Folytassa, Volán! A fehérvári hokisok győztek Ljubljanában is

2008.09.26. 22:28
Két mérkőzés után százszázalékos teljesítménnyel állt az Erste Bank Ligában az Alba Volán jégkorongcsapata, és a fehérváriak a szlovén Olimpija Ljubljana otthonában hosszabbíthatták meg a kitűnő sorozatot, az EBEL sereghajtója (de tavalyi ezüstérmese) ellen. Nos, az újabb bravúr is sikerült: Ocskayék 3–2-re győztek a szlovén gárda ellen, és a harmadik helyen állnak a bajnokságban.
Újabb meccs, újabb fehérvári öröm: a Volán ezúttal Ljubljanában győzött
Fotó: Mirkó István (NS-archív)
Két mérkőzés, nulla lőtt és tizenegy kapott gól: nem mondhatni, hogy jól kezdte volna a szlovén Ljubljana az Erste Bank Liga 2008–09-es idényét… Az osztrák bajnokság szlovén „légiósai” a Salzburgtól és az Innsbrucktól kapott nagy verések után az eddig százszázalékos Alba Volánt fogadták, és szerencsére a meccs után maradt az eddigi „tájkép”: a fehérváriak továbbra is száz, a ljubljanaiak pedig nulla százalékosak a ligában…

Az első harmad nagy részében eredménytelenül gyűrte egymást a két csapat, de a Salzburg ellen az utolsó pillanatban győztes gólt ütő Palkovics Kriszttián a 15. percben betalált, megtörve ezzel a patthelyzetet.

A házigazda zöldeknek erre volt válaszuk: 4 a 3 ellen játszhattak (a Volánból Benk és Forsyth, az Olimpijából Vnuk töltötte kisbüntetését), és Nik Zupancic ki is használta az emberelőnyt.

A második harmad elején Zupancic megmutatta, hogy egyenlő létszámból is be tud találni, de a Volán 2–1-es ljubljanai vezetés után egy viharos (fél)perccel fordítani tudott.

A 37. percben Ocskay asszisztja után Fekete talált be Morrison kapujába, mindössze 19 másodperccel később pedig Yli-Junnila gólja már fehérvári vezetést eredményezett.

Az utolsó harmadban a Volán három emberhátrányt is kivédekezett, a Ljubljana pedig kapusát lehívva próbált betalálni a végén – hiába. Ted Sator csapata harmadik mérkőzését is 3–2-re nyerte meg az EBEL-ben, és továbbra is százszázalékos, ráadásul a pénteki játéknap után harmadik helyen áll a ligában

Mit mondhatunk? Nagyon jó a tabellára pillantani…

JÉGKORONG ERSTE BANK LIGA

3. FORDULÓ
HDD OLIMPIJA LJUBLJANA–ALBA VOLÁN 2–3 (1–1, 1–2, 0–0)
OLIMPIJA: Morrison – Mitchell, Kuznik (1), Golicic, Elik (1), Banham (2); Tavzelj, Petriläinen, Kralj, Vnuk, Pance; Groznik, Pavlin, Music, Zupancic 2, Muric; Cvetek, Sodrznik, Ropret, Berlisk, Hocevar
Vezetőedző: Mike Posma
ALBA VOLÁN: Szuper – Tokaji, Horváth A., Fekete 1, Ocskay (1), Palkovics 1; Bonni, Forsyth, Alanen, Yli-Junnila 1, Martz; Ondrejcík, Byström, Kovács Cs., Nagy G., Benk; Jobb, Hegyi, Vaszjunyin, Sofron
Vezetőedző: Ted Sator
Gólszerzők: 14:44: Palkovics (0–1). 16:39: Zupancic (Banham, Elik – emberelőny, 1–1). 23:01: Zupancic (Kuznik, Banham, 2–1). 37:14: Fekete (Ocskay, 2–2). 37:33: Yli-Junnila, (2–3)