A Veszprém nagyot lépett Szkopjéban Köln felé

2016.04.23. 15:51
Nagy Lászlóék megköszönték az őket elkísérő veszprémi szurkolók segítségét (Fotó: MTI)
Az MVM Veszprém nagy lépést tett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe jutás felé, a negyeddöntő első mérkőzésén ugyanis 29–26-ra győzött a Vardar Szkopje otthonában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

VARDAR SZKOPJE (macedón)–MVM VESZPRÉM 26–29 (9–12)
Szkopje, 6000
néző. V: Pichon, Reveret (franciák)
VARDAR: Sterbik – DUJSHEBAEV 4, Brumen 1, Toskics 1, Abutovics, KARACIC 6, Gyibirov 6 (3). Csere: Angelov, Milics (kapusok), Gorbok 3, Sztoilov, Cindric 1, Maqueda, Siskarjov 3, Manaszkov 1, Marszenics
VESZPRÉM: ALILOVIC – Marguc 1, Nagy L. 2, PÁLMARSSON 7, Sulic 4, ILICS 9 (5), UGALDE 5. Csere: Mikler (kapus), Terzic, Schuch, Gulyás P., Sliskovic 1, Nilsson, Iváncsik G., Chema Rodríguez, Lékai
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–0. 8. p.: 3–3. 10. p.: 3–4. 16. p.: 6–6. 23. p.: 7–9. 26. p.: 7–12. 36. p.: 13–15. 38. p.: 16–16. 44. p.: 18–23. 55. p.: 24–25
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/5
RAÚL GONZÁLEZ, a Vardar edzője:
– A veszprémieket jól felkészítette mesterük, Xavier Sabaté, ők voltak a jobbak, kitűnően játszottak. Az első tizenöt percben jól kézilabdáztunk, de a Veszprém feljavult, nekünk pedig problémáink akadtak támadásban és védekezésben is, az ellenfél minden támadásából betalált. A szünetben megbeszéltük a dolgokat, és sikerült is javulnunk, egyenlítenünk. Lett volna esélyünk nyerni, ám a Veszprém fantasztikusan játszott. A visszavágón jobban kell teljesítenünk a játék minden elemében.
XAVIER SABATÉ, a Veszprém edzője: – Kiváló ellenfelet győztünk le a fantasztikus hangulatú teremben. Hihetetlen érzés ilyen arénában játszani. Ebben az idényben negyedszer küzdöttünk jól dolgozó kollégám és segítője, David Davis fokozatosan fejlődő együttese ellen. Nagy László és Alilovic vezérletével hatékonyan védekeztünk az első félidőben, és ez volt a meccs kulcsa. A Vardar erős, kétszer is ledolgozta a hátrányát, megmutatta, milyen veszélyes, ezért a háromgólos előny nem jelenti a párharc végét.

Kevés góllal kezdődött a mérkőzés, az első negyedóra után 5–5-re álltak a felek. A 23. percben volt először kétgólos különbség a csapatok között, amikor Momir Ilics hetesével a Veszprém 9–7-re „elhúzott”. A hazaiakat irányító Raúl González időt is kért, bár lehet, hogy jobban járt volna, ha nem teszi, mert néhány perccel később már 7–12-t mutatott az eredményjelző, elsősorban a bravúrok sorát bemutató Mirko Alilovicnak köszönhetően.

A félidőt Igor Karacic utolsó másodperces bombagólja zárta, ám ezzel is csak 12–9-re zárkózott fel a Vardar.

A hazaiak horvát klasszisa a szünet után is kitett magáért, vezérletével egyenlített a macedón csapat (16–16). A Veszprémben azonban több jó teljesítmény akadt, Aron Pálmarsson átlövésekkel, Cristian Ugalde indulásgólokkal bosszantotta a szkopjei közönséget, de náluk is többször talált be a sérüléséből felépülő Ilics.

Újra megléptek a bakonyiak, öt góllal is vezettek már, és bár a Vardar a hajrában még indított egy nagy rohamot, a 29–26-ös győzelemmel a Veszprém óriásit lépett a kölni négyes döntő felé.

2. FÉLIDŐ

A visszavágót egy hét múlva rendezik Veszprémben.

60. perc: Vége a mérkőzésnek, az MVM Veszprém idegenben 29–26-ra legyőzte a Vardar Szkopjét, és nagy lépést tett a final four felé.
60. perc:
Gyibirov löketét Mikler hatástalanította.
60. perc: Dujshebaev lövését Mikler magabiztosan lehúzta. Négy másodperc maradt, a Vardarnál a labda.
Macedón időkérés az utolsó fél perc előtt.

60. perc: Pálmarsson talpról, derékmagasságból gyönyörűen felhúzta a labdát a bal felsőbe. 26–29
59. perc:
Karacic hosszú idő után először rontott, marad a kétgólos különbség.
59. perc: Ilics elkapkodta, Sterbik paskolta fölé a labdát.
Sabaté időt kért, két perc sincs már hátra.
58. perc: Dujshebaev nagy gólt dob. 26–28
Két és fél perc a hátralévő idő, a Veszprém ebből kettőt emberhátrányban játszik Sulic kiállítása miatt.

