Nem sikerült a bravúr, kéziválogatottunk kikapott a franciáktól

2017.12.10. 17:20
A franciák fölénk nőttek a nyolcaddöntőben (Fotó: AFP)
A magyar válogatott 29–26-ra kikapott az olimpiai ezüstérmes franciáktól a németországi női kézilabda-világbajnokság nyolcaddöntőjében, így számára véget ért a torna. Görbicz Anita a találkozó után elmondta, ez volt az utolsó világversenye a nemzeti csapatban.

NŐIKÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
NYOLCADDÖNTŐ

FRANCIAORSZÁG–MAGYARORSZÁG 29–26 (14–11)
Lipcse, 1385
néző. V: Pavicsevics, Raznatovics (montenegróiak)
FRANCIAORSZÁG: Leynaud – Dancette 3, LANDRE 4, Ayglon 3, Edwige, Niombla 3, Dembélé 2. Csere: DARLEUX (kapus), LACRABERE 5 (2), ZAADI 3, Niakaté, Houette 2, Flippes, Nze Minko 1, Pineau 3. Szövetségi kapitány: Olivier Krumbholz
MAGYARORSZÁG: BÍRÓ B. – Bódi 3, Szucsánszki, Szekeres, Kisfaludy, Klivinyi 3, Schatzl 3. Csere: Janurik (kapus), Görbicz 2 (1), KOVACSICS 6 (2), Mayer, Szöllősi-Zácsik 2, Kovács A., Háfra N. 1, LUKÁCS V. 6, Mészáros R. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 11. p.: 6–2. 19. p.: 9–6. 23. p.: 9–9. 25. p.: 9–11. 27. p.: 11–11. 36. p.: 16–14. 40. p.: 18–16. 46. p.: 23–18. 55. p.: 25–21.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/3

TOVÁBBI PROGRAM ÉS EREDMÉNYEK
Szerbia–Montenegró 29–31
(9–14)
Legjobb góldobók: Cvijics 7, Krpezs-Slezák 5, ill. Radicsevics 9, K. Bulatovics 6

20.30, Lipcse:Spanyolország–Norvégia

Miután a franciák a csoportkör nyitányán meglepetésre kikaptak a szlovénoktól, majd később ikszeltek a spanyolokkal, elbukták az első helyet az A jelű hatosban, így aztán a B-csoport harmadik helyén záró mieinkre a legutóbbi olimpia ezüstérmese várt a nyolcaddöntőben.

MONTENEGRÓ NYERTE A TESTVÉRCSATÁT
Montenegró a kilencgólos Jovanka Radicsevics vezérletével 31–29-re legyőzte a nyolcaddöntőben Szerbiát, amely a 4. percben, 3–2-nél vezetett utoljára. Az érdi Katarina Krpezs-Slezák hat lövésből ötször volt eredményes, nem rajta múlt a szerbek sikere.
Dánia 21–17-re nyert a házigazda németek ellen, míg a svédek a szlovénok felett arattak sima sikert. A negyeddöntőben Dánia Svédországgal találkozik.

Azt nem állítanánk, hogy az egész várost megmozgatta a női kézilabda-vb kieséses szakasza, a meccsünk alatt inkább csak a két hosszanti oldalon, foltokban ültek szurkolók a 6500 néző befogadásra alkalmas Arena Leipzigben. A találkozót Tóth Gabriella mellett a helyszínen tekintette meg Tomori Zsuzsanna is.

A csehek elleni mérkőzést kihagyó Görbicz Anita ígéretéhez híven ott volt a pályán, Szekeres Klára helyett jött be támadni. Klivinyi Kinga mellett Szucsánszki Zita szerepelt a másik átlövő helyén az elején. A franciák kezdtek jobban, Camille Ayglon révén hamar kétgólos előnybe kerültek, az idegesnek tűnő mieink ráadásul kettős emberelőnyben hetest rontottak.

Ezzel együtt meglett volna az esély a két perc alatt az egyenlítésre, azonban több próbálkozásunkba is hiba csúszott, a pontosabb franciák viszont utána 6–2-re elléptek. Nagyon kellett a csereként beálló Kovacsics Anikó gólja. Kim Rasmussen a 13. perc végén kért időt, majd Szöllősi-Zácsik Szandrát és Kovács Annát is beküldte, ám átlövésből utána sem javult a teljesítményünk. Bíró Blanka azonban több, szélről leadott lövést hárított, amelyekből indulva feljöttünk egyre. Az indítások azonban nem mindig voltak voltak pontosak, pedig újra könnyedén egalizálhattunk volna.

