Női kézi KEK: hihetetlen végjáték után búcsúzott az Érd

2014.02.08. 17:42
Az érdiek számára a végén úszott el a továbbjutás (Fotó: Czerkl Gábor – NS-archív)
A női kézilabda KEK nyolcaddöntőjének visszavágóján az Érd 31–22-re kikapott a Buxtehuder SV otthonában, így 54–54-es összesítéssel, idegenben szerzett eggyel kevesebb góllal kiesett.

A két csapat érdi mérkőzésén szoros első félidőt követően a második játékrész közepétől folyamatosan ellépett a magyar együttes, amely végül kilenc góllal, 32–23-ra nyert.

A visszavágó aztán pocsékul indult a handballerd.hu tudósítása szerint, a vendégcsapatnak már a 4. percben időt kellett kérnie (4–0). A magyar együttes 11–8-ig tartotta ezt követően magát, a szünetre pedig 16–12-es hátránnyal érkezett meg.

A fordulást követően folyamatosan ellépett riválisától a német klub, amely a 40. percre ledolgozta hátrányát (22–13).

A 8-9 gólos különbség az 52. percig fennállt, ekkor hosszú idő után ismét közelebb ért az Érd (26–19), és még az 57. percben is csak hét volt közte (29–22). A honlap beszámolója szerint azonban az utolsó percben kétszer is betaláltak a németek, és végül 31–22-re nyertek, amivel pont kiejtették idegenben szerzett eggyel több góljuknak köszönhetően az érdieket.

NŐI KÉZILABDA KEK
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Buxtehude (német)–Érd 31–22
(16–12)
Buxtehude, 1200 néző. V: M. Kurtagic, M. Wetterwik (mindketten svédek)
BSV: LENZ (kapus) – HAYN 3, Oldenburg 1, BÜLAU 7(4), AGREN 4, Techert 4, Deen 3. Cs: Gronemann (kapus), STAPELFELDT 8, Ziegler 1, Lamp. Edző: Dirk LEUN
ÉRD: Janurik – Koren 2, Kovács A. 1, Bognár 2, Kisfaludy, Triscsuk 3, SCHATZL 5. Cs: Oguntoye, Gridnyeva (kapusok), Szekeres, Klivinyi 4, Vukcsevics 3, Wolf 2(2), Balog. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4-0. 10. p.: 5–3. 27. p.: 15–10. 40. p.: 22–13. 45. p.: 24–16. 49. p.: 19–14. 52. p.: 26–19. 57. p.: 29–22. 60. p.: 30–22.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4 ill. 2/2.
Továbbjutott: a Buxtehude, 54–54-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.