A Ferencváros 32–29-re legyőzte idegenben a korábbi éllovas Érdet, így megőrizte veretlenségét és élre állt a női kézilabda NB I-ben.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA, 8. FORDULÓ
ÉRD–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 29–32 (14–18)
Érd, 2200
néző. V: Herczeg, Südi
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 11 (3), M. GONZÁLEZ 4, A. Bulatovics, Kisfaludy 2, Klivinyi 6, C. Lassource. Csere: Foggea (kapus), Signaté 1, Tóth G., Gávai 2, Roberts 1, Kiss N. 2. Edző: Szabó Edina
FTC: BÍRÓ – Faluvégi 1, Van Der Heijden 6 (4), KOVACSICS 6 (3), SNELDER 2, Szucsánszki 4, Schatzl Nadine 3. Csere: Szekeres, Pena 3, Mészáros R., Márton 1, Hornyák D. 2, Háfra N. 3, Lukács 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–3. 10. p.: 5–4. 20. p.: 9–12. 25. p.: 10–15. 37. p.: 16–19. 42. p.: 19–22. 51. p.: 24–29. 56. p.: 28–30
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 8/7
Szabó Edina:
– Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez! A csapatunk végig jól küzdött, nem játszott jól, de nagyot küzdött.
Elek Gábor: – Elég baljós előjelekkel érkeztünk a mérkőzésre Jovanovics kiesésével, aztán a bemelegítés alatt Penának is kifordult a bokája, miután szerencsétlenül rálépett valakinek a lábára. Úgy is nézett ki, hogy nem tud játszani, de aztán csak jött, és segített rajtunk. Nagyon fontos győzelmet arattunk, és iszonyatosan nagy betűkkel mondanám ki, hogy csapatként nyertünk ma.

Nagyon úgy tűnik, hogy ebben a szezonban is a Győr, Ferencváros, Érd trió dönti el az első három hely sorsát. Hogy melyik együttes hol végez ezen belül, az leginkább azokon a rangadókon múlik, amelyeken ez a három csapat játszik egymással.

Szabó Edina csapata elsősorban saját otthonában képes meglepni a két BL-résztvevőt, így volt ez a múlt idényben is, amikor az Érd 31–30-ra megverte az FTC-t.

Alighanem a visszavágás vágya is fűtötte a mezőny egyetlen veretlen csapatát a forduló előtti listavezető ellen, ám Elek Gábor együttese nem túl jó előjelekkel várta a mérkőzést, Marija Jovanovicson – a zöld-fehérek egyetlen klasszikus átlövőjén – ugyanis kedden porcműtétet hajtottak végre, a találkozó előtti bemelegítésen pedig Nerea Pena bokasérülést szenvedett.

Mindezek ellenére jól kezdett a Fradi, Laura van der Heijden két hetesével, valamint Schatzl Nadine találatával 3–0-ra meglépett. A hazai csapatot Klivinyi Kinga vette a hátára, Pena pedig be tudott szállni ugyan, de láthatóan fájdalommal küzdve játszott – 18 percig lényegében fej fej mellett haladtak a csapatok.

A védekezése viszont nem állt össze egészen a hazaiaknak, Kovacsics Anikó jól mozgatta a társait, Szucsánszki Zita sorra szerezte a gólokat. A hazaiak legrosszabb időszakában csak Katarina Krpezs-Slezákra lehetett számítani.

Pena (középen) fájós bokával is visszaállt

14–18-as állásról kezdődött a második félidő, amelyben sokáig ugyanabban a mederben folyt tovább a meccs – a Fradi őrizte 3-4 gólos előnyét. A 46. percben már hattal vezetett az FTC (20–26), ám az Érd az utolsó öt percben nagy hajrát indított. A felzárkózást leginkább Bíró Blanka állította meg, aki az egész meccsen a legfontosabb pillanatokban fogott meg egy-egy ziccert.

A Ferencváros 32–29-re győzött, így megőrizte veretlenségét, és az élre is állt. A két csapat a világbajnokság miatt december 30-án lép ismét pályára az NB I-ben.

VÁLOGATOTT JÁTÉKOSOK SOKASÁGA A PÁLYÁN

Decemberben kezdődik a női kézilabda-világbajnokság, amelyen a magyar válogatott is részt vesz.
Kim Rasmussen szövetségi kapitány már kihirdette a végeleges keretét, melyben 5 érdi és 7 ferencvárosi játékos kapott helyet: Janurik Kinga, Tóth Gabriella, Kisfaludy Anett, Klivinyi Kinga, Gávai Szonja (mindannyian Érd), Bíró Blanka, Lukács Viktória, Háfra Noémi, Kovacsics Anikó, Mészáros Rea, Szekeres Klára, Schatzl Nadine (mindannyian FTC).

A teljes keretet és a világbajnokság adatbankját ide kattintva találja!

