nemzetisport.hu 2016.05.17 06:56 Frissítve: 2017.05.01 06:52

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, 2017

A VÉGEREDMÉNY
  M GY HGY HV V L-K GK      P
 1. Ausztria 5 4 1 22–4 +18  12
 2. Dél-Korea 5 3 1 1 14–11 +3  11
 3. Kazahsztán 5 3 1 1 13–10 +3  11
 4. Lengyelország 5 2 1 2 6–17 –11  7
 5. MAGYARORSZÁG 5 1 4 8–14 –6  3
 6. Ukrajna 5 1 4 7–14 –7  1

2017-ES DIVÍZIÓ 1/A JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, KIJEV 
Időpont: április 22–28.
MAGYARORSZÁG (kieső), Kazahsztán (kieső), Ukrajna (feljutó), Ausztria, Dél-Korea, Lengyelország

A MÉRKŐZÉSEK 
1. FORDULÓ (április 22., szombat)
Ukrajna–Magyarország 3–5
Dél-Korea–Lengyelország 4–2
Ausztria–Kazahsztán 2–3
2. FORDULÓ (április 23–24., vasárnap és hétfő)
Kazahsztán–Dél-Korea 2–5
Lengyelország–Ukrajna 2–1
Magyarország–Ausztria 1–3
3. FORDULÓ (április 25., kedd)
Kazahsztán–Lengyelország 1–0 – h. u.
Magyarország–Dél-Korea 1–3
Ukrajna–Ausztria 0–1
4. FORDULÓ (április 26–27., szerda és csütörtök)
Kazahsztán–Ukrajna 4–2
Lengyelország–Magyarország 2–0
Ausztria–Dél-Korea 0–5
5. FORDULÓ (április 28., péntek)
Magyarország–Kazahsztán 1–3
Lengyelország–Ausztria 0–11
Dél-Korea–Ukrajna 2–1 – szétlövéssel
Ausztria és Dél-Korea feljutott, Ukrajna kiesett.  


A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok (2):
Bálizs Bence (MAC Budapest), Rajna Miklós (Fehérvár AV19)
Bekkek (7): Garát Zsombor (Austin Bruins, amerikai), Gőz Balázs (DVTK Jegesmedvék), Kalvin Sagert, Szirányi Bence (mindkettő Fehérvár), Stipsicz Bence (Cedar Rapids RoughRiders, amerikai), Varga Arnold (Debreceni HK), Kevin Wehrs (Villach, osztrák)
Csatárok (13): Bartalis István (Schwenninger Wild Wings, német), Benk András, Csányi Karol (mindkettő Újpest), Keegan Dansereau (DAB), Erdély Csanád, Kóger Dániel, Andrew Sarauer, Vas János (mind Fehérvár), Galló Vilmos (Linköping, svéd), Hári János (Leksand, svéd), Magosi Bálint (DVTK), Nagy Krisztián, Terbócs István (MAC)
Kapus-vésztartalék: Arany Gergely (MAC)


 
TOVÁBBI 2017-ES JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁGOK
Időpont: május 5–21. 
A-CSOPORT (Köln)   
B-CSOPORT (Párizs)
Oroszország
Kanada
Egyesült ÁllamokFinnország
Svédország Csehország
SzlovákiaSvájc
Németország (rendező)Fehéroroszország
LettországNorvégia
DániaFranciaország (rendező)
Olaszország (feljutó)Szlovénia (feljutó)
Részletes menetrend itt!
 
  
  
DIVÍZIÓ 1/B VILÁGBAJNOKSÁG, BELFAST (Nagy-Britannia)
 Időpont: április 22–28.  
Japán (kieső), Nagy-Britannia, Litvánia, Horvátország, Észtország, Hollandia (feljutó)
  
A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
 M
GY
HGY
HV
V
L–K
GK
P
 1. Nagy-Britannia 5 5 32–5 +27  15
 2. Japán 5 4 1 22–11 +11  12
 3. Litvánia 5 3 2 18–12 +6  9
 4. Észtország 5 2 3 11–20 –9  6
 5. Horvátország 5 1 4 14–17 –3  3
 6. Hollandia 5 5 6–38 –32  0
1. FORDULÓ (április 23., vasárnap)
 
Hollandia–Japán 1–6
Horvátország–Nagy-Britannia2–4
Észtország–Litvánia0–3
2. FORDULÓ (április 24., hétfő)
 
Japán–Horvátország 4–2
Litvánia–Hollandia 8–0
Nagy-Britannia–Észtország 5–1
3. FORDULÓ (április 26., szerda) 
Japán–Észtország 6–2
Hollandia–Horvátország 2–6
Nagy-Britannia–Litvánia 5–2
4. FORDULÓ (április 28., péntek) 
Litvánia–Japán 2–6
Horvátország–Észtország 3–4
Nagy-Britannia–Hollandia 14–0
5. FORDULÓ (április 29., szombat)
 
Litvánia–Horvátország 3–1
Észtország–Hollandia 4–3
Japán–Nagy-Britannia  0–4
 Nagy-Britannia feljutott, Hollandia kiesett. 
  
