Hiába küzdött a Szeged, fejet kellett hajtania a PSG előtt

2017.04.23. 16:46
Bánhidi Bencének támadás mellett a védelemben is meg kellett állnia a helyét (Fotó: Szabó Miklós)<br />
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a Mol-Pick Szeged a négyes döntő előtti utolsó állomáson három góllal vereséget szenvedett hazai pályán a szinte világválogatott erősségű a PSG-től, így nagyon nehéz helyzetbe került a visszavágó előtt.

SZEGED:
SIERRA – Sostaric, KäLLMAN 4, Goncalves, BÁNHIDI 4, Gorbok 2, Skube 2. Cs: SEGO (kapus), Obranovic, BODÓ 2, Zubai Sz. 1, BALOGH ZS. 5, Gaber, P. RODRÍGUEZ 6 (3), Buntic 1, Bóka. Edző: Carlos Pastor
PARIS:
Omeyer – ABALO 3, Remili 3, L. Karabatic 2, N. KARABATIC 7, HANSEN 7, GENSHEIMER 6. Cs: Skof (kapus), Möllgaard, Accambray, Stepancic 1, Kounkoud 1, Barachet, Narcisse, Nielsen, Nahi. Edző: Zvonimir Serdarusic
Az eredmény alakulása. 5. perc:
1–4. 7. p.: 4–4. 17. p.: 9–9. 24. p.: 12–15. 37. p.: 17–20. 40. p.: 19–20. 57. p.: 26–28
Kiállítások:
8, ill. 16 perc
Hétméteresek:
7/3, ill. 2/2
Carlos Pastor: –
Játékosaim hozzáállásával, küzdőszellemével maximálisan elégedett lehettem, mindent megtettek a győzelemért a nagyon erős és esélyesebb PSG ellen. Továbbra is így kell küzdenünk, hogy az idény elején megújított csapatunk tovább fejlődjön. Ehhez nagyon kellenek a hasonló hőfokú csaták, amelyekben a fiatalok is sok tapasztalatot szereznek a világ legjobbjai ellen.
Zvonimir Serdarusic: –
Nem féltünk ettől a meccstől, de azért tudtuk, van miért tisztelni a kiválóan felkészített Szegedet. Kiválóan játszottunk, hatvan percig uraltuk a találkozót, amelyet végig vezetve megnyertünk. Ellenfelünk így is kihozta belőlünk a lehető legtöbbet. Ezért is figyelmeztetem játékosaimat, ne számítsanak egyszerű visszavágóra.

Mindenki tudta, hogy nagyon nehéz feladat vár a Szegedre, hiszen szinte világválogatott erősségű csapat érkezett a Paris Saint-Germain csapatának szerelésében Újszegedre.

Nem is kellett csalódnia a fergeteges hangulatot teremtő hazai közönségnek, mert Nikola Karabaticcsal az élen rögtön a meccs elején vezetést szerzett a PSG, sőt az 5. percben már három góllal vezettek. Innen sikerült viszonylag hamar egyenlíteni, de nem is sok idő múlva már újra a vendégek vezettek egy-két góllal. Nagy problémát jelentett a hazaiaknak, hogy nem számíthattak a védekezés oszlopára, Alen Blazevicre.

A Szegedben Balogh Zsolt nagy lövései találtak utat a kapuba, Sierra pedig remekül védett. Ezért aztán kapust cserélt a PSG, Thierry Omeyer helyett Gorazd Skof jött. Bár ne tette volna… A szlovén kapus kiváló formában védett, ziccereket, heteseket hárított.

Szokatlanul sok gólt kapott a Szeged, de ez nem is volt csoda a világ- és olimpiai bajnokokkal teletűzdelt ellenféltől. Végig futott az ellenfél után a hazai csapat, és az első félidő végére már három góllal vezetett a PSG. Hogy mégis csak kétgólos hátránnyal fordultak, az Bodó Richárd ritkán látható, hatalmas időn túli szabaddobása miatt következett be (14–16).

A második félidő elejét nagyon meghúzta a Szeged, a közönség űzte-hajtotta a hazaiakat, de a világsztároknak a helyén volt az esze. Ha az első félidőben parádézó Uwe Gensheimer eltűnt a második félidőben, akkor megjelent Nedim Remili vagy Luc Abalo, és felvették a fonalat.