58. perc: A másik oldalon Pálmarsson megszerzi a nyolcadik gólját. 25–28
57. perc: Mikler is hozzátette a magáét!
57. perc: Nagy László második gólja. Amikor igazán kell, akkor rázza meg magát. 25–27
56. perc: Gyibirov
rögtön fel is avatta. 25–26
Alilovic helyett Mikler Roland a Veszprém kapujában.
56. perc: Nagy László első gólja a legjobbkor. 24–26
55. perc: Siskarjov
emeli át a szélről Alilovicot, Schuch Timuzsint ráadásul kiállították két percre. 24–25
54. perc: Dujshebaev és Karacic újabb kínaija, gyönyörű gól volt ez is. 23–25
53. perc: Ugalde kicselezte Dujshebaevet, aztán góllal fejezte be a lerohanást. 22–25
52. perc:
Nagy László lövése a kapufán csattant. A hazai szurkolók egyébként nem bírnak magukkal, nem először dobta be apróbb tárgyat a játéktérre.
Egymás után három hazai gól, két gól a Veszprém előnye.
51. perc: Siskarjov lőtt gólt lerohanásból Alilovic feje fölött. 22–24
50. perc: Cindric
talált be futtából, átlövésből. 21–24
49. perc: Ha Karacic nem lenne a pályán, már eldőlt volna a továbbjutás. 20–24
48. perc:
Sterbik nagyot védett Sulic lövésénél, de hetest kapott a Veszprém. Ilics a bal felsőbe lövi. 19–24
47. perc: Karacic simán megverte Margucot, majd kiharcolt egy hetest – amit Gyibirov belőtt. 19–23
46. perc: Sulic
gyönyörűen átemelte Milicset, megint öt gól a különbség. 18–23
45. perc: Sztoilov lőtt estében, Alilovic lábbal védett.
44. perc: Ugalde is betalált emberelőnyből. 18–22
44. perc: Marguc első gólja a meccsen. 18–21
43. perc: Dujshebaev megverte Terzicet, a lövése pedig beszédült Alilovicról. 18–20
Toszkicsot ráadásul kiküldték két percre.

43. perc: Tökéletes támadás, higgadt befejkezés, Sulic a gólszerző. 17–20
42. perc: Gyibirov lőtt ziccert a szélről, Alilovic ismét bemutatott egy bravúrt.
42. perc: Sulicot nem tudták tartani a macedónok, ismét gól közte. 17–19
41. perc: Karacic is tud hibázni, Alilovic első védése a második félidőben.
41. perc: Ilics nyolcadik gólja, a Veszprém legjobbja. 17–18
40. perc: Karacic ellenállhatatlanul kézilabdázik. 17–17
39. perc: Pálmarsson talpról! Erre most nagy szükség volt. 16–17
A második félidőben a kapusok eddig nem sokat találkoztak a labdával.
Elfogyott a Veszprém előnye, Xavier Sabaté időt kért.

38. perc:
Egyenlített a Vardar, Gyibirov talált be lerohanásból. 16–16
38. perc: Karacic is elkapta a fonalat, ez is bent van. 15–16
37. perc: Rengeteget számít Ilics jelenléte, újabb nagy gól átlövésből. 14–16
37. perc: Dujshebaev magára talált, feljött egy gólra a Vardar. 14–15
36. perc: Kínai figurára emlékeztető gól Dujshebaevtől és Karacictól. 13–15
35. perc: Sulic váltja gólra Ilics passzát. 12–15
35. perc: Gyibirov hetese a kapuban kötött ki. 12–14
33. perc: Pálmarsson válaszol a vendégektől. Öt lövésből négy gól az izlanditól. 11–14
33. perc: Rosszul váltottak a veszprémiek, Dujshebaev használta ki. 11–13
32. perc: Ilics került tiszta lövőhelyzetbe, gól. 10–13
31. perc: Karacic előkészítése után Gorbok pattintott a kapuba. 10–12
31. perc: A második félidőt az emberhátrányban játszó Vardar kezdte.

1. FÉLIDŐ

A szünetben Vardar Szkopje–MVM Veszprém 9–12. A magyar csapat védekezése összességében nagyon jól működik, Mirko Alilovic szenzációs teljesítményt nyújt a kapuban.
30. perc: Karacic
hatalmas góljával zárult az első félidő. 9–12
30. perc: Elveszti a labdát a Veszprém, közben Maquedának vannak fájdalmai.
30. perc: Abutovics ütötte nyakon Nagyot, két perc.
30. perc: Alilovic újabb elképesztő védése, marad a négygólos különbség.
29. perc: Sliskovic váratlan, de gyenge lövése Sterbiknek nem okozott gondot.
Az első veszprémi időkérés.
29. perc: Most lőtt, de nem Alilovic állt a kapuban. Manaszkov húzta vissza a labdát a rövidre, Gulyás volt a vészkapus. 8–12
Tíz perce nem szerzett gólt a Vardar.
28. perc: Alilovic zseniálisan véd, Brumen ziccerét fejjel hárította.
27. perc: Sulicot
küldik ki két percre.
Már az első félidőben kikéri a második idejét Raúl González.

