Erste Liga: 13 gólos meccsen nyert a DVTK, szoros csatában kapott ki az UTE

S. B.S. B.
2023.12.30. 20:58
Nem sikerült megfordítani a meccset az Újpestnek (Fotó: Facebook/UTE Jégkorong)
Az Újpest 4–3-ra kikapott a Corona Brasovtól a jégkorong Erste Liga-alapszakasz szombati játéknapjának első találkozóján. A DVTK 13 gólos meccsen a hosszabbításban győzte le a vendég Gyergyói HK-t, míg a DEAC hazai pályán 4–1-es vereséget szenvedett a Csíkszeredától.

Az első felvonás felénél már megszerezték a brassóiak a vezetést, de a második negyedben sikerült egyenlíteni a hazai gárdának. A következő percekben még mindkét fél lőtt egy-egy gólt, majd a játékrész végén sebességet váltottak a vendégek, és még kétszer betaláltak, így magabiztos előnnyel fordulhattak.

A záró etapban ugyan alig több mint egy perc alatt zárkózott az UTE, amely nem is kapott már több gólt a végéig, de a támadásait már nem sikerült befejeznie pontosan, így maradt a 4–3-as végeredmény.

A DVTK gól nélküli első harmadot játszott a Gyergyói HK ellen. A következő két játékrészben viszont beindultak a csapatok. Egyiket a hazaiak, másikat a vendégek nyerték 4–2-re, így jöhetett a hosszabbítás, ahol Roman Berdnyikov találat döntött a hazaik javára. A találkozó legeredményesebb játékosa Berdnyikov volt, aki két góllal és három gólpasszal segítette a miskolci csapatot a címvédő ellen.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
DEBRECENI EAC–S
C CSÍKSZEREDA (romániai) 1–4 (0–1,1–2, 0–1)
600
néző. V: Dósa, Rencz, Pálkövi, Vincze D.
DEBRECEN: Hetényi Z. – Kloz, DOBMAYER / Mingazov, Usnyev (1) / Krollis, Bukor / Jakabfy Cs., Jakabfy S. – Bucskin 1, Novotny (1), Szmirnov / Jeliszejenko, Kozma F., Vasziljev / Mihalik A., Rétfalvi, Koblar / Molnár D., Mazzag, Hári N. Edző: Artyom Vaszjunyin
CSÍKSZEREDA: O'Connor – Salló, Ferencz-Csibi / Gecse, Rutkowski (2) / Láday, Casaneanu (1) – LEVIN 2, Welsh (1), BROWN (2) / Péter B., Részegh T., Becze T. / Rokaly Sz. 1, Reisz, SOFRON 1 (1) / Szkacskov, Rokaly N., Fodor. Edző: Václav Novák
Kapura lövések: 19–41.
Emberelőny-kihasználás: 5/0, ill. 3/0
Berta Ákos másodedző
: – Ez nem az a Csíkszereda volt, amelyikkel a bajnokság elején találkoztunk, és ha a támadó harmadban egy kicsit élesebbek vagyunk, talán szorosabbá tudjuk tenni az eredményt. Ez a meccs is bizonyította, hogy még nincs kész a csapat, sokat kell még játékban fejlődnünk. Talán a rájátszásra összeérünk...
Václav Novák: – Lassan pörögtünk fel, az első tíz percben nem igazán találtuk a sokat és gyorsan korcsolyázó debreceni ritmusát, de miután megszereztük a vezetést, minden megváltozott. Értékes győzelmet arattunk, hiszen egy nagyon jó csapat otthonában végig vezetni tudtunk, és ha nincs egy ilyen jó kapusa az ellenfélnek, talán még több gólt is lövünk. Büszke vagyok a fiúkra, lesz mire koccintani a buszon, a hazaúton.

Újpesti TE–Corona Brasov (romániai) 3–4 (0–1, 2–3, 1–0)
DVTK Jegesmedvék–Gyergyói HK (romániai) 7–6 (0-0, 4–2, 2–4, 1–0)– hosszabbításban