A 40. percben feljött egy gólra a Szeged, a hetesek viszont nem mentek… Három kihagyott hetes után viszont Pedro Rodríguez megtalálta végre az utat hetesből a hálóba. A PSG nagyon rutinosan őrizte egy-két gólos előnyét, Nikola Karabatic egyszerűen tarthatatlan volt.

A második félidőben háromszor is egyenlíthetett volna a Szeged, mert José Sierra remekül védett, de nem sikerült, mert a PSG valahogy mindig meg tudta rázni magát, főleg a második félidőben különösen hatékony, összesen hét gólig jutó Mikkel Hansen révén.

Az utolsó két percben óriási izgalmak történtek, úgy tűnt, meglehet az egyenlítés, de Pedro kihagyta a hetest, a rutinos vendégek pedig kíméletlenek voltak, így aztán háromgólos vereség lett a vége (27–30).

A szegedi közönség a vereség ellenére értékelte a hazaiak megalkuvást nem ismerő küzdését, és noha úgy tűnik, hogy a továbbjutás kérdése eldőlt, azért még hátravan a visszavágó.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a PSG három góllal nyert. 27–30
60. perc:
Még egy gól a végére. Remili lőtt Sego lába között a hálóba. 27–30
60. perc: Időt kért a PSG. 19 másodperc van hátra.
60. perc:
Hetes és kiállítás. Kapaszkodhat a Szeged 51 mp-cel a vége előtt. Pedro hetesét Omeyer kivédte. Ezzel alighanem eldőlt.
59. perc: Sego
óriási védése után a kipattanó újra a párizsiaké lett. Türelmesen támadtak tovább, és a végére hét gólt összeszorgoskodó Hansen révén újra kettővel vezetnek a franciák. 27–29
58. perc: Balogh
nagyszerű átadását Bánhidi kapta, aki a jobb alsóba lőtt. 27–28
58. perc: Szegedi időkérés.
57. perc:
Újabb eladott labda után Stepancic indult meg, de Sego kivédte a ziccert.
56. perc:
Megint az egyenlítésért támadott a Szeged. Buntic eladta a labdát, a meginduló Gensheimer pedig a bal alsóba lőtt. 26–28
55. perc: Bánhidi
remek átadást kapott, szépen fordult kapura, és a kapu közepébe lőtt. 26–27
55. perc: Hansen
most szabadon maradt, és a kapu bal oldalába lőtt. 25–27
54. perc: Zubai
került ziccerbe, de Skof lábbal védett.
54. perc: Szegedi időkérés.
54. perc:
Belemenést láttak Remilinél.
53. perc:
Eddig tartott az emberelőny, Källmant lökés miatt küldték ki.
53. perc: Stepancicot
kiküldték két percre.
53. perc: Zubai harcolt a falban, Stepancic visszahúzta, de ő így is szenzációs gólt szerzett. 25–26
52. perc:
Lépéshiba Gorboknál, aztán belemenés a másik oldalon.
51. perc: Ez nem hiányzott! Kounkoud
maradt egyedül a jobb szélen, és biztosan lőtte be a helyzetét. 24–26
51. perc: Bánhidit
két percre kiállították.
50. perc: Skube
csapta be a honfitársát Skofot, mert ütemtelenül lőtt a hálóba. 24–25
50. perc:
A kihagyott helyzet miatt büntetett a PSG, Stepancic talált be beállóból. 23–25
49. perc:
Az egyenlítésért támadott a Szeged, Gorbok lövése a sáncról pattant mellé.
48. perc:
Szigorú védekezés után Remili lőtt jó nagyot, Sierra viszont kiütötte a labdát.
46. perc: Bodó
lövése nem talált kaput, Källman viszont betörés után szépített. 23–24
46. perc: Remili
mutatott be egy cselt, majd betört, és a bal alsóba lőtt. 22–24
45. perc: Zubai
volt kissé túl erőszakos, két percre kiküldték.
45. perc: KÍNAI! Källman
ugrott be a hatoson belülre balról, majd a jobb szélről beugró Pedróhoz játszott, aki kínaiből lőtt a hálóba. 22–23
