Ó, az a támadójáték... vereség Svédországtól is

NEDELYKOV TAMÁS, RUSZNÁK GYÖRGYNEDELYKOV TAMÁS, RUSZNÁK GYÖRGY
2017.12.03. 17:45
A svédek ellen is kikaptak női kéziseink (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)
A norvégok elleni vesztes meccs után Svédország ellen lépett pályára a magyar női kézilabda-válogatott a németországi világbajnokság csoportkörének második fordulójában. Mivel előtte a csehek megverték a svédeket legyőző lengyeleket, különösen fontossá vált a továbbjutás szempontjából, hogy nyerjünk az északiak ellen. Ez nem sikerült, mert támadásban nem játszott igazán jól a magyar csapat, és hiába védett Bíró Blanka nagyszerűen, biztosan nyert az ellenfél.

NŐIKÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
B-CSOPORT, BIETIGHEIM-BISSINGEN
SVÉDORSZÁG–MAGYARORSZÁG 25–22 (11–11)
Bietigheim, 3600 néző. Vezette: Ku Bon Ok, Li Sze Ok (dél-koreaiak)
SVÉDORSZÁG: BUNDSEN – Ekenman-Fernis, Hagman 4 (1), GULLDÉN 7 (4), Lagerquist, ROBERTS 6, Mellegard 2. Csere: Idéhn (kapus), Jacobsen, L. Sand, Blomstrand 2, Toft Hansen 2, Strömberg, Westberg, Gustin 2. Szövetségi kapitány: Henrik Signell
MAGYARORSZÁG: BÍRÓ B. – Bódi, Háfra N. 2, Szekeres, Kisfaludy, Kovacsics 3, Klivinyi 5. Csere: Janurik (kapus), Görbicz 3, Kovács A. 4 (3), Schatzl 5, Mayer, Lukács V., Szöllősi-Zácsik, Tóth G. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–1. 10. p.: 4–4. 13. p.: 6–4. 25. p.: 9–8. 36. p.: 14–12. 44. p.: 17–14. 47. p.: 20–16. 56. p.: 22–20.

6. Argentína2243–64–21 0

Miután a mieink a papírformának megfelelően kikaptak Norvégiától, míg a svédek némi meglepetésre a lengyelektől a nyitó körben, mindkét válogatottnak nagy szüksége lett volna a továbbjutás és a helyezés szempontjából fontos két pontra.

A magyar szurkolók újra megtöltötték a kapu mögötti részt Bietigheimben, de a hosszanti oldalakon is sok helyen tűnt fel piros-fehér-zöld zászló.

A norvégok elleni bátor játékának köszönhetően Háfra Noémi ezúttal a kezdőben találta magát, míg balátlövőben Klivinyi Kinga kezdett, a bal szélen pedig Kovacsics Anikó. Jobban indították a meccset a svédek, és elmentek két góllal, miközben Bíró Blanka többször került kiszolgáltatott helyzetbe. Kim Rasmussen hamar el is küldte Janurik Kingát melegíteni, de ezzel egy időben a ferencvárosi kapus egyre több labdát megfogott, voltak közte bravúrok is. Azért ne vegyük el az érdemet az előtte védekezőktől sem, jól működtek ekkor a kilépések és a besegítések.

Közben elöl Háfra újra bátran tört be és harcolt ki hetest (sajnos azonban egymás után két büntetőt is kihagytunk), majd Klivinyi találta meg a góllövő formáját. Sorozatban elért négy találattal 6–4-re fordítottunk. Ekkor jött egy kis megtorpanás, a svédek az érdi Jamina Roberts vezérletével csináltak egy 5–1-es periódust.

Rasmussen egyből időt kért, és szerencsére nem engedtük el jobban az északiakat, hanem tapadni tudtunk rájuk. Kovács Anna személyében megleltük a biztos kezű heteslövőt, és a szünetig sikerült egyenlítenünk (11–11).

