Hoki-vb: gólfesztivál amerikai módra; az első rendes cseh siker

2018.05.11. 22:49
Atkinson gólján kívül még tucatnyi alkalommal került a dél-koreai kapuba a pakk (Fotó: AFP)
A Dániában zajló 82. jégkorong-világbajnokság 8. játéknapján is négy mérkőzést rendeztek. A délutáni két meccsen két sima siker született: az A-csoportban a franciák az osztrákok ellen kiharcolták a bentmaradást, a B jelű nyolcasban pedig a házigazda dánok a norvégokat verték három góllal. Este a csehek megszerezték első „60 perces” győzelmüket, míg az Egyesült Államok valósággal kiütötte Dél-Koreát – amivel a dánok is megváltották a jövő évi belépőjüket a szlovákiai vb-re.

DÉLUTÁN

A franciák azzal a tudattal léptek jégre Koppenhágában az újonc Ausztria ellen, hogy ha győznek, ismét elkerülik a kiesést – ahogy 2007-es feljutásuk óta minden alkalommal.

Nos, miután az első két harmadot 2–1-re, a harmadikat 1–0-ra nyerték meg, 5–2-es sikerrel teljesítették a küldetést, miközben a „sógorok" készülhetnek, mert holnap Fehéroroszország ellen a bentmaradás kiharcolása szempontjából létfontosságú mérkőzés vár rájuk.

A másik délutáni meccsen kevesebb ilyen jellegű izgalom volt. A házigazda dánok 3–0-ra legyőzték Norvégiát, s miután este az USA Dél-Koreát intézte el, biztossá vált, hogy a dánok is ott lesznek jövőre a szlovákiai rendezésű vb-n. Ne legyenek kétségeink, a norvégok is bent fognak maradni, ahhoz ugyanis semmi kétség nem férhet, hogy az ázsiaiak biztos búcsúzónak tekinthetők – habár az elméleti esélyük még él a tagság meghosszabbítására.

ESTE

Este is tükörsima győzelmeket láthattunk. A csehek a fentebb már taglalt fehérorosz válogatottra mértek csapást, a 3–0-s első harmaddal le is tudták a találkozó érdemi részét. A hátralévő 40 percben már csak arra figyeltek, hogy ne kapjanak gólt, így megszerezték az első rendes játékidős győzelmüket a tornán – egyben jó helyzetbe hozták magukat a hajrára fordulva a továbbjutást illetően.

A nap negyedik összecsapásán az Egyesült Államok valóságos gólfiesztát rendezett Dél-Korea ellen – de azt azért tegyük hozzá, hogy a tornán mindössze harmadszor eredményes ázsiai brigád szerezte meg a vezetést a hatodik percben. Erre válaszul kiszakadt a gólzsák az amerikaiaknál, öt emberelőnyös találat mellett egy emberhátrányost is ütöttek, no meg mellé hét simát is, a vége 13–1 – Patrick Kane és Charles McAvoy egyaránt 5 pontig (2 gól, 3 assziszt) jutott.