Ez a vége. Győzött a Ferencváros.
60. perc:
hatott az időkérés, Kovacsics szép gólt szerzett. (28–32) Kisfaludy még betalált. 29–32
59. perc: Klivinyi harcolt ki egy kétperces kiállítást. Megint Szekeres volt a „bűnös”. Eladta a labdát az Érd, másfél perc van hátra. Időt kért a Ferencváros.
57. perc: Pena harcolt ki hetest. Kovacsics belőtte. (28–31) Az ellentámadást Gávai mellélőtte.
56. perc: újabb támadást rontott el a Fradi, Szekerest pedig kiállították. Krpezs-Slezák révén azonnal kihasználta az emberelőnyt az Érd. 28–30
55. perc: Elek Gábor arra hívta fel a figyelmet, hogy ne kapjanak gyors gólt a lányai. Nem sikerült betartani, Kiss gyorsan betalált. 27–30
54. perc: Krpezs-Slezák nem rontotta el a lerohanást. Már 10 gólos. (26–30). Vendég időkérés.
54. perc: Roberts egyedül vezethette kapura a labdát, Bíró védett. 25–30
53. perc: az időkérésről visszatérve gyakorlatilag azonnal betalált Kiss. 25–30
52. perc: Háfra jó passzcsel után megszerezte az ötödik gólját. Hazai időkérés. 24–30
51. perc: Kovacsics állította vissza az ötgólos különbséget. 24–29
50. perc: Szucsánszki szerzett labdát, de utolérték, nem is tudta belőni. Nem úgy Gávai a másik oldalon. 24–28
49. perc: Klivinyi hosszú idő után lőtt újabb gólt. 23–28
48. perc: Kisfaludy jó labdát kapott, belőtte az első gólját. A másik oldalon Háfra villant. 22–28
47. perc: Roberts talált be igen nehéz helyzetből. Azért volt nehéz, mert Mészáros szabálytalankodott közben, ki is állították. (21–26) Emberhátrányban is kiharcolt egy hetest a Fradi. Kovacsics lőtte be. 21–27
46. perc: Háfra is hozzászólt a meccshez, majd indításból Lukács is eredményes volt. 20–26
45. perc: Pena
egyre jobban van, megint betalált, Signaté gyorsan válaszolt. 20–24
44. perc: Pena visszatért, lőtt is egy gólt. 19–23
43. perc: közel állt az újabb gólhoz az Érd, Krpezs-Slezák kapott jó indítást, de Bíró nagyot védett.
42. perc: az emberhátrányban támadó Fradi lehozta a kapusát, ám elveszítette a labdát, így Gávai az üres kapuba lőhetett. 19–22
41. perc: Sneldert kiállították, Krpezs-Slezák pedig ezúttal hetesből szerzett gólt. 18–22
40. perc: Kovacsics szerzett szép gólt. 17–22
39. perc: megint Snelder, majd González betörésből. 17–21
38. perc: Snelder hasonlóan jó ütemben kapott labdát, ő sem hibázott. 16–21
37. perc: megvan a félidő első érdi gólja is, Gonzáleznek köszönhető. (15–19) Később Krpezs-Slezák futott be szépen, meg is kapta a labdát és gólt lőtt. 16–19
36. perc: Snelder harcolt ki hetest, Signatét kiállították. A hetest megint Van der Heijden végezte el, ám Foggea lábbal védte. A francia kapus később egy ziccert is megfogott.
35. perc: most pedig Signaté védekezett jól Szucsánszkin.
33. perc: Schatzl szedett össze egy kipattanót, majd lőtte a kapuba. 14–19
32. perc: Szucsánszki óriásit védekezett: a meginduló Krpezs-Slezák elé állt be jó ütemben.
31. perc: Bíró mutatott be azonnal egy védést.

Elkezdődött a második játékrész!

