SEHA-liga: a nagy rivális megállította a Veszprémet

2015.11.10. 19:30
Nagy László gólerős játékkal tért vissza sérülése után (Fotó: Hegedüs Gábor – archív)
Oda a százszázalékos mérleg, de a veretlenség megmaradt: az MVM Veszprém hazai pályán küzdelmes, fordulatos mérkőzésen 24–24-es döntetlent játszott nagy riválisával, a Vardar Szkopjéval a férfi kézilabda SEHA-liga keddi játéknapján. A magyar csapat először veszített pontot a sorozatban.

A meccsnek a SEHA-mezőny egyedüli százszázalékos csapataként nekivágó, a felgyógyuló Nagy Lászlót és Mirko Alilovicot is harcba küldő Veszprém kétszer is háromgólos hátrányba került az első félidőben (5–8, 9–12), de mindkétszer sikerült egyenlítenie – az első félidő utolsó pillanataiban Nagy László alakította döntetlenre az állás a szünetret (12–12).

A kéztöréséből felépülő Nagynak az volt az ötödik gólja a mérkőzésen, majd a fordulás után jött a hatodik is – azzal éppenséggel már a Veszprém vezetett 15–14-re. A Vardar azonban visszavette a kezdeményezést, a magyar csapat megint futott az eredmény után.

Az utolsó tíz percre fordulva, 21–21-nél sokáig „nem mozdult az állás”, aztán amikor igen, annak a veszprémiek örülhettek: Alilovic két védése után Renato Sulic ejtett a hálóba. Gyorsan jött azonban a válasz, méghozzá két gól formájában, igaz, nem késett sokáig Lékai Máté betörésből szerzett gólja sem (23–23).

Nagy és Gasper Marguc felépített egy kínai figurát Ivan Sliskovicnak, akinek góljával fontos pillanatban előnybe került a Veszprém (24–23), a végén mégis örülnie kellett az egy pontnak.

A Vardar ugyanis jól megkomponált vészkapus játékból egyenlített, majd Nagy védett lövése után az utolsó percet végigtámadhatta a győzelemért – a hazai védelem és Alilovic azonban megakadályozta az újabb gólt, a vége 24–24.

SEHA-LIGA, A 2. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

MKB-MVM Veszprém–HC Vardar Skopje 24–24 (12–12)
Veszprém, 4500
néző. V: A.Gusko, Repkin (fehéroroszok)
VESZPRÉM: Alilovic – Marguc 2 (1), Sulic 4, NAGY L. 8, Schuch, Terzic, Chema Rodriguez. Csere: Mikler (kapus), Gulyás, Iváncsik G., Ilics 2, Ugalde 2, LÉKAI 4, Sliskovic 2. Edző: Xavier Sabaté
VARDAR: Milics – Brumen, Dujshebaev 4, Karacic 3, Toszkics, Gorbok 2, GYIBIROV 7 (3). Csere: Lackovic, MAQUEDA 3, Abutovics, Cindric, Siskarjov, Marsenisc 3, Manaszkov 2. Edző: Raul Gonzalez
Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–2. 14. p.: 5–8. 20. p.: 8–8. 32. p.: 14–12. 41. p.: 15–17. 53. p.: 22–21
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Xavier Sabaté:
– A Vardar az elmúlt két szezonban összekovácsolódott, sokat fejlődött, egyértelmű, hogy a négyes döntő egyik résztvevője lesz. Mindkét csapat kiváló teljesítményt nyújtott, igaz, bennünket sérülések hátráltatnak. A második félidőben jobban játszottunk, hatékonyabban védekeztünk, kevés labdát adtunk el. Az utolsó percben nem tudtuk belőni a helyzetünket, ezt sajnálom. A döntetlen igazságos.
Raul Gonzalez: – Elégedett vagyok az eredménnyel, a jó védekezésünknek köszönhetően sok gólt szereztünk gyors indításból.

1. Tatran Presov (szlovák) 8 7 1 269–204 +65 21
2. VESZPRÉM 7 6 1 241–147 +94 19
3. Vardar Szkopje (macedón) 9 6 1 2 293–249 +44 19
4. Meskov Breszt (fehérorosz) 8 6 2 258–198 +60 18
5. PPD Zagreb (horvát) 7 6 1 215–155 +60 18
6. Nexe Nasice (horvát) 9 4 5 240–246 –6 12
7. Szpartak Vojput (szerb) 9 2 1 6 226–291 –65 7
8. Vojvodina (szerb) 9 1 2 6 225–292 –67 5