Ehelyett mínusz háromról kellett zárkóznunk, ráadásul Szekerest a 19. percben már másodszor állították ki. Bíró sorozatban szállította a nagy védéseket, és Kovacsics Anikó harmadik góljával a 24. percben végre utolértük a franciákat (9–9). Olivier Krumbholz azonnal meg is nyomta a piros gombot.

Allison Pineau és a siófoki Estelle Nze Minko jött be az ellenfélnél, de a keresztbesodródó Alexandra Lacrabere is sok gondot okozott. Ismét nagyot küzdöttünk, és emberhátrányban egyenlíteni tudtunk. „Harcoljatok!” – kiabálták a magyar szurkolók. A szünet előtti percek viszont a franciáknak sikerültek jobban, 11–11 után 14–11-re alakították az állást, így folytatódhatott az idegőrlő futás az eredmény után.

A franciáknál Amandine Leynaud-t Cléopatre Darleux váltotta a kapuban. Sajnos támadásban megint kimaradtak a lehetőségeink, így ahelyett, hogy feljöttünk volna egyre, négy lett a különbség. Már a harmadik hetesünket rontottuk el, amikor 21–17-es francia vezetésnél Rasmussen időt kért.

A franciák sorozatban átlőtték a falunkat vagy éppen sikeresen megjátszották a beállót, míg mi többször elmértük az irányzékot. Bíró helyett Janurik Kinga érkezett a meccs utolsó negyedére. A franciák egyre magabiztosabbakká váltak, az idő pedig vészesen fogyott. Hat perccel a vége előtt, ötgólos hátrányban átálltunk a hétemberes támadásokra, amelyekből jöttek a gólok Lukács Viktória révén, de közben hátul is mindig kaptunk. Krumbholz csapata végül 29–26-ra győzött.

Rasmussen úgy nyilatkozott a nyolcaddöntő előtt, hogy ha legjobbunkat hozzuk, meglehet a továbbjutás – ha csak a három hetes bemegy, már szorosabb lett volna a találkozó, de ezen kívül is sok volt a pontatlanság a játékunkban Ezzel együtt mentünk előre és küzdöttünk a végéig, de ez most nem volt elég az egyébként is erősebb franciákkal szemben.

