SEHA-liga: a Veszprém másodszor is ikszelt a Vardarral

2016.03.08. 19:16
Az MVM Veszprém 30–30-as döntetlent játszott a Vardar Szkopje otthonában a férfi kézilabda SEHA-liga alapszakaszában.

Könnyen lehet, hogy a két csapat a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében is találkozik egymással, a Vardarnak ehhez a Wisla Plockon, a Veszprémnek a Motor Zaporizzsján kell túljutnia. Annak a párharcnak a final four lenne a tétje, a mostani összecsapásnak azonban nem volt ilyen nagy a jelentősége.

Novemberben Magyarországon 24–24-re végeztek egymással a felek, és most is döntetlen lett a vége. A Veszprém állt közelebb a győzelemhez, de a Sterbik Árpádot és Szergej Gorbokot nélkülöző Szkopje az utolsó percekben kétszer is egyenlített.

A kiírás szerint két vagy több csapat közötti pontazonosság esetén az idegenben lőtt gólok nem döntenek, de a Veszprém alapszakasz-győzelme így sem forog veszélyben, hiszen a gólkülönbsége sokkal jobb a Vardarénál, ráadásul a hátralévő két mérkőzésén (a Maksz Strumica és a Tatran Presov vendégeként) szinte biztos, hogy szerez még legalább egy pontot. Ezt már szerdán megteheti a Maksz Strumica otthonában.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA
VARDAR SZKOPJE (macedón)–MVM VESZPRÉM 30–30 (13–12)
Szkopje, 3000
néző. V: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
VARDAR: ANGELOV – Brumen 1, F. Lazarov 2, Abutovics, Toskics 2, Maqueda 3, GYIBIROV 6 (3). Csere: Milics (kapus), CINDRIC 6, Dujshebaev 3, Sztoilov 3, SISKARJOV 4. Edző: Raúl González
VESZPRÉM: MIKLER – Marguc 2 (1), ILICS 10, Pálmarsson 3, Nilsson 3, NAGY L. 4, Ugalde. Csere: Schuch, Sulic 3, Sliskovic, Terzic, Rodríguez 1, Iváncsik G. 2, LÉKAI 2. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–3. 8. p.: 4–4. 14. p.: 8–5. 23. p.: 9–9. 25. p.: 10–11. 37. p.: 14–17. 41. p.: 19–19. 45. p.: 20–22. 49. p.: 24–23. 54. p.: 25–27. 60. p.: 29–30
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Raúl González:
– Igyekeztünk, nagyot küzdöttünk. Jó gyakorlás volt a Plock elleni BL-csatára. Néhány játékosunk sérülés miatt nem szerepelhetett, de így is remek csatát vívtunk, akár három pontot is szerezhettünk volna.
Xavier Sabaté: – A Vardar ismét dicséretesen játszott, edzője remekül felkészítette. Az első félidőben uralta is a játékot, mi lassan játszottunk, így megérdemelten vezetett ellenfelünk. A másodikban javult a támadójátékunk. Szinte ugyanolyan meccs volt, mint amit az ősszel otthon játszottunk a Szkopjével.

1. VESZPRÉM 16 14 2 565–370 +195 44
2. Vardar Szkopje (macedón) 17 13 2 2 571–461 +110 41
3. PPD Zagreb (horvát) 16 12 4 498–401 +97 36
4. Meskov Breszt (fehérorosz) 16 12 4 513–421 +92 36
5. Tatran Presov (szlovák) 17 9 1 7 521–466 +55 28
6. Nexe Nasice (horvát) 17 7 1 9 467–482 –15 22
7. Vojvodina (szerb) 17 4 3 10 443–530 –87 15
8. Borac Banja Luka (bosnyák) 18 3 2 13 461–577 –116 11