A döntetlen is elég volt a Veszprémnek, jöhet a final four!

2016.04.30. 17:24
Lékai Máté és Nagy László egyaránt sokat tett a Veszprém kölni útjáért (Fotó: Hegedüs Gábor)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján az MVM Veszprém 30–30-as döntetlent játszott a Vardar Szkopjével, így sorozatban harmadszor jutott be a kölni négyes döntőbe.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

MVM VESZPRÉM–VARDAR SZKOPJE 30–30
(12–14)
Veszprém, 5000
néző. V: Sondors, Licis (lettek)
VESZPRÉM: Alilovic – Marguc 4 (4), NAGY L. 7, Pálmarsson 2, Sulic 2, ILICS 9 (2), Ugalde 1. Csere:Gulyás, Iváncsik G. 1, Schuch, Nilsson, Terzic, LÉKAI 4, Sliskovic. Edző: Xavier Sabaté
VARDAR SZKOPJE: Sterbik – SISKARJOV 4, Maqueda 1, Toszkics 3, Abutovics, Cindric 4, Gyibirov 3. Csere:Sztoilov 1, Brumen 2, Manaszkov 3 (2), I. Karacic 3, DUJSHEBAEV 5, Angelov, Gorbok 1, Marsenic. Edző: Raúl González

Xavier Sabaté:
– Remekül játszott ma a Vardar, amely egyre közelebb jár, hogy eljusson Kölnbe. Amikor elment négy góllal, akkor ellenfelünk volt az esélyes, de kontroll alatt tartottuk a mérkőzést és magunkat is. Lékai, Nagy és Ilics kiváló volt, Pálmarsson pedig kitűnően irányította a játékosokat. Szeretném megköszönni a szurkolóknak is, hogy ennyire buzdítottak minket végig a mérkőzés alatt.
Raúl González: – Kiválóan játszott mindkét csapat. Szeretném megköszönni csapatomnak, hogy ennyit dolgozott. Az első félidőben nagyon jól támadtunk és védekeztünk. Volt esélyünk, de a második játékrészben lejátszottak minket, főleg Lékaival nem tudtunk mit kezdeni. Az utolsó három percben teljesen megadtuk magunkat.

Flensburg (német)–Kielce (lengyel)28–2828–2956–57

A háromgólos előny tudatában sem nyugodhatott meg a Veszprém, nagyon kemény mérkőzésre volt kilátás a Vardar Szkopje ellen, hiszen a final fourba kerülés volt a tét. Ennek megfelelően a vendégek be is kezdtek, állva hagyták a veszprémieket, Timur Dibirov vezérletével már a nyolcadik percben háromgólos előnyben volt a macedón együttes.

A többgólos hátrány a veszprémiek szempontjából állandósulni látszott, a kiállításokat igen-igen bőkezűen osztogatták a játékvezetők: Jorge Maquedát például kétszer is kiszórták, de a magyar bajnoknál Nagy László, Mirsad Terzic és Schuch Timuzsin is kapott két percet az első félidőben. Ugyanígy a hetesekkel: Momir Ilics és Gasper Marguc jól lőtte a büntetőket, az akcióknál viszont Sterbik Árpád nagy bravúrokat mutatott be.

A félidő hajrájára összekapta magát a Veszprém: Marguc hetesből hozta közelebb a magyar csapatot, majd Nagy László akcióból volt eredményes, így a szünetben két góllal vezetett a Vardar. Vagy ha úgy tetszik: kétgólos hátrányban volt a házigazda, amely összesítésben továbbjutásra állt a szünetben (12–14).

A fordulás után nagyon jól kezdett a Veszprém, Lékai Máté és Palmarsson is remekelt, így hat perc elteltével máris egyenlített a házigazda. Sőt a Veszprém magához ragadta a kezdeményezést, és állandósította vezetését. Alilovic rendkívül fontos védésekkel járult hozzá a hazaiak jó teljesítményéhez, a félidő közepén Nagy László volt a Veszprém vezére.

