Női kézi KEK: megnyugtató érdi előny a németországi visszavágóra

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2014.02.01. 17:09
Kovács Anna veszi célba a vendégek kapuját (Fotó: Czerkl Gábor)
Az Érd női kézilabdacsapata 32–23-as győzelmet aratott a Buxtehuder SV ellen a női kézilabda KEK nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. Az érdiek a második félidő közepétől folyamatosan elhúztak német ellenfelüktől, miután a vendégek átlövésből szinte képtelenek voltak bevenni a hazaiak hálóját, Janurik Kinga pedig remekül védett.

NŐI KÉZILABDA KEK
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
ÉRD–BUXTEHUDER SV (német) 32–23 (14–12)

Érd, 2000 néző. V: Prashtalo, Todorovic (bosnyákok)
ÉRD: Oguntoye – Koren 2, Kovács A. 6, Bognár 1, Vukcsevics 3, TRISCSUK 5, Schatzl 2. Cs: Gridnyeva, JANURIK (kapusok), Szekeres, KLIVINYI 5, Kisfaludy 1, Wolf 3(3), Balog 2(2), Oláh 2(2). Edző: Szabó Edina
BSV: LENZ (kapus) – Hayn 2, Oldenburg 1, Bülau, AGREN 6, TECHERT 4, Deen 2. Cs: Gronemann (kapus), Lembke 2, STAPELFELDT 3, Prior 3(3), Lamp. Edző: Dirk Leun
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–3. 12. p.: 5–3. 17. p.: 6–6. 23. p.: 8–10. 27. p.: 12–11. 36. p.: 17–16. 42. p.: 22–16. 50. p.: 27–19. 57. p.: 31–21.
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 10/7 ill. 4/3.
Szabó Edina:
– A nagy különbségű győzelem különösen értékes a remek német csapat ellen. Óriási alázatra, bátorságra lesz szükségünk a visszavágón, ahol egy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk. Gratulálok a lányoknak a győzelemhez!
Dirk Leun: – Nem adtuk még fel! Rengeteg gól volt ma is, így még bármi lehet. Mindent megteszünk majd hazai pályán, hogy megfordítsuk a párharcot.
A visszavágót jövő szombaton rendezik Buxtehudében.

A magyarok jól kezdtek, de a vendégek is tartották magukat, s bár 6–3-ra, majd 6–5 után 8–6-ra sikerült megugrania az Érdnek, a Buxtehude utolérte a hazai csapatot. Mi több: sorozatban lőtt gólokkal a vezetést is átvette (8–10). Az első félidő hajrája azonban a vendéglátóknak sikerült jobban, akik fordítottak, és kétgólos előny mellett várhatták a folytatást (14–12).

A második harminc perc elején egy ideig maradt az egy-két találatnyi különbség, utána viszont az Érd tempósabb és hatékonyabb játékot produkálva elhúzott 22–16-ra. Nem vett vissza a hazai együttes az iramból, aminek jutalmaként előbb 25–18-as, majd 27–19-es vezetést mutatott az eredményjelző. A meccs finisében – három perccel a lefújás előtt – sikerült tízgólosra növelni az előnyt (31–21), amiből kilenc a legvégén is megmaradt, így komoly továbbjutási eséllyel várhatja az Érd a jövő szombati, németországi visszavágót.