NEDELYKOV TAMÁS, HATÁR DÁVID (közvetítés) 2017.12.10 17:20 Frissítve: 2017.12.11 10:56

Nem sikerült a bravúr, kéziválogatottunk kikapott a franciáktól

A magyar válogatott 29–26-ra kikapott az olimpiai ezüstérmes franciáktól a németországi női kézilabda-világbajnokság nyolcaddöntőjében, így számára véget ért a torna. Görbicz Anita a találkozó után elmondta, ez volt az utolsó világversenye a nemzeti csapatban.

A franciák fölénk nőttek a nyolcaddöntőben (Fotó: AFP)

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
NYOLCADDÖNTŐ

FRANCIAORSZÁG–MAGYARORSZÁG 29–26 (14–11)
Lipcse, 1385
néző. V: Pavicsevics, Raznatovics (montenegróiak)
FRANCIAORSZÁG: Leynaud – Dancette 3, LANDRE 4, Ayglon 3, Edwige, Niombla 3, Dembélé 2. Csere: DARLEUX (kapus), LACRABERE 5 (2), ZAADI 3, Niakaté, Houette 2, Flippes, Nze Minko 1, Pineau 3. Szövetségi kapitány: Olivier Krumbholz
MAGYARORSZÁG: BÍRÓ B. – Bódi 3, Szucsánszki, Szekeres, Kisfaludy, Klivinyi 3, Schatzl 3. Csere: Janurik (kapus), Görbicz 2 (1), KOVACSICS 6 (2), Mayer, Szöllősi-Zácsik 2, Kovács A., Háfra N. 1, LUKÁCS V. 6, Mészáros R. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 11. p.: 6–2. 19. p.: 9–6. 23. p.: 9–9. 25. p.: 9–11. 27. p.: 11–11. 36. p.: 16–14. 40. p.: 18–16. 46. p.: 23–18. 55. p.: 25–21.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/3

Rasmussen előre érezte, hogy valami hiányzik
Bíró: Sokat hibáztunk, a franciák büntettek – TOVÁBBI REAKCIÓK ITT!

TOVÁBBI PROGRAM ÉS EREDMÉNYEK
Szerbia–Montenegró 29–31
(9–14)
Legjobb góldobók: Cvijics 7, Krpezs-Slezák 5, ill. Radicsevics 9, K. Bulatovics 6

20.30, Lipcse: Spanyolország–Norvégia

Miután a franciák a csoportkör nyitányán meglepetésre kikaptak a szlovénoktól, majd később ikszeltek a spanyolokkal, elbukták az első helyet az A jelű hatosban, így aztán a B-csoport harmadik helyén záró mieinkre a legutóbbi olimpia ezüstérmese várt a nyolcaddöntőben.

MONTENEGRÓ NYERTE A TESTVÉRCSATÁT
Montenegró a kilencgólos Jovanka Radicsevics vezérletével 31–29-re legyőzte a nyolcaddöntőben Szerbiát, amely a 4. percben, 3–2-nél vezetett utoljára. Az érdi Katarina Krpezs-Slezák hat lövésből ötször volt eredményes, nem rajta múlt a szerbek sikere.
Dánia 21–17-re nyert a házigazda németek ellen, míg a svédek a szlovénok felett arattak sima sikert. A negyeddöntőben Dánia Svédországgal találkozik.

Azt nem állítanánk, hogy az egész várost megmozgatta a női kézilabda-vb kieséses szakasza, a meccsünk alatt inkább csak a két hosszanti oldalon, foltokban ültek szurkolók a 6500 néző befogadásra alkalmas Arena Leipzigben. A találkozót Tóth Gabriella mellett a helyszínen tekintette meg Tomori Zsuzsanna is.

