Sovány előnnyel várhatja a visszavágót a Veszprém

2017.04.22. 17:29
Nagy Lászlóék nagyot küzdöttek a Montpellier ellen (Fotó: Dömötör Csaba)
A Telekom Veszprém hazai pályán 26–23-ra legyőzte a francia Montpellier-t a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK
TELEKOM VESZPRÉM
MONTPELLIER (francia) 26–23 (13–10)
Veszprém, 5000 néző. V: López, Ramírez (spanyolok)
VESZPRÉM: ALILOVIC – Gajic 2 (2), NAGY L. 6, Sulic 1, PÁLMARSSON 6, ILICS 4, Iváncsik G. 2. Csere: Mikler (kapus), Gulyás, Schuch, Nilsson 3, Ugalde, Marguc, Terzic, Lékai 2. Edző: Xavier Sabaté
MONTPELLIER: GERARD – Toumi, PORTE 5, FABREGAS 4, Bonnefond 1, Bingo 1, Simonet 2. Csere: Truchanovicius 2, Grébille 1, DOLENEC 4 (2), Guigou 3 (1), Zvizej, Faustin. Edző: Patrice Canayer
Az eredmény alakulása. 12. perc: 5–6. 25. p.: 10–7. 37. p.: 16–11. 53. p.: 24–18. 59. p.: 25–23
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
Xavier Sabaté: – A nagyon nehéz mérkőzésen jó volt a védelmünk, csak huszonhárom gólt kaptunk, ami nem sok, hiszen az utóbbi mérkőzésein a Montpellier harminc fölött lőtt. Nagyobb részben hiba nélkül tudtunk játszani, de az utolsó tíz percben többet rontottunk. Ezt a francia csapat ki is használta. Elégedett vagyok, most lesz egy kis időnk pihenni, talán felépül Ancsin Gábor és Marko Kopljar is. Ivan Sliskovicra viszont műtét vár.
Patrice Cayaner: – Csalódottak vagyunk, mert nyerni jöttünk, a végén pedig a fantasztikus hangulatú csarnokban kisebb különbségű is lehetett volna a vereségünk. Azzal viszont elégedett lehetek, hogy hatgólos hátrányban sem adtuk fel, sőt! A védekezésünket kell jobban összerakni a visszavágóra.

Flensburg (német)–Vardar Szkopje (macedón) 24–26 (9–15)
Ld:
Jakobsson 6, Schmidt 4, Mahé 3, ill. Dujshebaev 5, Cindric 5, Gyibirov 4

A címvédő Kielce kiejtése után önbizalomtól duzzadva érkezhetett a Montpellier Veszprémbe a negyeddöntő első mérkőzésére. Nem is kezdett megilletődötten a francia együttes, Jure Dolenec góljával megszerezte a vezetést. Az első húsz percben fej fej mellett haladtak a csapatok, egyikük sem tudott jelentősebb előnyre szert tenni. A hazaiaknál Nagy László, Momir Ilics és Iváncsik Gergő is két-két gólig jutott. A 17. percben Schuch Timuzsint elveszítette a Veszprém: a védekezőspecialista piros lapot kapott, miután a levegőben odaütött Simonet-nak.

A VARDAR „CSAK” KÉT GÓLLAL NYERT A FLENSBURG ELLEN

A Vardar Szkopje idegenben 26–24-re legyőzte a Flensburgot. A kétgólos vereség ellenére hízelgő az eredmény a vesztes fél számára, hiszen sokkal nagyobb különbséggel is elveszíthette volna a meccset. A macedónok a 18. percben már öt góllal vezettek (5–10), sőt a második félidő elején hét találatra nőtt a differencia (10–17).

A németek az utolsó negyedórában férkőztek közelebb a Vardarhoz, amely az 53. perc után már nem talált be. A Flensburg végül 26–24-re kapott ki, amivel a játék összképe alapján nem lehet elégedetlen.

Baptiste Bonnefond kiállítása után megszilárdította kétgólos előnyét a Veszprém, a hatékony támadójátékhoz jó védekezés is társult, Mirko Alilovic pedig remekül zárta a szögeket a kapuban. Sőt, Lékai Máté és Nagy találatai révén már néggyel is vezetett a hajrában a Veszprém, de egy picit elfáradt, Dolenec és Ludovic Fabregas révén közelebb tudott zárkózni a Montpellier – a szünetben háromgólos előnnyel vonulhatott pihenőre a Sabaté-csapat. (13–10)

Egy-egy kiállítással kezdődött a második játékrész, Sulic és Bonnefond is két percet kapott – utóbbinak ez volt a harmadik a mérkőzésen, így ő már nem térhetett vissza a pályára. A házigazda Aron Pálmarsson és Andreas Nilsson remeklésének köszönhetően növelni tudta előnyét az első percekben, és úgy tűnt, hogy képes állandósítani a négy-öt gólos fórt.

