Kézi-vb: Életem legjobb napja ez! Nyertünk és apa lettem! – Lékai

2019.01.20. 20:32
Lékai Máté élete legemlékezetesebb napján van túl (Fotó: MTI/Ilyés Tibor)
Lékai Máténak egészen emlékezetes napja volt január 20-án: a Dánia–Magyarország mérkőzés után hajnalban hazarepült, hogy ott legyen gyermeke, Noé születésénél, ezt követően visszarepült a férfi kézilabda-világbajnokságra, majd főszereplő volt a Tunézia elleni diadalban – még a mérkőzés legjobbjának is megválasztották! Lékai a vegyes zónában beszélt a rendkívüli vasárnapról.

„Életem legjobb napja ez! Ennél nagyszerűbb nem lehetne! Nyertünk, apa lettem, boldog vagyok!” – mondta Lékai a dán TV2 riporterének, Lars Bruun Mortensennek.

„Nagyon nehéz volt, szinte semmit sem aludtam, hiszen játszottam az előző mérkőzésen, a meccs után meg nem jön álom a szememre, ezt követően jött nagyon korán a hazaút és a repülés. De visszaértem és nyertünk! Ami reggel történt, az a legfontosabb. Ami délután, az a második legfontosabb” – folytatta a veszprémi irányító, aki azt még nem tudta megmondani, a ránk váró két szabadnapban lehetősége nyílik-e újra meglátogatni a kisfiát, Noét.

Lars Krogh Jeppesen, a dánok volt válogatott játékosa és a DR Sport riportere vázolta fel Lékai vasárnapját: 4.30-kor magángéppel repült Billundról Budapestre, reggel megszületett a kisfia, 12.30-ra visszaért Herningbe, 18 órakor pályára lépett Tunézia ellen, bő másfél órával később pedig megválasztották a mezőny legjobbjának a 26–21-es magyar siker után, melyben hét góljával főszerepet vállalt. Egészen elképesztő…

Lékai Máté a vegyes zónában a magyar sajtónak nem kívánt beszélni az eseményekről, de később a magyar szövetség beszámolt Noé világra jöttéről.

embed_kod=
|
nso_uj_cikk_embed
Embed kód:
mceBlockPasteEnd

Az M4 Sportnak Lékai úgy nyilatkozott, a fáradtság is közrejátszott abban, hogy nem tudott végig koncentrálni a csapat.

„Az első félidőben nem volt elég kemény a védekezés, nem segítettünk egymásnak. Elöl lőttünk tizenhat gólt, ráadásul hagytunk ki helyzeteket, de ez egyébként rendben volt. A második félidőben Székely Marci ziccereket védett, óriási támaszt nyújtott a védelemnek, ugyanakkor támadásban több volt a hiba, futhattunk volna többet is.”

„Az iram jelentősen visszaesett a csoportmeccsekhez képest. Itt vagyunk már tíz-tizenegy napja, és a hetedik meccsünket játszottuk, erre nem lehet felkészülni, éppen emiatt muszáj lassítani néha a játékot, különben nem bírnánk” – tette hozzá Lékai, aki nagyon örült, hogy a sérültek vissza tudtak jönni, elmondása szerint mindketten hatalmas segítséget jelentettek.

A TÖBBI JÁTÉKOS ÉS A KÉT KAPITÁNY NYILATKOZATÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK!

A magyar válogatottra az eddigi kimerítő menetelés után két pihenőnap vár, majd jövő hét szerdán következik a középdöntő számunkra utolsó mérkőzése Norvégia ellen. Ha a magyar válogatott győzni tud, míg korábban a norvégok kikapnak a svédektől, akkor harmadik helyen zár, és biztosan kvalifikálja magát az olimpiai selejtezőtornára.

A MAGYARORSZÁG–TUNÉZIA MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJÁT ITT OLVASHATJA EL!

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, DÁNIA ÉS NÉMETORSZÁG
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ

II. CSOPORT (HERNING)
MAGYARORSZÁG–TUNÉZIA 26–21 (16–14)
Herning, 2605 néző. Vezette: Fonseca, Santos (portugálok)
MAGYARORSZÁG: SZÉKELY M. – Hornyák, BALOGH ZS. 9 (2), LÉKAI 7, Bánhidi 2, BODÓ 4, Bóka 2. Csere: SCHUCH, Nagy L. 1, Sipos A., Ilyés, Ligetvári, Juhász Á. 1
TUNÉZIA: Miszaui – Madzsdub, Hoszni 4, Szuszi 2, Suiref 3, SZANAI 5, BUGANMI 5 (1). Csere: Bedui (kapus), Dzsaballah 1, Hadzs Juszef, Ben Abdallah, Aluini 1, Maaraf, Dzsalluz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 7. p.: 4–3. 16. p.: 5–7. 20. p.: 10–7. 26. p.: 13–12. 34. p.: 18–16. 40. p.: 21–16. 49. p.: 24–17. 57. p.: 26–19
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1