Kétgólos Rosztov-siker Dabason, nehéz helyzetben az FTC

2018.04.07. 16:50
A női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a párharc első felvonásán az FTC-Rail Cargo Hungaria 31–29-re kikapott a Rosztov-Dontól Dabason. A visszavágót április 14-én 15 órától rendezik Oroszországban.
Szikora Melindát hamar elveszítette a Ferencváros (Fotók: Tumbász Hédi)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Szikora Melindát hamar elveszítette a Ferencváros (Fotók: Tumbász Hédi) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–ROSZTOV-DON (orosz) 29–31 (15–16)

Dabas, 2000 néző. V: Baumgart, Wild (németek)
FTC: Szikora – Lukács V. 3, Pena 3 (2), Kovacsics 3, Snelder 3, Jovanovics 2, Schatzl 4. Csere: Bíró B. (kapus), Szekeres, Szucsánszki 4, Mészáros R., Van der Heijden 4, Háfra N., Faluvégi 2, Hornyák D. 1. Edző: Elek Gábor
ROSZTOV-DON: SZEDOJKINA – Managarova 5, VJAHIRJEVA 8 (3), Szlivinszkaja, Makejeva 2, Dembélé 4, Barbosa 3. Csere: Pessoa (kapus), RODRIGUES-BELO 6, K. Bulatovics 2, Iljina 1. Edző: Frédéric Bougeant
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–2. 5. p.: 3–3. 7. p.: 5–4. 12. p.: 6–8. 16. p: 9–9. 21. p.: 10–13. 33. p.: 16–20. 38. p.: 20–22. 43. p.: 22–26. 50. p.: 25–27. 56. p.: 26–31.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
Elek Gábor:
– A Rosztov teljesen megérdemelten nyert, tőlünk pontosabb játékra lett volna szükség a győzelemhez, főleg a második félidőben. Nagyon szerettünk volna előnnyel utazni Oroszországba, de nem tehetek szemrehányást a játékosaimnak, mert mindent beleadtak. A visszavágón megpróbálunk csodát tenni, ám látni kell, hogy a Rosztov esélyei sokat nőttek.
Frédéric Bougeant: – Köszönettel tartozom mindenkinek, aki támogatta a munkánkat az eddigiekben. Igen értékes ez a győzelem, nagyot léptünk vele a célunk felé.

Később
Buducsnoszt (montenegrói)–Győri Audi ETO KC 20–26

Pénteken játszották
FC Midtjylland (dán)–Vardar Szkopje (macedón) 23–24 (16–13)
CSM Bucuresti (román)–Metz (francia) 34–21 (19–13)

A Ferencváros idén újra harcba száll a négyes döntőbe jutásért a női kézilabda BL-ben. Az elmúlt évben nem sikerült a továbbjutás a román CSM Bucuresti ellen, míg ezúttal a középdöntő utolsó fordulójában úgy alakultak az eredmények, hogy egy másik sztárcsapat, az orosz Rosztov-Don az ellenfél. Az is különbséget jelent, hogy most nem hátráltatták sérülések Elek Gábor munkáját.

„A múltunk és a vérünk kötelez, mert mindig küzdeni kell!” – hirdette a ferencvárosi szurkolók transzparense a zsúfolásig megtelt dabasi csarnokban. A meccs aztán nem indult valami fényesen a Fradi számára, kimaradtak az első támadások, miközbena Rosztov első akciójánál megsérült Szikora Melinda, a térdét fájlaló kapust ölben kellett levinni a pályáról.

A belső posztokon az alacsony, gyors játékosaival kezdő Rosztov így hamar kétgólos előnybe került, de a hazaiak Schatzl Nadine eredményes befejezéseivel a 7. percre 5–4-re fordítani tudtak. Az oroszok folyamatosan erőltették a gyors középkezdéseket, ám felállt falnál sem volt könnyű lábbal lekövetni őket, az FTC-nek emiatt az üldöző szerep jutott az első félidőben. Bíró Blanka viszont jól szállt be, több fontos védést is bemutatott, míg a társai azért hajtottak, hogy az ellenfél nyomában maradjanak.

