Negyvenöt percig tartott a szegedi csoda Párizsban

2017.04.29. 20:35
Óriásit játszott a Szeged, mégis a PSG örülhetett a végén (Fotó: AFP)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a Mol-Pick Szeged 30–30-as döntetlent játszott a Paris Saint-Germain otthonában a párharc második felvonásán, így a francia együttes 60–57-es összesítéssel bejutott a kölni négyes döntőbe.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

PARIS SG (francia)–MOL-PICK SZEGED 30–30 (16–17)
Párizs, 3200 néző. V: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
PSG: Skof – Rémili 2, ABALO 4, L. KARABATIC 5, N. KARABATIC 4, M. HANSEN 6, Gensheimer 4 (3). Csere: OMEYER (kapus), Nielsen 1, Kounkoud, Narcisse 1, Sztepancic 3. Edző: Zvonimir Serdarusic
SZEGED: SIERRA – Sostaric 1, BALOGH ZS. 8 (2), Skube 3, Bánhidi 3, GORBOK 4, Källman 2. Csere: Sego (kapus), Goncalves, Gaber 1, Buntic, BODÓ 4, OBRANOVIC 3, P. Rodríguez 1, Zubai Sz. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 10. perc: 3–4. 14. p.: 7–8. 16. p.: 9–8. 24. p.: 11–13. 27. p.: 13–16. 40. p.: 21–25. 45. p.: 25–25. 48. p.: 25–25. 51. p.: 27–25
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 5/2
Továbbjutott: a PSG, 60–57-es összesítéssel
Carlos Pastor:
– Csak jót mondhatok együttesemről, a fiúk óriási erővel és lelkesedéssel harcoltak. Büszke vagyok rájuk. A második félidőben eladtunk több labdát, ebből könnyű gólokat lőtt a PSG. A végét is bírtuk, sikerült döntetlennel zárni a csatát, amire büszkék lehetünk.

A párharc első mérkőzésén a Szeged nagyot küzdött hazai pályán, ám a Paris Saint-Germain három góllal nyert, így Juan Carlos Pastor együttesére rendkívül nehéz visszavágó várt a világválogatott erősségű francia együttes otthonában.

A meccs remekül kezdődött a magyar együttesnek, elsősorban Szergej Gorbok és Balogh Zsolt átlövéseivel szinte folyamatosan a Szegednél volt az előny. A PSG azonban nem engedte ellépni a vendégeket, sőt negyedóra után – átmenetileg – a vezetést is átvette. Ennek ellenére José Manuel Sierra pazar védéseivel és a kiváló támadójátékkal két perccel az első játékrész vége előtt már hárommal vezetett a Szeged, a párizsiak azonban egy gólra felzárkóztak a szünetre (16–17).

A fordulás után – már az első félidőben megsérülő Gorbok nélkül – tovább tartott a szegedi csoda, sőt a 40. percben már 25–21-re vezetett a Tisza-parti együttes, amelynek labdája volt az ötgólos előnyhöz is. Ezt követően azonban egy tizenhárom perces (!) gólcsend következett, ebben a feljavuló Thierry Omeyernek és a két hetest is hárító Gorazd Skofnak is óriási szerepe volt.

Így a PSG fokozatosan megroppantotta a Szegedet, tizenöt perccel a vége előtt egyenlített (25–25), majd a vezetést is átvette a hajrára fordulva. Az utolsó nyolc percre ismét belelendült a narancsmezes vendégcsapat, de ez már késő volt, a hátrány ledolgozására már nem volt esélye. A döntetlen azért így is összejött (30–30), összesítésben azonban 60–57-tel a PSG jutott be a kölni négyes döntőbe.