A csehek elleni mérkőzést kihagyó Görbicz Anita ígéretéhez híven ott volt a pályán, Szekeres Klára helyett jött be támadni. Klivinyi Kinga mellett Szucsánszki Zita szerepelt a másik átlövő helyén az elején. A franciák kezdtek jobban, Camille Ayglon révén hamar kétgólos előnybe kerültek, az idegesnek tűnő mieink ráadásul kettős emberelőnyben hetest rontottak.

Ezzel együtt meglett volna az esély a két perc alatt az egyenlítésre, azonban több próbálkozásunkba is hiba csúszott, a pontosabb franciák viszont utána 6–2-re elléptek. Nagyon kellett a csereként beálló Kovacsics Anikó gólja. Kim Rasmussen a 13. perc végén kért időt, majd Szöllősi-Zácsik Szandrát és Kovács Annát is beküldte, ám átlövésből utána sem javult a teljesítményünk. Bíró Blanka azonban több, szélről leadott lövést hárított, amelyekből indulva feljöttünk egyre. Az indítások azonban nem mindig voltak voltak pontosak, pedig újra könnyedén egalizálhattunk volna.

A KÉPRE KATTINTVA részletes program és menetrend – a 2017-es németországi női kézilabda-világbajnokság adatbankja

A MAGYAR KERET – részletes névjegyekkel és jellemzésekkel

Ehelyett mínusz háromról kellett zárkóznunk, ráadásul Szekerest a 19. percben már másodszor állították ki. Bíró sorozatban szállította a nagy védéseket, és Kovacsics Anikó harmadik góljával a 24. percben végre utolértük a franciákat (9–9). Olivier Krumbholz azonnal meg is nyomta a piros gombot.

Allison Pineau és a siófoki Estelle Nze Minko jött be az ellenfélnél, de a keresztbesodródó Alexandra Lacrabere is sok gondot okozott. Ismét nagyot küzdöttünk, és emberhátrányban egyenlíteni tudtunk. „Harcoljatok!” – kiabálták a magyar szurkolók. A szünet előtti percek viszont a franciáknak sikerültek jobban, 11–11 után 14–11-re alakították az állást, így folytatódhatott az idegőrlő futás az eredmény után.

A franciáknál Amandine Leynaud-t Cléopatre Darleux váltotta a kapuban. Sajnos támadásban megint kimaradtak a lehetőségeink, így ahelyett, hogy feljöttünk volna egyre, négy lett a különbség. Már a harmadik hetesünket rontottuk el, amikor 21–17-es francia vezetésnél Rasmussen időt kért.

A franciák sorozatban átlőtték a falunkat vagy éppen sikeresen megjátszották a beállót, míg mi többször elmértük az irányzékot. Bíró helyett Janurik Kinga érkezett a meccs utolsó negyedére. A franciák egyre magabiztosabbakká váltak, az idő pedig vészesen fogyott. Hat perccel a vége előtt, ötgólos hátrányban átálltunk a hétemberes támadásokra, amelyekből jöttek a gólok Lukács Viktória révén, de közben hátul is mindig kaptunk. Krumbholz csapata végül 29–26-ra győzött.

Rasmussen úgy nyilatkozott a nyolcaddöntő előtt, hogy ha legjobbunkat hozzuk, meglehet a továbbjutás – ha csak a három hetes bemegy, már szorosabb lett volna a találkozó, de ezen kívül is sok volt a pontatlanság a játékunkban Ezzel együtt mentünk előre és küzdöttünk a végéig, de ez most  nem volt elég az egyébként is erősebb franciákkal szemben.

