Kiütéses veszprémi sikerrel indult a férfi kézilabdadöntő

2014.05.07. 19:55
Ugaldéék kiütötték a Szegedet a döntő nyitányán (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda NB I döntőjének első felvonásán a címvédő MKB-MVM Veszprém hazai pályán 30–21-re kiütötte a Pick Szegedet.

Az alapszakaszbeli szoros mérkőzések után ezúttal sem úgy tűnt, hogy kiütéses sikert arat bármelyik csapat, mert bár Ilyés vezérletével 4–2-re vezetett a Szeged, Ilicsék fordítottak (6–5), és a 13. percben 7–7-re álltak a felek.

A kezdeti rohanás után során egyik kapus sem találkozott a labdával, az első negyedórát követően azonban Alilovic egyre több védést kezdett bemutatni, így a vendégek nem tudtak meglépni ebben az időszakban – 7 perc alatt csak 1–1 gól esett ekkor.

Ruesga betörése után beindulni látszott a hazai szekér, miközben a szegediek teljesen megrekedtek támadásban, és egy 5–0-s hazai sorozat után a 26. percben már 13–8-ra vezetett a címvédő. A szünetre Ilics találataival mentek a hazaiak (15–9), a fordulást követően pedig Iváncsik Gergő betörésével a 35. minutumban pedig már 19–11 volt az állás.

Larholm és Vadkerti találata, és Iváncsik Tamás kiállítása után úgy tűnt, valamelyest kozmetikázhatnak a szegediek (19–13), de emberelőnyben gyakorlatilag lövésig sem tudtak jutni, Iváncsik Gergő lerohanásai után pedig a 47. percben már számolhatott a veszprémi publikum (25–15).

A hazaiak kétszer is vezettek 11 góllal a találkozón, a vendégek erejéből pedig Larholm heteseivel már csak arra futotta, hogy tízen belülre kerüljenek, a kegyelemdöfést pedig Ruesga szemfüles találata adta meg a vendégeknek (30–21).

RÁSZÁMOLTAK A SZEGEDRE VESZPRÉMBEN

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

MKB-MVM VESZPRÉM–PICK SZEGED 30–21 (15–9)

Veszprém, 4700 néző. V:
Kékes Cs., Kékes P.
VESZPRÉM:
ALILOVIC – RUESGA 6, Sulic 2, NAGY L. 4, Schuch, Terzic, Ugalde 3. Csere: Borbély (kapus), ILICS 7 (3), Iváncsik T. 1, Vilovszki 3, Gulyás P., IVÁNCSIK G. 4, Mocsai, Ligetvári.
SZEGED:
Mikler – Ancsin G., BALOGH ZS.5, Mindegia 2, Zubai Sz., Prce, Kekezovics 2. Csere: Tatai (kapus), Blazevic, ILYÉS 4, Vranjes 2, Larholm 5 (4), Parrondo, Vadkerti A.
Az eredmény alakulása.
7. p.: 2–4. 11. p.: 6–5. 13. p.: 6–7. 20. p.: 8–8. 26. p.: 13–8. 35. p.: 19–11. 42. p.: 22–13. 48. p.: 26–15. 52. p.: 27–18. 58. p.: 28–20.

CARLOS ORTEGA, a Veszprém edzője: –
Az elején nehezen lendültünk bele, de Mirko Alilovic bravúros védései nagyot változtattak a meccs képén. A kapunk előtt szerzett labdákkal gyorsan indultunk és nem adtunk esélyt a Szegednek a felzárkózásra.
CARLOS PASTOR, a Szeged edzője:
– Fáj a súlyos vereség, de szerencsére nem két meccses a döntő, mert akkor aligha lenne esélyünk a hátrány ledolgozására. Így viszont egyenlíthetünk vasárnap és május 22-én vagy 24-én, vagyis a harmadik meccsen még bármi megtörténhet.

60. Véget ért a mérkőzés.
60. Tatai véd, de kipattant, Ruesga felvette a labdát, és a kirontó Tatai mellett az üres kapuba lőtt. 30–21
59. Újabb szegedi hetes jön. Larholm ezúttal is magabiztos, a bal felsőbe lőtt. 29–21
59. Iváncsik T. is megszerzi az első gólját. 29–20
58. Balogh harcolt ki hetest. Larholm bepattintja a hetest. 28–20
58. Sulic ziccere is fölé szállt.
57.
Terzic 10-ről méterekkel fölé lőtt, de elveszti a vendégcsapat.
56. Emberhátrányba került a Veszprém, de eladja a Szeged.
55.
Jön Borbély a kapuba.
55. Mindegía bejátszását Vranjes váltja gólra. 28–19
54.
Alilovic újra hárít, de eladja a Veszprém, gyorsindulás viszont nincs.
53. Tatai véd, de a kipattanót Sulic értékesíti. 28–18
52. Vranjes könnyű gólt szerez. 27–18
52. Ilyés szintén talpról, szintén a léc alá lőtt. 27–17
51. Ruesga talpról a léc alá tüzelt. 27–16
50.
Ilics átlövését védte Tatai, Mindegía bejátszása pontatlan.
49. Ilyés átlövése a blokkról pattant a jobb felsőbe. 26–16
48. Alilovic véd, Nagy tört be a jobb oldalon egy nagyszerű akció végén és talált be. 26–15
47. Veszprémi labdaszerzés, Iváncsik G. indul és a kapuba pattint. Számolnak a veszprémiek. 25–15
46.Nagy lőtte ki a kapu jobb oldalát. 24–15
45. Ilics átlövése a jobb felsőben kötött ki, majd Balogh szépít. 23–15
45. Zubai harcolt ki hetest. Larholm a léc alá lőtt. 22–14
44.
Nagy is mellé durrantott.
44.
Balogh lőtt passzívnál a bal alsó mellé.
43. Időt kellett kérnie Pastornak.
42.Vadkerti és Nagy is ront, majd az újabb vendég kapufa után Iváncsik G. rohan és a jobb felsőbe lőtt. 22–13
41.
Prce a lécre lőtt, Nagy viszont a bemozgó Iváncsik helyére passzolt.
41. Vilovszki lőtt beállóból a jobb alsóba. 21–13
40. Iváncsik G. lőtt a bal felsőbe. 20–13
39.
Parádés veszprémi védekezés, szegedi lövőhelyzet sincs emberelőnyben.
38.
Emberelőnyben is tanácstalan a Szeged, Larholm mellé durrantott.
38. Veszprémi belemenés, a maratoni szegedi támadás során Iváncsik T. kap két percet. Nem hagyta elvégezni a szabaddobást.

