Osztrák hokiliga: a Raktár utcában a Capitals ellen javított a Volán

BOBORY BALÁZSBOBORY BALÁZS
2023.11.05. 20:16
Stipsicz Bence (fehérben) góllal járult hozzá az újabb fehérvári győzelemhez (Fotó: Fehér Gábor/Fejér Megyei Hírlap)
A Hydro Fehérvár 4–2-re legyőzte a vendég Vienna Capitalst az osztrák jégkorongliga alapszakaszának vasárnapi játéknapján. A szombati Voralberg elleni kisiklás után a Vienna Capitals ellen nagyon simán nyert a Hydro Fehérvár AV19 az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokságban (ICE Hockey League).

Az biztos, valami maradandót szeretne alkotni a Fehérvár ebben az évadban.

A kék-fehérek a tavasszal búcsúznak majd a Raktár utcai jégcsarnoktól, amely az ország első fedett jégpályája volt 1993-as átadásakor, azóta csak toldozták, foldozták a létesítményt, nem egyszer sufnituning módszerekkel tartották karban, minden négyzetcentiméternyi helyét hasznossá tették. Ugyanakkor nem vitás, a Volánnak tovább kell lépnie és már-már kész a városban az új multifunkcionális csarnok, amelyben pénteken először játszott bemutató mérkőzést a fehérvári együttes. Költözésről nincs szó, ahogy a klub elnöke, Gál Péter Pál elmondta, idény közben ez nem is lenne szerencsés, mert a Raktár utcai csarnok még mindig olyan a legtöbbször, mint a pokol, az ellenfelek nem nagyon szeretnek idejárni és a sajátos atmoszférában megküzdeni az elemekkel.

Vasárnap a Viennának sem ízlett a Volán stílusa, amely lehengerlő lendülettel kezdett szombati, Voralberg elleni kissé váratlan veresége után, és még nem telt el öt perc, amikor már két góllal vezetett. Hetvennégy másodperccel az első bedobás után Markus Phillips kék vonalról megeresztett lövését Lorenz Widhalm kapus pont a ketrece előtt robinsoni magányában álldogáló Guillaume Leclerc elé ejtette, aki kapásból a kapuba lőtt. A másodiknál egy szép összjáték végén Stipsicz Bence találta magát szembe a kapuval a bécsi harmad közepén, és ha már nem támadta senki, akkor ki is lőtte a jobb felső sarkot. A Capitals játékosai csak ezután voltak hajlandóak elkezdeni a játékot, és vezettek is néhány támadást, végül egy kettő az egy elleni lerohanás végén Evan Weinger révén szépítettek is.

Azt lehetett azonban érezni, hogy végig a Volán kontrollálja a mérkőzést, a második harmad közepén pedig 37 másodperc alatt lerendezte az összecsapást, Terbócs István egy csodálatos passzjáték végén közelről büntetett, aztán Hári János is megtette ugyanezt, a 31. percben megnyugtató, háromgólos volt az előny. A befejező játékrészben emberelőnyben is betalált a Fehérvár, kár, hogy Daniel Leavens találatát nem adták meg. A bécsiek még csipkelődtek, keménykedtek egy keveset, de ez lehetett a legnagyobb örömük, üres kézzel távoztak a kissé kopott, de mindig remek hangulatú Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokból.

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA
ALAPSZAKASZ
Hydro Fehérvár AV19–Vienna Capitals (osztrák) 4–2
(2–1, 2–0, 0–1)
Székesfehérvár, Ifj. Ocskay Gábor Sportcsarnok, 2378 néző. V: Ofner (osztrák), Rencz, Durmis (osztrák), Muzsik.
FEHÉRVÁR: HORVÁTH D. – Fournier, T. Campbell / STIPSICZ 1, PHILLIPS (2) / Kiss R., Atkinson / Vokla (1) – Magosi B., HÁRI J. 1,      Kuralt / Leclerc 1, Bartalis I., Laberge / TERBÓCS 1, McGauley (1), Leavens / Vértes (1), Németh K., Mihály Ákos. Edző: Kiss Dávid
VIENNA: Widhalm – / Piff, Fischer 1 / Hackl, Züncel / Posch, Brunner / Pallierer, Stiegler – Cheek, Ticar, Hartl / Kainz, Wallner, Böhm / TWARINSKY (2), Kromp, Weinger 1 (1) / Artner, Maxa, Preiser. Edző: Christian Dolezal
Kapura lövések: 24–22.
Ember­előny-kihasználás: 3/0, ill. 1/0
Kiss Dávid: – Remek meccs volt, nagyszerű csapatmunkával. Jól kezdtünk, gyorsan megszereztük a vezetést, amelyet a későbbiekben kiválóan menedzseltünk. Sajnálom, hogy az emberelőnyös gólunkat elvették, a kapusunktól kezdve a speciális egységeken át, mind a négy sorunk nagyszerű teljesítményt nyújtott.
Christian Dolezal: – Az első öt percben nagy nyomást helyezett ránk a Fehérvár, kettő nullás hátrányból pedig nehéz játszani, de a srácok jól reagáltak, és a következő harmincöt perccel már elégedett voltam. Sajnos a harmadik harmadban már fáradtabbak voltunk, buta kiállításokat szedtünk össze.

További eredmények: Graz–Bozen Südtirol 0–2, Salzburg–Linz 2–1 – hosszabbításban, Klagenfurt–Villach 4–2, Innsbruck–Asiago 5–4 – hosszabbításban, Olimpija Ljubljana–Pustertal Wölfe 6–3