Az akarással nem is volt baj, azzal már inkább, hogy Danick Snelder a 18. percben megkapta a második kiállítását. A vendégeknél különösen Ana Paula Rodrigues volt elemében, a Rosztov a brazil légiós góljainak is köszönhetően hárommal ellépett (10–13). Jellemző az ellenfél játékerejére, hogy Jekatyerina Iljina és Katarina Bulatovics csak a játékrész végén kapott szerepet. De szerencsére nem ők, hanem egy másik, csereként beálló játékos, a ferencvárosi Laura van der Heijden tudott fordítani a meccs menetén,így a szünetre 15–16-ra jött fel az FTC.

Egyenlítés helyett a folytatásban percek alatt újra elhúzott a Rosztov, Anna Vjahirjeva megpattanó lövése már az ötgólos vendégelőnyt jelentette a 36. percben. Ekkor sikerült megfogni a különbséget, és több kivédekezett orosz támadással a mínusz egyre is volt az esélye az FTC-nek, de nem jött össze.

Márpedig ezután megint a vendégek percei következtek, Elek Gábornak26–21-es hátránynálkellett időt kérnie. Bosszantó volt, hogy a helyzetek megvoltak, ám túl sok hiba csúszott be vagy éppen Anna Szedojkina védett, ezért nem nyílt mód az ellenfél befogására, csak a különbség csökkentésére. Ez végül arra volt elég, hogy mínusz kettőről várhatja a visszavágót az FTC,miután a Rosztov 31–29-re megnyerte az első mérkőzést.

Pena: Annyira nem volt jó buli, de még meglehet a final four

BL-NEGYEDDÖNTŐ
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Győri Audi ETO20–26ápr. 14., 19.00
FTC-Rail Cargo Hungaria–Rosztov-Don (orosz)29–31ápr. 14., 15.00
FC Midtjylland (dán)–Vardar Szkopje (macedón)23–24ápr. 14., 17.00
CSM Bucuresti (román)–Metz (francia)34–21ápr. 15., 17.00
Az elöl álló csapatok kezdik otthon a párharcot. Az időpontok magyarországi idő szerint értendőek.A negyeddöntő győztesei bejutnak a budapesti négyes döntőbe (május 12–13.).

