A csehek elleni győzelemmel megvan a 3. hely a csoportban

NEDELYKOV TAMÁS, HARMATH ÁKOS (közvetítés)NEDELYKOV TAMÁS, HARMATH ÁKOS (közvetítés)
2017.12.08. 18:42
Utolsó csoportmérkőzésén Csehország ellen lépett pályára a magyar válogatott a Németországban zajló női kézilabda-világbajnokságon. Kim Rasmussen együttese az első félidőben már négy gól hátrányban is volt, ám a szünetre háromtalálatos előnnyel fordulhatott, s végül izgalmasan alakuló végjátékot követően egy góllal diadalmaskodott. Ezzel a csoport harmadik helyén zártunk, és vasárnap 17.30-tól Lipcsében a franciákkal játsszuk a nyolcaddöntőt.
NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG

CSOPORTKÖR, 5. (UTOLSÓ) FORDULÓ
B-CSOPORT
CSEHORSZÁG–
MAGYARORSZÁG 29–30 (14–17)
Bietigheim-Bissingen, 3620 néző. V: Christiansen, Hansen (dánok)
CSEHORSZÁG: Satrapová – Zachová 2, Manáková 3 (1), Kordovská, LUZUMOVÁ 7 (1), Adámková, Malá 2. Csere: KUDLÁCKOVÁ (kapus), HRBKOVÁ 5, JERÁBKOVÁ 9, Marciková, Seteliková, Rysánková 1.
MAGYARORSZÁG: JANURIK – Lukács V., Háfra 2, Kovacsics 3 (2), KISFALUDY 2, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 5, Schatzl 3. Csere: BÍRÓ B. (kapus), Szekeres, Kovács A. 3 (1), Klivinyi 2, Mayer, Szucsánszki 1, Mészáros R. 2, BÓDI 7.
Az eredmény alakulása:4. p.: 2–3. 12. p.: 6–4. 20. p.: 11–7. 26. p.: 11–13. 37. p.: 18–19. 41. p.: 21–21. 47. p.: 21–25. 54. p.: 25–26. 57. p.: 26–29.

6. Argentína55102–173–71 0

A csehek elleni utolsó csoportmérkőzés már csak azt volt hivatott eldönteni, hogy a harmadik vagy negyedik helyén zárunk. A cseh válogatott ugyan egy nappal korábban utánunk lépett pályára, de láthatóan spórolt az erejével a norvégokkal játszva. Jan Basny úgy nyilatkozott, a mieink elleni találkozótól azt várja, hogy csapata visszaszerezze az önbecsülését a nyolcaddöntőre.

A meccset a helyszínen tekintette meg Hasszan Musztafa, a nemzetközi szövetség (IHF) egyiptomi elnöke is.

A bemelegítés kezdetén kiderült, hogy a lengyelek ellen kisebb térdsérülést szenvedő Görbicz Anita elővigyázatosságból nem lép pályára, Kim Rasmussen ugyanis nem akart kockáztatni a csapatkapitánnyal. A Győri ETO irányítója így csak a kispadról biztatta társait, míg a pályán Kovacsics Anikóra és Szucsánszki Zitára várt a feladat, hogy megoldja a pótlását.

Ezúttal Janurik Kinga kapott kezdőként szerepet a kapunkban, míg átlövőben a Zácsik Szandra, Háfra Noémi páros támadott. Zácsik eddig adós volt a jó játékkal, de most két pontos lövéssel nyitott. Az első periódusban mindkét oldalon több volt a hiba, sajnos a gyorsan induló csehek jöttek ki jobban belőle és kétgólos előnyre tettek szert.

Többször is hatalmas űr tátongott a védelmünk közepén, amit Iveta Luzumová és Markéta Jerábková révén kihasznált az ellenfél. Kim Rasmussen negyed óra alatt jóformán mindenkit pályára küldött, majd a 16. percben elégelte meg az addig látottakat (8–6 Csehországnak).

