Férfi kézi BL: fölényesen nyert a PSG Zágrábban

2016.04.23. 22:15
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén döntetlent játszott egymással a Flensburg-Handewitt és a Vive Tauron Kielce.

A végig kiélezett találkozó hajrájában mindkét csapatnak volt lehetősége az előny kiharcolására, ám a technikai hibák megakadályozták a feleket ebben. A hazaiak vezére egyértelműen Holger Glandorf volt, aki 15 lövésből 11-szer talált a kapuba, ám Lauge Schmidt is kitett magáért 7 góljával. Talant Dujsebajev együttesében Ivan Cupic szerezte a legtöbb gólt, ötöt.

Zágrábban mintegy tizenhatezer néző buzdította a hazai csapatot a PSG ellen, ám ez csak fellángolásokhoz volt elég a hazaiak számára, akik mutattak be szép támadásokat, de összességében alárendelt szerepet játszottak az összecsapáson a Mikkel Hansen hajtotta vendégekkel szemben. A dán játékos 9 gólnál állt meg, a PSG pedig különösen a végén mutatta meg, hogy más szintet képvisel: 10–2-es rohammal nyerte meg a meccset, és döntötte el a maga javára a még a második félidő közepén is döntetlenre álló meccset. S ezzel gyakorlatilag eldőlt a párharc is.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Flensburg-Handewitt (német)–Vive Tauron Kielce (lengyel) 28–28
(13–14)
Ld: Glandorf 11, L. Schmidt 7, Svan Hansen 6, ill. Cupic 5, M. Jurecki, Reichmann, K. Lijewski 4-4
PPD Zagreb (horvát)–PSG Handball (francia) 20–28 (13–16)
Ld: Vujic, Mandalinic 4-4, Kovacevic, Horvat 3-3, ill. M. Hansen 9, N. Karabatic 6, Vori, Abalo 5-5