A mieink számára véget ért a vb, nem lett meg a remélt nyolc közé jutás, míg a franciákra a szerbeket két góllal legyőző Montenegró vár a negyeddöntőben. Hogy  pontosan hol zárjuk a vb-t, az a hétfői nyolcaddöntők után derül ki.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Lukács még egy óriási gólt dob, de ez csak szépségtapasz, 29–26-ra nyernek a franciák, így ott vannak a negyeddöntőben, mi pedig búcsúzunk a tornától.
60. perc: Lukács
megszórja magát a végén, megint gólt lő bevetődve a jobb szélről. 25–29
59. perc: Landre ismét betalál. 24–29
58. perc: Zaadi ejti át Janurikot, majd Zácsik kapufája után ismét Lukács lő gólt a kipattanó begyűjtése után. 24–28
57. perc: Landre újabb gólt szerez beállóból. Jön a válasz, Zácsik kapufája után Lukács a kapufa segítségével lő gólt. 23–27
57. perc: Két passzunk marad passzívnál, de Zácsik a szaggatottról óriási gólt lő. 22–26
56. perc: Bedöntik a falunkat, Zaadi pedig gólt lő. 21–26
55. perc: Kovacsics passzol Lukácsnak, ő pedig a kapus lábai között a hálóba lő. 21–25
55. perc: Görbicz lövését sáncolják, a franciák az üres kapura sem dobják rá, nekik az a legjobb, ha pörög az óra.
54. perc: Niombla lövését védi Janurik, Rasmussen kikéri az utolsó idejét.
52. perc: Pineau lövését fogja az időközben beálló Janurik. Sajnos eladjuk a labdát, Houette pedig gólt lő a lerohanás végén. 20–25
51. perc: Kockáztatunk, hét a hat ellen támadunk. Passzívnál Klivinyi talál be. 20–24
51. perc: Niombla zúdít óriási gólt a kapunkba. 19–24
50. perc: Időt kérnek a franciák.
50. perc: Ezt most bent van, Kovacsics lövi ki a bal alsót. 19–23
49. perc: Niombla lövése mellé száll, de Kovacsics sem talál kaput a másik oldalon. Lépéshiba a franciáknál.
48. perc: Klivinyi durrant fölé, ám visszakapjuk a labdát. Nincs gól, de legalább kiegészülünk.
47. perc: Schatzl hibázik, Darleux védi a lövését.
46. perc: Dembélé azonnal ki is használja, átejti Bírót. 18–23
46. perc: Görbicz kap két percet, Lacrabere-nek fogta meg a lövőkezét.
45. perc: Hibáznak a franciák, Bíró indítása azonban pontatlan. Nyitottat védekezünk, Görbiczcel zavaróban.
45. perc: Újabb francia gól, amelyre nincs válaszunk, Görbicz lövését blokkolják, a lepattanó pedig az övék. 18–22
44. perc: Megvan az eredménye, Bódi talál be a jobb szélről a rövidbe. 18–21
44. perc: Időt kér Rasmussen.
43. perc: Az emberhátrány nem zavarja a franciákat, Pineau talál a kapunkba, négy van közte. 17–21
43. perc: Bódi ellen szabálytalankodnak, hetest kapunk. Kimarad, Kovacsics lövését fogja Leynaud. Legalább emberelőnyben játszhatunk.
42. perc: Lacrabere-nek készítenek elő tiszta lövőhelyzetet, ő meg ilyenkor nem szokott hibázni. Most sem teszi meg ezt a szívességet. 17–20
42. perc: Klivinyi szépít gyorsan. 17–19
41. perc: Úgy tűnt, a miénk a labda, mégis visszakapják a franciák. Ezt pedig kihasználják, Landre lő gólt beállósból. 16–19
