nemzetisport.hu 2017.04.23 16:46 Frissítve: 2017.04.24 16:36

Hiába küzdött a Szeged, fejet kellett hajtania a PSG előtt

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a Mol-Pick Szeged a négyes döntő előtti utolsó állomáson három góllal vereséget szenvedett hazai pályán a szinte világválogatott erősségű a PSG-től, így nagyon nehéz helyzetbe került a visszavágó előtt.

Bánhidi Bencének támadás mellett a védelemben is meg kellett állnia a helyét (Fotó: Szabó Miklós)

SZEGED:
SIERRA – Sostaric, KäLLMAN 4, Goncalves, BÁNHIDI 4, Gorbok 2, Skube 2. Cs: SEGO (kapus), Obranovic, BODÓ 2, Zubai Sz. 1, BALOGH ZS. 5, Gaber, P. RODRÍGUEZ 6 (3), Buntic 1, Bóka. Edző: Carlos Pastor
PARIS:
Omeyer – ABALO 3, Remili 3, L. Karabatic 2, N. KARABATIC 7, HANSEN 7, GENSHEIMER 6. Cs: Skof (kapus), Möllgaard, Accambray, Stepancic 1, Kounkoud 1, Barachet, Narcisse, Nielsen, Nahi. Edző: Zvonimir Serdarusic
Az eredmény alakulása. 5. perc:
1–4. 7. p.: 4–4. 17. p.: 9–9. 24. p.: 12–15. 37. p.: 17–20. 40. p.: 19–20. 57. p.: 26–28
Kiállítások:
8, ill. 16 perc
Hétméteresek:
7/3, ill. 2/2
Carlos Pastor: –
Játékosaim hozzáállásával, küzdőszellemével maximálisan elégedett lehettem, mindent megtettek a győzelemért a nagyon erős és esélyesebb PSG ellen. Továbbra is így kell küzdenünk, hogy az idény elején megújított csapatunk tovább fejlődjön. Ehhez nagyon kellenek a hasonló hőfokú csaták, amelyekben a fiatalok is sok tapasztalatot szereznek a világ legjobbjai ellen.
Zvonimir Serdarusic: –
Nem féltünk ettől a meccstől, de azért tudtuk, van miért tisztelni a kiválóan felkészített Szegedet. Kiválóan játszottunk, hatvan percig uraltuk a találkozót, amelyet végig vezetve megnyertünk. Ellenfelünk így is kihozta belőlünk a lehető legtöbbet. Ezért is figyelmeztetem játékosaimat, ne számítsanak egyszerű visszavágóra.

Mindenki tudta, hogy nagyon nehéz feladat vár a Szegedre, hiszen szinte világválogatott erősségű csapat érkezett a Paris Saint-Germain csapatának szerelésében Újszegedre.

Nem is kellett csalódnia a fergeteges hangulatot teremtő hazai közönségnek, mert Nikola Karabaticcsal az élen rögtön a meccs elején vezetést szerzett a PSG, sőt az 5. percben már három góllal vezettek. Innen sikerült viszonylag hamar egyenlíteni, de nem is sok idő múlva már újra a vendégek vezettek egy-két góllal. Nagy problémát jelentett a hazaiaknak, hogy nem számíthattak a védekezés oszlopára, Alen Blazevicre.

A Szegedben Balogh Zsolt nagy lövései találtak utat a kapuba, Sierra pedig remekül védett. Ezért aztán kapust cserélt a PSG, Thierry Omeyer helyett Gorazd Skof jött. Bár ne tette volna… A szlovén kapus kiváló formában védett, ziccereket, heteseket hárított.

Szokatlanul sok gólt kapott a Szeged, de ez nem is volt csoda a világ- és olimpiai bajnokokkal teletűzdelt ellenféltől. Végig futott az ellenfél után a hazai csapat, és az első félidő végére már három góllal vezetett a PSG. Hogy mégis csak kétgólos hátránnyal fordultak, az Bodó Richárd ritkán látható, hatalmas időn túli szabaddobása miatt következett be (14–16).

A második félidő elejét nagyon meghúzta a Szeged, a közönség űzte-hajtotta a hazaiakat, de a világsztároknak a helyén volt az esze. Ha az első félidőben parádézó Uwe Gensheimer eltűnt a második félidőben, akkor megjelent Nedim Remili vagy Luc Abalo, és felvették a fonalat.