2. FÉLIDŐ

60. perc: Időt kérnek az oroszok. Vjahirjeva passzívnál eleresztett lövését védi Bíró, az utolsó másodpercben pedig Lukács szerez még egy gólt, így a Rosztov-Don 31–29-re nyeri meg a mérkőzést. Visszavágó egy hét múlva, finoman szólva nem lesz egyszerű dolga a Ferencvárosnak…
59. perc: Snelder ellen szabálytalankodnak, hetest kap a Fradi. Ráadásul Dembélé megkapja a harmadik kiállítását és az ezzel együtt járó pirosat is. Pena gólra váltja a büntetőt. 28–31
58. perc: Szucsánszki lő is egy gólt. Bíró védi Dembélé lövését. 27–31
57. perc: Kovacsics lövését is megfogja Szedojkina. Az oroszok is hibáznak, kicsit lehet zárkózni. 26–31
56. perc: Lukács lő, de Szedojkina ezt is védi. Közel 50 százalékon áll a kapus. Bulatovics átlövése a bal alsóban köt ki, megint öt van közte. 26–31
55. perc: Van der Heijden lövését védi Szedojkina, de legalább oldalt megy ki a labda. Újabb védés, Manaharova pedig gólt szerez a lerohanás végén. Elek Gábor kikéri az utolsó idejét. Kovacsics halászik el Manaharova elől egy indítást. 26–30
54. perc: Bulatovics átlövése utat talál a kapuba, ez volt az első gólja a mai meccsen. 26–29
53. perc: Háfra alakít ki helyzetet, de a kapu mellé dobja a labdát. Barbosa eladja a labdát, Schatzl pedig nem hibázik a lerohanás végén. 26–28
52. perc: Bíró mutat be egy újabb védést, de visszakapják a labdát a vendégek. Barbosa ezúttal nem hibázik, közelről gólt lő. 25–28
51. perc: Bíró-bravúr! Barbosa szélről eleresztett lövését védi. Sajnos a lerohanásból nincs gól, Lukács lövése kijön a kapufáról.
50. perc: Rodrigues lövése most nem jó. Snelder a kapunak háttal, egy, a hatoson belül védekező védővel a nyakában is gólt dob, közte kettő. 25–27
49. perc: Rodrigues megveri Sneldert egy az egyben, majd gólt szerez, majd Kovacsics egy betörés után gyorsan válaszol. 24–27
48. perc: Elképesztő, Faluvégi ugrik be, de Szedojkina védi a lapos kísérletét. Időt kérnek az oroszok.
47. perc: Hornyák passzát Vjahirjeva szerzi meg, kár érte. A másik oldalon Vjahirjeva elszórja a labdát, majd Dembélé elsodorja a labdát egy fradista kezéből, ezért kiállítják.
46. perc: Ez már bent van, Szucsánszki az üres kapuba dobja a labdát. Dembélé ezúttal a kapufára vágja a labdát, majd Szedojkina mutat be egy újabb védést, Szucsánszki próbálkozott. 23–26
45. perc: Bíró védi Vjahirjeva betörés után eleresztett lövését, de a másik oldalon sincs gól, Faluvégi lövése kijön a lécről.
44. perc: Vjahirjeva a lécre lő, de a kipattanót megszerzik, Dembélé pedig azonnal gólt dob. Öt gól a különbség (21–26), Elek Gábor időt kér. Snelder lő gólt, Barbosát pedig utólag kiállítják két percre. 22–26
43. perc: Szedojkina ezúttal Kovacsics lövését hárítja.
42. perc: Pena lövését védi a visszatérő Szedojkina. Dembélé lövésébe is belekap Bíró, de ezúttal is a gólvonal mögé pörög a labda. 21–25
41. perc: Hornyák lő bombagólt, Pessoát pedig lekapják a pályáról. Vjahirjeva lő gólt, ráadásul Szekerest kiállítják – ezen nem lehet vitatkozni. 21–24
40. perc: Schatzl ugrik be éles szögben, Pessoa pedig lábbal védi a lövését. Makejeva átejti Bírót, aki még belekap a labdába, de hárítani nem tud. 20–23
39. perc: Barbosa próbálkozik a szélről, ám a kapufát találja el, onnan pedig oldalra pattan a labda. Hornyák lövése nem jó, de megtámasztják, így szabaddobás.
38. perc: Bíró védi Manaharova lövését, majd Faluvégi talál be ismét. Szucsánszkit kiállítják, Elek Gábor az őrület határán… Veszekedik is egy sort a bírókkal. 20–22
37. perc: Rodrigues hibázik, majd Faluvégi talál be a jobb szélről beugorva. 19–22
36. perc: Rodrigues esik el, törölni kell, majd Vjahirjeva lövése a sáncról pattan a kapuba. Ez is szerencse, Szucsánszki lövése Pessoa lábáról pattan a kapuba. 18–22
35. perc: Bíró hiába véd egyet, hetest kapnak a vendégek. Vjahirjeva a harmadik hetesét is gólra váltja. Pessoa védi Pena lövését, egyelőre nem alakulnak túl jól a dolgok ferencvárosi szempontból… 17–21
34. perc: Két perc a Rosztovnak és hetes a Fradinak, Dembélé áll ki, Pena pedig belövi a hetest. 17–20
33. perc: Ez pech! Rodrigues lövését Bíró szinte kivédi, végül azonban róla pattan be a labda. Labdaszerzés és újabb orosz gól, Manaharova a szerzője. 16–20
32. perc: Pessoa védéssel nyit, Pena kísérletét hárítja. Manaharova büntet a másik oldalon, megint három közte. Szerencsére nem sokáig, Pena megszerzi az első gólját a meccsen. 16–18
31. perc: Elkezdődött a második félidő, az oroszok támadhatnak. Makejeva beállóból, két védővel a nyakán is gólt dob. 15–17