46–49
Flensburg (német)–Vardar Szkopje (macedón)
24–26
27–35
51–61
• Az első mérkőzéseket április 19. és 23. között, a visszavágókat április 26. és 30. között rendezik.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Källmannak rossz az indítás, a győzelemért támad a PSG. Luka Karabatic kap remek labdát, nagy helyzetben pedig nem is hibázik. Pastor még időt kér. Skube lövése bepattan Omeyer kezéről, ez a vége, megvan a döntetlen, ezt mindenképp megérdemelte a Szeged. 30–30
59. perc: Skube adja fel a labdát Pedrónak, aki kínaiból behúzza, ismét egyenlő. 29–29
58. perc: Skube ragaszt elképesztő gólt a léc alá. Kérdés, hol volt ez eddig. Sierra a sánccal közösen védi Nikola Karabatic kísérletét. 29–28
57. perc: Stepancic is jó csere volt, a hálóba pattint. 29–27
56. perc: Nielsen szedi össze az összeszedhetetlennek tűnő labdát, majd a hálóba vágja azt. Källman lő óriási gólt a szélről. 28–27
55. perc: Hansennek állnak össze, a kapufáról Sierra hátára pattan a labda, onnan azonban szerencsére nem a kapuba. Omeyer nagyon belekezdett, Gaber próbálkozását is fogja. 27–26
54. perc: Passzívnál Hansen lövését blokkolja Thiagus Petrus. 27–26
53. perc: Hét a hat ellen támad a Szeged, Buntic pedig kiharcol egy hetest. Balogh érkezik, a kaput pedig ismét Skof foglalja el. A szlovén kapus ezt is megfogja, de Balogh bevágja a kipattanót. 27–26
52. perc: Obranovic bombáját Omeyer védi, továbbra sincs szegedi gól. Hibáznak a franciák is. 27–25
51. perc: Sierra meccsben tartja a Szegedet Nielsen ziccerét fogja. Stepancic lövésével azonban nem tud mit kezdeni, kettővel vezet a PSG. 27–25
50. perc: Nikola Karabatic lövését sáncolja a szegedi fal, majd Sierra a léc fölé paskolja a labdát. Elképesztő, Balogh lövését hárítja Omeyer. Időt kér a hazai együttes. Tíz perce nincs szegedi gól. 26–25
49. perc: Obranovic nem tör be, majd Balogh passza rossz. Ismét jöhet a PSG. 26–25
48. perc: Nikola Karabatic a hálóba bombáz, a PSG-nél az előny. Obranovicot lökte meg Remili, két perc, itt az esély. 26–25
47. perc: Sierra bravúr, nagyon kellett már. Gensheimer lövését fogja a spanyol kapus, így nem veszi vissza a vezetést a PSG. Omeyer védi Balogh lövését, de hetes. Több mint hét perce tart a szegedi gólcsend. Pedro jön a hetshez, Skof a kapuba, a párharcot pedig a kapus nyerni. 25–25
46. perc: Bodó bombája kijön a jobb oldlai kapufa és a léc találkozásáról. 25–25
45. perc: Passzívnál Balogh lövését védi Omeyer. Ismét hét a hat ellen támad a PSG. Luka Karabatic nem talál kaput, de visszafújják, így Hansen egyenlít. 25–25
44. perc: Luka Karabatic pedig beállóból büntet, jön is a szegedi időkérés, sorozatban három gólt dobtak a hazaiak. 24–25
43. perc: Újabb labdavesztés, és szegedi szabálytalanság labdavesztésnél, így párizsi hetes jön. Sego is érkezik a kapuba, de Gensheimer megoldja. Skube rossz passza után ismét a PSG jöhet. 23–25
42. perc: Nikola Karabatic egy labdavesztés után az üres szegedi kapuba dobja a labdát, Sierra hiába sprintel nem tud hárítani. 22–25
41. perc: Bánhidi szándékos láb miatt kap két percet. Gensheimer emberelőnyben belemegy Bunticba. 21–25
40. perc: Bánhidi a belülvédekezés ellenére is gólt lő, majd egy technikai hiba után Balogh fejez be góllal egy lerohanást. Néggyel vezet a Szeged! 21–25
39. perc: Pazar szegedi játék végén ismét Bodó lő gólt, a másik oldalon Abalo lövését szinte fogja Sierra, a labda azonban a hálóba pörög a kezéről. 21–23
38. perc: Bodó lövi a kapu bal oldalába a labdát, Omeyer hiába érzi az irányt, nem tud védeni. Váltanak a párizsiak, hét a hat ellen támadnak. Abalo a kapufára vágja a labdát, a kipattanó azonban pont Luka Karabaticot találja meg, aki üres kapura nem hibázik. 20–22
37. perc: Hansen ugrik fel, és kilövi a bal alsót. 19–21
36. perc: Kiegészül a Szeged, Luka Karabatic pedig belül védekezik Gaberrel szemben, így hetes jön. Balogh büntetőjét fogja Omeyer, de a kipattanónál már nem hibázik a szegedi átlövő. 18–21
35. perc: Újabb hazai hiba a szegedi kapu előtt, Bodó pedig büntet, újra három van közte. Nem sokáig, Hansen az üres kapuba lövi a labdát. 18–20
34. perc: Újabb OIbranovic-hiba, Nikola Karabaticba ment bele. Buntic rántja vissza Karabaticot, két perre kiáll. Källman egy lerohanás végén a rövidbe dobja a labdát, ez is benn van. 17–19
33. perc: Obranovic ellépi, így Hansen szépít egy lerohanás végén. 17–18
32. perc: Gaber rendkívül kiszorított helyzteben is befordul, és bevágja a jobb alsóba, míg a másik oldalon Remili a kapufára vágja a labdát. 16–18
31. perc: Elkezdődött a második félidő, emberelőnyben támadhatnak a párizsiak. Sierra újabb bravúrja, Luka Karabatic ziccerét is fogja. 16–17