A 40. percben feljött egy gólra a Szeged, a hetesek viszont nem mentek… Három kihagyott hetes után viszont Pedro Rodríguez megtalálta végre az utat hetesből a hálóba. A PSG nagyon rutinosan őrizte egy-két gólos előnyét, Nikola Karabatic egyszerűen tarthatatlan volt.

A második félidőben háromszor is egyenlíthetett volna a Szeged, mert José Sierra remekül védett, de nem sikerült, mert a PSG valahogy mindig meg tudta rázni magát, főleg a második félidőben különösen hatékony, összesen hét gólig jutó Mikkel Hansen révén.

Az utolsó két percben óriási izgalmak történtek, úgy tűnt, meglehet az egyenlítés, de Pedro kihagyta a hetest, a rutinos vendégek pedig kíméletlenek voltak, így aztán háromgólos vereség lett a vége (27–30).

A szegedi közönség a vereség ellenére értékelte a hazaiak megalkuvást nem ismerő küzdését, és noha úgy tűnik, hogy a továbbjutás kérdése eldőlt, azért még hátravan a visszavágó.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a PSG három góllal nyert. 27–30
60. perc:
Még egy gól a végére. Remili lőtt Sego lába között a hálóba. 27–30
60. perc: Időt kért a PSG. 19 másodperc van hátra.
60. perc:
Hetes és kiállítás. Kapaszkodhat a Szeged 51 mp-cel a vége előtt. Pedro hetesét Omeyer kivédte. Ezzel alighanem eldőlt.
59. perc: Sego
óriási védése után a kipattanó újra a párizsiaké lett. Türelmesen támadtak tovább, és a végére hét gólt összeszorgoskodó Hansen révén újra kettővel vezetnek a franciák. 27–29
58. perc: Balogh
nagyszerű átadását Bánhidi kapta, aki a jobb alsóba lőtt. 27–28
58. perc: Szegedi időkérés.
57. perc:
Újabb eladott labda után Stepancic indult meg, de Sego kivédte a ziccert.
56. perc:
Megint az egyenlítésért támadott a Szeged. Buntic eladta a labdát, a meginduló Gensheimer pedig a bal alsóba lőtt. 26–28
55. perc: Bánhidi
remek átadást kapott, szépen fordult kapura, és a kapu közepébe lőtt. 26–27
55. perc: Hansen
most szabadon maradt, és a kapu bal oldalába lőtt. 25–27
54. perc: Zubai
került ziccerbe, de Skof lábbal védett.
54. perc: Szegedi időkérés.
54. perc:
Belemenést láttak Remilinél.
53. perc:
Eddig tartott az emberelőny, Källmant lökés miatt küldték ki.
53. perc: Stepancicot
kiküldték két percre.
53. perc: Zubai harcolt a falban, Stepancic visszahúzta, de ő így is szenzációs gólt szerzett. 25–26
52. perc:
Lépéshiba Gorboknál, aztán belemenés a másik oldalon.
51. perc: Ez nem hiányzott! Kounkoud
maradt egyedül a jobb szélen, és biztosan lőtte be a helyzetét. 24–26
51. perc: Bánhidit
két percre kiállították.
50. perc: Skube
csapta be a honfitársát Skofot, mert ütemtelenül lőtt a hálóba. 24–25
50. perc:
A kihagyott helyzet miatt büntetett a PSG, Stepancic talált be beállóból. 23–25
49. perc:
Az egyenlítésért támadott a Szeged, Gorbok lövése a sáncról pattant mellé.
48. perc:
Szigorú védekezés után Remili lőtt jó nagyot, Sierra viszont kiütötte a labdát.
46. perc: Bodó
lövése nem talált kaput, Källman viszont betörés után szépített. 23–24
46. perc: Remili
mutatott be egy cselt, majd betört, és a bal alsóba lőtt. 22–24
45. perc: Zubai
volt kissé túl erőszakos, két percre kiküldték.
45. perc: KÍNAI! Källman
ugrott be a hatoson belülre balról, majd a jobb szélről beugró Pedróhoz játszott, aki kínaiből lőtt a hálóba. 22–23
44. perc: Nikola Karabatic
már a hetedik góljánál tart, ezúttal is nagyon bebombázta a léc alá. 21–23
43. perc:
Újabb hetes, újabb két perc, ezúttal Remilinek. A hetest Pedro ezúttal is belőtte. 21–22
43. perc:
Szerencséjük volt a franciáknak, mert Hansen lövése megpattant, úgy jutott a szegedi kapuba. 20–22
42. perc: Francia időkérés.
