A Veszprém visszavágott a Szegednek

2014.03.01. 12:56
Nagy László (labdával) volt a Veszprém egyik legjobbja (Fotó: Földi Imre)<br />
A férfi kézilabda NB I 21. fordulójának rangadóján az MKB-MVM Veszprém hazai pályán 25–22-es győzelmével visszavágott a Pick Szegednek őszi vereségéért, ezzel nagyon közel került az alapszakasz első helyének megszerzéséhez.

Akik egészségesek, azoknak kell helytállniuk. Röviden összefoglalva így állt a mérkőzéshez a Szeged edzője, Carlos Pastor, aki elégedett lehetett tartalékos csapatával. Jó védekezésére alapozva ugyanis 4–2-ről fordított a Pick, azt is elviselte, hogy Ancsin Gábor – akinek Balogh Zsolt kiválása miatt egyedül kellett helytállnia a jobbátlövő posztján – az elején gólok helyett kapufákat lőtt, hármat is.

A hazaiaknál Nagy László felépült, lőtt is három gólt, ám a társainak nem igazán ment a játék. Carlos Ortega a kapusai teljesítményével sem lehetett kibékülve, Mirko Alilovicot ugyanis a 12. percben le, majd Fazekas Nándor helyett a 28. percben visszacserélte.

Az első félidőt 13–12-es előnnyel zárta a Szeged, amely azonban a fordulás után mintha az öltözőben maradt volna. Emberelőnyben többször elszórták a labdát a vendégek, a Veszprém – amelyből Ruesga és Iváncsik Tamás hiányzott sérülés miatt – pedig három indításgóllal fordított. Mikler Roland hét perc alatt hat gólt kapott, a legtöbbet teljesen kiszolgáltatott helyzetben, nem csoda, hogy cserét kért.

A helyére beálló Tatai Péter egy ziccer hárításával mutatkozott be, ám a másik oldalon Alilovic is elkapta a fonalat. A húzódással bajlódó Alen Blazevic végül is vállalni tudta a játékot a Szegedben, csapata azonban így is fáradni látszott. Ez eladott labdákban és kiállítást érő szabálytalanságokban mutatkozott meg, 22–18-nál úgy tűnt, eldöntheti a meccset a Veszprém.

Erre várni kellett, 23–20-nál akár egálra is alakíthatta volna a „párharc" állását a Szeged (amely ősszel 23–22-re nyert otthon), hiszen emberelőnybe került. Mindegía azonban elpasszolta a labdát, a veszprémi indítást pedig Tatai a kapujából kirohanva próbálta megakadályozni, ám ütközött Ugaldéval, így ő piros lapot kapott, a Veszprém pedig hetest. Ilics nem hibázott, innen pedig már nem volt visszaút a vendégeknek.

A címvédő 25–22-re nyert, így nagyon közel került az alapszakasz megnyeréséhez.

„A második félidő elejét nagyon elrontottuk, átrohantak rajtunk – nyilatkozta Mikler Roland a mérkőzést közvetítő RTL Klubnak. – Azzal a négy-öt lerohanásból kapott góllal már nem tudtunk a végéig mit kezdeni. Azt gondolom, hogy a Veszprémet a saját pályáján huszonöt gólon tartani nagyon nagy eredmény. Az ellenfél kapusát dicséri, hogy rengeteg ziccert fogott kritikus időszakokban, ezzel megtorpantunk, és nem tudtunk közelebb jönni a Veszprémhez.”

„Meg merem kockáztatni, hogy az utóbbi évek legjobb Szegedét láttuk – dicsérte ellenfelüket Nagy László. – Számítottunk rá, hogy Pastor nagyon taktikusan, fegyelmezetten felkészíti a játékosait. A taktikai utasításait szerintem maximálisan betartották, mind védekezésben, mind támadásban nagyon megnehezítették a dolgunkat. Végtelenül boldog vagyok, hogy az alapszakaszt elvileg ismét elsőként zárjuk, a kötelező mérkőzéseket még hoznunk kell.”

