Itt a 23.: sorozatban hatodszor kupagyőztes a Veszprém

2014.04.13. 12:49
A kupadöntőben újra összecsapott a Veszprém és a Szeged (Fotók: Tumbász Hédi)
A férfi kézilabda Magyar Kupa pécsi négyes döntőjében létrejött a slágermeccs: az MKB-MVM Veszprém a Pick Szegeddel csapott össze a végső sikerért. A szoros első félidő után a másodikban már nem tudta tartani a lépést a Szeged, a bakonyiak végül 27–21-re nyertek. A Veszprém sorozatban hatodik, összességében 23. kupasikerét aratta.

A döntőre kiváló hangulatot teremtett a Veszprém és a Szeged szurkolóserege. Nagy harc és küzdelem jellemezte a játékot. A Szeged kezdett jobban, Mikler Roland nagyon elkapta a fonalat, ennek köszönhetően a Pick 4–2-re el tudott húzni. Ennél nagyobb különbség később sem volt a felek között, a Veszprém a játékrész felénél fordítani tudott (6–5), Juan Carlos Pastor egyből időt is kért.

Renato Sulicot másodszor is kiállították, így kénytelen volt leülni a kispadra. Fazekas Nándort Mirko Alilovic váltotta, ebben a periódusban a Veszprém tudott rendre vezetni, de ez mit sem jelentett, a Szeged folyamatosan ott lógott a nyakán, sőt, a szünet előtt az előnyt is visszavette. A Veszprémben Momir Ilics, a szegedieknél Nikola Prce termelte a gólokat.

A kiélezett játékrész után elrontotta a folytatást a Tisza-parti együttes, hét percig nem talált be, tanácstalanná vált támadásban. A Veszprémben a szélsők is kivették a részüket a gólokból (Cristian Ugalde gyors egymásutánban háromszor is betalált), Nagy Lászlóék tartották a két-háromgólos különbséget. A hajrához érve először vezetett néggyel a Veszprém (21–17), a Szeged sehogyan sem találta az ellenfél védekezésének ellenszerét. A végére nem maradt izgalom, a Veszprém 27–21-re győzött, sorozatban hatodik, összességében 23. kupasikerét aratva.

A pécsi négyes döntő záró napja az EHF-kupa-indulásért rendezett bronzmeccsel kezdődött, amelyen a Tatabánya 24–20-ra legyőzte a Gyöngyöst. A meccs nagy részében a Tatabánya irányította a játékot, s bár a Gyöngyös a második félidőben feljött két gólra, nem volt ereje fordítani.

FÉRFI KÉZILABDA MK
DÖNTŐ

MKB-MVM VESZPRÉM–PICK SZEGED 27–21 (13–13)
Pécs, 2700
néző. V: Dobrovits, Tájok
VESZPRÉM: Fazekas – Iváncsik T. 1, NAGY L. 5, RODRÍGUEZ, SULIC 4, ILICS 8 (5), Iváncsik G. 3. Cs: ALILOVIC (kapus), SCHUCH, TERZIC 2, Vilovszki, Gulyás 1, UGALDE 3. Edző: Carlos Ortega
SZEGED: MIKLER – MINDEGIA 2, Zubai Sz. 1, Ilyés 1, BLAZEVIC, Larholm 3 (3), Vadkerti A. 1. Cs: Tatai (kapus), Laszica, Balogh 3, PRCE 5, Ancsin 2, Parrondo, VRANJES 1, Kekezovics 2. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–5. 20. p.: 8–7. 26. p.: 11–11. 37. p.: 17–14. 49. p.: 21–18. 54. p.: 24–21
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3
Carlos Ortega: – Ismét fantasztikus hangulatú meccset játszott a két legerősebb magyar együttes. Örültem annak, amit láttam, mert főleg a második félidőben visszaköszönt a tréningeken elvégzett sok munka. Az erőszakos szegedi védelemmel szemben nem volt könnyű helyzeteket kialakítani, de megoldottunk. Röviden fogunk ünnepelni, mert hétfőtől a Paris SG elleni BL-negyeddöntőre kell készülnünk.
Juan Carlos Pastor: – Elégedett voltam az első félidőben mutatott játékunkkal, mert tudtuk tartani a lépést a rutinosabb, több nemzetközi tapasztalattal felvértezett Veszprémmel. Akkor csúszott ki a kezünkből a meccs, amikor nem volt elég türelmünk támadásban, sem középen, sem a széleken. Csak apróbb különbségeket láttam a két csapat között, de ez elég volt ellenfelünk sikeréhez. Jonas Källman hiányát persze megéreztük, de nem ezen múlott.