A mieink számára véget ért a vb, nem lett meg a remélt nyolc közé jutás, míg a franciákra a szerbeket két góllal legyőző Montenegró vár a negyeddöntőben. Hogy pontosan hol zárjuk a vb-t, az a hétfői nyolcaddöntők után derül ki.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Lukács még egy óriási gólt dob, de ez csak szépségtapasz, 29–26-ra nyernek a franciák, így ott vannak a negyeddöntőben, mi pedig búcsúzunk a tornától.
60. perc: Lukács
megszórja magát a végén, megint gólt lő bevetődve a jobb szélről. 25–29
59. perc:
Landre ismét betalál. 24–29
58. perc: Zaadi
ejti át Janurikot, majd Zácsik kapufája után ismét Lukács lő gólt a kipattanó begyűjtése után. 24–28
57. perc: Landre
újabb gólt szerez beállóból. Jön a válasz, Zácsik kapufája után Lukács a kapufa segítségével lő gólt. 23–27
57. perc:
Két passzunk marad passzívnál, de Zácsik a szaggatottról óriási gólt lő. 22–26
56. perc:
Bedöntik a falunkat, Zaadi pedig gólt lő. 21–26
55. perc:
Kovacsics passzol Lukácsnak, ő pedig a kapus lábai között a hálóba lő. 21–25
55. perc: Görbicz lövését sáncolják, a franciák az üres kapura sem dobják rá, nekik az a legjobb, ha pörög az óra.
54. perc: Niombla lövését védi Janurik, Rasmussen kikéri az utolsó idejét.
52. perc:
Pineau lövését fogja az időközben beálló Janurik. Sajnos eladjuk a labdát, Houette pedig gólt lő a lerohanás végén. 20–25
51. perc:
Kockáztatunk, hét a hat ellen támadunk. Passzívnál Klivinyi talál be. 20–24
51. perc:
Niombla zúdít óriási gólt a kapunkba. 19–24
50. perc:
Időt kérnek a franciák.
50. perc:
Ezt most bent van, Kovacsics lövi ki a bal alsót. 19–23
49. perc: Niombla lövése mellé száll, de Kovacsics sem talál kaput a másik oldalon. Lépéshiba a franciáknál.
48. perc: Klivinyi durrant fölé, ám visszakapjuk a labdát. Nincs gól, de legalább kiegészülünk.
47. perc: Schatzl hibázik, Darleux védi a lövését.
46. perc: Dembélé
azonnal ki is használja, átejti Bírót. 18–23
46. perc:
Görbicz kap két percet, Lacrabere-nek fogta meg a lövőkezét.
45. perc: Hibáznak a franciák, Bíró indítása azonban pontatlan. Nyitottat védekezünk, Görbiczcel zavaróban.
45. perc: Újabb francia gól, amelyre nincs válaszunk, Görbicz lövését blokkolják, a lepattanó pedig az övék. 18–22
44. perc:
Megvan az eredménye, Bódi talál be a jobb szélről a rövidbe. 18–21
44. perc:
Időt kér Rasmussen.
43. perc:
Az emberhátrány nem zavarja a franciákat, Pineau talál a kapunkba, négy van közte. 17–21
43. perc:
Bódi ellen szabálytalankodnak, hetest kapunk. Kimarad, Kovacsics lövését fogja Leynaud. Legalább emberelőnyben játszhatunk.
42. perc: Lacrabere-nek
készítenek elő tiszta lövőhelyzetet, ő meg ilyenkor nem szokott hibázni. Most sem teszi meg ezt a szívességet. 17–20
42. perc: Klivinyi
szépít gyorsan. 17–19
41. perc:
Úgy tűnt, a miénk a labda, mégis visszakapják a franciák. Ezt pedig kihasználják, Landre lő gólt beállósból. 16–19
40. perc:
Belül védekeznek a franciák, hetest kapunk. Dembélé volt a hunyó. Görbicz érkezik a vonalhoz, és a hálóba pattintja a labdát. 16–18
39. perc: Görbicz
most lendületből érkezik, nem is tudják megállítani, kilövi a jobb felsőt. Bíró egy újabb védést mutat be, zárkózhatunk két góra. 15–18
38. perc:
Megint Dancette, ezúttal a jobb szélről beugorva talál be.
37. perc:
Bíró mutat be egy védést, de Darleux is hárít, sőt, ő indítja Dancette-et, ő pedig betalál a lerohanás végén. 14–17
36. perc:
Mi is hetest kapunk, Edwige-t pedig kiállítják. Kovacsics Darleux-nek is bedobja, kipókhálózza a jobb felső sarkot. 14–16
35. perc:
Hetest kapnak a franciák, Lacrabere pedig gólra is váltja a büntetőt. 13–16
35. perc:
Kapus nélkül támadunk, eljut Schatzlhoz a labda, ő pedig ezúttal is gólt szerez éles szögből beugorva. 13–15
34. perc: Kisfaludy kap kiállítást, rátolta Niomblát Szucsánszkira. Azonban nincs gól, Bíró hárítja Lacrabere közeli próbálkozását.
34. perc: ... de ismét hibázunk támadásban. Ez már a 13. eladott labdánk volt.
33. perc: Elveszítjük a labdát, megint jöhetnek a franciák. Dancette is elejt egy labdát...
32. perc: Landre-hoz eljut a labda, ezúttal pedig Bíró sem tudja védeni a lövését. 12–15
31. perc: Leynaud visszajön, de Kovacsics bevágja, nincs kérdés, ez most már gól. 12–14