A hajrát azonban a Montpellier bírta jobban: az utolsó percekben Vincent Gérard is egyre javította a védési mutatóját, míg támadásban a megállíthatatlannak tűnő Fabregas szórta a gólokat, de Michaël Guigou és Dolenec is tett be a közösbe. A leginkább viszont Valentin Porte kapta el a fonalat: bombagólokkal terhelte a veszprémi kaput, az ő találatával zárkózott fel kettőre két perccel a vége előtt a Montpellier. Az utolsó szó és gól a hazaiaké lett, Pálmarsson állította be a végeredményt. (26–23)

A visszavágóra tehát háromgólos előnnyel utazhat a Veszprém, a párharc második felvonását jövő vasárnap rendezik.

2. FÉLIDŐ

60. perc: A Montpellier is kikéri az idejét, 45 másodperc van még a találkozóból. KIÁLLÍTÁS! Tíz másodperccel a vége előtt Sulic mehet le, a franciák meg támadhatnak még. Időn túli szabaddobás lesz, de Fabregast bedarálják a hazaiak középen. míg Grébille a sorfalba lövi. VÉGE!
59. perc: Időt kér a Veszprém. GÓL! Pálmarsson hatodszor talál be, soha rosszabbkor. 26–23
58. perc: Belemenés Guigou ellen, ezt most megköszönheti a Veszprém. AJAJ! Rossz váltás Lékai és Nagy között, Porte elcseni a labdát és az üres kapuba dobja. 25–23
57. perc: Grébille szinte eltöri a lécet, de a kipattanót megszerzik a vendégek, Porte Pálmarsson mellett lő a hálóba. KÉT PERC! Ráadásul a veszprémi légióst kiküldik róla. Ilics veszi célba a jobb alsót, Gérard kispárgázza.25–22
56. perc: Simonet lövését Nilsson sáncolja, sarokdobás a vendégeknek.
55. perc: Elveszített labda, a kontra végén Dolenec pattint a hálóba Alilovic mellett. Lékai összehoz egy hetest a másik oldalon. GÓÓL! Gajic könnyedén belövi, fontos találat. 25–21
54. perc: Porte lő hatalmas gólt, két védő között a bal oldalról kilövi a hosszú felsőt. 24–20
53. perc: KÖZTE HAT! Nagy László lövése a sáncról pattan be, becsapja Gérard-t. Egyből jön a válasz, Guigou köszön be a másik oldalon. 24–19
52. perc: Időt kér a Montpellier. Alilovic védi Dolenec kísérletét, több mint öt perce gól nélkül a francia csapat.
51. perc: Marguc ugrik be ziccerben, megpróbálkozik egy átemeléssel, de Gérard olvassa és védi.
50. perc: EXTRA! Alilovic is hozzáteszi a magáét a kapuban, Porte ziccerét hárítja remekül.
49. perc: GÓÓÓL! Nilsson váltja gólra Lékai bejátszását, nem is akárhogyan! SŐT! Simonet kap két percet Lékairól. 23–18
48. perc: Időt kér a Veszprém. ÓRIÁSI GÓL! Pálmarsson középre, Gérard „szemei közé” bombáz. 22–18
47. perc: Ilics célba veszi a bal alsót, de Gérard lábbal kiszedi. Feljön háromra a Montpellier, Porte középről, lendületből a jobb felsőbe. 21–18
46. perc: GÓÓL! Gajic belövi a hétméterest, Gérard fölött a jobb felsőbe. Ugalde belül védekezik Doleneccel szemben, ez is büntető. Guigou gólra váltja a hetest, Mikler feje mellé, elnézést is kér.21–17
45. perc: Ilics sáncol, Alilovic véd. Ugalde a túloldalon kiharcol egy hetest.
44. perc: A gyors lerohanás végén Porte eredményes, kihasználja a hibát a Montpellier. Ilics negyedszer talál be, ő a Veszprém egyik legjobbja egyelőre és szinte végigjátssza a meccset.20–16
43. perc: Belemenést fújnak Dolenec ellen. Ugyanez az ítélet a másik oldalon Pálmarsson ellen.
42. perc: Pálmarsson szépen megy el középen és lövi ki a bal alsót mesterien. 19–15
41. perc: GÓÓL! Lékai elmegy Fabregas mellett és a hálóba helyez. A túloldalon Fabregas válaszol egy góllal. 18–15
40. perc: Ugalde kapufát lő, nincs meg a kipattanó. A kontrából Truchanovicius pattint a hálóba. 17–14
39. perc: REMEK TALÁLAT! Ugalde viszi el az embert középről, Nagy László pedig bemegy és a kapu közepébe vágja a ziccert. KIÁLLÍTÁS! Nilsson kap két percet, most kell nagyon jól védekezni. Guigou a bal szélről emel a hosszúba Alilovic feje fölött.17–13
38. perc: Fabregas ziccerét védi Alilovic, de szabálytalanságot követnek el a veszprémiek, hetest kap a Montpellier. Dolenec magabiztosan helyez a bal felsőbe. 16–12
37. perc: Szép figura a vendégektől, de Simonet háttal a kapunak nem tud gólt szerezni. GÓÓL! Sulic viszont megszerzi az első gólját a mérkőzésen, ziccerből a bal felsőbe bombáz. 16–11
36. perc: Jön a válasz, szétzilálja a veszprémi védelmet a francia csapat, Dolenec pedig a jobb felsőbe zúdít. Pálmarsson egy hatalmas átlövéssel lépi meg a francia kapust.15–11
35. perc: GÓÓL! Nilsson nagyon harcos, két védő között szed össze egy földön guruló labdát és a kapu bal oldalába pattint. 14–10
34. perc: Vészkapussal támad a Veszprém, Gérard véd, majd megpróbálja bevenni az üres kaput a saját térfeléről, de mellé trafál.
33. perc: KÉT PERC A TÚLOLDALON IS! Sulic mehet le, megragadja és nem engedi Simonet-t. Alilovic azonban ott folytatja, ahol az első félidőben abbahagyta – védésekkel.
32. perc: KIÁLLÍTÁS! Bonnefond kiszáll, ez a harmadik két perce a mérkőzésen – Pálmarssont takarítja el középen. Az izlandi hát mögötti passza rossz Iváncsiknak.
