Negyven percig bírta a győri tempót a kaproncai csapat, hattal nyert az ETO

2018.10.14. 18:38
Eduarda Amorim nyolc gólt szerzett a győriek soraiban (Fotó: Koncz György – archív)
A címvédő Győri Audi ETO KC 33–27-re nyert a horvátországi Kaproncán a Podravka Koprivnica ellen a női Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában. A hazai csapat negyven percig remekül bírta az ETO tempóját, de a hajrára elfogyott az ereje, és hat góllal kikapott.

KÉZILABDA, NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

C-CSOPORT
Podravka Koprivnica (horvát)–Győri Audi ETO KC 27–33
(15–17)
Kapronca, 2500
néző. Vezette: Kijauskaite, Zaliene (litvánok)
PODRAVKA:
Riszovics – Turk 2, JEZSNYIKAVA 4, Iknyeva 2, Debelic 3, CSIGIRINOVA 9 (2), HOLESOVA 4. Csere: Ecimovic, Tucakovic (kapusok), Dzono, Milosavljevic 2, Milosevic, Karlovcan 1, Zadravec. Edző: Zlatko Saracevic
GYŐR:
Leynaud – Knedliková 3, Groot 3 (3), Brattset 2, E. AMORIM 8, OFTEDAL 8 (1), Puhalák 1. Csere: Kiss É., GRIMSBÖ (kapusok), Bódi 3, Hansen 1, Kristiansen 1, FODOR 3. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása.
4. p.: 3–1. 11. p.: 4–6. 16. p.: 7–11. 21. p.: 9–13. 28. p: 13–14. 34. p.: 19–18. 41. p.: 22–23. 48. p.: 22–27. 51. p.: 25–29. 56. p.: 25–32.
Kiállítások:
8, ill. 6 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 5/4
Danyi Gábor:
– Volt már jobb is a teljesítményünk, mégis most dicsértem meg legjobban a játékosokat. Vannak ilyen napok és mérkőzések, amelyek így alakulnak, ezt az arcát mutatja meg együttesünk, de amit ezúttal hozzáállásban, akaratban és csapatként kihoztak magukból a játékosok, az elismerésre méltó. Hatékonyan kézilabdázott a Podravka, amelyet nem tudtunk megtörni, bár többször is megvolt rá az esélyünk, amikor négy-öt góllal vezettünk.

4. Thüringer HC (német)2246–55 –90

Kissé lassan melegedett fel meccshőfokra a Győri ETO, amelyből Görbicz Anita izomhúzódás miatt hiányzott. A Podravka Koprivnica az orosz irányító, Natalja Csigirinova vezetésével nagyon koncentrált az első percekben, így a vendégek a 10. percben, 5–4-nél szerezték meg először a vezetést Stine Oftedal góljával. Egymást követő három lerohanással meg is lépett Danyi Gábor együttese, Zlatko Saracevic időkéréssel próbálta felrázni a hazaiakat.

A félidő közepét uralta az ETO, óriási volt az iram, amelybe inkább hibáztak bele többet a kaproncaiak, ám épp emberelőnyben megakadt a győriek játéka. Nycke Groot három ziccert is kihagyott az első játékrészben, és a félidő hajrájára váratlanul, a gyors játék okozta hibákból a hazai csapat jött ki jobban. Csigirinova és Ana Debelic mellé felzárkózott Mária Holesová, aki szép gólokkal köszönt be, így a félidei kétgólos zöld-fehér vezetéshez némi szerencsére is szüksége volt a kisalföldieknek.

A második játékrész eleje ismét a hazaiaknak sikerült jobban, olyannyira, hogy nemcsak egyenlítettek, hanem 19–18-nál a vezetést is átvették. Csigirinova egészen parádés napot fogott ki, Leynaud után Kiss Éva sem találta az ellenszert, így érkezett Kari Aalvik Grimsbö, akinek nagy szerepe volt abban, hogy a hajrában egyértelműen a győriek felé billent a mérleg, ugyanis bravúrokkal járult hozzá a csapat teljesítményéhez, és csupán hat gólt kapott 23 percalatt.