1. FÉLIDŐ

30. perc: Bodó távoli bombáját védi Omeyer, majd Luka Karabatic Bánhidivel a nyakán is a hálóba talál. A magyar beállósnak két percre ki kell állnia. Huszonkét másodperccel a vége előtt időt kér Juan Carlos Pastor. Időn túli szabaddobást sikerül Gabernek kiharcolnia, Bodónak azonban – a múlt hetivel ellentétben – nem sikerült a hálóba találnia. Vége az első félidőnek! 16–17
29. perc: Obranovic is a szaggatotton kívülről lő a hálóba, Gensheimer azonban a gyors középkezdés után behúzza a rövidbe a labdát. 15–17
28. perc: Balogh remekül tört be, majd a kapuba lő, háromgólos a szegedi előny! Abalo szépít, a bal alsóba pattint. 14–16
27. perc: Remili lövését Sierra a gólvonalon állítja meg, óriási bravúr! 13–15
26. perc: Bodó zúdít hatalmas gólt tíz méterről, Omeyernek nem volt esélye. 13–15
25. perc: Luka Karabatic a kapunak háttal lő gólt, ezzel egy hatperces francia gólcsend szakad meg. Balogh azonban visszaállítja a kétgólos különbséget! Narcisse érkezik a pályára, majd egyóriási csellel megveri Sostaricot, majd a hálóba pattint. 13–14
24. perc: Gaber harcol ki hetest, melyre Skof érkezik vissza a kapuba. Balogh értékesíti, kétgólos szegedi előny! 11–13
23. perc: Obranovic pedig azonnal betalál, ismét a Szegednél az előny! Ennek megfelelően jön is a hazai időkérés. Remili lövése elakad a blokkban, majd Karabatic óriási mentéssel szereli a ziccerben lévő Källmant. 11–12
22. perc: Remili rossz bejátszása után Sostaric cundere a kapu mellé pörög. Sierra újabb bravúrja, Karabatic bombáját fogja. 11–11
21. perc: Passzívnál a Skubét váltó Obranovic lövi a léc alá a labdát, így egyenlít. 11–11
20. perc: Gorbok a kapu fölé durrant, majd lent marad a földön, ám hiába az instant emberelőny, Nikola Karabatic lövését hárítja Sierra. 11–10
19. perc: Skubénél lábat látnak, majd Nikola Karabatic zúdítja a szegedi kapu fölé a labdát. 11–10
18. perc: Balogh Omeyer lábai között a hálóba lövi a hetest. Sierra hiába érzi a sarkot, Remili kilövi a jobb alsót. 11–10
17. perc: Kiegészült a Szeged, de a labdavesztés után Abalo a lerohanás végén gólt lő. Majd nem ér vissza szabálytalankodik, így hetes és két perc. 10–9
16. perc: Abalo ziccerét Sierra bravúrral védi, Bánhidi pedig egy nagy vetődéssel megmenti a labdát.
15. perc: Gaber rántotta le Nikola Karabaticot, két perc. Hansen remek passza után Abalo lő gólt, először vezet a hazai együttes. Gorbok negyedik gólja, ez is kipattant a kapufáról, Omeyerről azonban a hálóba pattant vissza a labda. 9–9