44. perc: Nikola Karabatic
már a hetedik góljánál tart, ezúttal is nagyon bebombázta a léc alá. 21–23
43. perc:
Újabb hetes, újabb két perc, ezúttal Remilinek. A hetest Pedro ezúttal is belőtte. 21–22
43. perc:
Szerencséjük volt a franciáknak, mert Hansen lövése megpattant, úgy jutott a szegedi kapuba. 20–22
42. perc: Francia időkérés.
42. perc:
Hétméterest harcolt ki Bánhidi, bár úgy tűnt, nem nyúltak hozzá. Pedro mindenesetre belőtte a hetest. 20–21
41. perc: Remili
egészen nyakatekert pozícióból lőtt szörnyen nagy gólt. 19–21
40. perc:
Hetes is járt az előzőért, amelyet Pedro végre belőtt! 19–20
40. perc: Karabatic
eladta, indulhatott volna a Szeged, de Gensheimer odanyúlt, ezért két percre kiállították.
39. perc: Buntic
lövését remekül védte Skof, aztán némi idő után Buntic ment fel ismét lőni, és most már ő lett a győztes. 18–20
39. perc: Abalo
hibázott támadásban, aztán Hansent küldték ki két percre, mert belenyúlt Buntic arcába.
38. perc: Karabatic
ezúttal mellé lőtt, az ellentámadásból az egyedül hagyott Källman lövését védte Skof.
37. perc: Nikola Karabatic
félelmetes formában van, megint egy óriási gólt lőtt. Nem úgy Bodó, aki fölé pattintott. 17–20
36. perc: Mikel Hansen
sajnos óriási gólt lőtt a jobb fölsőbe, Källman azonban rettentő gyorsan reagált, és a kapott gól után az üres kapuba ívelt. 17–19
35. perc: Sierra
nagyszerűen védte Remili lövését. A gyors ellentámadásból Pedro lőtte ki a jobb alsót a jobb szélről. 16–18
34. perc:
A hetest Skube kihagyta. Ez volt a harmadik kihagyott szegedi hetes.
34. perc: Gaber harcolt ki hetest, ráadásul Luka Karabaticot kiküldték két percre.
34. perc: Skube
ment be ziccerbe, csakhogy Skof védett. Az ellentámadásból Nikola Karabatic lőtt a bal alsóba. 15–18
33. perc: Nikola Karabatic
lövése után a kapufáról jött ki labda.
33. perc: Skoffal nehéz
Ezúttal Källman lövését fogta.
32. perc:
Passzívnál vállalkozott lövésre Hansen, és sajnos nagyon kilőtte a bal fölsőt. 15–17
31. perc:
Gyorsan helyzetbe került a Szeged, és máris szépített Bánhidi révén, beállóból. 15–16
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, két góllal vezet a PSG. 14–16
30. perc:
Időn túli szabaddobáshoz jutott a Szeged, Bodó állt oda, és némi nézelődés után irtózatosan bevágta a jobb felsőbe! 14–16
30. perc:
A hetest megint Balogh végezte el, de megint kihagyta…
30. perc:
Emberelőnybe került a Szeged, ráadásul hetes. Remili ment le két percre.
29. perc: NIkola Karabatic
került ziccerbe egy szép átadás után, ő pedig mesterien ejtett a hálóba. 13–16
29. perc: Bodó
végre el merte vállalni, és ki is kötött a labda a jobb fölsőben. 13–15
28. perc: N
em siettette a játékot a PSG sem, aztán Nikola Karabatic óriási lövése után Sierra védett.
26. perc: Nikola Karabatic
lövését szépen védte Sierra. Nem indult gyorsan a Szeged, inkább felállt emberhátrányban. Skube cselezett, majd szabálytalankodtak vele. Labdát vesztettünk, de legalább az emberhátrány letelt.
26. perc: Gaber
ment le két percre, mert visszahúzta Narcisse-t.
25. perc:
Heteshez jutott a Szeged, Balogh azonban fölé lőtt…
24. perc: Szegedi időkérés.
24. perc: Remili