40. perc: Belül védekeznek a franciák, hetest kapunk. Dembélé volt a hunyó. Görbicz érkezik a vonalhoz, és a hálóba pattintja a labdát. 16–18
39. perc: Görbicz most lendületből érkezik, nem is tudják megállítani, kilövi a jobb felsőt. Bíró egy újabb védést mutat be, zárkózhatunk két góra. 15–18
38. perc: Megint Dancette, ezúttal a jobb szélről beugorva talál be.
37. perc: Bíró mutat be egy védést, de Darleux is hárít, sőt, ő indítja Dancette-et, ő pedig betalál a lerohanás végén. 14–17
36. perc: Mi is hetest kapunk, Edwige-t pedig kiállítják. Kovacsics Darleux-nek is bedobja, kipókhálózza a jobb felső sarkot. 14–16
35. perc: Hetest kapnak a franciák, Lacrabere pedig gólra is váltja a büntetőt. 13–16
35. perc: Kapus nélkül támadunk, eljut Schatzlhoz a labda, ő pedig ezúttal is gólt szerez éles szögből beugorva. 13–15
34. perc: Kisfaludy kap kiállítást, rátolta Niomblát Szucsánszkira. Azonban nincs gól, Bíró hárítja Lacrabere közeli próbálkozását.
34. perc: ... de ismét hibázunk támadásban. Ez már a 13. eladott labdánk volt.
33. perc: Elveszítjük a labdát, megint jöhetnek a franciák. Dancette is elejt egy labdát...
32. perc: Landre-hoz eljut a labda, ezúttal pedig Bíró sem tudja védeni a lövését. 12–15
31. perc: Leynaud visszajön, de Kovacsics bevágja, nincs kérdés, ez most már gól. 12–14
31. perc: Elkezdődött a második félidő, mi támadhatunk. Kovacsics lő mellé, de visszakapjuk a labdát. Görbicz lövését védi Darleux, viszont hetest kapunk.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Lukács a vonalról ugrik fel, jöhet az ellenfél. Nincs újabb gól, vége az első félidőnek, a szünetben 14–11-re vezetnek a franciák.
29. perc: Kisfaludy ellen ítélnek megint támadásban, Dembélé pedig lő egy gólt a lerohanás végén. 11–14
29. perc: Klivinyi dobja ki oldalt a labdát, Pineau pedig a saját térfeléről az üresen álló kapunkba dobja azt. 11–13
28. perc: Pineau emberelőnyben betalál, nem értünk ki rá. 11–12
27. perc: Nehezen lehúzzuk a jobb szélre, Lukács pedig megoldja a feladatát, egyenlít. 11–11
26. perc: Gyors góllal válaszolunk, a középkezdés után Háfra csinál egy szép cselt, majd előrevetődve gólt lő. Francia kapufa, a kipattanó a miénk, Háfrát azonban utólag kiküldik két percre. 10–11
25. perc: Elveszik tőlünk a labdát, a beállósnál láttak szabálytalanságot. Majdnem megszerezzük a labdát, Lacrabere azonban nagy gólt lő. 9–11
24. perc: Nze Minko futtából kilövi a jobb alsót, nem léptünk ki rá, szabadon lőhetett. 9–10
24. perc: Azonnal időt kérnek a franciák.
23. perc: MEGVAN! Teljesen szétszedjük a francia falat, a támadás végén pedig Kovacsics zúdítja a labdát a kapu jobb oldalába. 9–9
23. perc: BÍRÓ! Megint védi Landre ziccerét, egészen elképesztő. Az egyenlítésért támadunk.
22. perc: Landre kap remek bejátszást, hatalmas ziccerben azonban Bíró lábbal véd. Zácsik megtöri a jeget, és megszerzi az első gólját. 8–9
