passz, Gyibirov viszont addig vacilállt a kapura lövésen, míg saját magának dobta be, az meg nem annyira szabályos.
óriási erővel húzta vissza a rövidbe. 21–20
43. Eladott labda, de Gyibirov fölé ejt a saját térfeléről.
42. Gyibirov
ezúttal erőből, de ez is gól. 20–20
42. Gulyás
ellökte Gyibirovot, két perc.
41. Ugalde
a megkülönböztetőben eredményes, rohan le, de szerencsére nincs gyors válasz. 20–19
40. Sztoilov mellé lőtt.
40. Nagy
lökött a levegőben, két perc.
40.
Nagy szétforgácsolta a bal kapufa alját.
39. Cindric
rég volt eredményes, de most ismét. 19–19
39. Toskics most belemenést harcol ki.
38.
Toskics ellen támadó.
38.
Gorbok kap egy óriásit, Schuch megússza kiállítás nélkül.
36.
Ilics nem tudja folytatni, le kell cserélni.
36. Abutovics
visszament a pályára, földre vitte llicset, ott a harmadik két perc.
35. Gyibirov
nulla szögből csavarta át a bal felsőbe. Az komoly... 17–17
34.
Labdaszerzés, Nagy passzol Gulyáshoz, aki ziccerben nem ront. Először vezet a négyes döntőben a Veszprém! 17–16
32.
Nagy szerzett labdát, Pálmarsson pedig még időben észreveszi, hogy üres a kapu. 15–15
31.
Nagy lövésére ráült Sterbik.
31.
Folytatódik a meccs.

30.
Gorbok lövését blokkolták, de amúgy is elmozdult a lába. Véget ért az első félidő.
30.
Mikler véd, időn túli szabad jön.
30. Marguc
a jobb oldali kapufát találta el.
30.
Nagy hetest és két percet harcol ki, Abutovics pihen.
29.
Sztoilov szépen fordult be, de a lécre ejt.
24.
Ilics lövését Sterbik védte, Manaszkov pedig a jobb szélről a rövidbe lőtt. 12–14
22.
Ilics ezúttal alulról, de Sterbik megint véd.
21.
Ilics átlövését védte Sterbik, de Gulyás kiharcol egy szabadot.
18.
Chema harcolt ki két percet Toskicsnak. Hetes nincs.
12.
Ilics lövését fejjel védte Sterbik, de hetes.
11. Gorbok
pedig zavartalanul lőtt a jobb felsőbe. 6–9
11.
Mikler nagy bravúrja a gólt megakadályozza, de így is visszakapják a macedónok.
8.
Nilsson újabb ziccert ront. Iváncsik visszaszerzi, Abutovics pedig kap egy két percet.
8.
Időt kért a Veszprém.
8.
Újabb eladott labda, Siskarjov megint indul és a kapuba pattint. 3–7
7. Nem izlik a veszprémieknek a nyitott védekezés Gyibirov pattogásával.
7.
Pálmarsson megint eladja, Siskarjov pedig most már nem ront. 3–6
6.
Megvan Mikler első védése, de Pálmarsson eladja. Siskarjov ziccerben flegmán a kapufát találja el.
5. Cindric
lábon megverte Nagyot, majd a bal alsóba lőtt. Ilics szépít. 3–5
4. Ilics
tartja a lépést vele. 2–4
4.
Nilsson kaparta szépen össze a labdát, de a bal alsó mellé lőtt. Maqueda büntet. 1–4
3. Maqueda
jobb kettőből veszi be a kaput, majd rossz bejátszás itt, rossz indítás ott. 1–3
2. Siskarjov
találatára Ilics felel. 1–2
1. Cindricé
az első gól, a levegőben úszva lőtt bal kettőből a kapuba. 0–1
1.
A fehér mezben játszó Vardar kezdte el a meccset.
Az alapszakaszban Veszprémben (24–24) és Szkopjéban (30–30) is döntetlenre végeztek a felek.