Parádés teljesítménnyel kezdte férfi kézilabda-válogatottunk az Eb-t

2008.01.17. 21:04
A Norvégiában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokság nyitónapján a C csoport második mérkőzésén a Skaliczki László szövetségi kapitány által irányított magyar együttes hét góllal verte a torna egyik esélyesének tartott spanyol gárdát. Kiegyenlített csatában a második felvonás közepén egy 6-0-s etappal sikert érően elhúztunk. Együttesünkben többen is remekeltek, így Puljezevics Nenad, Nagy László, Ilyés Ferenc vagy éppen Iváncsik Tamás.
Puljezevics Nenad gyorsan elkapta a ritmust, kapusunknak döntő érdemei vannak a spanyolok elleni sikerben
Reuters
Reuters
A mérkőzés első támadása a magyar csapaté volt, de csak dörgő kapufáig jutottunk, nem úgy a spanyolok, akik szélsőziccerig húztak: vezető gól lett a jutalmuk. Nagy László 2:26-nál betör, szinte berepült a kapuba, de kimaradt a lehetőség. Nem úgy a spanyoloké, akik átlövés után már két góllal vezettek.

Ilyés Ferenc szépített szép góllal: 3:16-nál ráfutott a falra, majd takarásból, földről talált az ellenfél kapujába. A hatodik perc végén Nagy pazar átlövésgóllal ismét egyre csökkentette a különbséget, majd Ilyés egyenlített. De a vezetést, a kétgólost visszavették a spanyolok.

Gál Gyula és Nagy góljait követően a tizedik percben Iváncsik Tamás egyenlített ismét (6-6), majd miután a magyar kapuban Puljezevics Nenad is elkapta a mérkőzés ritmusát, gólok nélküli perceket követően sikerült megugranunk. Császár Gábor lőtt gólt átlövésből, majd Zubai Szabolcs is betalált. Iváncsik Tamás Puljezevics indításával két spanyolt is lefutott majd lőtt gólt, Ilyés előbb két védőt vert meg, majd kapásból húzott be egyet, előnyünk így már öt gólosra nőtt(14-9)!

Sajnos a hajrá a spanyoloké, akik három gólt lőnek egymás után és feljönnek ránk a szünetre három gólra.

Remek napot fogott ki a magyar együttes, amelyben több kiváló egyéni teljesítményt is láthattunk az első félidőben. Ilyés, Nagy, Császár, Iváncsik Tamás is kifejezetten bátrán és ami fontos, eredményesen játszott, Puljezevics bravúrosan védett, a húzóemberek közül talán csak Eklemovics Nikola, Gál Gyula és Iváncsik Gergő maradt el kissé önmagától.

A második felvonás elején egy perc alatt két gólt lőve kiegyenlítettek a spanyolok, kezdhettünk mindent elölről.

Majdnem két és fél perc telt el, amikor az első gólunkat megszereztük: Császár várta meg átlövésnél, amíg elsüllyedt előtte a blokk.

A folytatásban nálunk volt a vezetés, de nem sikerült leráznunk az ellent, amely 20-17 után ki tudott egyenlíteni. A fordulat a 44. percben történt, miután a spanyolok akkor éppen egy gólra felzárkóztak (24-23).

Nagy három, Iváncsik Tamás, Mocsai és Ilyés egy-egy gólt szerzett, így 6-0-ra nyertük ezt a fontos periódust, miközben a spanyolok 5:25 percig nem találtak a kapunkba.

Kiválóan védekeztünk, és bár másfél perc alatt kapott három gólunk erre némiképpen rácáfolt, mielőtt nagyon meg kellett volna ijednünk, mi is háromszor tudtunk eredményesek lenni, így a hajrára visszaállt a megnyugtató különbség.

A spanyolok ekkor már lélekben feladták a mérkőzést, persze körbeverés esetére, illetve a továbbvitt pontok mellett a majdan tovább gólok is legalább annyira fontosak, így a találkozó végeredményt tekintve szinte lényegtelen hajrából is kihoztunk egy 2-2-t, a találkozót Ilyés kötényes gólja zárta.

A második felvonásban már azok a játékosaink is fel tudtak nőni a társakhoz, akik az elején eltűntek a mezőnyben, így Gál és Eklemovics mellett Iváncsik Gergő is jócskán hozzátette a magáét.

A magyar csapat teljesítménye meg sem közelítette a Posten-kupán látott együttesét, tegyük hozzá, szerencsére. Védekezésünk kemény, de sportszerű volt, támadásban pedigg régen látott bátorság és lövőkedv jellemezte kulcsembereinket, amely nem mellékesen eredménnyel is párosult. Ilyen villámrajt igencsak új megvilágításba helyezi esélyeinket a közeljövőt tekintve, csak a folytatásban is legyen meg a spanyolok ellen látott tűz a csapatban.

NORVÉGIA, EURÓPA-BAJNOKSÁG, FÉRFIAK, 1. FORDULÓ, C CSOPORT:

MAGYARORSZÁG-SPANYOLORSZÁG 35-28 (14-12)
Bergen, 2500 néző. V: Baum, Goralczyk (lengyelek)
MAGYARORSZÁG: PULJEZEVICS - IVÁNCSIK T. 5, NAGY L. 7, Eklemovics 1, GÁL 4, ILYÉS 7, IVÁNCSIK G. 2. Csere: CSÁSZÁR 4, Herbert, Laluska 2, Zubai Sz. 1, Mocsai 2 (1), Törő. Szövetségi kapitány: Skaliczki László
SPANYOLORSZÁG: Sierra - Rocas 4 (1), ORTEGA 5, R. Entrerrios, GARABAYA 8, ROMERO 7, J. Garcia 2. Csere: Hombrados (kapus), Antonio, Davis 1, A. Entrerrios 1, Aguinagalde, Belaustegui, J. Rodriguez. Szövetségi kapitány: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása: 4. p.: 1–3. 9. p.: 4–6. 13. p.: 8–7. 26. p.: 14–9. 33. p.: 15–15. 38. p.: 20–17. 40. p.: 20–20. 43. p.: 24–22. 48. p.: 30–23. 51. p.: 30–26. 56. p.: 33–26
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1
MESTERMÉRLEG:
Skaliczki László: Nagyszerű mérkőzést játszottunk, örülök, hogy tartani tudtuk a lépést a nagyon gyors spanyol válogatottal. Remek volt a védekezésünk, Puljezevics Nenad pedig bravúrok sorát mutatta be, a sikerhez azonban remek támadójáték is kellett.
Juan Carlos Pastor: Nehéz mérkőzésre számítottam, s nem is csalódtam. A magyarok nagyon jól felépítették védekezésüket, kapusuk pedig extrát produkált. Mi egyre többet hibáztunk, de sok helyzetet rontottunk el, ezért vesztettünk.