FÉRFI KÉZILABDA NB I
21. FORDULÓ

MKB-MVM VESZPRÉM KC–PICK SZEGED 25–22 (12–13)
Veszprém, 5019 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
VESZPRÉM: ALILOVIC – Gulyás P. 1, Sulic 3, NAGY L. 6, Ilics 4 (3), Terzic, Rodríguez 2. Cs: Fazekas (kapus), UGALDE 5, Iváncsik G. 1, Mocsai, Dzsamali 3, Schuch. Edző: Carlos Ortega
SZEGED: Mikler – Laszica, Ancsin G. 3, Mindegia 3, Zubai Sz. 2, Prce 2, KÄLLMAN 4. Cs: Tatai (kapus), Vadkerti A. 2, Larholm 3 (2), ILYÉS 3, Blazevic, Gidai, Hegedűs. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–2. 11. p.: 5–7. 18. p.: 8–8. 26. p.: 10–12. 34. p.: 16–14. 40. p.: 19–15. 48. p.: 22–18. 55. p.: 24–20
Kiállítások: 12, ill. 18 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Carlos Ortega:
– Mindkét csapat a fegyelmezett védekezésre alapozta játékát, emiatt aránylag kevés gólt, de annál nagyobb küzdelmet láthatott a közönség. Az első félidő hibáit már nem követtük el a másodikban, vagyis nem csak a felállt védőfallal szemben erőlködtünk, hanem Alilovic védései után lerohanásokból szereztünk gólokat. Nagyon megerősödött a Szeged, és ez jó a magyar kézilabdának.
Carlos Pastor: – Fel tudtuk mérni, hol is tartunk, mert sérült játékosaink nélkül is hatalmas küzdelemre késztettük a Veszprémet. Egy percig sem adtuk fel, de kiderült, még több kell ahhoz, hogy nyerni tudjunk a bajnokcsapat csarnokában. Az ősszel mi győztünk, most a Veszprém, vagyis egyre kiegyenlítettebbek az erőviszonyok. Én is úgy vélem, ez a magyar kézilabdának használ. Sok meccs vár ránk a következő hónapokban, ezért a rájátszásig tovább javulhatunk.

B. BRAUN GYÖNYÖS KK–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 26–25 (13–10)
Gyöngyös, 900
néző. V: Horváth P., Marton
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Szalafai 2, Hajdu G. 3, Frey 3 (3), SÁNDOR Á. 3, ACUSI 5, VARSANDÁN M. 4. Cs: Holló B., Tamási (kapusok), Iváncsik Á. 2 (2), Bakos 3, Koller, Debreczeni 1. Edző: Gulyás István
TATABÁNYA: PAUL – KRIVOKAPICS 7 (5), Harsányi G. 2, DÉNES J. 3, Katzirz 1, Bodó 2, TÖRŐ 5. Cs: Szente (kapus), Mazák 1, Djukic 3, Díaz, Pásztor Á. 1. Edző: Debre Viktor
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/5
Gulyás István:
– Első felindultságomban plusz egy nap szabadságot adok a játékosaimnak.
Debre Viktor: – A szerencsésebb csapat győzött. Úgy gondolom, a döntetlen reálisabb eredmény lett volna.