A félidő második felében nagyon szorongatott a Vardar, sőt fordítani is tudott a nagyon keményen, néhol durván védekező szkopjei együttes. A hajrában azonban Momir Ilics megrázta magát, a szerb átlövő mindenhonnan a hálóba talált, erre pedig nem volt ellenszere a Vardarnak. Még a parádés védéseket bemutató Sterbik sem tudott mihez kezdeni a szerb átlövővel, aki az utolsó három percben három góllal járult hozzá a döntetlenhez. 30–30

Összesítésben így a Veszprém három góllal legyőzte a Vardart, és sorozatban harmadszor készülhet a kölni final fourra. A Kielce már szintén biztos résztvevője a négyes döntőnek, a Kiel–Barcelona és a PSG–PPD Zagreb párharcok győzteseivel lesz teljes a mezőny.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Manaskov talál be, vezet a Vardar, de még két gól kellene a vendégcsapatnak 35 másodperccel a vége előtt. Időt kér a Veszprém. NINCSENEK SZAVAK ILICSRE! Újabb gólt szerez 20 másodperccel a vége előtt, döntetlen! Brumen fölé lő. ITT A VÉGE!FINAL FOURBAN A VESZPRÉM!30–30
59. perc: EZ HIHETETLEN! Ilics elképesztő formában kézilabdázik, újabb nagy találat tőle, ezzel minden bizonnyal a Final Fourba lövi a Veszprémet. Nagy László lövését védi Sterbik.29–29
58. perc: GÓÓÓÓÓL! Emberhátrányban, passzívnál is megy ez, Ilics ragaszt egy hatalmas gólt a felsőbe. Karacic egyből felel a túloldalon, megint a Vardar vezet.28–29
57. perc: Jól védekezik a Veszprém, nem jut lövésig a szkopjei csapat egyelőre. Fordít a Vardar, Brumen a jobb szélről talál be. RÁADÁSUL KIÁLLÍTÁS IS! Ugalde löki Cindricet, amiért két percet kap. Ez a végjátékban nagyon rosszul jön a Veszprémnek. Ilics lövése a sáncról vágódik sarokdobásra. Nem jó a bejátszás, de Toszkics lábához ér a labda, marad a hazaiaknál.27–28
56. perc: Sulic veszi át Nagy László passzát, lerántják, hetes. Ezt most kivédi Sterbik, középmagasan, erőtlenül lövi a szlovén szélső. Kiegészül a Vardar közben.
55. perc: Toszkics középről pattint a hálóba, lemarad róla a veszprémi védelem. 27–27
54. perc: KIÁLLÍTÁS! Brument küldik ki Lékairól. Ki is használja a fórt a Veszprém, Nagy László középről eredményes. Hét lövésből hét gól a csapatkapitány mérlege ma eddig. 27–26
53. perc: Lékai lövését lábbal védi Sterbik. A túloldalon Dujsebajev próbálkozását Alilovic fogja. Alilovic másodszor már nem tud túljárni Dujsebajev eszén, a szélső megint a rövidbe lő. 26–26
52. perc: Dujsebajev lő bődületes keresztlécet, visszapattan a labda a vendégekhez. Szerencsés gól, Dujsebajev lövése beszédül a rövid kapufánál. Időt kér a Veszprém.26–25
51. perc: Lékai kap egy nagyot középen, de csak szabaddobás. DE NAGY AKCIÓ! Lékai veszi észre remekül az elmozgó Sulicot, meg is találja, a beálló pedig bepattintja a ziccert senkitől sem zavartatva. 26–24
50. perc: Passzívnál kicsúszik a labda Dujsebajev kezéből, de szabaddobás, marad a labda a vendégeknél. Időt kér a Vardar. Gorbok hozza vissza lőtávon belülre a macedón csapatot. 25–24
49. perc: Rögtön felel a Vardar, Cindric is átlövi a falat és a jobb felsőbe helyez. Sulic szépen zár Nagy Lászlónak, aki ezt kihasználja és meglövi hatodik gólját a meccsen. 25–23
48. perc: Brumen üt oda Nagy Lászlónak, de megússza két perc nélkül. ILICS MEGÁLLÍTHATATLAN! A szerb átlövő most nem tud hibázni a jelek szerint. 24–22