31. perc: Elkezdődött a második félidő, mi támadhatunk. Kovacsics lő mellé, de visszakapjuk a labdát. Görbicz lövését védi Darleux, viszont hetest kapunk.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Lukács a vonalról ugrik fel, jöhet az ellenfél. Nincs újabb gól, vége az első félidőnek, a szünetben 14–11-re vezetnek a franciák.
29. perc:
Kisfaludy ellen ítélnek megint támadásban, Dembélé pedig lő egy gólt a lerohanás végén. 11–14
29. perc: Klivinyi dobja ki oldalt a labdát, Pineau pedig a saját térfeléről az üresen álló kapunkba dobja azt. 11–13
28. perc:
Pineau emberelőnyben betalál, nem értünk ki rá. 11–12
27. perc: Nehezen lehúzzuk a jobb szélre, Lukács pedig megoldja a feladatát, egyenlít. 11–11
26. perc:
Gyors góllal válaszolunk, a középkezdés után Háfra csinál egy szép cselt, majd előrevetődve gólt lő. Francia kapufa, a kipattanó a miénk, Háfrát azonban utólag kiküldik két percre. 10–11
25. perc: Elveszik tőlünk a labdát, a beállósnál láttak szabálytalanságot. Majdnem megszerezzük a labdát, Lacrabere azonban nagy gólt lő. 9–11
24. perc: Nze Minko
futtából kilövi a jobb alsót, nem léptünk ki rá, szabadon lőhetett. 9–10
24. perc: Azonnal időt kérnek a franciák.
23. perc: MEGVAN!
Teljesen szétszedjük a francia falat, a támadás végén pedig Kovacsics zúdítja a labdát a kapu jobb oldalába. 9–9
23. perc: BÍRÓ! Megint védi Landre ziccerét, egészen elképesztő. Az egyenlítésért támadunk.
22. perc: Landre kap remek bejátszást, hatalmas ziccerben azonban Bíró lábbal véd. Zácsik megtöri a jeget, és megszerzi az első gólját. 8–9
21. perc: Flippes ugrik be emberelőnyben a jobb szélről, Bíró azonban bravúrral véd! Mayertől elveszik a labdát, de legalább kiegészülünk.
20. perc: Micsoda gól! Schatzl rendkívül éles szögből a rövidre lő gólt. 7–9
19. perc: Hetest kapunk, ám Kovács próbálkozását Leynaud kirúgja. Újabb gólt dobnak a franciák, ráadásul Szekerest kiküldik két percre, ez neki már a második. 6–9
18. perc:
Újabb Bíró-védés! Az indítás azonban most nem jó, visszakontráznak a franciák, Houette pedig gólt lő. 6–8
17. perc:
Újabb rossz francia támadás, lelessük a bejátszást, Bíró indítja Bódit, a labda átszáll Leynaud fölött, szélsőnk pedig gólt dob. 6–7
16. perc:
Zácsiktól veszik el a labdát a bírók belemenés miatt. Hibáznak támadásban a franciák, Kovács indítása után Schatzl fejezi be góllal az első lerohanásunkat. 5–7
15. perc: Kovacsics
ráfut a falra, amely megnyílik előtte, így könnyedén lő a jobb alsóba. Azonnal jön a válasz, Zaadi talál a kapunkba. 4–7
14. perc: Kovács ráugrik a falra, de a lövését védi a kapus. Houette lövését hárítja Bíró! Bravó!
13. perc: Kim Rasmussen időt kér.
13. perc: Remek! Dancette lövését Bíró kifejeli. A szélső fájdalmas arccal a földön marad, áll a játék. Zácsik lövése kijön a kapufáról, de legalább a kipattanót begyűjtjük.
12. perc: Kovacsics
lő gólt emberhátrányban, háromra zárkózunk. 3–6
11. perc: Kapus nélkül támadunk, de a bejátszás nem jó Mayernek, Ayglon pedig a lerohanás végén bedobja az üres kapuba a labdát. 2–6
10. perc: Lacrabere
nem hibázik, a hálóba pattintja a labdát. 2–5
10. perc:
Klivinyi üt le egy bejátszást, a másik oldalon viszont belemegy a francia falba. Hetes és két perc, Szekerest állítják ki.
9. perc: Szucsánszki próbálkozik lövéssel, azonban nem talál kaput.
8. perc:
Szucsánszki kap sárgát, egyelőre jól védekezünk. Elkiabáltuk... Eltolódik a védelmünk, Dancette pedig könnyed gólt lő a jobb szélről bevetődve. 2–4
7. perc: Lacrabere bejátszása rossz, de Szucsánszki indítása sem pontos Bódinak.
6. perc:
A franciák nem viszik le a kapust, majd Lacrabere rossz lövése után jöhetünk. Négy a hat ellen támadunk, lehúzzuk a szélére, Bódi pedig nem hibázik ziccerben. 2–3
5. perc: Görbicz hasba lövi Leynaud-t, kimarad a hetes.
5. perc:
Landre csap oda Klivinyinek, azonnal két percet kap. Emberelőnyben támadunk, Schatzl ugrik be, ám Dancette nem hagyja: ez is kiállítás, sőt hetest is kapunk.
4. perc: Nem sikerül a bejátszás Kisfaludynak, de a franciák is hibáznak, lépéshiba miatt elveszik tőlük a labdát.
3. perc: Klivinyi
egy remek csel után beugrik a hatoson belülre, szép gólt lő. Dancette szerez gólt beállóból. 1–3
2. perc: Hosszú labdajáratás után Görbicz csúnyán fölé durrant, majd Niombla azonnal góllal büntet. 0–2
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a franciáké az első támadás. Ayglon talpról eleresztett lövése után Bíró lábai között a hálóban köt ki a labda. 0–1