Háfra góljával indult a második játékrész, utána azonban megállt a támadójátékunk, s a svédek ezt kihasználva elléptek hárommal. Ha nincsenek Bíró védései, még nagyobb is lehetett volna a különbség. Klivinyi egy nyolcperces gólcsendet tört meg, de utána is nagyon meg kellett küzdenünk minden találatért, miközben a svédek rendre válaszolni tudtak gyors középkezdésből. Ha sikerült jó helyzetet kialakítanunk, még mindig ott volt Johanna Bundsen, aki 40 százalékkal védett a meccsen.

Rosszkor jöttek a kiállítások, amivel kettős emberhátrányba kerültünk, négygólos mínusznál (16–20) Rasmussen harmadszor is megnyomta a piros gombot. Ezekben a percekben Bíró szinte egymaga tartotta meccsben a csapatot, amely a védéseiből erőt merítve próbált felzárkózni. Schatzl Nadine szélről elért találataival fel is jöttünk többször kettőre. A hajrában elővettük a hét a hat elleni játékot, s védekezésben megnyitottuk a falat. A svédek azonban rutinosan lehozták az utolsó perceket, és 25–22-renyertek.

A hétfői szünnap után kedden, 14 órától Argentína lesz az ellenfél. A mai eredmények azt jelentik, hogy valószínűleg a lengyelek és a csehek ellen is nyernünk kell a továbbjutáshoz.

A magyar válogatott további mérkőzései a B-csoportban
December 5., kedd, 14.00: Magyarország–Argentína (Tv: Sport1)
December 7., csütörtök, 14.00: Lengyelország–Magyarország (Tv: Sport1)
December 8., péntek, 18.00: Csehország–Magyarország (Tv: Sport1)
A csoportmérkőzések helyszíne: Bietigheim-Bissingen, EgeTrans Aréna