47. perc: Dujsebajev hozza fel egy gólra a Vardar Szkopjét, de összesítésben még mindig négy góllal vezet a Veszprém. 23–22
46. perc: Nagy László lábára esik a labda, fordulhat a Vardar. Abutovic nem tud betalálni, Alilovic nagyot spárgázik és véd. GÓL! Ilics ötödször eredményes ma, talpról a bal felsőbe. 23–21
45. perc: Cindric kerül a földre Sulic mellett. Hát mögötti passz Karacictól, de nem jó, Ugalde lopja le és rohan végig, majd lő a jobb alsóba. Gyorsan jön a válasz, Sztojlov talál be. 22–21
44. perc: Kiegyenlít a Vardar, Dujsebajev pókhálózza ki a jobb felsőt. MEKKORA GÓL! Ilics fut keresztbe a bal oldalról, és visszahúzza a hosszú felsőbe, védhetetlen löket.21–20
43. perc: Angelov jön most vissza a szkopjei kapuba. Palmarsson a lécre lő, a kipattanót Ilics szedi össze, de ezt meg Angelov hárítja. Gyorsan rendeződik vissza a Veszprém, Toszkics nem jut lövéshez.
42. perc: Tanácstalan a Vardar támadásban, kezd összeállni a veszrpémi védekezés. Cindric bebújik két védő között és a bal alsóba helyez. 20–19
41. perc: Szerencsés gól, Nagy László elé pattan vissza a labda, köszöni szépen és a kapu közepébe tüzel. 20–18
40. perc: VEZET A VESZPRÉM! Lékai villan megint, a bal oldalon tör be és bombáz a rövidbe. Időt kér a Vardar. Sulic nagyon keményen védekezik, fellöki Cindricet. Gorbok lövését fogja Alilovic, ki sem jön róla!19–18
39. perc: Kiegészül a Veszprém. MÉG EGY BRAVÚR! Alilovic hárít egy hatalmasat, a lerohanásból Marguc Sterbikbe lő a jobb szélről. Karacic sem tud betalálni, Alilovic ismét véd. Megint óriási rohanás, elképesztő iram.
38. perc: BRAVÚÚÚR! A kontrából villámgyorsan felér a Vardar, de Alilovic hárítja Karacic lövését ziccerből. Megint az ő nevét skandálja a Veszprém Aréna. Emberhátrányban szerezheti meg a vezetést a Veszprém. Nagy a hálóba lő, Sterbikről pattan be, de nincs gól, visszafújják. Lékai meg kapufát lő.
37. perc: KÉT PERC! Megszórják a Veszprémet a lett játékvezetők, most Ugalde ülhet le kényszerpihenőre. Siskarjov a jobb szélről lő a hosszú felsőbe emberelőnyben. GÓL EMBERHÁTRÁNYBAN IS! Sulic fordul be Palmarsson átadásával és lő a kapu közepébe.18–18
36. perc: Hetes, Sulicot csak szabálytalanul lehet megállítani középen. Belövi Marguc, a bal alsót választja, Sterbik nem ér oda. Nem tud meglépni a Vardar emberelőnyben.17–17
35. perc: GÓÓÓÓL! Lékai mint kés a vajban, úgy megy át a szkopjei védelmen, ziccerből pedig nem hibázik. Rögtön jön a macedón válasz, Toszkics a találat szerzője.16–17
34. perc: Maqueda esik össze Lékai mellett, nem tudja eladni a belemenést, marad a labda a hazaiaknál. EGYENLŐ! Palmarsson egalizál, fontos gól. KIÁLLÍTÁS! Terzic találja el Karacic arcát, két perc. Két beállós játékra vált most a Vardar. Alilovic védi Dibirovot, a kipattanót is összeszedi Dibirov és a bal alsóba lövi.15–16
33. perc: SZÉP GÓL! Lékai talpról, csuklóból húzza vissza a labdát a jobb alsóba, Sterbik a földön, de nem védhet, remek mozdulat! Alilovic védi Maqueda próbálkozását, mehet az egyenlítésért a Veszprém.14–15
32. perc: Rögtön felel a Vardar, Maqueda a gólszerző. 13–15
31. perc: FOLYTATÓDIK A TALÁLKOZÓ! A Vardar támadhat, Karacic lövését fogja Alilovic! GÓL A TÚLOLDALON! Nagy László negyedszer eredményes a meccsen, talpról a kapu bal oldalába zúdít. 13–14