31. perc: FOLYTATÁS! A Montpellier kezdi a második félidőt, Bonnefond lövését védi Alilovic.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Megszerzi a labdát védekezésben a Veszprém, majd időt kér, alig több mint fél perc a szünetig. Gajic lövését védi Gérard, kétszer is! SZÜNET!
29. perc: GÓÓÓL! Lékai teszi ki a szélre Nagy Lászlónak, aki határozottan bemegy és kilövi a hosszú felsőt, tanítani való helyzetkihasználás. 13–10
28. perc: Dolenec most betalál, újra három közte így. Fabregas szed össze egy bejátszást és váltja gólra, zárkóznak a vendégek.12–10
27. perc: Dolenec megint hiába próbálkozik, ezúttal a rövidnél, Alilovic ezt is hárítja. GÓÓL! Ilics kap jó zárást Nilssontól, majd a fal fölött a jobb alsóba helyez. 12–8
26. perc: Lékai betör két védő között és irgalmatlanul a léc alá bombáz. 11–8
25. perc: GÓÓÓL! Nagy László bevágja, három közte, először a mérkőzésen. Nem sokáig, Truchanovicius válaszol szinte azonnal.10–8
24. perc: Mellé trafál Guigou, de a túloldalon sincs gól. ALILOVIC! Hatalmas bravúr a veszprémi kapustól, Dolenec lövésébe áll bele.
23. perc: Pálmarsson hozza helyzetbe Lékait, aki mellé lő, de védője végig fogja, még sincs fault. Vitatható ítélet, maradjunk annyiban. Időt kér a Montpellier.
22. perc: Lépéshiba a vendégeknél, Guigou teketóriázik.
21. perc: NA VÉGRE! Nilsson megszerzi az első gólját, a harmadik ziccerét már bevágja a bal alsóba. SŐT! Bonnefond-t kiküldik róla két percre, mivel a hatoson belül löki. 9–7
20. perc: Alilovic megint remekel, a kontrából Iváncsik Gergő lő a hálóba, ezzel ő is kétgólos. Egymást zavarják a vendégek, Fabregas fejéről pattan ki a labda.8–7
19. perc: ILYEN NINCS! Nagy László szenzációsan hozza ziccerbe Nilssont két védő elküldésével, de a svéd beálló ezt sem tudja belőni, Gérard lábbal véd.
18. perc: Pálmarsson szépen közbelő, de Gérard ezt most fogja. AZ IGEN! Alilovic sem akar lemaradni, újabb pazar védést mutat be. A Veszprém Aréna skandálja is a nevét, nem érdemtelenül.
17. perc: KÉT PERC! Bonnefond a kiállított, Nilsson ellen szabálytalankodik ziccerben. Sajnos a veszprémi beállós kihagyja az ordító helyzetet. PIROS LAP! Schuch iszonyatosan keményen odaüt Simonet-nak a levegőben, csúnya szabálytalanság. VÉDÉS! Dolenec test mellett engedi el, talán kicsit türelmetlenül, Alilovic hárít is.
16. perc: Bingo másodjára nem tudja meglepni Alilovicot, véd a veszprémi kapus. Ki is egészül a Veszprém. Hiba mindkét oldalon, egy eladott labda és egy elveszített.
15. perc: HOPPÁ! Pálmarsson átlövi a falat, parádésan helyezi a jobb alsóba. 7–7
14. perc: BINGO! Remek keresztpassz, amiből Bingo a bal szélről a rövid alsóba helyez. 6–7
13. perc: GÓL EMBERHÁTRÁNYBAN! Nagy László jó tíz méterről rakétáz a hálóba. Gajic kap sárgát védekezésben.6–6
12. perc: KIMARAD A HÉTMÉTERES! Ilics csuklóból átemelné Gérard-t, aki azonban készül erre, a kapufára tolja. KIÁLLÍTÁS! Schuch Timuzsin kap két percet, belenyúl Dolenec arcába. Gyorsan ki is használja az emberfórt a Montpellier, Bonnefond eredményes. 5–6
11. perc: Dolenec próbálkozását hárítja Alilovic. Nagy László hetest harcol ki a túloldalon.
10. perc: Pálmarsson lövését védi Gérard most. Védekezésben jól és gyorsan rendeződik a Veszprém, ez kulcsfontosságú lehet az egész mérkőzésen.
9. perc: Simonet nagyot kap a lövőkezére, de továbbmegy, és a kapu jobb oldalába zúdít. 5–5
8. perc: Kiegészül a Veszprém, de Sulic kezéből kiesik még egy bejátszás... GÓÓL! Újabb remek védekezés, Pálmarsson megint labdát csen, majd indítja Nagy Lászlót, aki középről bombáz a jobb alsóba a spárgázó Gérard lába alatt. 5–4
7. perc: SZÉÉÉP! Passzívnál Ilics mozog keresztbe és középről visszahúzza a jobb alsóba, becsapva ezzel a kapust. Fabregasszal nem tud mihez kezdeni a házigazda, a beállós harmadik lövéséből harmadik gólját lövi.4–4
6. perc: GÓL ÉS KÉT PERC! Fabregas Pálmarsson és Nagy László között bújik be és lő a hálóba, ráadásul Nagyot leküldik. Jöhet a vészkapus támadásra a Veszprémnél.3–3
5. perc: Nagy bejátszását nem tudja összeszedni középen Sulic. GÓÓL! Pálmarsson labdát szerez védekezésben, majd Iliccsel megoldják, végül az izlandi váltja gólra a ziccert. 3–2
4. perc: MÁR A A VESZPRÉM VEZET! Lépéshiba a franciáknál, a kontra végén Iváncsik Gergő eredményes. Máris jön a válasz, Ludovic Fabregas talál be.2–2
3. perc: EGÁL! Ilics kap jó zárást és lő kegyetlenül nagy gólt a hálóba. 1–1
2. perc: Nagy László lövését Gérard a felső lécre üti. Nagy után sárgát kap védekezésben, a Montpellier pedig hetest. GÓL! Dolenec bevágja a büntetőt, a vendégek szerzik a meccs első találatát. 0–1
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A piros-feketében játszó Veszprém támad először, a vendégek fehérben.

