Női kézi NB I: a Debrecen nem tudta legyőzni a Siófokot

2023.04.27. 19:41
A Siófok kiharcolta idegenben a döntetlent (Fotó: Facebook/Siófok KC)
A DVSC meglepetésre 21–21-es döntetlent játszott otthon a Siófok KC-val, míg a Mosonmagyaróvár 39–25-re megverte idegenben az Érdet a női kézlabda NB I csütörtöki játéknapján.

Meglepő módon a Siófok az első félidőben nem engedte ellépni a Debrecent, sőt épp a szünet előtt még a vezetést is sikerült megszereznie. A fordulás követően sem változott a játék képe, akárhogy próbálkozott a DVSC nem sikerült elhúzni ellenfelétől, sőt az utolsó percben még nekik kellett a döntetlenért is támadni – 21–21 lett a vége.

A hazai gárdánál szépen megoszlottak a gólok, Planéta Szimonetta és Kácsor Gréta is négy-négy góllal járult hozzá a végeredményhez, míg a vendégeknek Dejana Milosavljevichat góllal volt a csapat legértékesebb játékosa.

Egyik legjobbja, a bajnokságban 18 mérkőzésen 122 gólig jutó Kopecz Barbara nélkül vágott neki a dobogóra hajtó Mosonmagyaróvár elleni mérkőzésének a kiesés elől menekülő Érd. Igaz, Gyurka János csapatának kerete sem volt teljes, hiszen Bardi Fruzsinára és Mihály Petrára sem számíthatott.

A vendégek Szemerey Zsófi védései ellenére sem kezdtek jól, de hiába vezetett 9–8-ra a 16. percben az Érd, ezt egy 12 perces hazai gólcsend követte, miközben Tóth Eszterék nyolcszor is betaláltak, már a szünet előtt eldöntve a lényegi kérdéseket (9–16). Ráadásul a 25. percben még Gerháth Kincsőt ki is állították, amikor egy mosonmagyaróvári indításnál csúnyán leütközte Pásztor Noémit, aki hosszasan jegelte homlokát. A játék képe a folytatásban sem változott, a lendületesebben és pontosabban játszó Mosonmagyaróvár pedig simán nyert 39–25-re.

KÉZILABDA
NŐI NB I
DVSC Schaeffler–Siófok KC 21–21
(13–14)
Debrecen, 1000 néző. V: Bóna, Földesi
DVSC: Gabriel – Töpfner 2, Planéta 4, Vámos P. 3, Bordás 1, Kácsor 4, PETRUS 3. Csere: Giegerich (kapus), FÜZI-TÓVIZI 2, Hámori K., Szabó N. 2 (2), Csernyánszki. Edző: Szilágyi Zoltán
SIÓFOK: HERCZEG L. – Kojics 3, Sirián 2, Abdourahim, MILOSAVLJEVIC 6, Mavsar 4 (2), Kajdon. Csere: Rajcsics (kapus) Lakatos R., Debreczeni-Klivinyi 2, N'DIAYE 4, Such. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 11. p.: 6–3. 18. p.: 8–8. 25. p.: 12–10. 28. p.: 12–13. 39. p.: 15–14. 48. p.: 18–16. 55. p.: 20–20. 59. p.: 20–21
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
Szilágyi Zoltán: – Fejben még Tatabányán voltunk, ez látszott a csapaton. Egy bizonyos szint felett nem megyünk bizonyos szint alá. Sajnos ezúttal nálunk több olyan teljesítmény is volt, ami nem érte el az elvárhatót. Talán a védekezésünkkel lehetek elégedett, mert nem működött a lerohanásunk. Húsz technikai hibával nem lehet meccset nyerni!
Uros Bregar: – Nem volt közönségszórakoztató mérkőzés, inkább a küzdelem dominált. Nem vagyunk könnyű helyzetben, ezért örülök, hogy jól küzdöttek a lányok, egységesek voltunk.

Érd–Motherson Mosonmagyaróvári KC 25–39 (12–19)
Érd, 250 néző. Vezette: Dáné, Marton Zs.
ÉRD:
Hadfi 1 – Dávid-Azari 3 (1), Csiszár-Szekeres 1, ÁBRAHÁM 5, Kiss D. Zs. 2, Gerháth K. 1, FEKETE B. 4. Csere: Horváth-Csapó (kapus), Gerencsér, Csáki Zs. 1, SZTANKOVICS R. 6 (1), Horváth D., Csáki L. 1, Háfra L., Puskás, Paróczy. Edző: Simics Judit
MOSONMAGYARÓVÁR:
SZEMEREY – Sztankovics K. 3, Lancz, Tóth G. 2, PÁSZTOR N. 8, Tóth E. 6 (3), STRANIGG 8 (3). Csere: Mistina (kapus), ALBEK 6, Tóth N. 1, Ivancok 1, Csire, Faragó L., Kovács P. 4. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása.
5. perc: 3–1. 12. p.: 5–6. 16. p.: 9–8. 26. p: 9–16. 32. p.: 14–21. 39. p.: 18–25. 42. p.: 20–30. 50. p.: 22–34. 55. p.: 23–38
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 7/6
Simics Judit: – Amíg bírták erővel azok az emberek, akik minőségben megfelelőek, addig rendben voltunk. Jó volt a visszarendeződésünk, voltak lerohanásaink és a nyitott védelem elleni támadással is meg voltam elégedve, de látszott, hogy amint el kell kezdeni cserélni, megroppant a játékunk minősége. A Mosonmagyaróvár nálunk erősebb ellenfél, nem egy, hanem két hasonló sorral és megbosszulta a hibáinkat. Sajnos jelenleg a tudásunk nem biztos, hogy több ennél. Szerettem volna ennél szorosabb játékot, de most az eredmény tükrözi a két csapat közti különbséget.
Gyurka János: – Tompán kezdtük ezt a mérkőzést, de ennek a bajnokságnak vannak ilyen fázisai, aztán a cserékkel magunkra találtunk, gyors gólokat tudtunk szerezni. Számunkra az volt a lényeg, hogy ezt a mérkőzést nyerjük meg, mert a kötelező mérkőzések mindig nehezek, de rendkívül jól küzdött az Érd és próbálta tartani az általunk diktált sebességet, de ezt a mérkőzést a hosszabb padunknak és a csapategységünknek köszönhetően nyertük meg.

1. Győr 23 22 1 750–514 +236 44
2. FTC 21 18 2 1 687–500 +187 38
3. Mosonmagyaróvár 22 15 2 5 676–577 +99 32
4. Debrecen 21 14 3 4 605–524 +81 31
5. Siófok 21 9 3 9 569–557 +12 21
6. Fehérvár 20 9 3 8 505–538 –33 21
7. MTK 21 9 2 10 570–548 +22 20
8. Vác 21 9 2 10 555–554 +1 20