1. FÉLIDŐ

30. perc: Jól védekezik a Veszprém, passzívnál Gorbok befutásába belesípolnak. Öt másodperc marad hátra, Lékai kis híján a felezőtől lő, de Sterbik hárít. SZÜNET!
29. perc: Gorbok próbálkozását Alilovic hárítja lábbal. GÓÓÓÓL! Ugalde ziccerét védi Sterbik, a kipattanó a Veszprémé, Nagy László pedig Sterbik „szemei közé” bombáz. Elnézést kér a kapustól, de a gól az gól. 12–14
28. perc: Manaskov bevágja a hétméterest. Büntetők egymás után, most Nilsson harcol ki egyet. EZ IS GÓL! Marguc ezúttal a bal alsóba lő, esélyt sem adva Sterbiknek.11–14
27. perc: Nagy László érkezik lendületből, és hetest harcol ki Maqueda mellett. Ezúttal Sterbik a kapuban, vele néz farkasszemet Marguc. GÓL! Belekap Sterbik, de a labda a hálóba pattan. Hétméteres a túloldalon is, Gorbok esik össze Terzic mellett.10–13
26. perc: Alilovicnak most nincs szerencséje, Cindric lövésébe belekap, de a labda a hálóba vánszorog. 9–13
25. perc: Palmarsson megrázza magát és a jobb oldalról, kíméletlen erővel bombáz a rövid felsőbe, de Sabate mester épp időt kér, így nincs gól... LÉKAI BELÖVI! Test mellől helyez a jobb felsőbe, szép gól. 9–12
24. perc: Időt kér a Vardar, megállítva a fejvesztett rohanást. Ugalde lábára pattan a labda, Dibirov kihasználja a technikai hibát és a bal alsóba helyez. 8–12
23. perc: Kiegészül a Veszprém, de Palmarsson mellé lő. Maqueda ellen belemenést fújnak, Lékai lép ki a lerohanásból, de a keresztlécet trafálja telibe... Hatalmas rohanás a pályán, de gól nélkül egyelőre.
22. perc: Lépéshiba Nagy Lászlónál, elveszik a labdát a hazaiaktól. A kapufáról Siskarjov elé pattan a labda, a Vardar szélsője az oldalhálóba durrant.
21. perc: KIÁLLÍTÁS! Schuch Timuzsinnak kell leülnie most, kissé vitatható ítélet. Toszkics harcol ki hetest Terzic mellett. Manaskov pattint a jobb alsóba a büntetőből. 8–11
20. perc: Kiegészül a Vardar, de a Veszprém megszerzi a labdát. GÓÓL! Brumen áll a Vardar kapujában, Ilics ezt észreveszi, és kíméletlenül nagy gólt ragaszt a hálóba. 8–10
19. perc: BRAVÚR! Alilovic óriási bravúrral hárítja Karacic jobb felsőbe tartó löketét! Szép veszprémi figura, Ugalde ugrik be a bal szélről, de a keresztlécet trafálja telibe.
18. perc: Lékai betörésébe fújnak bele, marad a labda a Veszprémnél. KETTŐ PERC! Ilics kerül a földre, hetes, ráadásul Maquedát kiküldik két percre – másodszor a meccsen. GÓÓÓL! Angelov ismét a kapuban, de Gasper Marguc túljár az eszén, a jobb alsóba tüzel. 7–10
17. perc: Lékai teremti meg magának a lövőhelyzetet, de Sterbik hárítja a kísérletét. A túloldalon gyorsan letámad a Vardar, Siskarjov a jobb szélről lő a rövid felsőbe. Alilovic viszont még nem ér vissza, Karacic a középkezdés után egyből az üres kapuba emel. 6–10
16. perc: KIÁLLÍTÁS! Palmarsson egy labdavesztés után eltalálja Cindric nyakát, két percet kap. Dujsebajev passza pontatlan a szélre Dibirovnak, fordulhat a Veszprém, emberhátrányban.