A 3. HELYÉRT
GRUNDFOS-TATABÁNYA–B. BRAUN GYÖNGYÖS 24–20 (14–9)
Pécs, 1500
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
TATABÁNYA: PAUL – Harsányi 2, Krivokapics 5 (1), Díaz, Mazák 3, BODÓ 4, Kanyó Á. 1. Cs: Szente (kapus), Rossoni, Dénes 2, KATZIRZ 5, Juhász, Pásztor Á. 2. Edző: Debre Viktor
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Iváncsik Á., FREY T. 7 (4), Varsandán M., Koller 2, Hajdu 3, Szalafai 2. Cs: Tamási (kapus), Debreczeni 2, Sándor 2, Szöllősi Á. 2. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 21. p.: 9–6. 29. p.: 14–8. 38. p.: 14–12. 46. p.: 19–14. 54. p.: 22–16. 58. p.: 22–20
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 6/4
Debre Viktor:
– Küzdelmes meccsen végig irányítottuk a játékot, megérdemelten szereztük meg a bronzérmet.
Gulyás István: – Vérszegény támadójátékkal nem lehet meccset nyerni.

A MÉRKŐZÉS

Mindkét döntős az esélyeknek megfelelően vette az elődöntőt, az MKB-MVM Veszprém 35–23-ra győzte le a B. Braun Gyöngyöst, a Pick Szeged 32–23-ra a Grundfos Tatabányát. A bajnoki alapszakaszban mindkét csapat hozta az egymás elleni hazai meccsét, kérdés, most mire mennek egymással. A Veszprémnek nincs hiányzója, a Szegedben viszont nincs Jonas Källman.

1–5. perc: Nagy Lászlót blokkolták, a gyors támadás végén Ilyés Ferenc szerezte a meccs első gólját. Nagy lövését védte Mikler Roland, de utána Momir Ilics egalizált. Zubai Szabolcs beállóból talált be. Zubai és Sulic páros kiállítása után Ilics köszönt be, nagyon bekezdett a veszprémi átlövő. 2–2

6–10. perc: Niko Mindegia használta ki a nagyobb helyet, Nagy ziccerét fogja Mikler. A túloldalon Nikola Prce találatával kettővel ment a Pick. Jól védekezik a Szeged, és Mikler is elkapta a fonalat. Nagy László hetest harcolt ki, amit Ilics kíméletlenül értékesített. Mindegia jól adta fel Prcének, aki a jobb felsőbe zúdította. Sulic Blazeviccsel a nyakán is belőtte. 4–5

11–15. perc: Mikler újabb ziccert fogott, de elöl nem tudott belőle profitálnia csapata. Mikler kapufára tolta Iváncsik Gergő kísérletét, kimaradt a szegedi támadás is. Újabb veszprémi hetes: Mikler azonban ezúttal túljárt Ilics eszén. A következő lehetőségnél azonban már tehetetlen volt Sulic indulásánál. Nagy kérdés, meddig bírja Mikler tartani ezt a formát. 5–5

16–20. perc: Megállt a Szeged játéka, először szerezte meg a vezetést a Veszprém Terzic révén, időt kért Juan Carlos Pastor. A rövid szünet után Zubai másodszor is kiállíttatta Sulicot, aki mérgében szét is rúgta a kispadot. A hetest Larholm értékesítette. Ugalde vette fel a vészkapust megkülönböztető pólót, Iváncsik Tamás átlövőket megszégyenítő gólt ragasztott a jobb felsőbe. Emberelőnyben a Szeged ziccerig játszott, Ancsin volt eredményes a vonalról. Vilovszkiról szórják ki Vadkertit, Iváncsik Tamás a lécre lövi a hetest. Könnyen eladott szegedi labda, Iváncsik Gergőre játsszák ki a bal szélen. 8–7