DIVÍZIÓ 2/A VILÁGBAJNOKSÁG, GALATI (Románia) 
Időpont: április 3–9.  
Románia (kieső), Belgium, Szerbia, Izland, Spanyolország, Ausztrália (feljutó)
  
1. FORDULÓ (április 3., hétfő)
 
Ausztrália–Szerbia4–3 – h.u.
Spanyolország–Izland2–3
Belgium–Románia 1–9
2. FORDULÓ (április 4., kedd)
 
Izland–Ausztrália2–3
Spanyolország–Belgium 3–5
Románia–Szerbia4–1
3. FORDULÓ (április 6., csütörtök)
 
Belgium–Szerbia2–9
Spanyolország–Ausztrália3–5
Románia–Izland0–2
4. FORDULÓ (április 7., péntek)
 
Szerbia–Spanyolország 4–5 – h.u.
Izland–Belgium 3–9
Ausztrália–Románia 1–5
5. FORDULÓ (április 9., vasárnap) 
Belgium–Ausztrália0–3
Szerbia–Izland 6–0
Románia–Spanyolország6–0
A végeredmény: 1. Románia 12 pont (24–5), 2. Ausztrália 11 (16–13), 3. Szerbia 8 (23–15), 4. Belgium 6 (17–27), 5.  Izland 6 (10–20), 6. Spanyolország 2 (13–23)
Románia feljutott, Spanyolország kiesett.
  
DIVÍZIÓ 2/B VILÁGBAJNOKSÁG, AUCKLAND (Új-Zéland)
Időpont: április 4–10.  
Kína (kieső), Új-Zéland, Mexikó, Izrael, Észak-Korea, Törökország (feljutó)
  
1. FORDULÓ (április 4., kedd)
 
Mexikó–Észak-Korea 5–1
Izrael–Kína2–5
Törökország–Új-Zéland1–4
2. FORDULÓ (április 5., szerda)
 
Mexikó–Izrael 2–6
Észak-Korea–Törökország11–3
Kína–Új-Zéland5–2
3. FORDULÓ (április 7., péntek)
 
Kína–Észak-Korea8–3
Mexikó–Törökország 0–1
Izrael–Új-Zéland 2–5
4. FORDULÓ (április 9., vasárnap)
 
Törökország–Kína2–7
Észak-Korea–Izrael2–9
Új-Zéland–Mexikó4–2
5. FORDULÓ (április 10., hétfő)
 
Izrael–Törökország5–0
Kína–Mexikó4–3
Új-Zéland–Észak-Korea8–1
A végeredmény: 1. Kína 15 pont (29–12), 2. Új-Zéland 12 (23–11), 3. Izrael 9 (24–14), 4. Észak-Korea 3 (18–33), 4. Mexikó 3 (12–16), 6. Törökország 3 (7–27)
 Kína feljutott, Törökország kiesett.
  
DIVÍZIÓ 3 VILÁGBAJNOKSÁG, SZÓFIA (Bulgária)
 
Időpont: április 10–16.  
A-csoport: Bulgária (kieső), Hongkongot, Tajvan (Bosznia és Hercegovina visszalépett, az összes mérkőzését az ellenfelének adják 5–0-val)
B-csoport: Dél-Afrika, Luxemburg, Grúzia, Egyesült Arab Emírségek
  
1. FORDULÓ (április 10., hétfő)
 
Luxemburg–Egyesült Arab Emírségek17–0
Bosznia és Hercegovina–Hongkong0–5
Dél-Afrika–Grúzia 5–6
Bulgária–Tajvan  3–0
2. FORDULÓ (április 11., kedd) 
Luxemburg–Grúzia 6–4
Bosznia és Hercegovina–Tajvan 0–5
Egyesült Arab Emírségek–Dél-Afrika0–8
Hongkong–Bulgária 3–10
3. FORDULÓ (április 13., csütörtök)
 
Grúzia–Egyesült Arab Emírségek  19–0
Tajvan–Hongkong 2–5
Dél-Afrika–Luxemburg 1–3
Bulgária–Bosznia és Hercegovina5–0
AZ 5–8. HELYÉRT (április 15., szombat) 
Dél-Afrika–Bosznia és Hercegovina5–0
Tajvan–Arab Emírségek
4–0
ELŐDÖNTŐ (április 15., szombat) 
 Luxemburg–Hongkong8–1
 Bulgária–Grúzia9–3
A 7. HELYÉRT (április 16., vasárnap) 
Arab Emírségek–Bosznia és Hercegovina 5–0
AZ 5. HELYÉRT (április 16., vasárnap) 
Dél-Afrika–Tajvan7–3
A 3. HELYÉRT (április 16., vasárnap) 
Grúzia–Hongkong14–3
DÖNTŐ (április 16., vasárnap) 
Luxemburg–Bulgária
10–4
Luxemburg feljutott.
 

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.04.22 10:05:05

Jégkorong nemzetisport.hu

KEZDÉS: 16.00 Benk András és Vas János is több évre tervez a jégkorong-válogatottsággal.

2018.04.22 00:38:40

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS

ALAPVONAL. A hazai feljutás egyszer valóban meglesz. Mert az immár 91 éves történelme során bármilyen akadály került a magyar jégkorong útjába, rendre kikerülte.

2018.04.19 08:56:28

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS, SZŰCS MIKLÓS

Lássuk, mi is történt a tornán, mit mondtak akkor a hősök!

2018.04.18 23:50:07

Jégkorong SZŰCS MIKLÓS

NS-VÉLEMÉNY. Azokban a pillanatokban nem fogadtam volna arra, hogy töretlen lesz a fejlődés.

2018.04.18 13:20:07

Jégkorong nemzetisport.hu

Leginkább tőlük várják a győztes mozdulatokat, a vérpezsdítő vagányságot és a könnyfacsaró érzelmeket.