Női kézi NB I: Groot visszatért, Mörk újra megszórta magát

2017.11.15. 19:53
A címvédő Győri Audi ETO 30–26-ra nyert a Kisvárda ellen a hosszabb válogatott szünet előtti utolsó bajnoki mérkőzésén.

A több sérülés által sújtott kisalföldi csapatba visszatért a holland Nycke Groot, a sikerből azonban ismét a norvég Nora Mörk vette ki a részét a legnagyobb mértékben. A nehéz időszakon keresztülmenő jobbátlövő tízszer volt eredményes, míg az elmúlt hétvégén 13 góllal vezette győzelemre a Győrt a dán FC Midtjylland elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzésen.nehéz időszakon keresztülmenő jobbátlövő tízszer volt eredményes, míg az elmúlt hétvégén 13 góllal vezette győzelemre a Győrt a dán FC Midtjylland elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzésen.

A Dunaújváros hat góllal verte meg otthon a DVSC-t, míg a Vác hárommal nyert az MTK vendégeként.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA

GYŐRI AUDI ETO–KISVÁRDA MASTERGOOD 30–26 (15–12)
Győr, 2344
néző. V: Ónodi, Őri
GYŐR: Kiss É. – BÓDI 6, N. MÖRK 10 (5), Oftedal, BROCH 4, AMORIM 6, Görbicz 1. Csere: Grimsbö (kapus), Groot 2, Puhalák 1, Fodor, Varga E. Edző: Ambros Martín
KISVÁRDA: Dzsukeva – Orbán A. 1, DMITROVICS 8 (1), RADOJEVICS 4 (1), Szabó V. 1, Triscsuk 3, Rocha 4. Csere: Balog J. (kapus), Hakunova, Mihovics, MILANOVIC-LITRE 5, Umanec. Szakmai igazgató: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–1. 11. p.: 4–1., 16. p.: 8–3. 20. p.: 9–6. 28. p.: 13–11. 38. p.: 20–14. 43. p.: 21–17. 49. p.: 25–19. 54. p.: 27–21. 56. p.: 29–22
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/2
Ambros Martín:
– A válogatott világbajnoki szereplése előtt is a legfontosabb számunkra a két pont megszerzése volt. Jól jön most a pihenő, alkalmas a sorok rendezésére és az akkumulátorok feltöltésére.
Mátéfi Eszter: – Nagyon tisztességesen sikerült helytállni a világklasszisokkal tűzdelt győriek otthonában. Örülök, hogy támadásban szép akciógólokat tudtunk lőni, mai játékunk igazi csapatmunka volt.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ–DVSC TVP 24–18 (11–10)
Dunaújváros, 600
néző. V: Horváth P., Marton B.
DUNAÚJVÁROS: Tomasevics – Klujber 2, Kovács A. 3, Cifra 1, Micijevic 2, SZALAI 6, Kazai 3. Csere: OGUNTOYE (kapus), Nick, Takács D. 2, Bouti 1, Grosch, SZEKERCZÉS 4 (2). Edző: György László
DEBRECEN: Horváth-Pásztor – Varsányi 2, Punyko 3, BORGES-LIMA 5 (2), Pálsdóttir, Grigel 2, Hársfalvi 1. Csere: Lajtos (kapus), HAJDUCH 3, Sirián, Vantara-Kelemen 1, Csáki 1. Edző: Anton Tiselj
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 9. perc: 4–3. 18. p.: 9–5. 26. p.: 9–9. 40. p.: 17–12. 47. p.: 20–13
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
György László:
– Két nagyon fáradt csapat küzdelmében mi kevesebbet hibáztunk, valamint jobb volt kapusaink teljesítménye. Óriásit harcoltak játékosaim, minden elismerést megérdemelnek.
Anton Tiselj: – Nehéz a dolgunk, mert kevés játékosunk van. Erős a bajnokság, a Dunaújváros jobb csapat nálunk, de a jelenlegi helyzetünkben ez még inkább megmutatkozott, jobb játékosaik vannak.

MTK BUDAPEST–GVM EUROPE-VÁC 27–30 (13–14)
Népfürdő u., 300
néző. V: Bíró, Kiss O.
MTK: Terenyi – Slakta 3, Karnik Sz. 4, Tóth E. 5 (2), Dakos 4, Termány 3, Szádvári 1. Csere: Hlogyik (kapus), Valovics, GORLISZKA 4, Mód, Kovács G., Sallai 3, Kuti. Edző: Golovin Vlagyimir
VÁC: Arenhart – JOVETIC 4, Hámori 1, LAKATOS 10 (4), Helembai, Kovács P. 2 (1), Radoszavljevics 2. Csere: SUBA (kapus), De Souza, Kácsor 3, Szondi 1, Barján 2, Pappné Szamoránsky P. 1, DIÓSZEGI 4. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–1. 14. p.: 2–5. 18. p.: 4–9. 22. p.: 8–10. 25. p.: 9–13. 37. p.: 16–16. 42. p.: 16–19. 50. p.: 21–21. 56. p.: 22–26
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 5/5
Golovin Vlagyimir:
– Az első tizenöt percet túlizgultuk, túl nagy előnyt adtunk a Vácnak. Utána nagyot küzdöttünk, de a végén ziccereket hibáztunk, annak viszont örülök, hogy ilyen nagy csatára tudtunk késztetni egy, a bajnokság első felébe tartozó csapatot.
Szilágyi Zoltán: – Értékes két pontot szereztünk, és nagyon meg kellett küzdenünk érte, de a fontos pillanatokban jobban koncentráltunk. Örülök, hogy a vasárnapi kupameccs után visszataláltunk a helyes útra, és ismét az igazi arcunkat mutattuk.