Hátul egyre jobban összeállt a győri fal, jöttek a faultok és a blokkok, miközben a félidő közepén a kaproncai csapat kulcsemberei elkészültek az erejükkel, az addig parádés teljesítményt nyújtó Csigirinova, Jezsikava, Debelic hármas az utolsó negyedórában csak szenvedett. Eközben Eduarda Amorim mindkét oldalon BL-döntős szintet hozott, nemcsak ellenállhatatlanul, de olykor szemrevalóan szépen is játszott, és mellette Oftedal, valamint Fodor Csenge is meghatározó teljesítményt nyújtott.

Ötgólos hátárnyból már nem volt visszaút a kaproncai csapatnak, amely kifejezetten jó teljesítményt nyújtott a címvédő ellen, és tisztes, hatgólos vereséggel megúszta a Győri ETO látogatását: a zöld-fehérek 33–27-re nyertek idegenben, és az elvárásoknak megfelelően kettőből kettőnél járnak a csoportkörben.

60. VÉGE A Győri ETO 33–27-re nyert Kaproncán.
58.
Groot kapufát dobott, de ez legalább hetes. Ám Oftedal látványosan csúnyán fölé ejtett.
56.
Brattset kezéből perdült ki a labda, de Grimsbö újra véd.
56.
Öt perc után kaproncai gól, Jezsikava volt az elkövető. 26–32
56.
Előnyből Fodor dob húzás után szép gólt. 25–32
55.
Győri időkérés. „Jó így” – hangzott el a kulcsmondat.
55. Turkot
állították ki, miután lerántotta Amorimot.
48.
Fogy a kaproncai szufla, Saracevic ismét időt kért.
48.
Csigirinova fárad, belemenés, Oftedal betörés után büntet. 22–27
47.
Újabb szerzett labda, de Fodor ziccere ezúttal kimaradt.
47.
Lépéshiba után robog a győri gyors, Fodor a befejező. 22–26
46.
Az ETO is elveszítette a labdát, Oftedal állítja meg Jezsikavát.
45.
Csigirinova lövése után Grimsbö védett lábbal.
45.
Amorim megúszott egy kétpercet, Saracevic reklamál is.
44.
Saracevic időt kért.
44.
Újra Amorim, a hosszú sarokba pattintja be. 22–25
42.
Labdaszerzés után Amorim 30 méterről az üres kapu mellé lőtt.
41. Csigirinova
hátrányból is betalál, Amorim klasszikus átlövésből válaszol. 22–24
40.
Győri gól, Jezsikava kiáll két percre. 21–23
39.
Labdaszerzés után Oftedal dobta ki a labdát az oldalvonalon túlra. Grimsbö-védés.

