Hoki-vb: a torna egyik legjobb meccsét nyerte Csehország Svájc ellen

2018.05.08. 23:06
Michal Repík (26) döntötte el a mérkőzést (Fotó: AFP)
A Dániában zajló 82. jégkorong-világbajnokság ötödik játéknapjáig kellett várni a torna eddigi egyik legjobb mérkőzésére, pedig előzetesen nem sokan gondolták volna, hogy Csehország és Svájc összecsapása ilyen küzdelmet eredményez. Nyolc gól a rendes játékidőben, kiállítás a ráadásban, végül döntés Csehország javára szétlövéssel. A másik esti meccsen Finnország simán verte Norvégiát.

A nyitónap észak-amerikai rangadója sem volt rossz, azt a hosszabbításos meccset szétlövés után az Egyesült Államok nyerte 5–4-re. Itt meg már negyven perc játék után 4–4-et mutatott az eredményjelző. Ne szaladjunk azonban ennyire előre, mert az első két harmadban is bőven zajlottak az események a jégen. Például a találkozó 12. percben, amikor Nino Niederreiter megszerezte a vezetést Svájcnak, s négy perccel később Dominik Kubalík egyenlített. Mindkét gól emberelőnyből esett, s volt is dolguk a „zebráknak” bőven, az első húsz percben összesen 18 perc büntetést osztottak ki a két csapat között.

A középső harmadban már inkább a pakkal törődtek a felek, legalábbis a svájciak biztos, mert előbb Grégory Hofmann – egy áthúzódó kétperces miatt – emberelőnyből, majd a 23. perc elején Simon Moser már egyenlő létszám mellett talált be, ezzel 3–1-re módosított, s még mindig csak öt perc telt el a harmadból, amikor Michal Moravcík szépített, de újabb két perc múlva Niederreiter használt ki egy újabb előnyt, 4–2 a helvéteknek. A hatodik gól után aztán a csehek is beindultak és bő hét percen belül egyenlítettek Dmitrij Jaskin és Michal Repík révén, miközben alig töltöttek egyenlő létszámban időt a pályán a felek.

Az első negyven perc alatt a koppenhágai Royal Aréna 6226 nézője láthatott 8 gólt, 28 kapura lövést és 36 percnyi kiállítást. Na ehhez képest aztán a záró harmadban sokkal fegyelmezettebb játékot mutatott mindkét csapat, bő tíz percig kevés igazán nagy lehetőséggel, aztán a cseheknél Radek Faksa kapott 2+2-t, magas botért, amivel folytatódott az őrület. A négyperces emberelőnyt nem tudták kihasználni a svájciak, nagy helyzeteket puskáztak el, aztán gyorsan ők kerültek emberhátrányba, ami alatt Joël Vermin hibázott egy rávezetéses büntetőt – ilyenből ez volt az első ezen a mérkőzésen.

Újabb gól azonban már nem született a rendes játékidőben, következett a hosszabbítás, amelyből már csak 2:19 volt hátra, amikor Mirco Müllert küldték ki két percre, s a négy a három elleni játék során a svájci kapus, Leonardo Genoni védések sorával mentette együttesének szétlövésre a meccset.

Ebben pedig jobbnak bizonyultak a csehek, igaz, csupán egy találattal, miután az ötödik párból csak Michal Repík értékesítette a saját büntetőjét, mindenesetre a tavalyi világbajnokságon hetedik Csehországé lett a két pont.

A másik esti meccsen Herningben a B-csoportban Finnország 7–0-ra legyalulta Norvégiát, vajmi kevés izgalom mellett.

A délutáni mérkőzésekről ide kattintva olvashatnak.