1. FÉLIDŐ

Egy-egy pontatlan támadással fejeződött be a félidő.
30. perc: Bíró óriási ziccert fogott meg.
29. perc: Márton növelte tovább a vendégek előnyét. (13–18). Az ellentámadásból González is gólt szerzett. 14–18
28. perc: az Érdnél pedig Krpezs-Slezák tartja életben a reményeket. Időt kért a Fradi. 13–17
27. perc: Hornyák állt be és lőtt is egy gólt. (12–16) Hornyáknak megjött a kedve a gólszerzéshez, ismét ő talált be. 12–17
26. perc: Schatzlt is kiállították, Krpezs-Slezák pedig hetesből szerzett gólt. Nem sokkal később indításból is betalált a szerb. 12–15
25. perc: előbb Janurik fogott meg bravúrral egy ziccert, kicsivel később azonban megint a Fradinál volt a labda. Újabb hetes következhetett, Signatét kiállították, Kovacsicsot pedig ápolni kell. Van der Heijden értékesítette a büntetőt. 10–15
24. perc: hosszas vendég támadás végén Szucsánszki Zita Janurik érintésével szerzett gólt. 10–14
22. perc: Kovacsics állt oda az újabb FTC-heteshez. Ő is belőtte. 10–13
21. perc: az emberelőnyt első nekifutásra nem használták ki a hazaiak, másodjára Krpezs-Slezák lőtt gólt. 10–12
20. perc: Van der Heijden a mezőnyből is betalált, később Sneldert állították ki két percre. 9–12
19. perc: Szucsánszki lőtt nagy gólt, a másik oldalon Lassource hagyott ki ziccert. 9–11
18. perc: Klivinyi
távoli lövésébe csak beleérni tudott Bíró. Az ellentámadásból Faluvégi használta ki a helyzetét. 9–10
17. perc: egymás után kétszer is jól védekezett az Érd, ám egyszer az indításnál adta el a labdát, majd támadó szabálytalanságot láttak a játékvezetők.
15. perc: Kisfaludy harcolt ki hetest, amelyet Krpezs-Slezák értékesített. 8–9
14. perc: Bíró védése után Schatzl kapott labdát jó helyzetben a szélen, növelte is a Fradi előnyét. Érdi időkérés. 7–9
13. perc: Van der Heijden és Krpezs-Slezák váltott gólt gyorsan. (7–7) Van der Heijden lőtt újabb gólt büntetőből. 7–8
12. perc: Szucsánszki az előzőhöz hasonló gólt szerzett, a másik oldalon Klivinyi válaszolt. 6–6
11. perc: Szucsánszki
talált rést a védőfalban és egyenlített. 5–5
10. perc: Klivinyi lövése talált utat a kapuba a kezek alatt. Gyönyörű gól volt. (4–4) Létszámfölénybe került az Érd (a sérült Pena maradt le), ezt kihasználva Klivinyi talált be ismét. 5–4
9. perc: Pena már visszatért egyébként, olyannyira, hogy indításból lőtt is egy gólt. 3–4
8. perc: Klivinyi mutatott be egy parádés passzcselt és dobott gólt ziccerből. Egál: 3–3
7. perc: Krpezs-Slezák szép góljával zárkózott az Érd, majd Janurik védett ismét. 2–3
6. perc: Janurik először találkozott a labdával, Van der Heijden lövését védte.
5. perc: Klivinyi átlövését Bíró hárította, a másik oldalon Schatzl talált be szélről. (0–3) González is lőtt egy gólt, ez az első hazai találat. 1–3
3. perc: újabb hétmétereshez jutott az FTC, ezt is Van der Heijden lőtte be. 0–2
2. perc: az első érdi támadást szabálytalanságok és/vagy Bíró védései állították meg.
1. perc: Kovacsics révén jutott heteshez a Fradi. A büntetőt Van der Heijden értékesítette. 0–1

Elkezdődött a mérkőzés!

A találkozó előtti bemelegítésen megsérült Nerea Pena bokája. Meglátjuk, tudja-e vállalni a játékot.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat az Érd–Ferencváros NB I-es női kézilabda-mérkőzés online tudósításában!

A hazai női élvonal elmúlt jó néhány éve a Győr és a Fradi különcsatájáról szól, a két BL-résztvevő mögött pedig rendszerint az Érd végzett a harmadik helyen: úgy néz ki, ebben a szezonban is az említett három együttes „bérli ki a dobogót”.

Hogy az első három helyen belül melyikük hol végez, az leginkább a maihoz hasonló rangadókon múlik. Ebben az idényben a Győr 34–27-re legyőzte az Érdet, a Ferencváros pedig 27–25-re megverte az ETO-t.

Szabó Edina csapata a Győr elleni fiaskón kívül az összes meccsét megnyerte, az FTC még veretlen, ám mivel az Érd több meccset játszott, vezeti a tabellát.

A zöld-fehérek már csak azért sem vehetik félvállról az ütközetet, mert amikor legutóbb az Érdnél jártak, akkor 31–30-as vereséget szenvedtek.

„Ahogy látom, az érdi csapat nagyon nagy önbizalommal játszik, és olyan sebességgel, amely még nemzetközi szinten is kiemelkedő. Na, nem mintha tavaly ne lettek volna gyorsak, de azóta ezt fokozták – mondta az FTC vezetőedzője, Elek Gábor a Nemzeti Sportnak. – Nagyon jó a kapusuk, remek formában játszanak, és támadásban sok variációs lehetőségük van. Maradjunk annyiban, hogy szép feladat lesz ez a mérkőzés.”

„Kemény meccs lesz, az biztos, de nap mint nap csiszolunk a védekezésen – ezt már Szabó Laura, az Érd beállója nyilatkozta. – A Fradinak szinte nincs gyenge pontja, mindenben erős, nekünk viszont elöl még javítanunk kell a játékunkon, pontosabban kell szerveznünk a támadásokat. A védelem szerintem rendben lesz, a kapusteljesítményre pedig egy szavunk sem lehet. Erősségünk, hogy csapatként is jól funkcionálunk, tudunk egymásért küzdeni, és valaki mindig akad, aki átlendíti a nehezebb periódusokon a társaságot. Amivel tavaly nyerni tudtunk, ugyanazt kell betartani most is, ami már csak azért sem lehetetlen, mert nyáron szerintem tovább erősödtünk.”