30.
Ismét Csigirinova talált utat a kapuba, de Hansené az utolsó szó az első félidőben.
29.
Szépen kijátszott helyzet végén Bódi-gól, Milosavljevic válaszol, majd újra Bódi. Ez kb. 15 mp alatt. 14–16
28.
Letelik a hátrány, de Csigirinova mínusz egyre felhozza csapatát. 13–14
27.
Nagy nehezen megszerzi a labdát a győri csapat, hátrányból Kristiansen találja el a kapufát.
26.
Kiss Éva védést mutat be, de az eladott labda után rossz az indítás, Puhalák letarolja Milosavljevicet, két perc.
26.
Puhalák lövését védte Riszovics.
25. Holesová
újabb szép gólt dob, ezúttal cunderből. 12–14
24.
Passzív horvát játék után Oftedal és Bódi nem érti meg egymást.
23.
Hansen irányít, gólpasszt oszt ki Kristiansennek. 11–14
22. Turk
gólja után Holesová eredményes, kettőt farag a hazai csapat. 11–13
21.
Groot okosan szerzett labdát, de a harmadik ziccerét is kihagyta, felső léc!
20. Holesová
szépen pattintja be balszélről, a túloldalon Bódi másolja. 9–13
19.
Jezsikava lövését Leynaud védte, Amorim villámgyorsan beviszi a másik oldalon. 8–12
18.
Megvan a ziccer előnyből, de Groot a kapufára lőtt.
18.
Zötyög a játék emberelőnyben, Danyi Gábor időt kér.
16.
Kétperces a másik oldalon is, Debelic bántota Amorimot. Hetes.
15. Csigirinova a bal alsóba helyezett a büntetőből. 6–9
14. Grooté
az első kiállítás, joggal mosolyog, mert valójában Brattset volt a bűnös. Hetes.
12.
Csigirinova hát mögötti passza pontatlan volt Debelicnek. Amorim óriási gólt akaszt a kapu bal oldalába. 5–9
11.
Oftedal labdája elakadt Riszovicsban. Jezsikava mellé dob, Knedlíková a jobb alsóba. 5–8
10. Debelic
beállóból értékesítette a ziccert, gyors középkezdés, Amorim lendületből ellenállhatatlan. 5–7
10.
A három győri lerohanás után kaproncai időkérés.
10.
Újabb könnyű gól, ezúttal Knedlíková robogott végig. 4–6
10. Ihnyeva és Oftedal
gyors gólváltása, sőt, a norvég dupláz lerohanás után. Először itt az előny! 4–5
4.
Hetes és újabb sárga, Groot büntetőből megszerezte az eső győri gólt.
3. Jezsikova kapott sárga lapot, Debelic fölé ejt.
2. Csigirinova
megtalálta középen az utat, és közelről Leynaud feje fölé vágta a labdát. 2–0
1.Debelic góllal, Riszovics védéssel kezd. 1–0
1. perc:Elkezdődött a találkozó. A Koprivnica pirosban, az ETO zöldben.

A találkozót a litván Viktorija Kijauskaite, Ausra Zaliene páros vezeti.

Az ETO ezúttal is nevezte mindhárom kapusát a mérkőzésre, míg a fiatalok közül Afentáler Sára, Fodor Csenge és Kellermann Dóra is játékra jelentkezik.

A Podravkának már a főtábla is nagy ajándék, hiszen a román Craiova ellen hatalmas csatában vívta ki a csoportkörbe jutást a selejtezőben. A horvát együttes edzője Zlatko Saracevic, aki Kaproncán ismerkedik a női kézilabdával, csapata pedig Debrecenből (Karina Jezsikava, fehérorosz balátlövő) és Kecskemétről erősített a BL-re (Jovana Riszovics, szerb kapus).

A kaproncai csapatnak egyébként öt légiósa van: Riszovics és Jezsikava mellett az orosz irányító Natalja Csigirinova, a balátlövő Alena Ihnyeva és a szlovák balszélső Mária Holesová.

ELŐZMÉNYEK

Az ETO kiütéses hazai sikerrel kezdett a BL-ben: 39–23-ra győzte le az első fordulóban a Krim Ljubljanát, míg hét közben 47 gólt dobott a Békéscsabának, és 24 góllal nyert – Danyi Gábor külön kiemelte a meccs után a fiatalok formáját. A selejtezőn keresztül a főtáblára jutó Koprivnica az első körben némi meglepetésre idegenben győzte le a Thüringer HC-t, amely ljubljanai veresége után már két vereségnél jár.

„Én hiszek abban, hogy a nyomás csak pozitív hatással lesz a teljesítményünkre. Nagyon sok jó csapat van a Bajnokok Ligájában ebben a szezonban, de figyelembe véve az ambícióinkat és a csapatunkat, jó esélyeink vannak” nyilatkozta az elmúlt szezonban a játék mellett még heti két napot dolgozó Kari Brattset egy norvég lapnak. A fokozott terhelést kapó beálló elárulta, nagyon örülne neki, ha korábbi csapata, a ma a Ferencvárossal mérkőző Vipers Kristiansand is bejutna a középdöntőbe, így újra pályára léphetne korábbi együttese otthonában.

És egy szomorú hír: bekövetkezett, amitől Nora Mörk a legjobban félt, a norvég átlövő térdét pénteken Norvégiában megműtötték, és legalább hat hónapot ki kell hagynia.