14. perc: Gorbokot egyelőre ne tudják tartani, ismét gólt dob. Skof helyére érkezik is Omeyer. Nikola Karabatic egalizál. 8–8
13. perc: Skube ezúttal talpról zúdítja a labdát a kapuba. Gorbok ellen az ítélet, hetest dobhat a PSG, Gensheimer pedig értékesíti is a büntetőt. 7–7
12. perc: Hansen tör be, majd Sierra lába alatt a hálóba pattint. Jön azonnal a válasz, Sostaric vágja a hálóba a labdát, majd Karabatic egalizál ismét. Felpörgött a meccs. 6–6
11. perc: Újabb Bánhidi-gól, ezúttal Skubéé a gólpassz. 4–5
10. perc: Szerencsés gól, Bánhidi Balogh bejátszását a lécre vágja, a labda azonban Skof hátáról mégis a kapuba kerül. Lehozzák emberhátrányban a kapust a franciák, így egyenlíő létszám mellett Remili egyenlít. 4–4
9. perc: Nikola Karabaticnak is volt már egy sárgája, így Gorbok ellökése után két percre le kell ülnie. Baj van az eredményjelzővel, áll a játék. Helyreállt a rend, folytatják a csapatok. 3–3
8. perc: Hansen erőszakolja be magát, majd a hálóba pattintva egalizál. Bánhidit dönti fel Abalo, villan a sárga. 3–3
7. perc: Gorbokra nem lépnek ki, ezt pedig ismét kihasználja, ezúttal az alsóba lő szép gólt. 2–3
6. perc: Gorbok lövése elszáll a kapu mellett, ám Hansen újabb lövését Sierra tolja oldalra. 2–2
5. perc: Balogh test mellől eleresztett lövését védi Skof, így Hansen egyenlít a másik oldalon. 2–2
4. perc: Gorbok sem szórakozik, kilövi a jobb felsőt. A másik oldalon Bánhidi sáncolja le Remilit. 1–2
3. perc: Gensheimer egyenlít hetesből. 1–1
2. perc: Balogh ragaszt óriási gólt a bal felsőbe a szaggatottról, majd Sierra egymás után két védést is bemutat, előbb Mikkel Hansen átlövését, majd Gensheimer ziccerét fogja. 0–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a szegediek vezetik az első támadást. 0–0

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a férfi kézilabda Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágója, melyben a Mol-Pick Szeged a francia PSG vendégeként lép pályára Párizsban. Tartsanak velünk!

Az első mérkőzésen nagyot küzdött a Szeged, ám a világválogatott erősségű PSG háromgólos, 30–27-es sikert aratott, így a kölni négyes döntőért hatalmasat kell küzdenie Källmanéknak Párizsban. Részletek a párharc első felvonásáról itt!

A négyes döntőben már két csapat helye is biztos, a macedón Vardar Szkopje a német Flensburgnál bizonyult jobbnak tíz góllal, míg a Kiel ellen a Barcelona ledolgozta az első meccsen összeszedett kétgólos hátrányát, így a katalánok is versenyben maradtak.