A sok csere sem könnyítette meg, hogy összeálljon a játékunk, de a kapitány láthatóan próbált mindenkit frissen tartani. A csehek egy kettős emberelőnyt kihasználva néggyel elléptek, azonban ekkor produkáltunk egy 6–0-s szériát, amivel fordítottunk: 11–13, azaz kettő ide. Zácsik újra betett két gólt a közösbe, a védekezésben hasznos munkát végző Mészáros Rea megszerezte az első góljait a vb-n, a szélen pedig Bódi Bernadett ezúttal is biztos kézzel lőtte be a helyzeteit. Ez azt mutatja, hogy még volt tartalék a csapatban, és miután a kapitány is megtalálta a leginkább működőképes felállást, a szünetre sikerült háromgólos előnyt kiharcolni (14–17).

A második félidőre érkezett Bíró Blanka, és ugyan hamar négy lett a különbség, utána visszaesett a támadójátékunk, a csehek pedig folyamatosan zárkóztak. Jerabková nyolcadik gólja már az egyenlítést jelentette számukra (21–21). Fordítani nem tudtak, mert megint jött Zácsik és Bódi, akik megtolták a megakadni látszó szekeret. Bíró közben fontos védéseket mutatott be, ráadásul összesen négy (!) hetest is megfogott.

A meccs korábbi hullámzásának megfelelően újra elléptünk néggyel, de a közben öt plusz egyes védekezésre átálló csehek ismét feljöttek egyre hat perccel a vége előtt. A hajrában azonban nem tettük meg azt a szívességet, hogy kiengedjük a kezünkből a mérkőzést, és ha csak egy góllal is, de nyertünk (29–30).

Mindez azt jelenti, hogy a harmadik helyen zártuk a B-csoportot, és a lipcsei nyolcaddöntőben, vasárnap 17.30-tól az A-csoport második helyezettjével, Franciaországgal találkozunk.

2. FÉLIDŐ

A mérkőzés legjobbja Bódi Bernadett lett.

60. perc: A vége szoros lett, de a győzelem megvan! Ezzel elkerültük a románokat a nyolcaddöntőben.

60. perc: Luzumová 20 másodperccel a vége előtt lő még egyet, 29–30. A bírók nem állítják meg az órát, a csehek legalábbis morcosak.

60. perc: Szekeres rángatta Jerábkovát, aki ezzel együtt bevágta, Szekeresnek meg itt a vége, kapott egy kétpercest, 28–30!.

59. perc: Hetes nekünk is, Kovács Anna lőtte be, megvan, 27–30!

59. perc: Jól sáncolta Kisfaludy Jerábkovát. Aztán Luzumová harcol ki hetest, amit Manáková bevágott, 27–29!

58. perc: Négy passzunk van még, de elvették a bírók három után...

58. perc: A kapitány szerint hat a hat ellen lassan támadunk, ezen kell gyorsítani..

58. perc: Újabb labdaszerzés után ismét támadhatunk, meccslabda! Rasmussen időt kér.

57. perc: Kisfaludy zárása után Kovacsics állította vissza a háromgólos különbséget, 26–29!

56. perc: Bíró újabb védése után a kipattanót már nem tud hárítani, de Bódi újabb góljával gyorsan válaszolni tudunk, 26–28!

55. perc: Egál a létszám, de az állás nem! Szucsánszki egy jó passz után betörésből megszerzi első gólját a vb-n, 25–27!

54. perc: Klivinyi rossz bejátszása után nagy nehezen megindulnak a csehek és végül Hrbková értékesített ziccerével feljönnek egyre.

53. perc: Folytatjuk, kapus nélkül támadunk,ám egy elszórt labda után a csehek gyorsan bevágják az üres kapuba, Bíró nem érhetett vissza, 24–26!

52. perc: Egy percig vagyunk még hátrányban, amikor Rasmussen időt kér.

51. perc: Háfra kap két percet, a csehek meg egy hetest. Luzumová egy lövőcsel után lő, de Bíró lábbal véd!!!

50. perc: Háfra aztán javít, kiharcol egy hetest, de Kovacsics kihagyja – Kudlácková kezéről a felső lécre pattan.

50. perc: Hrbková talál be ismét, majd Háfra lövi bokán Kudláckovát.

49. perc: Háfra lejátszása után Bódi a szélről kilövi a kapus fölött a hosszú felsőt, 22–26!

48. perc: A hivatalos nézőszám 3620. Bíró folytatja a remeklést, Rysánková lövését védi. Zácsik passza után Klivinyi dobott kapufát. A túloldalon Hrbková töri meg a hét perce tartó cseh gólcsendet, 22–25!