MEZŐKÖVESDI KC–CSURGÓI KK 25–27 (10–17)
Mezőkövesd, 700
néző. V: Hargitai, Markó
MEZŐKÖVESD: Kiss O. – BENIS 11 (6), Kurbely, Trivkovics 2, Cuzic 2, Dobó 3, SZEPESI 5. Cs: KOVÁCS J. (kapus), Radnic, Bakos 1, Grünfelder, Dukics, Bán, Molnár F., Tóth B., Pavlovic 1. Edző: Skaliczki László
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – A. Aguirrezabagala 2, SZÖLLŐSI SZ. 6,Herbert, Borsos 1, Grebenár 1, GAZDAG 9 (2). Cs: Miklós G. (kapus), Puhovszkij 2, Balogh T. 1, Oláh G., Lele Á., Országh 1, Savic 3, Nagy M. 1, Döme. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása. 7. p.: 0–3. 11. p.: 2–5. 20. p.: 5–9. 22. p.: 7–9. 26. p.: 10–11. 36. p.: 12–18. 41. p.: 13–21. 54. p.: 19–26. 58. p.: 24–27
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 4/2
Skaliczki László:
– Tisztességes eredményt értünk el, örülök, hogy a második félidőben volt tartásunk. Ebből kell erőt merítenünk a rájátszásra.
Imre Vilmos: – Végig vezetve, magabiztos játékkal, időnként tudásunk hatvan százalékát nyújtva nyertünk. Az utolsó tizenöt percért én vállalom a felelősséget.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–BALATONFÜREDI KSE 18–23 (6–11)
Orosháza, 600
néző. V: Medve, Nagy I. L.
OROSHÁZA: Herjeczki – Németh L. 3 (3), STRANIGG 4, Raffai 2, Mazics 2, Morva Z. 3, Balda 1. Cs: Ivanisevics (kapus), Berta, Cifra 2, Milovics, Varsandán Á., Benmiloud 1, Bali, Marics. Edző: Vladan Jordovics
BALATONFÜRED: Székely – Pásztor I., Zdolik 2, KOVÁCS GY. 4, Szöllősi Balázs 2 (2), Kis Á., Nagy D. 3. Cs: Komendánt (kapus), Gerdán, Németh B., Juhász K. 2, Bóka 2 (1), Bánhidi, Tombor, Faluvégi 1, GRIGORJEV 7. Edző: Sótonyi László
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3
Vladan Jordovics:
– Sajnos megbeszélt támadásainkat nem tudtuk megfelelően végrehajtani, az átlövéseink nem jöttek be.
Sótonyi László: – A játékosok tudat alatt már a következő mérkőzésre koncentráltak, ennek ellenére szoros mérkőzésre számítottunk. Megértem az Orosházát, hogy az utolsó alapszakaszbeli találkozójára koncentrál.

VÁCI KSE–ETO-SZESE GYŐR 35–26 (16–14)
Vác, 300
néző. V: Andorka, Hucker
VÁC: VITÁRIS – GÁBORI 7 (2), LENDVAY 7, Bajorhegyi, Kocsi 3, PÁL 5, CSÁSZÁR F. 5. Cs: Laurencz Sz., Simányi, NIKOLICZA 5, Tyiskov, Kökény 2, György 1, Székely K. Edző: Rosta István
GYŐR: Lorger – GEBHARDT 7, NÉMETH G. 7, Mota 2, Pesics, Halász 2, Hernández 2. Cs: Somogyi Á. (kapus), Szabó A., Simon B. 4, Gál K., Rivnyák, Terenyi 1, Gubó, Tóth E. 1. Edző: Rosta Miklós
Az eredmény alakulása: 9. p.: 3–5. 18. p.: 9–6. 26. p.: 14–10. 35. p.: 19–15. 41. p.: 24–17. 51. p.: 28–20
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 0
Rosta István:
– A második félidő eleje döntötte el a nagyon feszült csatát. Elsősorban a kevesebb hibánk miatt szereztük meg mi ezt a fontos két pontot.
Rosta Miklós: – Egyet tudok érteni Hutvágner István kollégámmal és csatlakozom hozzá: egyetlen NB I-es tudású játékossal nagyon nehéz nagyot alkotni.