27. perc: Újabb kiváló veszprémi védekezés, a lerohanásból Ugalde eredményes. 7–12
26. perc: Ilics Milicsnek is belövi a hetest. 7–11
25. perc: Sztoilov lőtt ziccerben, de Alilovic „betakarta”.
Négy veszprémi gól sorozatban.
24. perc: Pálmarsson szép indulócsel után kilőtte a jobb alsót. 7–10
24. perc: Gorbok próbálkozását Alilovic könnyedén kivédte.
Időt kért a Vardar edzője, Raúl González.
Először van kétgólos különbség a két csapat között.

23. perc: Ilics harmadik gólja hetesből, ehhez már nem ért hozzá Sterbik. 7–9
Ugalde helyett Iváncisk Gergő a pályán a Veszprémben.
22. perc: Sliskovic
óriási gólt lőtt a léc alá. 7–8
22. perc: Gyibirov lehetetlen szögből „cunderezett” mellé.
21. perc: Siskarjov ziccerét Alilovic óriási bravúrral hárította.
20. perc: Terzic is megpróbálta üres kapura, neki nem sikerült.
19. perc: Sliskovic labdaszerzése után Ugalde vette be az üres kaput. 7–7
19. perc:
Az izlandi játékost a lövés közben megütötte Tokszics, aki ezért két percet kapott – de labda marad a Vardarnál.
19. perc: Pálmarsson távoli lövését leolvasta Sterbik.
18. perc: Ez már bent van, Siskarjov talált be a bal szélről. 7–6
17. perc: Cindric egy az egyben megverte Nagy Lászlót, de kihagyta a ziccert.
16. perc: Pálmarsson talpról kilőtte a jobb alsót. 6–6
16. perc: Gorbok átlőtte az egyszemélyes sáncot. 6–5
15. perc: Sterbik már verve volt, de Nagy László mellé lőtt.
13. perc: Ilics hetesébe megint beleért Sterbik, de ez is bement. 5–5
13. perc: Brumen
két percet, a Veszprém hetest kapott.
12. perc: Brumen lendület nélkül fejezte be az akciót a szélről. 5–4
11. perc: Dushebaev ziccert rontott, a másik oldalon Ugalde hibázott nehéz helyzetből,
10. perc: Gyibirov látványos gólt dob a szélről. 4–4
10. perc: Pálmarsson találatával először vezet a magyar csapat. 3–4
9. perc: Dujshebaev jobb alsóba tartó lövését Alilovic kitornázta. Eddig remekül véd a Veszprém horvát kapusa.
8. perc: Ilics első gólja akcióból. 3–3
8. perc: Sterbik újabb védése után Gyibirov kísérletét Alilovic hárította.
Kiegészült a Veszprém.
6. perc: Gyibirov bevarrta a hetest. 3–2
6. perc: Ugalde
fülelte le Dujshebaev passzát, majd miután végigrobogott a pályán, Sterbik lába között a kapuba pattintott. 2–2
5. perc: Schuch Timuzsin
kapott kétperces büntetést Dujshebaev lerántásáért.
5. perc: Ilics hetesével szépít a Veszprém. 2–1
4. perc: Nagy László távoli lövését Sterbik védi, a lerohanás végén Toszkics értékesíti a ziccert. 2–0
3. perc: Gorbok betörés után szerzett góljával vezet a Vardar. 1–0
Sulic és Toszkics között máris kialakul az első nézeteltérés. Az első magyar támadásból nem született gól.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Veszprém vezetheti az első támadást. A hazaiak kapujában Sterbik Árpád.

Felcsendül a Bajnokok Ligája himnusza, a veszprémi játékosok között pedig ott találjuk a sérüléséből felépülő Momir Ilicset is.

Érkeznek a Vardar játékosai is, félelmetes a hangulat a Jane Szandanszki Arenában.

A macedón szurkolók füttykoncertje mellett ezekben a másodpercekben zajlik a veszprémi játékosok bemutatása.

Bár még az első meccs sem kezdődött el, tájékoztatásképpen megjegyezzük, hogy a visszavágót egy hét múlva, április 30-án rendezik Veszprémben. A párharc győztese bejut a kölni négyes döntőbe, amelyre a május 28–29-i hétvégén kerül sor.

A SEHA-ligában ebben az idényben már háromszor is megmérkőzött egymással a két csapat, az alapszakaszban mindkétszer döntetlen született (24–24, 30–30), míg a döntőben két góllal (28–26) nyert a Veszprém.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Vardar Szkopje–MVM Veszprém férfi kézilabda Bajnokok Ligája-negyeddöntő első mérkőzésének online közvetítésénél!