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, három góllal kikaptunk. 22–25
60. perc: Görbicz
hagyott még ki egy ziccert, keserű a vége.
59. perc:
A hetest Hagman a kapufára lőtte.
59. perc:
Újabb hetes a svédeknek, Bódit két percre kiküldték.
59. perc:
Elrontottuk a támadást, ez a meccs elment.
58. perc: Mellegard
lőtt nagyon könnyű gólt hat méterről. 22–25
58. perc: Görbicz
is lőtt egy hatalmas átlövésgólt. 22–24
58. perc: Blomstrand
középről óriási gólt szerzett. 21–24
57. perc: Kovacsics
lőtt a hatosról a hálóba. 21–23
57. perc:
Heteshez jutottak a svédek, Gulldén kihagyta, de a kipattantót elkapta, aztán bedobta. 20–23
56. perc:
Labdát szereztünk, Schatzl villámgyorsan bevágta. 20–22
55. perc:
Megint Schatzlra játszottuk ki, de ezúttal kihagyta. Öt perc van hátra, elég sok a háromgólos hátrány.
55. perc: Toft Hansen birkózta ki a helyzetet magának, és megint belőtte. 19–22
54. perc: Schatzlban
bízhatunk. Ezúttal is pontos volt a befejezése. 19–21
53. perc: Toft Hansen
találta meg a rést a falunkon, és a bal alsóba lőtt. 18–21
52. perc: Schatzl
került helyzetbe, és a rövidbe lőtte. 18–20
52. perc: Roberts
lövését lesáncoltuk, de a labda maradt a svédeknél, aztán gyorsan elvesztették.
51. perc:
Eltékozoltuk a támadásunkat… Legalább egy lövés jó lett volna.
51. perc:
Belemenés a svédeknél, majd Lagerquistet kiküldték két percre.
50. perc: Svéd időkérés.
50. perc: Bíró
parádés védései tartják bennünk a lelket, a támadásaink nem jók.
50. perc: Kovacsics
tört be, de nem találta el a kaput.
49. perc:
Hetest kaptak a svédek… Gulldén állt oda, de Bíró kivédte!
48. perc: Végre! Schatzl
került helyzetbe, és bedobta. 17–20
48. perc: Görbicz
ezúttal mellé dobta, de Hagmannak kicsúszott a kezéből a labda.
47. perc: Magyar időkérés.
47. perc: Gustin
teljesen tisztán dobhatott, és belőtte a bal fölsőbe. 16–20
46. perc:
Nagyon nehéz percek ezek, de Görbicz kettős hátrányból is bedobta. 16–19
46. perc:
Labdát vesztettünk, ráadásul Mayer fölösleges szabálytalansága miatt újabb emberhátrány, plusz hetes. A hetest Gulldén bedobta. 15–19
45. perc:
A hetest Gulldén kegyetlenül bevágta. 15–18
45. perc:
A gólunk után megint nagyon gyorsan támadtak a svédek, hetes és Kovacsics két percre a padra.
45. perc:
Nagyon kevés gólt szereztünk eddig, most azonban Kovacsics átlövésből volt eredményes. 15–17
44. perc:
Heteshez jutottak a svédek, Gulldén a bal fölsőbe pattintott. 14–17
43. perc: Klivinyi
lövését könnyedén lesáncolták.
43. perc: Ekenman-Fernis
kicsit rossz helyzetből dobta el, nem is ment be a labda.
42. perc:
A svédek elrontották a támadásukat, de a miénk nem szövődött kellő gyorsasággal, aztán Görbicz végre megrázta magát, és a jobb felsőbe lőtt. 14–16
41. perc: Tóthnál
fújtak belemenést.
40. perc:
Emberelőnybe kerültünk, Robertset küldték ki.
39. perc:
Előbb Klivinyi lőtt nagy gólt, majd a középkezdés után Hagman szerzett ügyes gólt. 13–16
39. perc: Ekenman-Fernis a jobb szélről lőhetett, de Bíró védett.
39. perc:
Most nagyon jó a svédek védekezése, nem találjuk a helyzeteket. Háfra lövését a kapus védte.
38. perc: Kovacsics
nagy csellel tört be, de a kapus védett. Aztán a svéd támadás Bíróban halt el.
37. perc: Roberts
tört be szépen, és már hárommal mennek. 12–15
36. perc:
Két irányítóra tértünk át, de Görbicz megint nem találta el a kaput.
35. perc: Magyar időkérés.
35. perc:
Elrontottuk a támadást, Gulldén gyorsan reagált, és két góllal vezetnek a svédek. 12–14
35. perc:
Szabaddobásokkal tartottuk a labdát, míg kiegészültünk.
35. perc:
Labdát vesztettünk, de az üres kapu mellé dobta Hagman.
34. perc: Gulldén
most messziről alaposan bedobta. 12–13
33. perc:
A hetest Hagman a bal alsóra lőtte, de Bíró védett!
33. perc:
Hetest kaptak a svédek, ráadásul Kovacsicsot kiküldték két percre.
33. perc: Klivinyi
lövését védte Bundsen a bal alsónál.
32. perc: Kovacsics
éles szögből a kapus lábát találta el, aztán a svéd szélső ejtett a kapufára.
31. perc:
Villámgyorsan támadtak a svédek, Roberts könnyű gólt lőtt. 12–12
31. perc: Háfra
ugrott föl távolról, és nagy gólt szerzett. 12–11