60. Véget ért a mérkőzés.

60. Az utolsó másodpercben Sulic még kap egy két percet.
60. Gidai kap két percet a befutó Iváncsikról.
59. Prce belelendül, láb között lő a kapuba. 25–22
58. Iváncsik Gergő volt eredményes betörés után. 25–21
58. Prce
két kiállítása után először szerez gólt, átlövésből a bal alsóba. 24–21
57.
Kimaradt veszprémi lehetőség, Chema viszont a földön maradt. Lesegítették a pályáról.
56.
Källman ziccerét védi Alilovic.
55. Ráadásul még hetest is kapott a Veszprém, Ilics pedig bevágta. 24–20
55. Tatai kapott pirosat, miután megpróbált lehalászni egy előreívelt labdát, és ütközött Ugaldéval.
54. Most Dzsamali pihenhet két percet.
53. Ancsin lőtt a kapu mellé, talán kicsit megakasztották azért közben.
52. Dzsamali óriási bombát vág a bal felső sarokba. 23–20
52. Időt kér a Veszprém.
52. Zubai kap bejátszást, és szépít. 22–20
51.
Tatai védi Ugalde ziccerét a bal szélről.
50. Ilyés kap két percet Nagyról.
50. Ancsin átlövése viszont már a jobb alsóban köt ki. 22–19
49.
Két elrontott támadás után Gidai ziccerét is védi Alilovic.
49. Időt kértek a szegediek.
48. Újabb hazai indítás, Ugalde pedig ezúttal sem hibázik. 22–18
47.
Tatai bravúrja ellenére marad a Veszprémnél a labda, de a kapus az újabb lövést is védi.
46.
Nagy lökete nem talált kaput, Alilovic azonban előbb Ancsin átlövését, majd a kipattanó utáni ismétlését is védte.
45. Ilyés átlövésével szépít a Szeged. 21–18
45. Zubai még egy két percet is kapott.
45. Ugalde labdaszerzése után Sulic kapott jó bejátszást, és visszaáll a négygólos különbség. 21–17
44. Ilics a kapu bal oldalába lőtte a hetest. 20–17
44. Sulic harcol ki hetest Prcéről.
43. Nagyon blokkolják, Ilyés indul, és a léc alá lőtt. 19–17
42.
A passzív szegedi támadás után elvesztik a labdát a vendégek.
41.
Szegedi indulás de Laszice ziccerét védi Alilovic.
40. Alilovic egyet még véd, de a kipattanó után Källman már szépít. 19–16
39. Ancsin lehetősége kimaradt, Ugalde ejtése viszont pazar. 19–15
38. Gulyás lerohanását követi ziccert óriási bravúrral védi is Tatai, de Mindegía kiállítása miatt így sem lehet nagy a szegedi öröm.
Mikler helyére jön Tatai.
37. Rossz passz a szegedieknél, Nagy pedig újabb ziccert értékesít, ez már a 6. gólja volt. 18–15
36. Nagy beállóból a jobb alsóba lőtt. 17–15
35. Nagy lőtt mellé, Larholm pedig lerohanásból szépít. 16–15
34. Alilovic védi Källman ziccerét a bal szélről.
34. A rossz széria után egyből időt kért a Szeged.
34. Újabb labdavesztés, a harmadik veszprémi indulás, Ugalde pedig a bal alsóba lőtt. 16–14
34. Ancsin elhajlásból eleresztett lövése után Ugalde indul és visszaveszi az előnyt a Veszprémnek. 15–14
34. Sulic erőszakoskodott Larholmmal szemben, pihenhet két percet.
33. Källman lövését blokkolták, majd az eladott labda után Nagy indul, és értékesíti a ziccert. 14–14
32. Ancsin ágyúzásához csak hozzáérni tudott Alilovic, de Sulic beállóból gyorsan válaszolt. 13–14
31.
Egyből egy blokkolt lövéssel kezdenek a veszprémiek, akik nem sokkal később kiegészültek.
31. Folytatódik a mérkőzés.

