Mörk vezérletével győri győzelem Dániában

2017.11.11. 15:15
Nora Mörk volt az ETO vezére Dániában (Fotó: Dömötör Csaba)
A női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 5. fordulójában a Győri ETO győzelmi reményekkel látogatott a dán Midtjylland otthonába. A magyar címvédő fergetegesen kezdett, roppant gyorsan hatgólos előnyre tett szert, amely elolvadt ugyan, de kettő maradt belőle a félidőre is. A folytatásban is nagy küzdelmet vívott a két csapat, és végül a 13 gólos Nora Mörk vezérletével három góllal sikerült a győzelem a küzdelmes, de jogosan megnyert találkozón.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
B-CSOPORT
FC MIDTJYLLAND (dán)–GYŐRI AUDI ETO KC 24–27 (12–14)
Ikast, 2190
néző. V: Marín, García Serradilla (spanyolok)
MIDTJYLLAND: Englert – Jakobsen 2, BURGAARD 6, Troelsen, S. Pedersen 2, KRISTIANSEN 11, Augustesen. Csere: Ryde (kapus), Friis 2, Loeseth 1, Fauske, Gantzel Pedersen, Ellebaek, Bjerregaard. Edző: Kristian Kristensen
GYŐR: Kiss É. – Bódi, N. MÖRK 13 (1), OFTEDAL 5, Broch 2, AMORIM 2, Görbicz 2 (2). Csere: Grimsbö (kapus), Puhalák 3, Althaus, Fodor Cs. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–4. 13. p.: 3–8. 19. p.: 7–10. 26. p.: 11–12. 37. p.: 17–17. 44. p.: 20–21. 50. p.: 22–23. 56. p.: 23–26
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 4/3
Ambros Martín:
– Meg akartuk nyerni a meccset, mert ez a hatvan perc számukra nem csak a két pontról szólt, először nyertünk a Midtjylland otthonában. A jó kezdés után a második félidőre feljöttek a hazaiak, a meccs pedig gyakorlatilag újra kezdődött, de a végén megmutattuk a bennünk lévő erőt és tüzet. Anja súlyosnak tűnő sérülése valósággal sokkolt minket, a jövő héten derül ki, mennyit kell kihagynia.

Hazai pályán könnyen nyert a Győr a Midtjylland ellen, de nem mehetett biztosra, mert hazai pályán a Rosztov sem tudta megverni a dánokat.

Ehhez képest lehengerlően kezdett a Győri ETO, Mörk sorra dobta a gólokat, és mire a hazai edző kikérte mindkét idejét, a 17. percben már hat góllal vezetett a zöld-fehér csapat.

Úgy tűnt, a dánok nem találják a ritmust, rengeteg technikai hibával bosszantották a közönségüket. Aztán a második időkérés után fokozatosan feljöttek, és az ETO gyengélkedni kezdett. És bár egy gólnál nem tudtak a dánok közelebb kerülni, azért maradt hiányérzet a tetemes előny elherdálása miatt.

Az első félidőben Anja Althaus ütközött egy csapattársával, fájlalta a térdét, és le kellett cserélni. Súlyosnak tűnt a sérülés, de nem lehetett tudni, hogy mennyire.

Kétgólos győri előnnyel fordultak a csapatok, és a második félidőben sem nagyon változott a játék képe, legfeljebb annyiban, hogy a 37. percben sikerült a hazaiaknak egyenlíteni. Ezután egy-két góllal vezetett az ETO, elsősorban Nora Mörknek hála, aki egészen szenzációsan játszott, a meccs végére 13 gólig jutott.

Nagy küzdelemben az utolsó öt percnek egygólos előnnyel vágott neki a Győr, és nagyon taktikus játékkal kihasználta ellenfele rontásait, így végül három góllal nyert. A magyar csapat nagy küzdőszellemről tett tanúbizonyságot, és megszerezte a roppant fontos két pontot.

