Jégkorong ob I: a Dunaújváros két harmad alatt eldöntötte

Tudósított: BENKE ZOLTÁNTudósított: BENKE ZOLTÁN
2007.09.16. 20:43
A listavezető DAB-Extra.hu csapata magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Miskolci Jegesmedvék együttese ellen a jégkorong ob I vasárnap esti mérkőzésén.
A dunaújvárosiak már a 2. percben vezetést szereztek. Magosi remek szóló után a kapus lába között csúszatta a kapuba a korongotA vendégek kettős emberelőnyből csak kapuvasig jutottak. Az első hazai találatot tíz perc múlva követte a második. Gyönyörű akció után Foltin a bal felső sarokba lőtt (2–0).A második játékrészben is bevált a recept: Azari másfél perc játék után mattolta Duseket. Ezután felváltva puskázták el a csapatok a létszámfölényes lehetőségeket, de igazán Borsos sérülése aggasztotta a dunaújvárosi szurkolókat.A befejező húsz perc, ahogy azt már megszoktuk, DAB-találattal indult, ezúttal Kiss Ákos volt eredményes.A miskolciak Kocsis révén szépítettek. Közepes iramú találkozón biztos dunaújvárosi győzelem született.

JÉGKORONG, OB I

DAB-EXTRA.HU – MISKOLCI JEGESMEDVÉK JSE 4–1 (2–0, 1–0, 1–1)
Dunaújváros, 500 néző. V: Gebei, Kincses, Németh
DUNAÚJVÁROS: Ferjo – VARGYAS, SZEKULA (1), Borsos (1), ERDŐSI (1), Foltin 1, Erdélyi, KLACSANSZKY (1), Kiss Á. 1, Azari 1, Hegyi Á., Hüffner, MAGOSI 1, Szilassy, Orsó (1), Jobb, Horváth G., Mestyán, Bene. Vezetőedző: Vladimir Matejov
MISKOLC: Dusek – Hornák, Pócs, Béres, KOCSIS 1, Rusnyák, Nagy G., Vorobel, Kállai, Popovics, Sike, Láda P., BUDAI (1), Kiss A., Karcák, Egri, Urbán, Lukács, Láda B. Vezetőedző: Jan Faith
Kiállítások: 20, ill. 22 perc + 10 perc fegyelmi (Láda Balázs)

Vladimir Matejov: – Az első két harmadban sokkal jobbak voltunk, szemre is tetszetős támadásokat vezettünk.
Jan Faith: – Az egész meccsen jobb volt a Dunaújváros, az a mi hibánk, hogy a harmadok elején rendszeresen gólokat kaptunk. Egy nullás állásnál a kettős emberelőnyt be kell lőni.