21. perc: Flippes ugrik be emberelőnyben a jobb szélről, Bíró azonban bravúrral véd! Mayertől elveszik a labdát, de legalább kiegészülünk.
20. perc: Micsoda gól! Schatzl rendkívül éles szögből a rövidre lő gólt. 7–9
19. perc: Hetest kapunk, ám Kovács próbálkozását Leynaud kirúgja. Újabb gólt dobnak a franciák, ráadásul Szekerest kiküldik két percre, ez neki már a második. 6–9
18. perc: Újabb Bíró-védés! Az indítás azonban most nem jó, visszakontráznak a franciák, Houette pedig gólt lő. 6–8
17. perc: Újabb rossz francia támadás, lelessük a bejátszást, Bíró indítja Bódit, a labda átszáll Leynaud fölött, szélsőnk pedig gólt dob. 6–7
16. perc: Zácsiktól veszik el a labdát a bírók belemenés miatt. Hibáznak támadásban a franciák, Kovács indítása után Schatzl fejezi be góllal az első lerohanásunkat. 5–7
15. perc: Kovacsics ráfut a falra, amely megnyílik előtte, így könnyedén lő a jobb alsóba. Azonnal jön a válasz, Zaadi talál a kapunkba. 4–7
14. perc: Kovács ráugrik a falra, de a lövését védi a kapus. Houette lövését hárítja Bíró! Bravó!
13. perc: Kim Rasmussen időt kér.
13. perc: Remek! Dancette lövését Bíró kifejeli. A szélső fájdalmas arccal a földön marad, áll a játék. Zácsik lövése kijön a kapufáról, de legalább a kipattanót begyűjtjük.
12. perc: Kovacsics lő gólt emberhátrányban, háromra zárkózunk. 3–6
11. perc:  Kapus nélkül támadunk, de a bejátszás nem jó Mayernek, Ayglon pedig a lerohanás végén bedobja az üres kapuba a labdát. 2–6
10. perc: Lacrabere nem hibázik, a hálóba pattintja a labdát. 2–5
10. perc: Klivinyi üt le egy bejátszást, a másik oldalon viszont belemegy a francia falba. Hetes és két perc, Szekerest állítják ki.
9. perc: Szucsánszki próbálkozik lövéssel, azonban nem talál kaput.
8. perc: Szucsánszki kap sárgát, egyelőre jól védekezünk. Elkiabáltuk... Eltolódik a védelmünk, Dancette pedig könnyed gólt lő a jobb szélről bevetődve. 2–4
7. perc: Lacrabere bejátszása rossz, de Szucsánszki indítása sem pontos Bódinak.
6. perc: A franciák nem viszik le a kapust, majd Lacrabere rossz lövése után jöhetünk. Négy a hat ellen támadunk, lehúzzuk a szélére, Bódi pedig nem hibázik ziccerben. 2–3
5. perc: Görbicz hasba lövi Leynaud-t, kimarad a hetes.
5. perc: Landre csap oda Klivinyinek, azonnal két percet kap. Emberelőnyben támadunk, Schatzl ugrik be, ám Dancette nem hagyja: ez is kiállítás, sőt hetest is kapunk.
4. perc: Nem sikerül a bejátszás Kisfaludynak, de a franciák is hibáznak, lépéshiba miatt elveszik tőlük a labdát.
3. perc: Klivinyi egy remek csel után beugrik a hatoson belülre, szép gólt lő. Dancette szerez gólt beállóból. 1–3
2. perc: Hosszú labdajáratás után Görbicz csúnyán fölé durrant, majd Niombla azonnal góllal büntet. 0–2
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a franciáké az első támadás. Ayglon talpról eleresztett lövése után Bíró lábai között a hálóban köt ki a labda. 0–1