15. perc: REMEK GÓL! Megvan Palmarsson első találata a meccsen, jó zárást kap és a kapu bal oldalába rakétázik. Siskarjov Alilovic lábai között cunderezik a hálóba.5–8
14. perc: Cindric iramodik meg középen és a jobb oldalról kilövi a hosszú alsót. 4–7
13. perc: Toszkics harcol ki hetest. KIMARAD! Dibirov a bal felsőt veszi célba, de Alilovic hárít! A közönség most az ő nevét skandálja, nagy bravúr a horvát kapustól. Hetes a túloldalon is, Sulic harcolja ki. A szkopjei kapuba jön Angelov Sterbik helyett. EZ IS KIMARAD! Angelov a kapufára tolja Ilics büntetőjét...
12. perc: Karacic ellen fújnak belemenést passzívnál. GÓÓÓL! Nagy László is belövi második gólját a meccsen, a kontra végén vállalkozik kilenc méterről, és milyen jól teszi! 4–6
11. perc: Nagy László átlövésébe belekap a sánc, így vágódik a labda a hálóba. 3–6
10. perc: Karacic könnyedén átjátssza magát a veszprémi védelmen és középről, ziccerből lő a jobb alsóba. Belekapnak Palmarsson átadásába, Siskarjov pedig gólra váltja a lerohanást.2–6
9. perc: Nagy László újra a pályán, már csak szimpla emberhátrányban a Veszprém. EDDIG! Sulic három védő szorításában harcol ki hetest, ráadásul Maquedát kiküldik két percre. ILICS EZT IS BEVARRJA! Ismét a kapu jobb oldalába bombáz. 2–4
8. perc: Sliskovic talpról lövi át a falat, de nem talál kaput. Terzicet is kiállítják, kettős emberhátrányban a Veszprém. Dujsebajev veszi be a jobb oldalon és pattint a hálóba Alilovic lába alatt. 1–4
7. perc: KÉT PERC! Nagy Lászlót szórják ki, a levegőben húzza le a lövőt. Kihasználja az emberfórt a Vardar, Karacic eredményes két védővel a nyakán. 1–3
6. perc: Gorbok bejátszását Siskarjov váltja gólra a jobb szélről, de visszafújják.
5. perc: Maqueda kap sárgát védekezésben. Palmarsson veszi célba a bal alsót, de Sterbik nagyot spárgázik és hárít.
4. perc: Jó bejátszás a vendégektől, Dibirov eredményes beállóból. 1–2
3. perc: Ilics lövését védi Sterbik, a kipattanót Ugalde gyűjti be. Nagy László kerül a földre megint, most hetest fújnak a Veszprémnek. Úgy tűnik, rá utaznak a szkopjeiek... GÓÓÓÓL! Ilics bevágja, nagyon magabiztosan. 1–1
2. perc: Maqueda viszi a földre Palmarssont, marad a labda a Veszprémnél. Ilics a hálóba lő, de belefújnak. Továbbra is a házigazda támad, ezúttal Sulicot faultolják. KIÁLLÍTÁS! Toszkics üt oda Nagy Lászlónak, amiért két percet kap, teljesen jogosan...
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Veszprém támadhat először, Nagy László kezéből kicsúszik a labda, a lerohanásból pedigDibirov megszerzi a vezetést a vendégeknek. 0–1

Idén már háromszor összecsapott a két együttes: a legutóbbi két találkozót a Veszprém nyerte, azelőtt pedig döntetlen született.

A negyeddöntő első felvonásán Szkopjéban a Veszprém háromgólos győzelmet aratott, amivel óriási lépést tett a kölni Final Four felé. A hazai visszavágón csak tartania kell előnyét a magyar bajnoknak.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat az MVM Veszprém–Vardar Szkopje Bajnokok Ligája-negyeddöntő élő, szöveges tudósításában! Tartsanak velünk!