28. Ilics a kapu jobb oldalába lőtte a hetest. 14–9
28. Alilovic véd, majd Larholm kap két percet kétkezes lökésért.
25.
Ancsin nem tud válaszolni, marad a vendégeknél, de Mindegía sem eredményes.
24. Ruesga pedig jobb kettőbe cselezi magát és a jobb alsóba lőtt, 12–8.
24.
Ancsin maradt lent, miután ütközött, de tudja folytatni.
23. Ilics szerzett labdát, Ugalde indul és a jobb felsőbe lőtt. 11–8
23. Időt is kért a Szeged.
23. Mindegía lövését is védte Alilovic, Vilovszki pedig a lerohanás végén a bal felsőbe lőtt. 10–8
22.
Balogh ziccerét védi Alilovic, de marad a szegedieknél.
21. Ruesga betörésből a kapuba pattint. 9–8
21.
Szegedi lehetőség, de Balogh belement.
20. Kekezovics a bal szélről a bal felsőbe pattintott. 8–8
19.
Labdát szerez a Veszprém, de nem tudja gólra váltani.
18. Prce próbált meg lefordulni Sulicról, sikerrel tette, utóbbi pedig kapott egy két percet.
18.
Egy-egy kimaradt akció után jöhet ismét a Szeged.
17. Ugalde góljával ismét vezet a Veszprém. 8–7
16.
Balogh ziccerben mellé lőtt, Sulic viszont belement.
15.
Ruesga passza után Ugalde a lécre ejtett.
15.
Mindegía cselezte magát helyzetbe, de lövését ismét védte Alilovic.
14.
Zubai újabb ziccert ront.
14. Ancsin kap két percet Ruesga fejbe vágásáért.
14. Az első védés...
Balogh átlövését Alilovic hárította.
13. Nagy harcolt ki hetest. Ilics a jobb felsőbe lőtt. 7–7
12. Nagy előtt találatát nem adták meg, Mindegía viszont rohan és nem ront. 6–7
11. Mindegía másol, ő a jobb felsőbe lő. 6–6
11. Ruesga talpról 9 méterről a bal felsőbe ágyúz. 6–5
10.
Mindegía fordult le Schuchról, de cundere után a labda a jobb oldali kapufáról kifelé pattant.
9. Veszprémi labdaszerzés, Sulic indul és kiegyenlít. 5–5
9. Nem lépnek ki Nagyra, ő pedig büntet. 4–5
8. Balogh lemásolta Ilicset, de ő a jobb alsóba lőtt. 3–5
7. Ilics egy csel után a bal alsóba lőtt. 3–4
7. Balogh szerzett labdát, vitte a végig a bal felsőbe lőtt. 2–4
6. Balogh szerzett labdát, majd két belemenés után Ilyés pattintott ziccerben a kapuba. 2–3
5. Zubai és Sulic kapott kettős kiállítást.
5. Ilyés kivárt két ütemet, és kiegyenlít. 2–2
4.
Mindegía hát mögötti passza pontatlan, Nagyot viszont blokkolják.
3. Zubai ziccert ront, Ruesga pedig betörésből a léc alá tüzelt. 2–1
2. Ilics kiszorított helyzetből felelt. 1–1
1. Kekezovics kapott labdát a bal szélen, és Alilovic feje mellett a jobb felsőbe lőtt. 0–1
1. A vendégek kezdték el a mérkőzést.
A mérkőzés előtt nagy tapsot kapott a vendégek kapusa, Mikler Roland, aki a következő szezontól a Veszprémben folytatja. Ha már a kapusok, Fazekas kéztörés miatt nem játszhat.

A Szeged októberben nagy csatában 23–22-re legyőzte a Veszprémet, de márciusban a címvédő 25–22-vel visszavágott, így megnyerte az alapszakaszt, és kiharcolta a pályaelőnyt a döntőben.

A két együttes emellett a Magyar Kupa fináléjában is összecsapott, akkor a Veszprém 27–21-re nyert.