Jégkorong-vb: a fehéroroszok hokiztak, de a németek győztek

2016.05.13. 21:24
Az Oroszországban zajló jégkorong-világbajnokság csoportkörében a szentpétervári nyolcasban a németek három góllal győztek a fehéroroszok ellen. Előbbiek gyorsan háromgólos előnybe kerültek, majd ötven percen keresztül védekezni kényszerültek, de megoldották a nem könnyű feladatot. Amint arról korábban már beszámoltunk: a mieink ma az amerikaiakkal játszottak, és szenvedtek négygólos vereséget (5–1). Szombaton, magyar idő szerint 15.15 órától (Tv: Sport1) Fehéroroszországgal találkozunk, amennyiben kikapunk, már biztosan kiesünk. Az összecsapást a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

május 16. (hétfő), 19.15: Németország–Magyarország
A magyar válogatott mérkőzéseit a (Tv: Sport1) a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

A szép számú és lelkes közönség támogatását bírva a fehéroroszokat elkapta a hév, és nekiestek a németeknek. Utóbbiak aztán egy emberhátrányt letudva az 5., majd a 6. percben is gólra váltottak egy-egy kontrát, a 11. percben pedig 24 mp alatt egy fórt. Indokolt volt háromgólos hátrányba kerülő fehéroroszok időkérése. A hátralévő időszakban kiegyenlített játék folyt, majd a harmadszünetből visszatérő fehéroroszok két sebességi fokozattal feljebb kapcsoltak. Körbelőtték a német kaput rendesen, ki sem engedték a harmadból az ellenfelet, emberelőnybe kerülve pedig szépítettek. A gólszerző Andrej Sztyipanov a saját kapujától szólózott végig, a német harmadnál két védőt cselezett ki, mielőtt kilőtte volna a bal felsőt. Kötelességből beírták neki a két asszisztot, de ezzel az erővel két szurkolót is elkönyvelhettek volna a lelátóról.

Támadásban maradt a vesztésre álló fél, erre a németek a 35. percben ismét háromra növelték a különbséget. Gyakorlatilag először jártak az ellenfél kapujánál ebben a felvonásban. Akár egyenlíthettek volna a gyors és kombinatív, az orosz iskola legjobb tulajdonságait felvonultató fehéroroszok a második harmadban, ám a különbség nem változott. A harmadik játékrészben is megmaradt a fehéroroszok fölénye, de nem volt olyan nyomasztó. Igaz, ehhez a németektől óriási munkára volt szüksége. Az 50. percben óriási kapushiba juttatta gólhoz a felzárkózó fehéroroszokat, akik így felzárkóztak közte kettőre. A végjátékban a németek fegyelmezetten, a kapujuktól már kicsit messzebb szűrték meg az ellenfél akcióit, majd az utolsó percben üres kapus gólt szereztek (5–2).

Ezzel a fehérorosz csapattal játszunk holnap, bízzunk benne, hogy sokat kivett belőlük a meccs, és ellenünk nem pörögnek ennyire.

Dánia–Lettország

Előbb a dánok vezettek, utána viszont a lettek kerültek előnybe, miután kihasználtak két emberelőnyt. A dánok a második harmad közepén egalizáltak. Paprikásra sikerült a második harmad végjátéka, egy ötperces lett kiállítással, ami kizárással járt. Gól azonban nem született, ellenben egy páros kiállítással a felvonás végjátékában. Miután a felek a harmadik felvonásban, illetve a túlóra öt percében sem jutottak dűlőre egymással, szétlövésre került sor, amelyből három sorozat után a dánok jöttek ki jobban 2–1-gyel, így már hat pontjuk van. Szemben a harmadszor egy ponthoz jutó lettekkel (3–2).

JÉGKORONG-VB
B-CSOPORT (Szentpétervár)
Németország–Fehéroroszország 5–2
(3–0, 1–1, 1–1)
G: 4:26 Reimer (M. Müller – 1–0), 5:44 Draisaitl (Noebels, Macek – 2–0), 10:47 Schutz (Gogulla, Hager – emberelőny, 3–0), 28:08 Sztyipanov (Linglet, Koval – ee., 3–1), 34:23 Macek (Reul – 4–1),
49:14 Stas (Liszovec, Koval – 4–2), 59:51 Gogulla (Boyle – üres kapus, 5–2)
Kiállítás: 8, ill. 2 perc
KORÁBBAN
Egyesült Államok–Magyarország 5–1

A-CSOPORT (Moszkva)
Dánia–Lettország 3–2 – szétlövéssel
(1–1, 1–1, 0–0, 1–0)
G: 11:57 N. Jensen (Madsen, Green – emberelőny, 1–0), 17:45 Dzrenis (Nukarts, Cibulskis – ee., 1–1), 21:57 Daugavins (Nukarts, Dzernis – ee., 1–2), 28:28 M. Poulsen (Boedker, Christensen – 2–2), 65:00 N. Jensen (győztes büntető, 3–2)
Kiállítás: 10, ill. 13 perc + 20 perces fegyelmi (Sirokovs)