1. FÉLIDŐ

30. perc: Rodrigues is remekel, Bíró lábai között talál utat a lövése a kapuba. Schatzl lövését védi a kapus, de Lukács összeszedi a kipattanót. Lukács próbálkozik a jobb szélről, és ő már nem hibázik. A másik oldalon Barbosa lövését nagy bravúrral védi Bíró, ezzel véget is ér az első félidő. A szünetben 16–15-re vezet a Rosztov-Don.
29. perc: Felkeményedett a Fradi védekezése, és most a szerencse is Bíró mellé állt, Bulatovics átlövése a kapufáról kipattan. Van der Heijden egy váratlan, test melletti lövéssel beveszi Szedojkina kapuját. 14–15
28. perc: Hetest kap a Fradi, Van der Heijden érkezik, azonban sajnos a kapufára dobja a labdát.
27. perc: Elek Gábor kap sárga lapot reklamálásért. Barbosa passzívnál tüzel, Bíró pedig ki is védi az átlövését.
26. perc: Rodrigues hibázik, Van der Heijden pedig gólt lő, így szerencsére csökken a különbség. 13–15
25. perc: Makejeva lő mellé egy nagy helyzetet, de a bírók szerint Lukács szabálytalankodott ellene, így hetest kapnak a vendégek. Vjahirjeva ezt a büntetőt is értékesíti. Pena passza pontatlan, négy góllal is elmehetnek az oroszok, vezetőedzőjük időt is kér. 12–15
24. perc: Pena összehúzza a falat egy remek lövőcsellel, majd Snelder elé pattintja a labdát, a holland beálló pedig értékesíti a ziccert. Bulatovics lövése lejön a lécről, de Barbosáé a kipattanó. 12–14
23. perc: Iljina kerül közel a falhoz, majd kegyetlenül a léc alá zúdítja a labdát. Először játszhat emberelőnyben a Fradi, Szlivinszkaja kap két percet, mivel Kovacsicsot vitte földre. 11–14
22. perc: Háfra lövését védi a kapus, de Lukács összeszedi a kipattanót. Dembélé kap sárga lapot. Jó az előkészítés Van der Heijdennek, aki szépen kilövi a bal alsó sarkot. 11–13
21. perc: Szucsánszki kezéből kicsúszik a labda, rohannak az oroszok, Manaharova pedig újabb gólt szerez. 10–13
20. perc: Rodrigues lő gólt, megint kettő a különbség, Elek Gábor időt kér. 10–12
19. perc: Szucsánszkit lövés közben egyértelműen faultolják, de nincs fújás, a kapus véd. A kipattanó Barbosáé, de szerencsére eltéveszti az üres ferencvárosi kaput.
18. perc: Elengednek egy faultos ferencvárosi lövést, majd az indítás után Manaharova ejti át Bírót. Van der Heijden lő egy remek gólt, a másik oldalon azonban Sneldert kiállítják, immár másodszor… Hetest is kapnak az oroszok, Vjahirjeva pedig biztosan gólra is váltja a büntetőt. 10–11
17. perc: Barbosa is hibázik, újabb gyors indítás, ám Lukács kísérletét ezúttal védi Szedojkina.
16. perc: Bíró mutat be egy újabb védést, majd a lerohanás végén Szucsánszki szerez gyors gólt. 9–9
15. perc: Szlivinszkaja is besárgul, Szucsánszki lövését pedig védi Szedojkina, viszont a kipattanót Schatzl begyűjti. Kovacsics ugrik fel a szaggatottról, majd a léc alá küldi a labdát. 8–9
14. perc: Rodriguest nem sikerült megállítani, emberrel a nyakán lő gólt. Mészáros kap is egy sárgát. 7–9
13. perc: Kovacsics emberhátrányban is beköszön egy remek egyéni akció végén, lelassítani sem tudták a védők. Bíró! Újabb szép védést mutat be, ezúttal Dembélé az áldozat. 7–8
12. perc: Vjahirjeva játékára egyelőre nincsen ellenszer, egy szép csel után újabb gólt szerez. Ráadásul Sneldert még ki is állítják két percre. 6–8
11. perc: Rodrigues nagyon harcos, ennek pedig gól a jutalma. Jovanovics nagy helyzetben a kapu fölé bombázza a labdát. 6–7
10. perc: Jovanovics lövése sem jó, Vjahirjeva azonban talpról az FTC kapujába küldi a labdát. Jovanovics javít, ezúttal a kapuba küldi a labdát. 6–6
9. perc: Újabb Bíró-bravúr, megint Makejeva kísérlete után hárít a kapus!
8. perc: Kovacsicstól elveszik a labdát, jöhetnek az oroszok…
7. perc: Schatzl remekel, a harmadik lövéséből is gólt szerez – először vezet az FTC! Na, nem sokáig, Dembélé is a bal szélről eredményes. 5–5
6. perc: Vjahirjeva lő gólt, majd Jovanovics fut rá a falra azonnal, és a kapuba bombáz. 4–4
5. perc: Makejeva lövését bravúrral védi Bíró, de nem sikerül lefordulni, egy technikai hiba miatt elveszik a labdát. Rodrigues nem talál kaput, nem úgy mint Scahtzl, aki újabb gólt szerez. 3–3
4. perc: Barbosa megint gólt dob, ezúttal a sáncról pattan a kapuba a labda. Jovanovics húzza le a bal szélre a labdát a másik kapunál, Schatzl pedig gólt szerez. 2–3
3. perc: Lépés miatt elveszik a labdát az oroszoktól, Bíró azonnal indítja Lukácsot, aki bedobja a ziccert. 1–2
2. perc: Jovanovics próbálkozik megint, ezúttal Szedojkina véd. Dembélé talál be a bal szélről, a másik oldalon Szedojkina védi Pena lövését. 0–2
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Ferencváros vezetheti az első támadást. Jovanovics lövése kijön a kapufáról, majd Barbosa az ellentámadásból rögtön beköszön. Szikora Melindának az esetnél letapadt a lába, nem is tudja folytatni, ölben kell levinni. Bíró érkezik a helyére a kapuba. 0–1