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, egyelőre nincs döntés. 11–11
30. perc: Svéd időkérés.
30. perc: Klivinyi
hetest harcolt ki, a büntetőből Kovács Anna a bal alsóba lőtt. 11–11
30. perc:
Elrontottuk a támadást, de Mellegard ziccerét Bíró kivédte.
29. perc:
Nem sokáig tartott az egyenlő, Mellegard szerzett gólt a bal szélről. 10–11
29. perc: Háfra
kapott jó labdát, megtalálta a rést is, és belőtte. 10–10
28. perc:
Egy emberünk visszajöhetett, aztán Gustin megint helyzetbe került, de ezúttal mellé lőtt.
27. perc:
Rosszul cseréltünk, újabb emberhátrány.
27. perc:
Hetest kaptunk, bár nem volt valami nagy helyzet… A hetest Kovács Anna a jobb fölsőbe lőtte. 9–10
26. perc:
Szabadon maradt a jobb szélen Gustin, és szépen bevarrta. 8–10
26. perc: Lukács
is hibázott helyzetben, aztán Zácsikot kiküldték két percre.
25. perc: Sand
került helyzetbe, de Bíró védett.
25. perc:
Labdát szereztünk, Kovács Anna betört, és a kapu jobb oldalába lőtt. 8–9
24. perc: Zácsik
egészen magasan fölé lőtt.
24. perc: Magyar időkérés.
24. perc: Mayernél
belemenést fújtak, Blomstrand óriási gólt lőtt. 7–9
23. perc: Toft Hansen
ziccerét Bíró kivédte, de maradt a svédeknél, igaz, nem sokáig, mert belemenést fújtak Lagerquistnél.
22. perc:
Emberhátrányban nem siettük el, de a bírók nem vették észre, hogy Klivinyivel szemben szabálytalankodtak a svédek.
21. perc: Hagman
maradt nagyon egyedül a bal szélen, és most belőtte. 7–8
21. perc: Bíró
remekül védett, de maradt a labda az ellenfélnél. Ráadásul Kisfaludyt kiküldték két percre.
20. perc:
A svédek eladták a labdát, sajnos Bódi ejtését könnyedén halászta le Bundsen.
19. perc:
Remek sánc után Klivinyi lőtt üres kapura, de mellé ment a labda.
18. perc:
Közben Strömberget kiállították két percre.
18. perc:
Hibáztak a svédek, gyorsan indultunk, de Schatzl kihagyta a ziccert.
18. perc: Klivinyi lövését védte Bundsen.
17. perc:
Megint hetest kaptak a svédek belül védekezés miatt. A hetest Gulldén a kapufára dobta.
16. perc: Schatzl
szedett össze egy nehéz labdát, majd a bal fölsőbe lőtt. 7–7
15. perc:
A hetest Gulldén a bal fölsőbe lőtte. 6–7
15. perc:
Heteshez jutottak a svédek, miután lépéshibát fújtak Háfránál.
14. perc:
Rontottunk támadásban, gyorsan indultak a svédek, Roberts a hálóba pattintott. 6–6
14. perc:
Két érdi szerzi a gólokat, sajnos a svéd Roberts is belőtte a helyzetét. 6–5
13. perc: Klivinyi
ellenállhatatlanul tört be, és be is talált. 6–4
13. perc: Bíró
előbb Hagman, majd Gulldén lövését védte.
12. perc: Klivinyi
viszont nem lépett vonalra, hanem szépen lőtt a balra mozduló kapus mellett a kapu jobb oldalába. 5–4
11. perc:
Vonalra lépett Ekenman-Fernis, igaz, Bíró azért kivédte a lövését.
10. perc:
A hetesből Kovács Anna a kapuba pattintotta a labdát. 4–4
10. perc:
Ismét csak belemenést fújtak a svédeknél, majd az ellenakcióból Klivinyi harcolt ki hetest. Már csak be kellene dobni.
9. perc:
Rossz passz a svédeknél, támadhattunk az egyenlítésért, Görbicz lövése azonban kijött a kapufáról.
8. perc: Klivinyi
megint jól emelkedett a magasba, és vagy 10 méterről lőtt nagy gólt. 3–4
8. perc: Kovacsicsnál
fújtak belemenést, aztán a svédeknél is.
7. perc: Roberts
is belejött, kapufás góllal tartják a svédek a kétgólos különbséget. 2–4
7. perc: Klivinyi
lőtt nagy gólt a bal fölsőbe. 2–3
6. perc:
Az Érden játszó Roberts szépen belőtte a labdát a kapu jobb oldalába. 1–3
6. perc:
A hetest Kovacsics elhibázta, mert Bundsen védett.
6. perc: Háfra
nagyon bátor, megint betört, megint hetes.
5. perc: Hagman
már ismerte a hálózörgetés érzését, most újra örülhetett. Mi nem annyira… 1–2
4. perc:
Megvan az egyenlítés, a bal szélen lehetőséget kapó Kovacsics lőtt szép gólt. 1–1
4. perc:
A svédek is hetest kaptak, ezt Hagman belőtte… 0–1
3. perc:
A hetest Görbicz mellé dobta.
2. perc:
A magyar támadás sem volt villámgyors, többször is megállítottak bennünket a svédek, majd Háfra tört be, és kiharcolt egy hetest.
1. perc:
A svédeké lehetett az első támadás lehetősége, és elég hosszan dolgoztak is, aztán Gulldén lövését védte Bíró.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat tiszta zöldben, a svéd sárga-kékben játszik.