Női Giro: Vas rápihent a hétvégi szakaszokra, Van Vleuten újabb sikere

2023.07.06. 19:46
Vas Kata Blanka a hétvégi szakaszokra spórolt energiát (Fotó: Getty Images)
Vas Kata Blanka a 127. helyen ért célba a női Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny hetedik, hegyi befutós szakaszán.

Csütörtökön az Albengából induló 110.4 kilométeres táv végén hegyi befutó várt a mezőnyre Alassióban. A szakasz profilja nem kedvezett az SD Worx magyar bajnok bringásának, aki a négy kategorizált emelkedő közül a másodikon, a táv derekán már nem volt ott a főmezőnyben, vélhetően a hétvégi szakaszokra spórolt energiát, és végül majdnem 28 perc hátránnyal tekert be a célba.

A szakaszt a rózsaszín trikós, világbajnok és címvédő holland Annemiek van Vleuten nyerte, aki a záró emelkedő utolsó két kilométerén belül indult meg az elöl tekerő hármasból. A Movistar 40 esztendős versenyzője harmadik etapsikerét ünnepelhette ezen a Girón, ezzel közel négy percre növelte az előnyét összetettben, egyúttal pályafutása 102. profi győzelmét aratta.

A pénteki szünnapot követően szombaton Nuoróból Sassariba teker 125.7 kilométert a mezőny. A viadal vasárnap a Sassari és Olbia közötti 126.85 kilométeres etappal zárul.