47. perc: Cseh időkérés.

47. perc: Kisfaludy góljával 21–25!

46. perc: Zácsik lendületből, és máris három a különbség, 21–24! Luzumová harcolt ki hetest, Jebráková lövését Bíró védi!

45. perc:Bóóóóódi! 5/5! Előnyből eredményes a szélső, 21–23! A túloldalon Kordovská lőtt kapufát.

44. perc: Még egy perc az előnyünk. Passzív a cseheknél, még 6 passz. 5, 4, 3, 2, 1. Miénk a labda, fél percig előnyben.

43. perc: Kovacsics passza után Háfra betörésből eredményes, 21–22!

42. perc: Kovács Anna lövése sem jó, ismét támadhatnak a csehek. Jól védekezünk, passzívat jeleznek a bírók. Még 3 passz, sánc, és megvan a labda. Aztán Szucsánszki harcol ki kiállítást Jerábkovának. Két perc előny.

41. perc: Kovács passza után Kovacsics lövését tolta fölé Kudlácková. Jerábkovát nem tudjuk tartani, 8. góljával egyenlít, 21–21!

40. perc: Bíró is jól szállt be a meccsbe, Luzumová lövését védte. A túloldalon Zácsik lövése nem jó, majd Jerábková kapufás góllal jelentkezett, 20–21!

39. perc: Klivinyi egy lövőcsel után kiharcolt egy hetest. Kovacsics bevágta! Ez fontos volt, 19–21!

38. perc: Kisfaludy góljára nagy szükség volt. Malá válaszolt a csehek részéről, 18–20.

37. perc: Náluk a második félidőben Kudlácková véd, most is, Kisfaludy lövése után, aztán Hrbková csökkenti a különbséget, 18–19.

36. perc: Egy pontatlan passz után Luzumová a félpályáról dobja az üres kapuba, 17–19!

36. perc: Szekeres kiállítása letelt, Rysánková farag egyet a különbségen, 16–19!

35. perc: Üres kapuval támadhatunk, így csak szimpla a hátrányunk. Passzívot jeleznek a bírók, Kovacsics lövése nem jó.

35. perc: Hetes és két perc, Lukácsot küldik ki. A büntetőt Hrbková gyengén végzi el, Bíró véd!

34. perc: Bíró első védése után Klivinyi egy szép cunderrel növeli négyre a különbséget, 15–19!

33. perc: Lukács rontott a szélről, Szekeres kapott két percet, Luzumovát vitte földre a nyakánál.

32. perc: Kovács rossz lövése után Kisfaludy szerzi vissza a labdát.

31. perc: Cseh góllal kezdünk, Hrbková ejtése szép, Klivinyi gyors válasza még szebb, 15–18!

31. perc: Folytatjuk, a csehek kezdtek. Bíró Blanka véd nálunk.

Nedelykov Tamás helyszíni tudósítónk jelentése szerint alakul a hangulat a csarnokban. A kapu mögötti magyar tábor remek hangulatot teremt, és miután este norvég–svéd meccset vívnak, már majdnem telt ház előtt játszanak a csapatok.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Még egy cseh kapufa a végére, 14–17-tel, azaz háromgólos magyar vezetéssel megyünk pihenni.

30. perc: Cseh hetes, Bíró a kapuban. Luzumová a kapufára dobta! Szekeres összeszedte a kipattanót. Az ellentámadás végén Schatzl a bal szélről ejti át Satrapovát, 14–17!

29. perc: Kiegészültünk, ha nem mondtuk volna. Zácsik lepassza után Schatzl a szélről, 14–16!

28. perc: Bódi, most beljebb jön,nagyot taszajtanak rajta, de így is belövi, nagy kár, hogy Jerábková megint azonnal válaszol, 14–15!

27. perc: Mészáros jól szállt be a meccsbe, hosszú akció végén meglövi második gólját, csak sajnos azonnal válaszolnak a csehek is, 13–14!

27. perc: Kovácsot küldik ki két percre, ráadásul hetest is adtak, Luzumová bevágta, 12–13!

26. perc: Újabb rossz cseh lövés után Bódi harmadik góljával már 11–13.

25. perc: Zachová a szélről, Janurik lábbal véd, a támadás végén pedig Zácsik passza után Mészáros beállóból két emberrel a nyakán betalál, öt gól zsinórban, fordítottunk, 11–12!