21–25. perc: Prce szép átlövés gólt szerzett hátrányban (Fazekast Alilovic váltotta), a túloldalon Nagy kamatoztatta fizikai erejét. Vranjes kapott szép bejátszást, amivel élt is. A menetrendszerű törlés után Iváncsik Gergő talál be a bal oldalon, rendre vezet a Veszprém. Balogh és Terzic többször is keményen összecsap, végül a szegedi átlövő talál be. Nagy a jobb szélről is eredményes tudott lenni. 11–10

26–30. perc: Larholm értékesítette az újabb szegedi büntetőt. Elrontott veszprémi kínai után Prce bombázta be, visszavette a vezetést a Szeged. Nagy lövését védte Mikler, de a Szeged sem tudott betalálni. Gulyás esett át a reklámtáblán, a szünet után Ilics adott remek labdát Iváncsik Gergőnek, aki befutásból lőtt gólt. A félidő végén a szegediek vezettek, Vadkerti talált be. Prce „harcolt ki” magának büntetőt, miközben Gulyás ejtése volt pontos. A hátralévő időben már nem változott az állás, 13–13 volt a szünetben.

31–35. perc: Alilovic védésével indult a játékrész, majd Mindegiát szórták ki szándékos lábért. Egy büntetőből elért Ilics-góllal vette vissza a vezetést a Veszprém. Zaklatott percek következtek: Balogh adta el hátrányban, de Vilovszki önző volt ziccerben, Mikler pedig védett. Utána Alilovic próbálkozott egész pályáról, de elmérte. A Szeged azonban tanácstalannak tűnt, Nagy lőtt a jobb alsóba. 15–13

36–40. perc: Újabb kimaradt szegedi támadást követően Nagyról állították ki Zubait, Ilics pedig bevágta a hetest. Először volt három a különbség, de Ancsin test mellett szépíteni tudott. Gulyásra játszották ki a figurát, aki nem hibázott. Prce átlövésből válaszolt. Alilovic többet is védett, Prcét kellett ápolni. 17–15

41–45. perc: Kimaradt támadások mindkét oldalon, Nagyot küldték ki lerántásért. Erőlködött a Szeged, előnyben sem tudott betalálni. Iváncsik Gergő ziccerét megfogta Mikler, Pastor időt kért. Ez sem segített a Picknek, Ugalde beállóból is betalált. Balogh nagy nehezen begyötört egy gólt. 18–16

46–50. perc: Ugalde pontos volt a bal szélről, kettőből kettő, de Kekezovics is válaszolni tudott. Ancsint küldték ki két percre, Ilics pedig belőtte a hetest. Vilovszki büntetésével kiegyenlítődött a létszám. Ilics ugrott be két ember között, beérve a góllövőlistán vezetőket. Kekezovics némi szerencsével talált be, majd visszajött az utolsó tíz percre Sulic. Ugalde a harmadik helyzetét is belőtte, ismét négy volt közte. 22–18

51–55. perc: Mindegia szépített, de Nagy László is bezúzta. Balogh harcolt ki hetest, Larholm pedig könyörtelen volt. Sulicot nem tudták tartani, Ilyéssel a nyakán is bedobta. Balogh hatolt át újra a veszprémi falon, ezúttal góllal tudta zárni. A Miklert váltó Tatai védte Gulyás próbálkozását, a túloldalon jól blokkolt a Veszprém. 24–21

56–60. perc: Még az utolsó öt perc előtt kért időt Carlos Ortega, megnyugtatva játékosait. Nagy László átlövésből lőtt gólt. Sulicot kellett ápolni, egy kötést is kapott a fejére. Balogh kísérletét hárította Alilovic, a Szeged emberhátrányba került, Ilics pedig újabb hetest értékesített. A Szeged hátrányból nem tudott betalálni, Sulic azonban kötéssel a fején is gólt lőtt. Zárásként Ancsin lövését hárította Alilovic, az óra lepörgött, KUPAGYŐZTES A VESZPRÉM!