Férfi kézi BL: a Kiel előnnyel utazhat Barcelonába

2017.04.23. 19:18
A THW Kiel odahaza 28–26-ra legyőzte a Barcelonát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásán, így kétgólos előnyről várhatja a jövő heti visszavágót.

A Kiel nagyon bekezdett a spanyol gigász ellen, az első félidőben már öt góllal is vezetett (9–4), de a hajrában kiegyenlített a Barcelona, a játékrész utolsó gólját a hazaiak szerezték, így a szünetben náluk volt az előny. A német csapat legjobbja az első 30 percben a 6 találatig jutó Marko Vujin volt.

A második félidőt is a Kiel uralta, többször is vezetett néggyel a házigazda, ám végül „csak” kettővel tudott nyerni. A kapusok egyik oldalon sem remekeltek: a Kielnél 30, a Barcelonánál 22 százalék volt a védési mutató. A két csapat a csoportkörben döntetlent játszott Németországban, Spanyolországban pedig eggyel nyert a Barcelona – ugyanez az eredmény most kevés lenne a katalánoknak a továbbjutáshoz.

A párharc barcelonai visszavágóját jövő héten szombaton rendezik.