A rendező norvégok tizenegy góllal verték a formán kívüli oroszokat

2008.01.18. 22:17
A Norvégiában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, a B csoportban a házigazda norvég válogatott második mérkőzését is megnyerve máris bejutott a középdöntőbe. A rendezők a két találkozót követően váratlanul még nyeretlen orosz együttest kapták el, de nagyon. Másodszor már nem kaptak ki a dánok és a lengyelek.
Ivano Balic (Horvátország, jobbra) hat gólt szerzett a csehek ellen, Pavel Horak is elkésett a közbeavatkozással
Reuters
Reuters

Kiegyenlített fertályórát követően a norvég együttes előbb egy 4-0-s, majd azt követően egy 3-0-s periódussal már a félidőre ötgólos előnyre tette szert. Az orosz csapat a 15. és a 30. perc között mindössze három gólt szerzett.

A második felvonásban tovább folytatódott az oroszok vesszőfutása, kis túlzással egy dobott góljukra kettővel feleltek a norvégok. A vége közte tizenegy lett. A norvégok az első fordulóban Dániát verték egy góllal (27-26), az oroszok meglepetésre csak három másodperccel a találkozó vége előtt egyenlítettek Montenegró ellen (25-25). Frode Hagen 19 lövésből kilenc gólt szerzett, Havard Tvedten kilencből hatot.

A dánok félelmetesen nyitottak és már az első félidőben eldöntötték a montenegróiak elleni találkozót. Dánia a szünetben már 18-9-ra vezetett, így Montenegró hiába nyerte a második felvonást.

Az A csoportban a horvátok zsebelhették be második sikerüket, ők a második találkozójukat elvesztő csehek ellen nyertek négy góllal. A vesztes csehek a 38. percig tudták a lépést tartani az esélyesebb horvátokkal, a hajrát azonban az esélyesebb együttes bírta jobban. A győztes horvátok már biztos középdöntősök, a csehek közel kerültek a kieséshez.

A csoport második mérkőzésén a lengyelek úgy nyertek biztosan a szlovének ellen, hogy a második felvonást 13-10-re elveszítették. Na igen, aki az első félidőben 23 gólt (!) képes dobni, az még ezt a luxust is megengedheti magának. Karol Bielecki kilenc gólt lőtt.