nemzetisport.hu 2016.05.17 06:56 Frissítve: 2017.05.01 06:52

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, 2017

A VÉGEREDMÉNY
  M GY HGY HV V L-K GK      P
 1. Ausztria 5 4 1 22–4 +18  12
 2. Dél-Korea 5 3 1 1 14–11 +3  11
 3. Kazahsztán 5 3 1 1 13–10 +3  11
 4. Lengyelország 5 2 1 2 6–17 –11  7
 5. MAGYARORSZÁG 5 1 4 8–14 –6  3
 6. Ukrajna 5 1 4 7–14 –7  1

2017-ES DIVÍZIÓ 1/A JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, KIJEV 
Időpont: április 22–28.
MAGYARORSZÁG (kieső), Kazahsztán (kieső), Ukrajna (feljutó), Ausztria, Dél-Korea, Lengyelország

A MÉRKŐZÉSEK 
1. FORDULÓ (április 22., szombat)
Ukrajna–Magyarország 3–5
Dél-Korea–Lengyelország 4–2
Ausztria–Kazahsztán 2–3
2. FORDULÓ (április 23–24., vasárnap és hétfő)
Kazahsztán–Dél-Korea 2–5
Lengyelország–Ukrajna 2–1
Magyarország–Ausztria 1–3
3. FORDULÓ (április 25., kedd)
Kazahsztán–Lengyelország 1–0 – h. u.
Magyarország–Dél-Korea 1–3
Ukrajna–Ausztria 0–1
4. FORDULÓ (április 26–27., szerda és csütörtök)
Kazahsztán–Ukrajna 4–2
Lengyelország–Magyarország 2–0
Ausztria–Dél-Korea 0–5
5. FORDULÓ (április 28., péntek)
Magyarország–Kazahsztán 1–3
Lengyelország–Ausztria 0–11
Dél-Korea–Ukrajna 2–1 – szétlövéssel
Ausztria és Dél-Korea feljutott, Ukrajna kiesett.  


A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok (2):
Bálizs Bence (MAC Budapest), Rajna Miklós (Fehérvár AV19)
Bekkek (7): Garát Zsombor (Austin Bruins, amerikai), Gőz Balázs (DVTK Jegesmedvék), Kalvin Sagert, Szirányi Bence (mindkettő Fehérvár), Stipsicz Bence (Cedar Rapids RoughRiders, amerikai), Varga Arnold (Debreceni HK), Kevin Wehrs (Villach, osztrák)
Csatárok (13): Bartalis István (Schwenninger Wild Wings, német), Benk András, Csányi Karol (mindkettő Újpest), Keegan Dansereau (DAB), Erdély Csanád, Kóger Dániel, Andrew Sarauer, Vas János (mind Fehérvár), Galló Vilmos (Linköping, svéd), Hári János (Leksand, svéd), Magosi Bálint (DVTK), Nagy Krisztián, Terbócs István (MAC)
Kapus-vésztartalék: Arany Gergely (MAC)


 
TOVÁBBI 2017-ES JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁGOK
Időpont: május 5–21. 
A-CSOPORT (Köln)   
B-CSOPORT (Párizs)
Oroszország
Kanada
Egyesült ÁllamokFinnország
Svédország Csehország
SzlovákiaSvájc
Németország (rendező)Fehéroroszország
LettországNorvégia
DániaFranciaország (rendező)
Olaszország (feljutó)Szlovénia (feljutó)
Részletes menetrend itt!
 
  
  
DIVÍZIÓ 1/B VILÁGBAJNOKSÁG, BELFAST (Nagy-Britannia)
 Időpont: április 22–28.  
Japán (kieső), Nagy-Britannia, Litvánia, Horvátország, Észtország, Hollandia (feljutó)
  
A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
 M
GY
HGY
HV
V
L–K
GK
P
 1. Nagy-Britannia 5 5 32–5 +27  15
 2. Japán 5 4 1 22–11 +11  12
 3. Litvánia 5 3 2 18–12 +6  9
 4. Észtország 5 2 3 11–20 –9  6
 5. Horvátország 5 1 4 14–17 –3  3
 6. Hollandia 5 5 6–38 –32  0
1. FORDULÓ (április 23., vasárnap)
 
Hollandia–Japán 1–6
Horvátország–Nagy-Britannia2–4
Észtország–Litvánia0–3
2. FORDULÓ (április 24., hétfő)
 
Japán–Horvátország 4–2
Litvánia–Hollandia 8–0
Nagy-Britannia–Észtország 5–1
3. FORDULÓ (április 26., szerda) 
Japán–Észtország 6–2
Hollandia–Horvátország 2–6
Nagy-Britannia–Litvánia 5–2
4. FORDULÓ (április 28., péntek) 
Litvánia–Japán 2–6
Horvátország–Észtország 3–4
Nagy-Britannia–Hollandia 14–0
5. FORDULÓ (április 29., szombat)
 
Litvánia–Horvátország 3–1
Észtország–Hollandia 4–3
Japán–Nagy-Britannia  0–4
 Nagy-Britannia feljutott, Hollandia kiesett. 
  
