Hoki-vb: Dél-Korea drámai meccsen jutott fel az élvonalba

2017.04.28. 22:01
Ausztria mellett Dél-Korea jutott fel a legjobbak közé a divízió 1/A-s jégkorong-világbajnokságon, miután az utolsó meccsen szétlövéssel 2–1-re legyőzte a házigazda Ukrajnát.

A négyből négy vereséggel álló házgazda ukrán válogatott ellen Dél-Koreának a hosszabbításos siker is elég lehetett a feljutáshoz. Ugyanis a pontazonosság az ázsiai csapatnak kedvezett a kazahhal szemben, mivel a két csapat egymás elleni meccsét Dél-Korea nyerte meg.

Csak a második harmad ötödik percének végén ütötte az első gólt a esélyesebb koreai együttes, ráadásul nem örülhetett sokáig, mert Ukrajna nyolc és fél perc múlva egyenlített – 1–1 maradt a második harmadban. A harmadik harmad nem hozott újabb gólt, így jöhetett a hosszabbítás. Mivel itt sem esett gólt, végül szétlövés döntött.

Dél-Korea kétszer is betalált egy hiba mellett, ám az ukránok egyszer sem zörgették meg a hálót, így az ázsiai alakulat szerezte meg a két pontot jelentő győzelmet, s ezzel feljutott a „A-csoportba”.

A dél-koreaiak még soha nem játszottak az elitben, eddigi legjobbjuk a divízió I. ötödik helye volt.