Kikapott az egyre erősödő Olimpija Ljubljanától az Alba Volán

2008.11.14. 21:32
Az osztrák jégkorong-liga (EBEL) alapszakaszának 20. fordulójában az Olimpija Ljubljana kétgólos győzelmet aratott az Alba Volán otthonában. A fehérvári együttes már a mérkőzés elején hátrányba került – Kovács Csaba ezután még egyenlített –, és végül 3–1-re kikapott.
A küzdeni akarással ezúttal sem volt probléma
Fotó: Meggyesi Bálint

A szezont igen gyengén kezdte az Olimpija, majd edzőt cserélt. A váltás pedig bejött: a Ljubljana az utóbbi hetekben remek formában játszik, aminek most az Alba Volán látta kárát. A magyar csapat ezúttal is szépen helyt állt, de 3–1-es vereséget szenvedett.

Sajnos már rögtön a találkozó elején megszerezte a vezetést a Ljubljana. Szinte még az öltözőben jártak Ocskayék, amikor is Frank Banham a vendégeknek szerzett vezetést a találkozó 3. percében.

A mintegy 3000 magyar szurkoló azonban nem sokáig szomorkodott. A szezont parádésan kezdő, és még mindig vitézkedő Volán egy perccel később egyenlített.

Kovács Csaba remekül használt ki egy emberelőnyt, ám az első szünetre mégis a szlovének mentek előnnyel. Pasi Petriläinen szintén emberfórban volt eredményes.

A második harmad elején többször is megkapta a lehetőséget az egyenlítésre a magyar csapat. Az Alba az első nyolc percet szinte végig emberelőnyben játszotta – sikertelenül.

Az Olimpija azonban jobban gazdálkodott lehetőségeivel. Kevin Mitchell a 31. percben betalált, a kétgólos hátrány pedig nagyon soknak tűnt a magyar csapat számára.

Az utolsó harmadban már nem volt ereje a fordításra a Volánnak, és vereséggel távozott a fehérvári jégcsarnokból.

JÉGKORONG EBEL

ALAPSZAKASZ, 20. FORDULÓ
ALBA VOLÁN–O. LJUBLJANA (szlovén) 1–3 (1–2, 0–1, 0–0)
Székesfehérvár, 3100 néző
Vezette: Tschebull, Widmann (mindkettő osztrák), Smetana (német)
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Volán: Szuper – Tokaji, Horváth. A., Palkovics, Ocskay, Fekete – Bonni, Byström, Couture, Vaszjunyin, Kovács Cs. – Forsyth, Martens, Sofron, Nagy G., Ondrejcík – Jobb, Hegyi Á., Benk, Fodor
Ljubljana: Morrison – Pavlin, Kuznik, INTRANUOVO, ELIK, BANHAM – Mitchell, Tavzelj, Yarema, Zupancic, Vnuk – Groznik, Petriläinen, Muric, J. Kralj, Music – Berlisk, Ropret, Pance
Gólok: 2:32: Banham (Elik, Intranuovo, 0–1). 4:35: Kovács Cs. (Martens – emberelőny, 1–1). 11:45: Petriläinen (Intranuovo, Zupancic – ee., 2–1). 30:39: Mitchell (Elik – ee., 1–3)
További eredmények: Graz–Villach 2–1 (1–1, 1–0, 0–0), Innsbruck–Jesenice 3–5 (1–1, 0–2, 2–2), Vienna–Klagenfurt 3–5 (2–2, 1–2, 0–1)
Csütörtöki eredmény: Salzburg (Kóger Dániel nem játszott)–Linz 2–5 (0–1, 2–1, 0–3)