Férfi kézi BL: egy gól és vitatott döntések sora – a Kielce megy Kölnbe

2016.04.27. 20:25
A Vive Tauron Kielce hazai pályán egy góllal legyőzte a meccs végén a továbbjutásért támadó Flensburgot, így elsőként bejutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjébe.

Michal Jurecki főszerepet vállalt a Kielce továbbjutásából (Fotó: AFP – archív)

A 28–28-as flensburgi találkozó után Kielcében is szoros meccsre lehetett számítani, és ez így is lett. Jellemző, hogy a visszavágón először a második játékrész közepén, 19–16-nál alakult ki háromgólos különbség a csapatok között, ám a Flensburg perceken belül ledolgozta hátrányát.

Mindkét csapatban jó teljesítményt nyújtottak a kapusok, Mattias Andersson különösen, ám őt a második játékrész elején nyugodt szívvel ki lehetett volna zárni, amikor kifutott a kapuelőtérből, és veszélyeztette a megindulói kielcei szélsőt.

Az utolsó tíz perc elején a Flensburg átvette a vezetést, ám a lengyel együttes a nagyszerű teljesítményt nyújtó Michal Jurecki vezetésével meglépett 28–26-ra. A Flensburg Kentin Mahé hetesével egyenlített (28–28), a Kielce Krzysztof Lijewski révén – már emberhátrányban – visszavette a vezetést, a Flensburg mégis a továbbjutásért támadott az utolsó másodpercekben. A német csapat nem jutott lövőhelyzetbe egészen az utolsó másodpercig, amikor viszont a beállónak történt bejátszás után a francia bírók sípja maradt. Óriási küzdelemben, számos vitatható döntés után a Kielce jutott be a kölni négyes döntőbe!

Jurecki végül kilenc góllal zárt, Tobias Reichmann hetet tett be hazai oldalról a közösbe, a vendégeknél Lasse Svan és Rasmus Schmidt nyújtott kiemelkedőt, ám Ljubomir Vranjes 2014-ben győztes csapata ezúttal nem lesz ott Kölnben.

31–2527–2958–54
Saint-Raphaël (francia)–Chambéry (francia)
30–25
Granollers (spanyol)–Silkeborg (dán)
30–24
Az első mérkőzéseket április 23-án és 24-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik. A Nantes automatikus résztvevője a final fournak.