lőtt roppant messziről, de a bírók szabálytalanságot láttak. Luka Karabatic került ziccerbe beállóban, és máris három góllal vezet a PSG. 12–15
23. perc: Gensheimer
nagyon egyedül maradt a bal szélen, ő pedig kínos precizitással belövi az ilyesmit. 12–14
23. perc: Balogh remekül játszik, ezúttal is betörés végén lőtte be. 12–13
22. perc:
Gyors középkezdés után Nikola Karabatic lőtt könnyű gólt a jobb alsóba. 11–13
21. perc:
Emberhátrányban, kapus nélkül támadott a Szeged, és milyen jól, hiszen Balogh a bal fölsőbe lőtt. 11–12
21. perc:
A hetest Gensheimer a jobb fölsőbe pattintotta. 10–12
21. perc:
Újabb hetes, és két perces büntetés Thiagus Petrusnak.
20. perc:
Végletekig kijátszott akció végén Källman dobta a bal szélről a bal fölsőbe a labdát. 10–11
19. perc: Gaber
került ziccerbe, Skof védett. Az ellenakcióból Gensheimer viszont biztosan dobta be a maga ziccerét. 9–11
18. perc:
Heteshez jutott a PSG, amelyet Hansen a bal alsóba küldött. 9–10
17. perc: Hansen
lövését lesáncolta a védelem, Källman indult, és bevágta az üres kapuba. 9–9
16. perc: Gensheimert
kiállították, Pedro villámgyorsan gólt lőtt a jobb szélről. 8–9
16. perc: Gorbok
lövését védte a kapufa segítségével Skof.
15. perc:
Eladott labda után Abalo érkezett ziccerben a szegedi kapu elé, és be is vágta a jobb alsóba. 7–9
14. perc: Narcisse
lövése szerencsére elkerülte a kaput.
14. perc: Időt kért a PSG.
13. perc: Balogh
mutatta be, hogy passzolni fog, aztán inkább a jobb fölsőbe bombázott. 7–8
13. perc:
Emberelőnybe került a Szeged, Nikola Karabaticot küldték ki két percre.
12. perc: Bánhidi
szabálytalankodott támadásban, aztán az ellentámadásból Abalo vette be a bal alsót. 6–8
11. perc: Luka Karabatic
ziccerét védte a nagyszerű formában játszó Sierra.
11. perc:
Már passzívot jeleztek a bírók, amikor Balogh szép csel után hozta közelebb a Szegedet.
10. perc: N. Karabatic
került lövőhelyzetbe, és neki az ilyesmi nem szokott gondot okozni. Most is kilőtte a jobb felsőt. 5–7
10. perc: Gorbok
vállalta el eléggé kiszorított szögből, de a labda valahogy utat talált a hálóba. 5–6
9. perc: Bánhidi
szabálytalankodott a falban, újabb lehetőség támadt a PSG előtt, de Remili lövését védte Sierra.
8. perc:
Potyognak a gólok, Luka Karabatic lőtte a következőt, majd egy rontott szegedi támadás után Hansen szerzett könnyű gólt. 4–6
7. perc: Sierra
védte Gensheimer helyzetét, az ellentámadásból Bánhidi szedett össze egy labdát, és szépen lőtt a hálóba. 4–4
7. perc:
Rontott párizsi támadás után Skube bújt be a védők között, majd a jobb fölsőbe lőtt. 3–4
6. perc: Gorbok
vállalt el egy lövést a szaggatottról, és a megpattanó lövés utat talált a bal alsóba. 2–4
5. perc: Gensheimer
viszont annál inkább, ő a jobb alsót választotta. 1–4
5. perc: Balogh
került lövőhelyzetbe, de nem találta el a kaput…
4. perc: Karabatic
lövése kijött Sierráról, de Abalo lecsapott rá, és ez már bement. 1–3
3. perc:
Eladta a labdát a Szeged, Gensheimer lerohant, és gólt lőtt. Szinte azonnal válaszolt a Szeged, Balogh révén. 1–2
2. perc:
Sokáig támadott a párizsi csapat, de a rossz lövések után is visszakerült hozzájuk a labda. Végül N. Karabatic csak belőtte… 0–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szeged tiszta kékben, a PSG tiszta fehérben játszik.