A mieink tiszta pirosban, a franciák fehér szerelésben lépnek pályára.

A mérkőzés továbbjutója a Szerbia–Montenegró meccs győztesével találkozik a negyeddöntőben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Magyarország–Franciaország nyolcaddöntő a 2017-es női kézilabda-világbajnokságról. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A magyar válogatott két vereséggel kezdett a B-csoportban, a nyitányon Norvégiától (22–30), majd Svédországtól (22–25) kaptunk ki. Argentína ellen aztán megszületett az első győzelem (33–15), utána a lengyeleket (31–28) és a cseheket (30–29) is megvertük, így a harmadik helyen jutottunk tovább.

A franciák az A-csoportban az első meccsükön kikaptak Szlovéniától (23–24), majd legyőzték Angolát (26–19), Paraguayt (35–13) és Romániát (26–17), illetve döntetlent játszottak a spanyolokkal (25–25).

Még fáj a térdem, de csak a bemelegítő focit hagytam ki az edzésen – ott leszek a pályán a franciák ellen – jelentette ki határozottan Görbicz Anita. – Már nem foglalkozunk azzal, hogy őket kaptuk, a saját játékunkkal kell törődnünk: keményen, összeszedetten védekezni és pontosan támadni. Nagyon nehéz meccs lesz, de mindent beleadunk.”

Valós esélyünk van a franciák ellen – tekintett előre Kim Rasmussen a Nemzeti Sportnak. – Ez nem az olimpia, akkor nyár van, gyors, szabad a játék sok technikai hibával, és mindenki vidám. Most tél van és hideg, a játék tempója is más. Ettől még a franciáké a világ egyik legerősebb csapata, de ha választhatnék, hogy mikor játsszak velük, a nyolcaddöntőt mondanám.”

„Ebben a fázisban még sebezhetőbbek, el lehet kapni őket, ha gondolatban már egy hajszálnyit is a következő meccsen járnak. Ha csak tízszázaléknyit visszaesnek emiatt, mi meg tudunk javulni húszat, akkor képesek vagyunk meglepni őket – de ehhez a legjobbunkat kell nyújtanunk” – tette hozzá a kapitány.

Arról, hogy a franciák hogyan várták a mérkőzést, ide kattintva olvashat!

ELLENFÉLNÉZŐ: FRANCIAORSZÁG
Olimpia:
2. (2016), 4. (2004), 5. (2008, 2012), 6. (2000)
Világbajnokság: 1. (2003), 2. (1999, 2009, 2011), 5. (2001, 2007), 6. (2013), 7. (2015), 10. (1997), 12. (2005), 14. (1990), 15. (1986)
Európa-bajnokság: 3. (2002, 2006, 2016), 5. (2000, 2010, 2014), 9. (2012), 11. (2004), 14. (2008)
Örökmérleg a franciák ellen: 46 mérkőzés, 29 győzelem, 2 döntetlen, 15 vereség
Legutóbbi mérkőzés (2014. december 19., Európa-bajnokság, az 5. helyért): Franciaország–Magyarország 26–25 (16–13)
Budapest, Papp László Aréna. Magyarország: Kiss É. – Bódi, Bulath 3, Tóth G., Mayer 2, Tomori 2, Kovacsics 3. Csere: Bíró B., Herr O. (kapusok), Triscsuk 10, Mészáros R., Temes 1, Szucsánszki, Kovacsicz 1, Szamoránsky P., Planéta 3. Szövetségi kapitány: Németh András

A MAGYAR NŐI VÁLOGATOTT KERETE – NÉVJEGYEK ÉS RÖVID JELLEMZÉSEK ITT!
Kapusok:
BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), JANURIK Kinga (Érd)
Jobbszélsők: BÓDI Bernadett (Győri Audi ETO), LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), KOVÁCS Anna (Dunaújvárosi KKA)
Irányítók: GÖRBICZ Anita (Győri Audi ETO), KOVACSICS Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZUCSÁNSZKI Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Beállók: KISFALUDY Anett (Érd), MAYER Szabina (Alba Fehérvár KC), MÉSZÁROS Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balátlövők: KLIVINYI Kinga (Érd), SZEKERES Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZÖLLŐSI-ZÁCSIK Szandra (Budaörs)
Balszélső: SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány: Kim RASMUSSEN
Edző: SITI Bea
Kapusedző: BAKOS István

2018.09.23 17:10:03

Kézilabda nemzetisport.hu

Bodó a második félidőben megállíthatatlan volt, Sego 18 védéssel zárt.

2018.09.22 17:09:23

A magyar csapat nem tudta szorossá tenni a találkozót, vereség a vége.

2018.09.16 19:13:11

A magyar bajnok rosszul sikerült első félidő után a másodikban összekapta magát, és nyert.

2018.09.15 17:30:03

Még az utolsó percben is volt esélye a pontszerzésre a lengyel csapatnak, de Lékai lezárta a meccset.