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. GYŐRI AUDI ETO KC 5 4 1 127–109 +18 8
2. Rosztov-Don (orosz) 5 3 2 122–118 +4 6
3. FC Midtjylland (dán) 5 3 2 114–120 –6 6
4. Brest (francia) 5 5 115–131 –16 0

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, három góllal nyert a Győr. 24–27
60. perc: Görbicz
labdát szerzett, Puhalák indult, és bedobta. 24–27
60. perc:
Ha valami egetrengető nem történik, akkor nyer az ETO.
59. perc:
Eladták a labdát a dánok, nem siette el a támadást a Győr.
59. perc:
Kettős előnyben Mörk hibázott.
59. perc: Görbicz
tört be a védőfalba, belenyúltak az arcába, ezért Löseth is kapott egy kétpercest.
58. perc: Kristiansen
alulról, hihetetlen erővel lőtt a léc alá. 24–26
57. perc:
A hetest Mörk a jobb fölsőbe vágta. 23–26
57. perc: Amorim
tört be, lerántották, hetes, Pedersent pedig kiküldték két percre.
57. perc:
Heteshez jutott a Midtjylland, amelyet Kristiansen végzett el, és a kapufa mentett.
56. perc: Mörk
ezúttal a jobb szélre került, és onnan is bevágta. Ez volt neki a tizenkettedik. 23–25
55. perc: Kristiansen
ugrott fel két lábbal, és a bal alsóba lőtt. 23–24
54. perc:
Nagyon küzdelmesek az utolsó percek, Mörk viszont hozta a formáját, és újabb gólt szerzett. 22–24
53. perc: Kristiansen
lövését Grimsbö védte.
52. perc:
Újabb technikai hiba a dánoknál, de a győri akció is fölével végződött.
51. perc:
Olyannyira nem, hogy Amorim átadása után Broch lőtt a bal alsóba. 22–23
51. perc:
Eladta a labdát a Győr, de nem tudott előnyt szerezni a Midtjylland.
50. perc: Győri időkérés.
50. perc: Burgaard
bezzeg belőtte! 22–22
50. perc: Bódi
került helyzetbe, de kihagyta.
49. perc:
Hiába jelezték a bírók, hogy passzív, Burgaard úgy bevágta a jobb felsőbe, mint a pinty. 21–22
48. perc: Broch
kapott labdát beállóban, és ezúttal belőtte. 20–22
48. perc:
Régen volt gól, és most sem lett, mert Trölsen mellé lőtt.
47. perc:
Ügyes betörés után Görbicz harcolt ki hetest. Ő maga is lőtte, de Englert kifogta!
46. perc:
Elrontott győri támadás után a dánok is rosszul passzoltak.
45. perc:
Gyorsan indult Kristiansen, de Grimsbö most túljárt az eszén, és védett.
45. perc:
Belemenés a Midtjylland csapatánál, de újabb győri kapufa.
44. perc:
Eladták a dánok, gyors indítás végén Puhalák lőtt kapufát.
44. perc: Dán időkérés.
44. perc: Mörk
tört be, és a jobb felsőbe lőtt. 20–21
42. perc:
Elrontott dán támadás után Mörk eladta a labdát, Kristiansen pedig kiegyenlített. 20–20
41. perc: Mörkben
lehet bízni, óriási kedvvel játszik, és megint ő szerezte a gólt is. 19–20
41. perc:
Nem akar lemaradni a Midtjylland, sikerült az egyenlítés. 19–19
40. perc:
Fontos pillanatban újra vezetést szerzett Mörk, akinek ez volt a nyolcadik találata. 18–19
39. perc: Elhibázott győri akció után a vezetésért támadhattak a dánok, de Grimsbö védett.
39. perc:
Nem siettették a dánok a támadást, majd Kristiansen lövése a blokkról szerencsésen a hálóba vágódott. 18–18
37. perc:
A hetest Görbicz a bal alsóba lőtte. 17–18
37. perc: Amorim
harcolt ki hetest és emberelőnyt.
37. perc:
Az ellentámadásból Jakobsen könnyen lőtt gólt a jobb szélről. 17–17
37. perc: Görbicz
került helyzetbe, de a kapufa mentett.
36. perc:
Technikai hiba után gyorsan indultak a dánok, Kristiansen pedig belőtte. 16–17
35. perc:
Nem elég, hogy Burgaard betörés után gólt lőtt, Brochot kiküldték két percre. 15–17
35. perc: Oftedal
volt nagyon harcos, és a lövése bevánszorgott a hálóba. 14–17
33. perc: Grimsbö