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a FTC-Rail Cargo Hungaria–Rosztov-Don mérkőzés a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjéből. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A BL-ben a tét már a budapesti négyes döntő: pénteken a Vardar Szkopje az FC Midtjylland otthonában, a CSM Bucuresti pedig a Metz ellen került előnybe.

„Biztos, hogy kiváló védekezésre és kapusteljesítményre, fegyelmezett támadójátékra lesz szükségünk, ám nem kérdés, hogy a győzelem a célunk. Nem számolgatunk vagy taktikázunk, mert százhúsz perc nagyon sok, de megpróbáljuk hazai pályán, a saját közönségünk támogatása mellett a lehető legjobb pozíciót kialakítani a magunk számára az első hatvan perc után” – mondta Elek Gábor, az FTC edzője.

„Nagyon jók az oroszok, gyorsak, főleg a visszarendeződésben, úgyhogy nemigen lehet szétfutni őket, nem számíthatunk sok könnyű gólra – mondta Szucsánszki Zita a Rosztov-Donról. – A támadójátékuk is remek, de a negyeddöntőért játszva az ellenkezője lenne furcsa: ha az ember megnézi a többi párharcot, egyik sem tűnt előre lefutottnak. Ami a miénket illeti, mindenképp szeretnénk győzni itthon, ha lehet, néhány góllal, és akkor már úgy játszhatjuk a visszavágót, hogy az oroszoknak azért ott van a kés a nyakukon, abból meg bármi kikerekedhet.”

Marija Jovanovics: A Rosztov ellen kétszer is a legjobbunkat kell nyújtanunk. A teljes interjú itt!