30. Véget ért az első félidő.
30.
Laszice lövését védte az utolsó másodpercekben Alilovic.
30. Dzsamali a kapufát talált el, szegedi időkérés.
29. Sőt, még emberhátrányba is kerültek a veszprémiek. Chema pihenhet.
29. Szegedi labdaszerzés, Vadkerti a bal felsőbe lőtt. 12–13
29.
Larholm átlövését is védte Alilovic.
28.Dzsamali góljával kiegyenlít a Veszprém. 12–12
28. Túl sokan voltak a szegediek, Blazevic kapott két percet.
27. Ugalde szépít, Ancsin jobb felsőre tartó lövését pedig védi a visszaálló Alilovic. 11–12
26. Nagy a bal alsó mellé ágyúzott, Källman a bal szélről a rövidbe lőtt. 10–12
26. Időt kért a Veszprém egyből.
26. Ancsin a bal alsóba lőtt, ez az első gólját szerezte. 10–11
25. Ilics a kapu jobb oldalába vágta a hetest. 10–10
24.
Ancsin lövését védte Fazekas, majd Mikler Nagy lövését, utóbbit azonban hetes követte.
24.
Ilics megpattanó lövését Mikler visszanyúlva védte.
23. Chema eladja, Vadkerti indul és a bal alsóba lőtt. 9–10
23. Veszprémi labdaszerzés, indulás, majd Prce felborítja Chemát.
22.
Lépéshiba a szegedieknél, de passzív a veszprémieknél.
21. Óriási küzdelem a darálóban, Nagy kapott két percet.
21. Nagy a kapu bal oldalába lőtt. 9–9
20. Passzívnál Mindegía a bal alsóba lőtt. 8–9
19.
Kiegészült a Szeged.
18. Dzsamali 9 méterről a bal alsóba lőtt. 8–8
18.
Csaknem egy percig tartotta a szeged a labdát.
17.
Mikler óriási bravúrral így is véd.
17. Sőt, Ilyés is mehet utána, Dzsamalit szedték le a levegőből.
17. Prce kétkezes lökésért pihenhet két percet.
16.
Ilicset blokkolják passzívnál, Chema pedig mellé lőtt.
15. Mindegía lehetetlen szögből, a jobb szélről utat talált Fazekas mellett a kapuba. 7–8
14. Nagy faulttal együtt is eredményes. 7–7
14.
Két veszprémi kapufa, majd egy rossz szegedi indítás.
13. Gulyás kanyarodott fel, és lőtt a jobb felső sarokba. 6–7
Kapuscsere a hazaiaknál, Alilovic helyére Fazekas állt be.
12. Zubai szerzett labdát, Ilyés viszi fel, és a léc alá pattint. 5–7
11.
Hiba itt és hiba ott. A lelátón a teljesség igénye nélkül: Andy Vajna, Mocsai Lajos és Lékó Péter is.
11. Ilics a bal szélről Mikler lába alatt a hálóba pattint, de Zubai beállóból felel. 5–6
10. Zubai ziccerét védi ugyan Alilovic, de hetes jön. Larholm ezúttal is a léc alá zúdított. 4–5
9.
Mocsai lövését Mikler védi, majd kiegészültek a veszprémiek.
8. Ilics átlövése fölé szállt. Källman a bal szélről a rövid alsóba lőtt. 4–4
7. Larholm a jobb felsőbe vágta a hetest. 4–3
7. Gulyás szabálytalankodott a felugró Källmannel szemben, két perc és hetes.
6. Belemenés a szegedieknél, Chema Rodríguez pedig lerohanásból a kapu jobb oldalába lőtt. 4–2
5. Ancsin bejátszásából Källman, Nagy Lászlóéból pedig Sulic szerzett gólt. 3–2
5.
Sulic próbált cunderezni, de a bal oldali kapufa védett.
4.
Ancsin harmadszor is a kapufát lövi telibe, marad a labda a szegedieknél, de Ancsin szélső lövését védi Alilovic.
4.
Nagy második átlövése már nem talált utat Mikler kapujába, a kapus védett.
3. Chema Rodríguez betörésből visszaveszi az előnyt, majd Ancsin újabb kapufát lő. 2–1
2. Ancsin óriási erejű lövése a jobb oldali kapufa és a léc találkozásán csattan, Mindegía azonban már a bal felsőbe lőtt. 1–1
1. A rövidre zárt szegedi támadás után Nagy László góljával vezet a Veszprém. 1–0