42. perc:
Hétméterest harcolt ki Bánhidi, bár úgy tűnt, nem nyúltak hozzá. Pedro mindenesetre belőtte a hetest. 20–21
41. perc: Remili
egészen nyakatekert pozícióból lőtt szörnyen nagy gólt. 19–21
40. perc:
Hetes is járt az előzőért, amelyet Pedro végre belőtt! 19–20
40. perc: Karabatic
eladta, indulhatott volna a Szeged, de Gensheimer odanyúlt, ezért két percre kiállították.
39. perc: Buntic
lövését remekül védte Skof, aztán némi idő után Buntic ment fel ismét lőni, és most már ő lett a győztes. 18–20
39. perc: Abalo
hibázott támadásban, aztán Hansent küldték ki két percre, mert belenyúlt Buntic arcába.
38. perc: Karabatic
ezúttal mellé lőtt, az ellentámadásból az egyedül hagyott Källman lövését védte Skof.
37. perc: Nikola Karabatic
félelmetes formában van, megint egy óriási gólt lőtt. Nem úgy Bodó, aki fölé pattintott. 17–20
36. perc: Mikel Hansen
sajnos óriási gólt lőtt a jobb fölsőbe, Källman azonban rettentő gyorsan reagált, és a kapott gól után az üres kapuba ívelt. 17–19
35. perc: Sierra
nagyszerűen védte Remili lövését. A gyors ellentámadásból Pedro lőtte ki a jobb alsót a jobb szélről. 16–18
34. perc:
A hetest Skube kihagyta. Ez volt a harmadik kihagyott szegedi hetes.
34. perc: Gaber harcolt ki hetest, ráadásul Luka Karabaticot kiküldték két percre.
34. perc: Skube
ment be ziccerbe, csakhogy Skof védett. Az ellentámadásból Nikola Karabatic lőtt a bal alsóba. 15–18
33. perc: Nikola Karabatic
lövése után a kapufáról jött ki labda.
33. perc: Skoffal nehéz
Ezúttal Källman lövését fogta.
32. perc:
Passzívnál vállalkozott lövésre Hansen, és sajnos nagyon kilőtte a bal fölsőt. 15–17
31. perc:
Gyorsan helyzetbe került a Szeged, és máris szépített Bánhidi révén, beállóból. 15–16
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, két góllal vezet a PSG. 14–16
30. perc:
Időn túli szabaddobáshoz jutott a Szeged, Bodó állt oda, és némi nézelődés után irtózatosan bevágta a jobb felsőbe! 14–16
30. perc:
A hetest megint Balogh végezte el, de megint kihagyta…
30. perc:
Emberelőnybe került a Szeged, ráadásul hetes. Remili ment le két percre.
29. perc: NIkola Karabatic
került ziccerbe egy szép átadás után, ő pedig mesterien ejtett a hálóba. 13–16
29. perc: Bodó
végre el merte vállalni, és ki is kötött a labda a jobb fölsőben. 13–15
28. perc: N
em siettette a játékot a PSG sem, aztán Nikola Karabatic óriási lövése után Sierra védett.
26. perc: Nikola Karabatic
lövését szépen védte Sierra. Nem indult gyorsan a Szeged, inkább felállt emberhátrányban. Skube cselezett, majd szabálytalankodtak vele. Labdát vesztettünk, de legalább az emberhátrány letelt.
26. perc: Gaber
ment le két percre, mert visszahúzta Narcisse-t.
25. perc:
Heteshez jutott a Szeged, Balogh azonban fölé lőtt…
24. perc: Szegedi időkérés.
24. perc: Remili
lőtt roppant messziről, de a bírók szabálytalanságot láttak. Luka Karabatic került ziccerbe beállóban, és máris három góllal vezet a PSG. 12–15
23. perc: Gensheimer
nagyon egyedül maradt a bal szélen, ő pedig kínos precizitással belövi az ilyesmit. 12–14
23. perc: Balogh remekül játszik, ezúttal is betörés végén lőtte be. 12–13
22. perc:
Gyors középkezdés után Nikola Karabatic lőtt könnyű gólt a jobb alsóba. 11–13
21. perc:
Emberhátrányban, kapus nélkül támadott a Szeged, és milyen jól, hiszen Balogh a bal fölsőbe lőtt. 11–12
21. perc:
A hetest Gensheimer a jobb fölsőbe pattintotta. 10–12
21. perc:
Újabb hetes, és két perces büntetés Thiagus Petrusnak.
20. perc:
Végletekig kijátszott akció végén Källman dobta a bal szélről a bal fölsőbe a labdát. 10–11