A Veszprém legutóbb a Magyar Kupa debreceni négyes döntőjében szerepelt, ahol megvédte címét egy rendkívül izgalmas finálét követően a Mol-Pick Szeged ellen. A BL-ben a horvát PPD Zagrebet kettős győzelemmel búcsúztatták Nagy Lászlóék a nyolcaddöntőben.

A két csapat legutóbb a Bajnokok Ligája 2014–2015-ös kiírásában találkozott, méghozzá a csoportkörben. Odahaza kiélezett küzdelemben csak egy góllal tudott nyerni a Veszprém, aztán idegenben alaposan elpáholta a francia csapatot (34–20).

A Montpellier remek formában van: a BL-ben 10 csoportmeccséből nyolcat megnyert, az egyenes kieséses szakaszban még nem kapott ki, az ukrán Motor Zaporizzsja és a címvédő Kielce sem tudta megállítani – utóbbit ráadásul kettős győzelemmel búcsúztatta, ami nem akármilyen teljesítmény. Akikre a leginkább figyelniük kell a veszprémieknek: a 75 gólnál tartó Jure Dolenec és a 69 találattal álló Mathieu Grébille.

A mérkőzés előtt a Nemzeti Sportnak nyilatkozó Dragan Gajic és Iváncsik Gergő is óvatosan, de bizakodóan fogalmazott, míg Xavier Sabaté kijelentette: irány a final four!Beharangozó itt!

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Telekom Veszprém–Montpellier BL-negyeddöntő élő közvetítésében. Tartsanak velünk!