25. perc: Cseh időkérés.

24. perc: Bódi is megszerezte első gólját, a szélről eredményes, feljöttünk egy gólra, 11–10! A második Bódi-góllal egál, 11–11!

23. perc: Zácsik betörése után eredményes,11–9! Előnybe kerültünk, Manáková kap két percet.

22. perc: Passzívot mutatnak a bírók, még 4 passz. Kettő után Hrbková lő zúgó kapufát.

21. perc: Zácsik a harmadik gólját szerzi, ami egyben a nyolcadik magyar találat.

21. perc: Zachová a szélről, 11–7! Éppen amikor kiegészültünk.

20. perc: Öten támadunk, lehoztuk Janurikot. Passzívot mutatnak a bíró, végül Kovács lövését védte Satrapová.

19. perc: Luzumová egy szép betörés után átejti Janurikot, 10–7!

19. perc: Kovacsicsot is kiszórják két percre. Oké, ez mondjuk jogos, rendesen orrba gyűrte Jerábkovát, akit ápolni kell. 1:42-t játszunk kettős hátrányban.

18. perc: Ez sem ment be, kapufa... Aztán Bódi kap két percet.

17. perc: Szucsánszkit borította fel Jerábková, aztán Janurik védett, megint támadhatunk. De elveszik a bírók. Jerábková gyorsan meglövi a negyedik gólját... 9–7!

16. perc: Mi támadhatunk, Mayer a beállónk, Kovács pedig átlövi a csehek falát, 8–7!

15. perc: Rasmussen a területeket lezárásának fontosságára hívja fel a lányok figyelmét.

15. perc: Magyar időkérés.

15. perc: Tegyük hozzá, Satrapovának is. Klivinyi lövése a sáncról megy mellé, maradunk támadásban. Kovács egy nagy lövőcsel után jobbról a hosszú alsóba. Jerábková szinte azonnal válaszol, 8–6!

14. perc: Jerábková lövi át a falat, 7–5! Egy rossz bejátszás Mayernek, egy hosszasan szövögetett cseh akció végén Janurik már a negyedik védését mutatja be!

13. perc: Szekeres határozottan védekezik, aztán Hrbková lövését blokkoljuk.

12. perc: Egy Schatzlra kijátszott figura végén a szélről lő, gól! 6–5!

11. perc: Janurik! Újabb védése után most felállunk, jön Klivinyi támadásban. Zácsik lövését védi Satrapová, aztán Luzumová gyors ritmusváltása után már 6–4!

10. perc: Háfra! Jó 10 méterről ugrik fel nagy gólt ragaszt a cseh kapu jobb oldalába, de sajnos Jerábková azonnal visszaállítja a cseh vezetést, 5–4!

9. perc: Egy eladott labda itt, egy ott, jöhetnek a csehek. Janurik védi Jerábková távolról eleresztett bombáját!

8. perc: Gyorsan leindítanak, Luzumová passza után Malá eredményes ziccerből, 4–3!

7. perc: Belemenés Háfránál. Támadásban Kodrovská marad lent, azonnal mutatja, hogy nem tudja folytatni, ketten támogatják le. Jerábková játszik a helyén. Zachová a szélről oldalhálót lő, aztán Malá kap bele egy passzba.

6. perc: Zácsik teszi le a bal sarokba Schatzlnak, de Satrapová véd, aztán Luzumovát hagytuk lőni, köszönte szépen, 3–3!

5. perc: Zácsik! Felment a kilencesről, és nagy gólt lőtt, 2–3! Hrbkovával szemben védekezik jól a csapat.

4. perc: Janurik megint védett, aztán támadásban gyorsan elszórtuk, és a leindítás végén Zachová vágta be a ziccert, 2–2!

3. perc: Kovacsics harcolt ki hetes Luzumovával szemben, aztán szépen be is vágta, 1–2!

2. perc: Kovács Anna kihagyja! Satrapovát bokán dobta. A cseheknél egy rossz bejátszás, nálunk Janurik pontatlan indítása, aztán az első védése.

1. perc: Zácsik szerezte az első gólunkat, de Luzumová azonnal válaszol is, 1–1. Háfra harcolt ki egy hetest.