A mieink tiszta pirosban, a franciák fehér szerelésben lépnek pályára.

A mérkőzés továbbjutója a Szerbia–Montenegró meccs győztesével találkozik a negyeddöntőben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Magyarország–Franciaország nyolcaddöntő a 2017-es női kézilabda-világbajnokságról. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A magyar válogatott két vereséggel kezdett a B-csoportban, a nyitányon Norvégiától (22–30), majd Svédországtól (22–25) kaptunk ki. Argentína ellen aztán megszületett az első győzelem (33–15), utána a lengyeleket (31–28) és a cseheket (30–29) is megvertük, így a harmadik helyen jutottunk tovább.

A franciák az A-csoportban az első meccsükön kikaptak Szlovéniától (23–24), majd legyőzték Angolát (26–19), Paraguayt (35–13) és Romániát (26–17), illetve döntetlent játszottak a spanyolokkal (25–25).

Még fáj a térdem, de csak a bemelegítő focit hagytam ki az edzésen –ott leszek a pályán a franciák ellen– jelentette ki határozottan GörbiczAnita. –Már nem foglalkozunk azzal, hogy őket kaptuk, a saját játékunkkal kell törődnünk: keményen, összeszedetten védekezni és pontosan támadni. Nagyon nehéz meccs lesz, de mindent beleadunk.”

Valós esélyünk van a franciák ellen– tekintett előreKim Rasmussena Nemzeti Sportnak. –Ez nem az olimpia, akkor nyár van, gyors, szabad a játék sok technikai hibával, és mindenki vidám. Most tél van és hideg, a játék tempója is más. Ettől még a franciáké a világ egyik legerősebb csapata, de ha választhatnék, hogy mikor játsszak velük, a nyolcaddöntőt mondanám.”

„Ebben a fázisban még sebezhetőbbek, el lehet kapni őket, ha gondolatban már egy hajszálnyit is a következő meccsen járnak. Ha csak tízszázaléknyit visszaesnek emiatt, mi meg tudunk javulni húszat, akkor képesek vagyunk meglepni őket – de ehhez a legjobbunkat kell nyújtanunk” – tette hozzá a kapitány.

Arról, hogy a franciák hogyan várták a mérkőzést, ide kattintva olvashat!

ELLENFÉLNÉZŐ: FRANCIAORSZÁG
Olimpia:
2. (2016), 4. (2004), 5. (2008, 2012), 6. (2000)
Világbajnokság:1. (2003), 2. (1999, 2009, 2011), 5. (2001, 2007), 6. (2013), 7. (2015), 10. (1997), 12. (2005), 14. (1990), 15. (1986)
Európa-bajnokság:3. (2002, 2006, 2016), 5. (2000, 2010, 2014), 9. (2012), 11. (2004), 14. (2008)
Örökmérleg a franciák ellen:46 mérkőzés, 29 győzelem, 2 döntetlen, 15 vereség
Legutóbbi mérkőzés(2014. december 19., Európa-bajnokság, az 5. helyért):Franciaország–Magyarország 26–25 (16–13)
Budapest, Papp László Aréna.Magyarország:Kiss É. – Bódi, Bulath 3, Tóth G., Mayer 2, Tomori 2, Kovacsics 3.Csere: Bíró B., Herr O. (kapusok), Triscsuk 10, Mészáros R., Temes 1, Szucsánszki, Kovacsicz 1, Szamoránsky P., Planéta 3.Szövetségi kapitány:Németh András

A MAGYAR NŐI VÁLOGATOTT KERETENÉVJEGYEK ÉS RÖVID JELLEMZÉSEK ITT!