DIVÍZIÓ 2/A VILÁGBAJNOKSÁG, GALATI (Románia) 
Időpont: április 3–9.  
Románia (kieső), Belgium, Szerbia, Izland, Spanyolország, Ausztrália (feljutó)
  
1. FORDULÓ (április 3., hétfő)
 
Ausztrália–Szerbia4–3 – h.u.
Spanyolország–Izland2–3
Belgium–Románia 1–9
2. FORDULÓ (április 4., kedd)
 
Izland–Ausztrália2–3
Spanyolország–Belgium 3–5
Románia–Szerbia4–1
3. FORDULÓ (április 6., csütörtök)
 
Belgium–Szerbia2–9
Spanyolország–Ausztrália3–5
Románia–Izland0–2
4. FORDULÓ (április 7., péntek)
 
Szerbia–Spanyolország 4–5 – h.u.
Izland–Belgium 3–9
Ausztrália–Románia 1–5
5. FORDULÓ (április 9., vasárnap) 
Belgium–Ausztrália0–3
Szerbia–Izland 6–0
Románia–Spanyolország6–0
A végeredmény: 1. Románia 12 pont (24–5), 2. Ausztrália 11 (16–13), 3. Szerbia 8 (23–15), 4. Belgium 6 (17–27), 5.  Izland 6 (10–20), 6. Spanyolország 2 (13–23)
Románia feljutott, Spanyolország kiesett.
  
DIVÍZIÓ 2/B VILÁGBAJNOKSÁG, AUCKLAND (Új-Zéland)
Időpont: április 4–10.  
Kína (kieső), Új-Zéland, Mexikó, Izrael, Észak-Korea, Törökország (feljutó)
  
1. FORDULÓ (április 4., kedd)
 
Mexikó–Észak-Korea 5–1
Izrael–Kína2–5
Törökország–Új-Zéland1–4
2. FORDULÓ (április 5., szerda)
 
Mexikó–Izrael 2–6
Észak-Korea–Törökország11–3
Kína–Új-Zéland5–2
3. FORDULÓ (április 7., péntek)
 
Kína–Észak-Korea8–3
Mexikó–Törökország 0–1
Izrael–Új-Zéland 2–5
4. FORDULÓ (április 9., vasárnap)
 
Törökország–Kína2–7
Észak-Korea–Izrael2–9
Új-Zéland–Mexikó4–2
5. FORDULÓ (április 10., hétfő)
 
Izrael–Törökország5–0
Kína–Mexikó4–3
Új-Zéland–Észak-Korea8–1
A végeredmény: 1. Kína 15 pont (29–12), 2. Új-Zéland 12 (23–11), 3. Izrael 9 (24–14), 4. Észak-Korea 3 (18–33), 4. Mexikó 3 (12–16), 6. Törökország 3 (7–27)
 Kína feljutott, Törökország kiesett.
  
DIVÍZIÓ 3 VILÁGBAJNOKSÁG, SZÓFIA (Bulgária)
 
Időpont: április 10–16.  
A-csoport: Bulgária (kieső), Hongkongot, Tajvan (Bosznia és Hercegovina visszalépett, az összes mérkőzését az ellenfelének adják 5–0-val)
B-csoport: Dél-Afrika, Luxemburg, Grúzia, Egyesült Arab Emírségek
  
1. FORDULÓ (április 10., hétfő)
 
Luxemburg–Egyesült Arab Emírségek17–0
Bosznia és Hercegovina–Hongkong0–5
Dél-Afrika–Grúzia 5–6
Bulgária–Tajvan  3–0
2. FORDULÓ (április 11., kedd) 
Luxemburg–Grúzia 6–4
Bosznia és Hercegovina–Tajvan 0–5
Egyesült Arab Emírségek–Dél-Afrika0–8
Hongkong–Bulgária 3–10
3. FORDULÓ (április 13., csütörtök)
 
Grúzia–Egyesült Arab Emírségek  19–0
Tajvan–Hongkong 2–5
Dél-Afrika–Luxemburg 1–3
Bulgária–Bosznia és Hercegovina5–0
AZ 5–8. HELYÉRT (április 15., szombat) 
Dél-Afrika–Bosznia és Hercegovina5–0
Tajvan–Arab Emírségek
4–0
ELŐDÖNTŐ (április 15., szombat) 
 Luxemburg–Hongkong8–1
 Bulgária–Grúzia9–3
A 7. HELYÉRT (április 16., vasárnap) 
Arab Emírségek–Bosznia és Hercegovina 5–0
AZ 5. HELYÉRT (április 16., vasárnap) 
Dél-Afrika–Tajvan7–3
A 3. HELYÉRT (április 16., vasárnap) 
Grúzia–Hongkong14–3
DÖNTŐ (április 16., vasárnap) 
Luxemburg–Bulgária
10–4
Luxemburg feljutott.
 

A budapesti Négy Nemzet Tornára a jegyek még kaphatók a jegyed.hu oldalon!

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.10.04 12:52:32

Jégkorong nemzetisport.hu

Triplázna a Penguins, Kína és Európa is kap hokimeccseket, az olimpia azonban háttérbe szorul.

2017.10.02 23:57:29

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS

Vlagyiszlav Tretyjakot nem izgatja, hogy az NHL-esek nem lesznek ott Pjongcsangban.

2017.09.30 20:42:02

Jégkorong KOHÁN GERGELY, SZŰCS ANDRÁS

Alkalomhoz illő gálameccsen múlta felül a '95-ös világbajnokokat Pat Cortina válogatottja.

2017.09.29 23:53:41

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS

NS-VÉLEMÉNY. Nagyapáink, apáink és saját hőseink is jelen lesznek.

2017.09.21 08:26:39

Jégkorong KOHÁN GERGELY

A magyar válogatott támadó nem illet bele az edző elképzeléseibe, ezért tért haza.