megint védett, Amorim viszont labdát vesztett, ezt használta ki Friis, aki végigrohant a pályán, és a bal alsóba lőtt. 14–16
33. perc:
Hibáztak a dánok támadásban, Mörk viszont egyéni akció végén a jobb alsóba talált. 13–16
32. perc: Oftedal
ezúttal a kapust találta el.
32. perc:
Szép góllal szépítettek a dánok, Jakobsen révén. 13–15
31. perc: Oftedal
mindjárt lőtt is egy gólt, mert szétnyílt előtte a védőfal. 12–15
31. perc:
Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, a tetemes előnyből kettő maradt a szünetre. 12–14
30. perc:
Lövésblokkolás után a félidő utolsó akciója a Győré lehetett, Oftedal nagyon kilőtte a jobb fölsőt. 12–14
29. perc: Mörk
lövését kiszedte a kapus, a döntetlenért támadtak a dánok.
29. perc:
Emberhátrányban Friis lőtt gólt a bal szélről. 12–13
28. perc: Amorim
szedte össze a labdát, és a kapu bal oldalába lőtt. 11–13
28. perc: Bjerregaard
volt túlságosan szigorú, két percre kiküldték.
26. perc: Grimsbö
szépen védett, de az ETO támadása nem volt jó. Aztán Löseth szerzett labdát, és bedobta. 11–12
25. perc: Puhalákban
ezúttal is meg lehetett bízni, szép gólt lőtt a szélről. 10˜–12
24. perc: Jakobsen
elég gyorsan büntetett a bal szélről. 10–11
24. perc: Amorimot küldték ki két percre.
23. perc: Puhalák
a legjobbkor lőtt gólt a bal szélről. 9–11
22. perc:
Eltékozolt győri támadás után Kristiansen volt eredményes. 9–10
21. perc: Győri időkérés.
21. perc:
Kettőre jöttek fel a dánok, Burgaard hatalmas átlövése jutott a kapuba. 8–10
20. perc: Görbicz
próbálkozott, de a kaput sem találta el.
19. perc:
Labdát vesztett az ETO, és feljöttek a hazaiak. Kristiansen lőtt a kapu bal oldalába. 7–10
18. perc:
Rontott győri támadás végén Althaus maradt a földön, ez nem érdekelte a dánokat, bedobták. 6–10
18. perc:
Öröm a hazaiaknál, megint Burgaard volt eredményes. 5–10
17. perc: Mörk
vette észre, hogy szabad az út, belőtte a hatodik gólját is. 4–10
16. perc:
Valamelyest hatottak a szavak, mert Burgaard óriási gólt lőtt a jobb fölsőbe. 4–9
16. perc: Elrontott győri támadás után dán időkérés.
15. perc: Burgaard
lövése a kapufa közelébe tartott, Kiss védett.
14. perc:
A hetest Görbicz bevágta. 3–9
14. perc:
A kapufát találták el a dánok, Bódi pedig hetest harcolt ki.
13. perc: Oftedal
fordult le a védőjéről, és szépen lőtt a jobb alsóba. 3–8
12. perc: Oftedal
lövése ezúttal nem jutott a hálóba, de az ellentámadást Kiss Éva hatástalanította.
11. perc: Pedersen
fordult be, és lőtt szép gólt a léc alá. 3–7
10. perc:
Eladták a labdát a hazaiak, Amorim pedig büntetett. 2–7
9. perc: Oftedal
alakított ki magának helyzetet, és be is lőtte. 2–6
8. perc: Kristiansen
volt ügyes, talpról talált be. 2–5
8. perc:
Most a jobb szélről lőtt gólt a Győr. Vajon ki szerezte? Természetesen Mörk! 1–5
7. perc:
Megtört a jég, Pedersen révén szépített a Midtjylland. 1–4
6. perc:
Nem hatott a szép szó, eladták a labdát, Mörk pedig a kapufa segítségével nagy dugót ragasztott a hazai kapuba. 0–4
6. perc: Dán időkérés.
4. perc: I
smét technikai hiba a Mídtjyllandnál, Mörk ezúttal a bal szélen tűnt fel, de onnan is bedobta. 0–3
4. perc:
Rossz passz után jöhetett az ETO, Mörk gyorsított fel, majd nagy gólt lőtt. 0–2
3. perc:
Kölcsönös ügyetlenkedések után Mörk kapta a labdát beállóban, és szépen ki is használta a helyzetet.
1. perc:
A dánok a kapufát találták el, majd az ETO is eladta a labdát.
1. perc: Elkezdődött a meccs, a hazaiak tiszta lilában, a Győr tiszta fehérben játszik.