19. perc: Gaber
került ziccerbe, Skof védett. Az ellenakcióból Gensheimer viszont biztosan dobta be a maga ziccerét. 9–11
18. perc:
Heteshez jutott a PSG, amelyet Hansen a bal alsóba küldött. 9–10
17. perc: Hansen
lövését lesáncolta a védelem, Källman indult, és bevágta az üres kapuba. 9–9
16. perc: Gensheimert
kiállították, Pedro villámgyorsan gólt lőtt a jobb szélről. 8–9
16. perc: Gorbok
lövését védte a kapufa segítségével Skof.
15. perc:
Eladott labda után Abalo érkezett ziccerben a szegedi kapu elé, és be is vágta a jobb alsóba. 7–9
14. perc: Narcisse
lövése szerencsére elkerülte a kaput.
14. perc: Időt kért a PSG.
13. perc: Balogh
mutatta be, hogy passzolni fog, aztán inkább a jobb fölsőbe bombázott. 7–8
13. perc:
Emberelőnybe került a Szeged, Nikola Karabaticot küldték ki két percre.
12. perc: Bánhidi
szabálytalankodott támadásban, aztán az ellentámadásból Abalo vette be a bal alsót. 6–8
11. perc: Luka Karabatic
ziccerét védte a nagyszerű formában játszó Sierra.
11. perc:
Már passzívot jeleztek a bírók, amikor Balogh szép csel után hozta közelebb a Szegedet.
10. perc: N. Karabatic
került lövőhelyzetbe, és neki az ilyesmi nem szokott gondot okozni. Most is kilőtte a jobb felsőt. 5–7
10. perc: Gorbok
vállalta el eléggé kiszorított szögből, de a labda valahogy utat talált a hálóba. 5–6
9. perc: Bánhidi
szabálytalankodott a falban, újabb lehetőség támadt a PSG előtt, de Remili lövését védte Sierra.
8. perc:
Potyognak a gólok, Luka Karabatic lőtte a következőt, majd egy rontott szegedi támadás után Hansen szerzett könnyű gólt. 4–6
7. perc: Sierra
védte Gensheimer helyzetét, az ellentámadásból Bánhidi szedett össze egy labdát, és szépen lőtt a hálóba. 4–4
7. perc:
Rontott párizsi támadás után Skube bújt be a védők között, majd a jobb fölsőbe lőtt. 3–4
6. perc: Gorbok
vállalt el egy lövést a szaggatottról, és a megpattanó lövés utat talált a bal alsóba. 2–4
5. perc: Gensheimer
viszont annál inkább, ő a jobb alsót választotta. 1–4
5. perc: Balogh
került lövőhelyzetbe, de nem találta el a kaput…
4. perc: Karabatic
lövése kijött Sierráról, de Abalo lecsapott rá, és ez már bement. 1–3
3. perc:
Eladta a labdát a Szeged, Gensheimer lerohant, és gólt lőtt. Szinte azonnal válaszolt a Szeged, Balogh révén. 1–2
2. perc:
Sokáig támadott a párizsi csapat, de a rossz lövések után is visszakerült hozzájuk a labda. Végül N. Karabatic csak belőtte… 0–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szeged tiszta kékben, a PSG tiszta fehérben játszik.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.01.21 00:05:28

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Ilyés Feri már jó egy éve magyar válogatott volt, amikor azt találta mondani, még mindig leírhatatlan érzés, hogy belép az öltözőbe, és az áll az ajtaján, hogy HUN.

2018.01.19 23:02:29

Kézilabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Az edzők előszeretettel hangoztatják, hogy a honosítást, a honosított játékosok szerepeltetését a kényszer szüli, hiányposztokra érkeznek a kiszemeltek.

2018.01.19 08:39:43

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS

A fizikai felkészítés fontossága, a védekezésbeli hiányosságok és a mentális tényezők az egyik, míg ígéretes fiatalok a másik oldalon.

2018.01.18 23:35:20

Kézilabda SIMON JÓZSEF

NS-VÉLEMÉNY. Ezekben a gyötrelmes órákban nem könnyű felemelni a fejünket.

2018.01.17 16:35:47

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Varasd), MAROSI GERGELY

Válogatottunk az első félidő második felében elvesztette a fonalat, az extrát nyújtó Zdráhala végzett velünk.