1. perc: Mi kezdtünk, tiszta zöldben, a csehek tiszta fehérben játszanak.

A csarnokban remek a hangulat, ismét sok magyar szurkol a helyszínen. Érezhetően a mieinknek szurkolók vannak többségben.

Most pedig a magyar.

Jönnek a himnuszok, elsőként a cseheké.

A csehekkel már végeztek, most jönnek a mieink, elsőként a pályára nem lépő Görbicz Anita.

A csapatok már a pályán, zajlik a játékosok bemutatása.

Görbicz Anita kisebb sérülése miatt Kim Rasmussen szövetségi kapitány nem kockáztat, ami azt jelenti, hogy ma Szucsánszki Zita és Kovacsics Anikó irányít majd. Görbicz eddig 14 gólt és 9 gólpasszt jegyzett a tornán.

A legfontosabb, a továbbjutás már megvan, a nyolcaddöntős ellenfél kiléte pedig még ma eldől. Ha a mieink kikapnak a csehektől, Romániával játszanak, míg ha pontot szereznek, akkor Szlovénia, Spanyolország és Franciaország is az útjukba kerülhet.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan megkezdődik a magyar válogatott utolsó csoportmérkőzése a női kézilabda-világbajnokságon, az ellenfél Csehország lesz.

ELŐZMÉNYEK

Reggel a Magyar Kézilabda-szövetség szakmai igazgatója, Zsiga Gyula volt a DigiSport Reggeli Start című műsorának vendége, és a korábbi BL-győztes szakember elmondta, szerinte milyen változást adott Rasmussen a válogatottnak ezen a világbajnokságon.

A lengyelek elleni háromgólos győzelemnek köszönhetően sikerült kiharcolni a továbbjutást, a meccs után Kovacsics Anikó, Bíró Blanka és Szucsánszki Zita is értékelte a győzelmet.

Természetesen a sikert követően Kim Rasmussen is hangot adott véleményének, ám a szövetségi kapitány a továbbjutás kiharcolása ellenére sem volt felhőtlenül boldog.

Rasmussen persze már a mai mérkőzésről is beszélt, nehéz meccsre számít a csehek ellen. Kollégája, Jan Basny elárulta, számára nem az eredmény a fontos. Beharangozó!

ELLENFÉLNÉZŐ: CSEHORSZÁG
Olimpia:
nem szerepelt
Világbajnokság: 13. (1997), 13–16. (1995), 15. (2003, 2013), 19. (1999)
Európa-bajnokság: 8. (1994, 2002), 10. (2016), 12. (2012), 15. (2004)
Örökmérleg a csehek ellen: 15 mérkőzés, 14 győzelem, 1 vereség
Legutóbbi mérkőzés (2016. december 5., Eb-csoportkör): Csehország–Magyarország 27–22 (13–10)
Magyarország: Kiss É. – Bódi 1, Kovács A. 7, Görbicz 2, Kisfaludy 3, Klivinyi 4, Erdősi 1. Csere: Janurik (kapus), Szekeres, Triscsuk 1, Hornyák D. 1, Mészáros R., Lukács V. 1, Schatzl 1, Dombi, Planéta. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen

A MAGYAR NŐI VÁLOGATOTT KERETENÉVJEGYEK ÉS RÖVID JELLEMZÉSEK ITT!
Kapusok:
BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), JANURIK Kinga (Érd)
Jobbszélsők: BÓDI Bernadett (Győri Audi ETO), LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), KOVÁCS Anna (Dunaújvárosi KKA)
Irányítók: GÖRBICZ Anita (Győri Audi ETO), KOVACSICS Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZUCSÁNSZKI Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Beállók: KISFALUDY Anett (Érd), MAYER Szabina (Alba Fehérvár KC), MÉSZÁROS Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balátlövők: KLIVINYI Kinga (Érd), SZEKERES Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZÖLLŐSI-ZÁCSIK Szandra (Budaörs)
Balszélső: SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány: Kim RASMUSSEN
Edző: SITI Bea
Kapusedző: BAKOS István

Az A- és B-csoport továbbjutóinak nyolcaddöntője Lipcsében lesz, az Arena Leipzigben. A negyeddöntők helyszínei Lipcse és Magdeburg, az elődöntők, a döntő és a bronzmérkőzés helyszíne Hamburg.