Női kézi NB I: a Váctól kapott ki először a Kisvárda

2018.10.10. 19:37
Arenhart (középen) fontos védésekkel járult hozzá a sikerhez (Fotó: Török Attila, archív)
Újabb szép győzelmet aratott a Vác a női kézilabda NB I-ben, ezúttal kiélezett végjátékban 25–24-re múlta felül a Kisvárdát, míg a vendégcsapat ezzel elveszítette a veretlenségét. A Győri ETO és a Siófok is gólzáporos meccsen nyert a Békéscsaba, illetve az Eger ellen.

A Vác Kuczora Csenge és Barján Bianka nélkül vette fel a harcot az eddig veretlen Kisvárdával. Kácsor Grétáék egy az egyben rendre megtalálták a rést a kisvárdai falon, és erre építve három-négy gólos előnyt tudtak kiharcolni. A vendégek védelme aztán jobban összeállt a félidő végére, és a kapuba csereként beálló Weronika Kordowiecka is hozzátette a magáét, így 13–13-nál újra iksz volt az állás. A szünetre aztán Diószegi Nikolett góljával mégis a váciak mehettek előnnyel.

A pihenő után folytatódott a nagy küzdelem; ugyan rendre a hazaiak vezettek, de a Kisvárda ott lihegett a Vác nyakában. A hajrához érve két hazai hetes is kimaradt, és támadásban is megszaporodtak az eladott labdák, így 23–21-re fordított a Kisvárda. Nem ez volt azonban az utolsó fordulat: hiába rontott sokat a fáradó Vác, a vendégek sem tudtak élni az adódó lehetőségekkel, ezzel megadták az esélyt a hazaiaknak a fordításra. Ráadásul Aneta Benkót a labda elviteléért kiállították az 58. percben, Karoline de Souza pedig hetesből megszerezte a váciak győztes gólját (25–24). A hazaiak másik brazil légiósa, a kapus Barbara Arenhart több nagy védést is bemutatott a végén, ami szintén döntőnek bizonyult, míg Hámori Konszuéla a mezőny legeredményesebbjeként hat találattal zárt.

„Lélekemelő győzelmet arattunk. Nagyszerű csapatunk van, amelyben mindenki küzd és hajt a másikért. Imádjuk, szeretjük egymást és ez mindent legyőz” – értékelt Hámori Konszuéla az M4 Sportnak.

A meccs hajrája és a váci ünneplés

Nem sok ideje lesz a pihenésre a Vácnak, a hétvégén ugyanis az EHF-kupa selejtezőjében a Siófokkal csap össze, amelyet a bajnokságban idegenben már sikerült legyőznie. A Balaton-partiak ezúttal az Eger otthonában nyertek húsz góllal, a hazaiak csak négyszer találtak be a második félidőben. Közben a Győri ETO is gólzáporos győzelmet aratott, a Békéscsabát múlta felül 47–23-ra. A kisalföldieknél első NB I-es felnőttbajnoki mérkőzésén a fiatal beálló, Ács Bianka háromszor is feliratkozott a gólszerzők közé.

NŐI KÉZILABDA NB I
GVM EUROPE-VÁC–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 25–24 (14–13)
Vác, 500
néző. V: Bíró, Kiss
VÁC: ARENHART – Jovetic 1, HÁMORI 6, HELEMBAI F. 1, De Souza 5 (5), Kácsor 4, Radoszavljevics 2. Csere: Suba (kapus), SZABÓ K. 3, Szondi, Szamoránsky P. 1, Diószegi 2. Edző: Szilágyi Zoltán
KISVÁRDA:PÁSZTOR B. – Orbán Adrienn 2, Dragut 1, Radojevics 5 (3), V. Milanovic-Litre 1, HAKUNOVA 4, Avgyekova 1. Csere: Kordowiecka (kapus), A. Klikovac 1, Guialo 3, MORENA 4, T. Milosevics, Benko 2, Rebicová. Edző: Vlatko Djonovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 15. p.: 8–4. 21. p.: 11–7. 25. p.: 12–11. 38. p.: 17–16. 45. p.: 21–19. 52. p.: 21–23. 57. p.: 24–24
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3
MESTERMÉRLEG:
Szilágyi Zoltán:
– Nagyot küzdöttünk ismét, s a kritikus percekben helyén volt újra a szívünk és az eszünk. Ezzel, és szurkolóink segítségével jutottunk át a holtponton. Külön örülök annak, hogy a védekezésünk végig igen jó volt.
Vlatko Djonovics: – A világ legszínvonalasabb női kézilabda-bajnokságához nem volt méltó a játékvezetés.

GYŐRI AUDI ETO KC–EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABAI ENKSE 47–23 (22–9)
Győr, 2051
néző. V: Kavalecz I., Kavalecz K.
GYŐR: KISS É. – Bódi 3, Kristiansen 4 (1), Groot 2, BRATTSET 7, A. Hansen 4, Fodor 4. Csere: Grimsbö (kapus), OFTEDAL 6 (1), PUHALÁK 6, Ács 3, Afentaler 2, Knedlíková 3, Kellermann 3. Edző: Danyi Gábor
BÉKÉSCSABA: Balog J. – KOVÁCS A. 5, Vukajlovics 3, Djokovics 4, Zöldi-Tóth 1, Walfisch 3, Szögi. Csere: Binó, Horváth D. (kapusok), Dombi K. 3, Kukely 2 (1), Ekker 1, Török Cs. 1. Edző: Horváth Roland
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1
Danyi Gábor:
– Pont azt csináltuk, amit elterveztünk, a mérkőzés jó felkészülés volt két Bajnokok Ligája-összecsapás között. Ráadásul külön öröm a fiatalok nem akármilyen játéka.
Horváth Roland: – Örülök, hogy a fiatal játékosainknak lehetőséget tudtunk adni, és annak különösen örülök, hogy szépen élni tudtak vele.

ESZTERHÁZY SC–SIÓFOK KC 11–31 (7–13)
Eger,
280 néző. V: Réti, Szedmák
ESZTERHÁZY: Győrffy – Bocsi 1, Hanczvikkel 1, Petrovics 2, Sári 2 (1), Buzsáki 1, Sallai 2. Csere: Leiner, Tóth A. (kapusok), Kobela 1, Brettner, Vörös 1, Borbély, Juhász R., Bíró, Bernát. Edző: Debre Viktor
SIÓFOK: DEDU – Böhme 3, Geiger 1, HMIROVA 3, Drabik, NZE-MINKO 6, Aoustin 3. Csere: SOLBERG (kapus), al-Gaui 2, Jezic 3, Perianu, KOBETIC 4 (2), Janjusevics 1, M. González 1, SÁROSI 4, Barkóczi. Edző: Tor Odvar Moen
Kiállítások: 6, ill. – perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/2
Debre Viktor:
– Nagyon jó csapattól kaptunk ki. Remekül védekezett, kiváló kapusteljesítményekkel kiegészítve, mi pedig rengeteget hibáztunk, és a második félidőben erővel sem bírtuk, elfáradtunk. A két csapat eltérő célokért harcol, ez pontosan látszódott a mai mérkőzésen.
Tor Odvar Moen: – A védekezésünk az egész találkozón remekül működött, ám az első félidőben gondjaink akadtak a támadásokkal, nem találtuk a ritmust. A szünetben ezt rendeztük, és a második játékrészben már elöl is jól játszottunk. Jó meccs volt, elégedett vagyok a csapatommal.